Το πρωτάθλημα αρχίζει...

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
guile7
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Thu Apr 10, 2008 11:45 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όλα ξεκίνησαν το καλοκαίρι του 2009!!!

Ο κόσμος του Ολυμπιακού δυσαρεστημένος από τις εξελίξεις στο θέμα Βαλβέρδε και μετά τη πρόσληψη Κετσπάγια στο τιμόνι της ομάδας ξεσηκώνετε και κλείνει τους δρόμους που οδήγουν προς τις είσοδους και τις έξοδους της πόλης του Πειραιά!!!

Η κατάσταση έχει ξεφύγει εντελώς, ο Πειραιάς το μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας δέχεται ένα ακόμα χτύπημα αυτή τη φορά όχι από απεργούς του ΟΛΠ αλλά οπαδούς της αγαπημένης ομάδας του Πειραιά τον Ολυμπιακό!!! Ο Σώκρατες ψάχνει να βρει μία λύση για να καθυσηχάσει το εξαγριωμένο πλήθος που είναι στους δρόμους πάνω από 10 μέρες!!! Οι μέρες περνούν ο πρόεδρος του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ δεν μπορεί να βρει λύση, η πολιορκία συνεχίζεται και τα πάντα στο μεγάλο λιμάνι έχουν νεκρώσει, τα μαγαζιά δε δουλεύουν, τίποτα δε κινείται σωστά στην πόλη του Πειραιά!!! Το μόνο που υπάρχει είναι οδοφράγματα και εξαγριωμένοι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ!!!

Ο δήμαρχος, οι καταστηματάρχες, οι πολίτες, η κυβέρνηση και πολλοί άλλοι πιέζουν το Κόκκαλη να βρει μία λύση!!! Οι μόνοι που χαίρονται με αυτή τη κατάσταση είναι οι αντίπαλοι, αφού βλέπουν να μην πηγαίνει τίποτα σωστα στην ομάδα του Πειραιά!!! Ξαφνικά και ενώ έχουμε φτάσει στα μέσα Ιουνίου ο πρόεδρος ανακοινώνει συνάντηση με το προεδριο της Θυρας 7!!!

Κανείς δεν ξέρει τη υπόθηκε σε αυτή τη συνάντηση, όλοι όμως ξέρουν το αποτέλεσμα αυτής της συνάντησης!!! Την επόμενη μέρα, όλα στο Πειραιά ξαναπήραν την προηγούμενη μορφή τους. Οι δρόμοι άνοιξαν και όλα κύλαγαν ρολόι!!!

Η ανακοινωση της Π.Α.Ε. Ολυμπιακος που έλεγε ότι ο πρόεδρος θα έδινε συνέντευξη τύπου το απόγευμα της Δευτέρας είχε κάνει τους πάντες στο λιμάνι να περιμένουν καρτερικά ανακοινώσεις!!!!





Η Δευτέρα έφτασε και όλα είναι έτοιμα για τη μεγάλη ώρα!!! Όλοι οι οπαδοί του Ολυμπιακού περίμεναν τη συνέντευξη του προέδρου!!! Το πάνελ είναι έτοιμο και δίπλα στο πρόεδρο κάθεται ένας από τους οργανωμένους της Θύρας 7!!! Ο πρόεδρος πάντα με το χαμόγελο στα χείλη ξεκινάει με το γνωστο του τρόπο χοχοχοχοχοοχ τι κανετε παιδιά??? Όλα καλά???

Θα πω μόνο λίγα πράγματα και θα αποχωρήσω!!! Σήμερα λοιπόν μαζευτήκαμε εδώ για να σας ανακοινώσω κάποια πράγματα που θα κάνω στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ μας, παρακαλω όλους να το γραψετε με κεφαλαία γράμματα το ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ γιατί με αυτό που θα σας ανακοινώσω ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θα κατακτήσει το κοσμο όλο!!! Αποφασίσαμε λοιπόν να απολύσουμε πριν καν ξεκινήσει το ΚΟ Κετσπάγια!!!

Οι Ολυμπιακοί όλου του κόσμου πρέπει να είναι περήφανοι για την ομάδα τους και με προπονητή αυτόν δεν θα ήτανε!!! Αποφασίσαμε επίσης να δημιουργήσουμε μία τεράστια ομάδα που θα μεγαλουργήσει για πολλά χρόνια!!! Και δε μιλάω για την ελλάδα αλλά για όλο το κόσμο!!! θέτουμε λοιπόν ως στόχο την κατάκτηση του CL!!!! Θα κάνουμε μεταγραφές για να βοηθησουμε τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ μας!!! Κανένας δεν θα ξαναβγει στο δρόμο για να διαμαρτυρηθεί για τις επιλογές μας!!!!

Όμως για να χτίσουμε μία τέτοια ομάδα θα πρέπει να βάλουμε το κατάλληλο άνθρωπο στη θέση του προπονητή!!!
Όλοι περίμεναν να ακούσουν το βαρύγδουπο όνομα που θα αποτελείωνε τους πάντες και τα πάντα!!! Που θα έκανε όχι τους ακατανόμαστους να τρέμουνε άλλα τα μεγαθήρια της Υφηλίου!!


Το πόστο του προπονητή αναλαμβάνει μετά και από τη συννένεση των οργανομένων οπαδών της ομάδας μας, ένας τεχνοκράτης οικονομολόγος, ο οποίος έχει και άριστες γνώσεις του συγχρονου ποδοσφαίρου ο κος Παναγιώτης Μαυράκος!!!


Μαύρο σκοτάδι, μια σιωπή απλώθηκε στην αίθουσα αλλά και πάνω από σχεδόν όλοι την Ελλάδα!!!

Συνεχίζοντας ο Σώκρατες είπε: Μην βιάζεστε, θέλουμε υπομονή για ένα περίπου χρόνο!!! Έχω έρθει σε συμφωνία με τους οπαδούς τις ομάδας μας ότι αν κάτι δε πάει καλά εγώτον επόμενο χρονο θα βάλω στη Π.Α.Ε. 100.000.000 για να φέρω παιχταράδες!!!

Δηλαδή φέτος δε θα κάνουμε μεταγραφές κε πρόεδρε??? ήταν η πρώτη ερώτηση!!!

χοχοχοχοχοοχ και βέβαια θα κάνουμε αλλά οχι τόσο ακριβές που να φτάνουν τα λεφτά αυτα!!!

Και ποιος είναι αυτός ο Παναγιώτης Μαυράκος ???

Παναγιώτη έλα μέσα μου φώναξε επιτακτικά και γω κατέβηκα και έκατσα δίπλα του!!!

Όλοι ξαφνιάστηκαν μα αυτός είναι πολλή νέος για να αναλάβει τα ηνία της ομάδας και διάφορα άλλα κολακευτικά σχόλια προς το προσωπό μου!!!

Μην βιάζεστε να κρίνετε είπε ο Κόκκαλης και αποχωρίσαμε μαζί κουβεντιάζοντας τις πρώτες αντιδράσεις!!!

Μου είχε πει από πριν πως ήταν καλύτερο να μη πω κουβέντα και ότι όταν θα κάνω τα πρώτα καλά αποτελεέσματα θα βγω να μιλήσω!!!!


Πιστεύω πως με αυτον το τρόπο ήθελε να με προστατεύσει απο τους δημοσιογράφους!!!!
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εννοειται οτι δεν διαβασα το κατεβατω...τεσπα καλη αρχη φιλε
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ το διάβασα. Μου κέντρισε το ενδιαφέρον από την αρχή. Απλά κάντο λίγο πιο προσιτό σε κάποιον για να του διαβάσει.

Καλή αρχή my friend.
guile7
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Thu Apr 10, 2008 11:45 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενώ φύγαμε απο την συνέντευξη τύπου της ομάδας, ένα πράγμα έτρωγε το μυαλό μου, αφού όντως νέος αλλά έχοντας εμπιστοσύνη στις ικανότητές πως θα μεγαλουργήσω με την ομάδα της καρδιάς μου!!! Το καλό της υπόθεσης ήτανε ότι ο Σώκρατες είχε εξασφαλίσει τουλάχιστον από τους οργανομένους πίστωση χρόνου!!! Για την ακρίβεια με είχαν προτείνει στο πρόεδρο!!! Όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα γύρναγα στο κρεββατι μου σαν σβούρα!!!
Το πρωι ήρθε και τα πρώτα πρωτοσέλιδα δεν ηταν καθόλου κολακευτικά προς το πρόσωπο μου αλλά και για τον πρόεδρο του Ολυμπιακού!!!
Πήγα στα γραφεία της ομάδας και είδα το πρόεδρο συνοφριωμένο να έχει μποστά του όλες της εφημερίδες!!! "Τι να πω" μου λέει, "χωρίς να δουν τη δουλιά ενός ανθρώπου τον κρίνουν, είναι περισσότερο αυτοί Ολυμπιακοί από τι εμείς???" Με φωνή σταθερή του απάντησα αυτ'ο που ήθελε να ακούσει " Πρόεδρε μη φοβάσαι θα τα καταφέρουμε". Ξαφνικα το γέλιο ξανάρθε στο πρόσωπο του!!!

Οι μέρες περνούσαν και γω βιαζόμουν να ξεκινήσω αποφάσισα να ξεκινήσω τις ενέργειες για να μεγαλουργήσω με την ομαδάρα!!! Το ρεπορταζ έτρεχε και τα πρώτα ονόματα είχαν αρχίσει να ακούγονται!!! Εγω είχα πάρει τις αποφάσεις μου ως προς τη λειτουργία του τμήματος.

Επρεπε να βρω έναν άνθρωπο ο οποίος θα είχε ικανότητες και θα ήτανε της εμπιστοσύνης μου για βοηθό μου. Ένας βραζιλιάνος φίλος μου είπε για έναν άνθρωπο ο οποίος ήτανε μάνα στην εγκυμναση της ομάδας, το όνομα του Irineu.
http://img268.imageshack.us/img268/6706 ... irineu.jpg

Την επόμενη μέρα πήρα το αεροπλάνο για Brazil!!! Ο φίλος μου μου είχε τακτοποιησει το ραντεβου με τον μελλοντικό βοηθό μου!!!Όλα έγιναν ο Irineu σε μια εβδομάδα θα είναι στο Πειραιά μαζί με μία πλιάδα προπονητών της επιλογής του, αφου αυτός θα είναι ο υπεύθυνος για την εγκυμναση της ομάδας!!!
http://img3.imageshack.us/img3/8673/oly ... aeus3e.jpg

Γυρνώντας από τη βραζιλία είχαν γυρίσει και οι παίχτες από τις διακοπές τους!!! Όταν ανέλαβα την ομάδα είχαν γίνει ήδη 4 μεταγραφές. Είχαν αποκτηθεί ο Μελμπερκ, ο Μαρέσκα , ο Ζαιρί και ο Πάρντο ως δανεικός!!! Βέβαια με αυτές τις προσθήκες δε θα μπορούσα να είμαι ευχαριστημένος, αλλά και τα λεφτά που είχαν απομείνει στα ταμεία της ομάδας ήταν μόλις 3.000.000!!!

Έπρεπε να βρω μία λύση για το καλό της ομάδας και για το δικό μου αφού πλέον ο κόσμος με αυτά που είπε ο πρόεδρος ήταν πιο απαιτητικός απο ποτέ!!! Ξεκίνησα λοιπόν να βγάζω ορισμένους παικτες σε transfer list Raul Bravo, Ledesma, Zairi, Stoltidis, Pantos, Oscar, Mitroglou, Panagopoulos, Domi, Derbyshire, Kovac είχαν την τιμιτική τους. Ήθελα να δημιουργήσω την ομάδα από την αρχή και αυτή οι παίχτες εμένα δε μου έκαναν.

Τους ειδοποίησα έναν εναν και τους ενημέρωσα να ψάξουν για ομάδα!!! Αυτός που το πήρε πολλή στραβά ήταν ο Τασαρος αλλά του εξήγησα και κατάλαβε ότι η απομάκρυνση του ήταν για το καλό της ομάδας μιας και τα λεφτά από τη μεταγραφή του θα αγόραζα έναν καλύτερο παιχτη!!! Οι πρώτες πρότασης έφτασαν και γω άρχισα να πουλάω με ευχαρίστηση βλέπωντας ότι ο πραγραμματισμόε μου βγαίνει!!! Domi, Pantos , Raul Bravo ήταν οι πρώτοι που μας χαιρέτησαν. Ο ζαιρι και ο λεντέσμα εφυγαν δανεικοί και ο derbyshire γύρισε με 2.000.000 στα πάτρια εδάφη!!!

Συνολικό κέρδος απο της αποχωρήσης 4.400.000 με προοπτική αν γίνουν μεταγραφές οι δανεισμοί του Λεντέσμα και του Ζαιρί περιίπου 6.500.000. Νομίζω ότι μαζεύτηκε ένα καλό ποσό για να κάνω τη δουλειά μου!!! Εγώ μέχρι να γίνουν αυτές οι μεταγραφές είχα αρχίσει να κάνω τις κινήσης μου για την ενίσχυση της ομάδας.

Πρωτος στόχος ο ελεύθερος CB Jorge Andrade.
http://img22.imageshack.us/img22/2050/1 ... ndrade.jpg
Ο πορτογάλος παιχταράς το συζηταγε να έρθει στο Θρύλο αφού η προοπτική του CL τον δελέασε!!! Του προσέφερα ενα Αρκετά καλό συμβόλαιο μέσω του αρχι σκαουτερ μου του βραζιλιάνου Puaca!!! Οι διαπραγματεύσεις κράτησαν μόλις 1 μέρα!!! Ο Puaca έχοντας εντολή να τον κλείσει έκανε αυτό που ήξερε!!! Ο κόσμος της ομάδας ήταν δυστακτικός Αφου ο παίκτης είχε υποστεί έναν τραυματισμο που θα μπορούσε να του στοιχήσει την καριέρα του!!!!

Επόμενος στόχος ο LB Jorge Ribeiro!!! Transfer list ο παίχτης!!!
http://img407.imageshack.us/img407/2010 ... ibeiro.jpg
Οι διαπραγματεύσεις τρελές, έχουν πέσει στη μέση μανατζαραίοι (κοράκια) και δε μας αφηνουν να κάνουμε τη δουλειά μας!!! Για μια ακόμα φορά "η χαρά της γυναίκας" ξέρετε ποιον εννοώ το Κουλη Δουρέκα έκανε σωστα τη δουλεια του!!! Ενώ ειμασταν σε τηλεφωνικες διαπραγματεύσεις πηρε το πρόεδρο και του είπε: "Πρόεδρε να ανεβασουμε λίγο τη προσφορα??? Οι άλλοι δίνουν τα λεφτά μετρητά και εμείς σε 48 δόσεις!!! Δώστε τα αλλά όχι παραπάνω από 300.000 !!!απάντησε ο πρόεδρος!!! οκ!! Το deal έγινε!!! την επόμενη ώρα ο παίχτης έβαζε τα κόκκινα για να φωτογραφηθεί για το "ΦΩΣ των ΣΠΟΡ"!!!Ο κόσμος έχει αρχίσει και ζεστένεται αφού έβλεπε ότι υπήρχε ένας μεταγραφικός σχεδιασμός!!!

Επόμενη κίνηση ένας παίχτης ο οποίος θα έπρεπε να καλύψει το κενό του Τζόλε!!! Μου είχαν έρθει διάφορες προτάσεις απο μανατζαραίους άλλες με παίκτες ταλέντα και άλλες με έμπειρους 30 αρηδες!!! Αυτές τις 2 περιπτώσεις που ξεχώρισα ήταν ο Βραζιλιάνος Denilson
http://img94.imageshack.us/img94/2333/denlson.jpg
και η άλλη ο βραζιλιάνος Mota ο οποίος έχει και κοινοτικό διαβατήριο!!
http://img692.imageshack.us/img692/4516/11mota.jpg

Το τεχνικό επιτελείο καθήσαμε και τα βάλαμε κάτω αφου κατασταλάξαμε σε αυτους τους δύο , να αποφασίσουμε ποιον από τους δύο!!! Ο Irineu με έβγαλε γρήγορα από τη δύσκολη θέση που βρισκόμουνα!!! "Παναγιώτη και οι δύο είναι παίκτες που έχουν περάσει απο καλές ομάδες, αλλά για μένα ο Denilson έχει τελειώσει, κάποτε ήτανε παικταράς τώρα όμως ειναι ραμολιμέντο!!! Γι αυτό δε παίζει και πουθενά!!! Βέβαια είναι πιο φτηνή λύση αφού είναι ελεύθερος αλλά είναι και 31!! Δηλαδή 2 χρόνια μπαλλιτσα ακόμα και αν.....Ενώ ο άλλος 28 Μαιων είναι ο άνθρωπος εχει ακόμα 5 χρονάκια καλης μπάλλας και στη τελική θα δώσουμε 500.000 και θα το πάρουμε και θα του δώσουμε και πολλη μικρότερο συμβόλαιο!!! Και είναι κοινοτικός!!!

Αποφάσισα αμέσως!!! Την ίδια στιγμη τηλέφωνο στο μανατζεράκο του και την επόμενη μερα φύγαμε για σκωτία!! Οι διαπραγματεύσεις ξεκίνησαν και σε μια ώρα είχαν τελειώσει 525.000 και σε 48 δόσεις!!! Τσάμπα πράγμα!!!! Προβληματίστηκα βέβαια με τη ευκολία που μου τον έδωσαν αλλά τη είναι 500.000 χιλιαρικάκια!!! Ο παίκτης σε μία βδομάδα θα είναι εδώ για ιατρικές εξετάσεις κτλ. Έτσι κι αλλιώς κοντεύουμε στα τέλη του Ιούνη και σε μία εβδομάδα αρχίζουμε προετοιμασία!!!

Αφού έγιναν αυτές οι προσθήκες στο roster και καθάρισα με τα εύκολα προβλήματα έβαλα μπροστά τις δυσκολες υποθέσεις!!! Έπρεπε να βρω ένα DM το οποίο θα είναι γρήγορος, δυνατός, σκληρός με μία κουβέντα "σκυλί του πολέμου". "Θέλω να μην περνάει τίποτα για την άμυνα, θέλω να τα καθαρίζει όλα" είπα στους scouter και αυτοί άρχισαν να ψάχνουν!!!
Μετά από 2 μέρες έρχετε ο Τζο "ο ΜΑΓΟΣ" και μου λεει chief έχω έναν παίκτη που θα κάνει πάταγο" είναι 23 χρονών και παίζει στη Rozenborg, βεβαια είναι λίγο ακριβούτσικος αλλά τα αξίζει τα λεφτά του!!! "Φέρε στοιχεία" του είπα και κάνω να φύγω. Μη φεύγεις μου λέει εδώ τα έχω και μου πετάει στο τραπέζι 2 dvd και μερικές συστατικές επιστολές από τους κορυφαίους μάνατζερ του κόσμου!!! Μετά από 2 ώρες είχα τρελαθεί με αυτό που έβλεπα!! Βέβαια ήταν λιγο σκληρός αλλα θα τον στρώσω!!! Το σκυλί που ήθελα ήτανε μπροστά μου και λεγόταν Annan!!! Οι υπόλοιποι μου έφεραν κάτι γλυκανάλατους οπότε όντας ξετρελαμένος με τον μαυρούκο χτήπησα τη πόρτα της Rozeborg!!!
http://img695.imageshack.us/img695/723/ ... yannan.jpg

Η πρώτη μου πρόταση για το παίχτη 2.500.000 σε 48 δόσεις. Οι νορβηγοί ούτε να ακούσουν δεν ήθελαν "έχουμε πρόταση 3.500.000 μετρητά" μας απάντησαν. Συμβούλιο με τον Irineu: "Δώστα όλα μη το σκέφτεσαι, μεγάλος παίχτης και να είσαι σίγουρος ότι θα βγάλεις τα τετραπλά" Δε το σκέφτηκα καθόλου " τελευταία προταση 5.750.000 σε 48 δόσεις " Εκείνη απάντησαν "ελάτε στη Νορβηγία και θα τα βρούμε".

Την επόμενη μέρα ήμασταν στη νορβηγία. Τους Νορβηγούς τους χάλαγαν οι 48 δόσεις, εγώ δε μπορούσα μετρητα γιατί χρειαζόμουν για επόμενες μεταγραφές οπότε έπρεπε να κάνω το παν για να κλείσουμε με τους δικούς μου όρους. Το ποσό ήτανε δελεαστικό για αυτούς!!! Ο μάνατζερ του παίκτη ήταν εκεί και έβαλε και κείνος το χέρι του για να γινει η μεταγραφή!!! Απείλησε ότι ο παίκτης θα σταματήσει τη μπάλλα και θα προπονείται αλλού μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο του!!! Μετά από σκληρές διαπραγματεύσεις και αφού ικανοποιήθηκαν και οι φίλοι μας οι νορβηγοί με ένα 10% σε πιθανη μεταπώληση ο φίλος μας ντύθηκε στα κόκκινα και μάλιστα ήτανε και πολλη ευχαριστημένος!!!

Επόμενος στόχος ένας τερματοφύλακας που θα ήτανε σίγουρα καλύτερος από τον Νικοπολίδη και σίγουρα μικρότερος!!! Είχα σταμπάρει από καιρό τον Ustari της Getafe!!! Εκεί τα πράγματα ήτανε πιο εύκολα. Ήξερα που βάδιζα και έτσι μπήκα απευθείας στο ψητό 6.750.000 σε 48 δόσεις!!! Οι άνθρωποι της Getafe λογικοί δέχτηκαν αμέσως!!! Για τον παίκτη δε το συζητάμε υπέγραψε αμέσως μιας και η προοπτική του CL του έδινε την ευκαιρία να διεκδικήση θέση στην εθνικη Αργεντινής.
http://img192.imageshack.us/img192/626/1oscarustari.jpg

Μου έμεναν ακόμα δύο κομμάτια για να ολοκληρώσω το παζλ της φετινής ομάδας. Ένας καλός Striker και ένας AMC αφού δε μπορούσα να μείνω με τον Oscar μόνο στην ομάδα!!! Οι πρώτες προτάσεις είχαν αρχίσει να φθάνουν στα γραφεία της ομάδας!!! Adriano, Ronaldo και άλλα μεγάλα ονόματα της πιάτσας ήταν μερικά που θα έκαναν πάταγο !!! Τα λεφτά που μου έμεναν ήταν λίγα και τα λεφτά που ζήταγαν οι ομάδες τους πολλά!!! Έτσι αποφάσισα να πάω σε μια πιο φτηνή λύση. Το όνομα του CF Lewandofski. Ο πολωνός της Lech μου γυάλυσε μετά από μία έκθεση που μου ήρθε απο το επιτελείο των scouter μου!!! Και εκεί τα πράγματα ήταν εύκολα 2.100.000 σε 48 δόσεις!!! Οι Πινάλες οι πολωνοι δέχτηκαν αμέσως και ο παίκτης ήρθε στο λιμάνι του Πειραιά την επόμενη μέρα!!! http://img69.imageshack.us/img69/8008/9 ... dowski.jpg

Έχουμε φτάσει πλέον στις 31 ιουνίου και οι προπονητές της ομάδας έχουν αρχισει να ετοιμάζουν τα πλάνα τους για την προετοιμασία από πολλη πιο πριν ώστε να δώσω την εγκρισή μου για να ξεκινήσουμε την πρώτη του Ιουλη!!! Οι παίχτες ακολουθούν ένα συντηριτικο πρόγραμμα εγκυμνασης υπο την επιβλεψη του Irineu περιμένωντας να ενσωματωθουν και τα νέα αστέρια της ομάδας μας στις προπονήσεις!!! Όλα πάνε μια χαρά στο τμήμα και τίποτα δε θυμίζει πλέον τις πρώτες μέρες του Ιούνη!!!
Last edited by guile7 on Mon Feb 15, 2010 11:03 am, edited 6 times in total.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ss δνε θα έχει η ιστορία;
guile7
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Thu Apr 10, 2008 11:45 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα έχει παιδια θα έχει!!! Λίγο υπομονή γιατί το save το έχω στο pc της δουλιάς και όπως καταλαβαίνετε υπάρχει ένα μικρο προβληματάκι!!!
guile7
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Thu Apr 10, 2008 11:45 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα θα πρέπει να κοιτάξω να κάνω το μεγάλο μπαμ είπα στον Irineu το απόγευμα της 31 Ιουνίου!!! Τι εννοείς μου απάντησε!!! Πρέπει να πάρω ένα παίκτη που θα τρελάνει το κόσμο. Και έχω έναν στα υπόψη!!! Ποιον??? Τον Vukcevic τον πιτσιρικά της Sporting από το μαυροβούνιο!!!! Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα ζητάνε τα μαλλιά της κεφαλής μου αυτοι και ο πρόεδρος θα στραβώσει του είπα!!! Μη μασάς πάμε και ότι γίνει!!!


Ηρθαμε σε επαφή με το μανατζερ του παίκτη!!! Μας είπε να μιλήσουμε με την ομάδα και αν εκείνοι πουν οκ εμείς δεν έχουμε πρόβλημα ερχόμαστε!!! Μιλήσα με το πρόεδρο της Sporting και μας είπε ότι θελει 8.750.000 σε 48 δόσεις!!! Οκ του λέμε και το θέμα προχωράει. Η ομάδα του παικτη στέλνει τα απαραιτητα εντυπα στην Π.Α.Ε. για να τα υπογράψει ο Σώκρατες!!! Μόλις πέρνει τα χαρτιά στα χέρια του με φωνάζει στο γραφείο του!!! Ρε Παναγιώτη θα μας τρελάνεις??? Εσύ θα μας βγάλεις από το παράθυρο με αυτά που κάνεις!!! Τι έκανε πρόεδρε??? Μα έχεις χαλάσει ήδη 16.000.000 και τώρα μου φέρνεις άλλα 8.750.000??? Πρόεδρε όλες οι μεταγραφες τις έκανα με 48 δόσεις και τώρα θα μου χαλάσεις το χατήρι για ένα παίκτη που θα κάνει πάταγο και θα σου βγάλει και τα τετραπλα λεφτά σε 2-3 χρόνια??? Είσαι σίγουρος για αυτό που λες??? ναι πρόεδρε ναι!!! Οκ τότε παρτον!!! Η μεταγραφη ολοκληρώθηκε με τις ευλογιές του προέδρου και μαζί και το ρόστερ τις ομάδας για φέτος!!!
Post Reply

Return to “Retire”