Η επανασταση μολις ξεκινησε (2η σεζον)

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή η χρονιά και επιτυχημένη σε όλες τις διοργανώσεις. Είσαι ένα βήμα πρι από το τρεμπλ και οι κινήσεις της ομάδας πρέπι να αποσκοπού στο πως θα κάνεις αυτό το βήμα καιθα κατακτήσεις το champions league!!! -traino (: (:
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπως σας υποσχεθηκα τωρα θα εχουμε τις βραβευσεις της χρονιας για την Superleague.

Τερματοφυλακας της χρονιας:
Image
Μακραν ο καλυτερος τερματοφυλακας. Δεχτηκε μολις 7 γκολ σε ολο το πρωταθλημα.

Ξενος παικτης της χρονιας:
Image
Τι να λεμε τωρα; Τα σαρωσα ολα!!! -falaina

Ταλεντο της χρονιας:
Image
Ο Νινης επαιξε λιγες φορες και κυριως ως αλλαγη ωστοσο η τριτη θεση μπορω να πω οτι δεν με ικανοποιει. -ksilo

Μανατζερ της χρονιας:
Image
Θεα! Θεα! Βουλωσε στοματα η Μαρια. Ποιος Μπαγεβιτς και ποιος Ζικο; :D

Σκορερ της χρονιας:
Image
Με 25 γκολ και 7 ασιστ ο Σισε παιρνει με το σπαθι του το βραβειο.

Καλυτερος παικτης της χρονιας:
Image
Ανευ ανταγωνισμου πρωτος ο Κατσουρανης. Τρομερος στα ανασταλτικα καθηκοντα, συνεβαλε σημαντικα στον ελεγχο του κεντρου ενω ουκ ολιγες φορες σκοραρε οταν η ομαδα επρεπε να παρει καποιο αποτελεσμα. Ο Νινης απο την αλλη οσες φορες επαιξε βοηθησε περισσοτερο στην δημιουργια επιθεσεων απο το κεντρο.

....................................................

Οι οπαδοι της ομαδας ψηφισαν για παιχτη της χρονιας φυσικα τον Κωστα Κατσουρανη:
Image

Η καλυτερη 11αδα του Παναθηναϊκου συμφωνα με την αποψη των οπαδων:
Image

Ο Παναθηναϊκος αναρριχηθηκε στην καταταξη της UEFA:
Image



Μενει πλεον να δουμε την Ακτη Ελεφαντοστου καθως και την τελικη αξιολογηση της χρονιας.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
johnara7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5811
Joined: Sat Feb 02, 2008 1:18 pm
Status: Διαβασμάαα.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένουμε! -doublekiss
Spoiler: show
[quote="zbutsam"]Nτελικάτο πουλέν του Φωστήρος / γειαααααα :D[/quote]
[quote="chris792"]Ο Τζόνι, είναι κοψιά Άνταμ Τζόνσον, πήγε Αγγλία και τους έχει πάρει και τα χαρακτηριστικά ο πστης. -doublekiss[/quote]
[quote="Coach Ventouza"]Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Χανκ Μουντυ 8)[/quote]
zidane72003 wrote:Κυνηγας,πονας,νοιαζεσαι και στο τελος το μονο που σου εχει μεινει ειναι ενα καλο ποτηρι ουϊσκι για να πας παρακατω.Ε οχι ρε:Πτανες γυναικες.
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενας μανατζερ οταν συμμετεχει στο πρωτο του μουντιαλ ονειρευεται να κανει μια φανταστικη πορεια και το ονομα του να ακουστει διεθνως. Κατι τετοιο ονειρευοταν η Μαρια με την Ακτη Ελεφαντοστου. Το ροστερ τουλαχιστον απο την μεση και μπροστα ειναι πολυ καλο, στην αμυνα μετριο και στο τερμα το χαος.
Image

Η Μαρια ονειρευοταν μια καλη πορεια. Τουλαχιστον μεχρι την στιγμη που ειδε με ποιον κληρωθηκε:
Image

Παρολα αυτα η Μαρια πιστευε σε ενα θαυμα.

1η αγωνιστικη ομιλων Μουντιαλ: Ακτη Ελεφαντοστου-Ιαπωνια
Image

Ξεκινησε καλα αλλα οταν δεν ξερεις καλα την ομαδα σου, οταν οι παικτες στους οποιους εχεις πιστεψει δεν σε δικαιωνουν τοτε η αποτυχια ειναι αναποφευκτη.

2η αγωνιστικη ομιλων Μουντιαλ: Ισπανια-Ακτη Ελεφαντοστου
Image

3η αγωνιστικη ομιλων Μουντιαλ: Ακτη Ελεφαντοστου-Αγγλια
Image

Και ετσι πολυ γρηγορα η Μαρια βρεθηκε εκτος μουντιαλ. Τοτε καταλαβε οτι θα επρεπε να βρει τροπους ωστε η Ακτη Ελεφαντοστου να καλυψει τις αμυντικες της ατελειες.
Image

.....................................................................

Για να δουμε τωρα τι συμπερασματα μπορουμε να βγαλουμε:
Image

Federico Vilar: Βοηθησε σημαντικα στο να φτασουμε στους 4 του Champions League. Παρολα αυτα εαν θελω να θεσω υψηλους στοχους για την νεα σεζον δεν μπορω να τον εχω και του χρονου ως βασικο τερματοφυλακα.
Γιουρκας Σεϊταριδης: Και αυτος τα πηγε πολυ καλα. Σε δυσκολα ματς εδειχνε να αντιμετωπιζει προβληματα αλλα σε γενικες γραμμες σταθηκε στο υψος του.
Royston Drenthe: Στα παιχνιδια του πρωταθληματος τα πηγε καλα. Στα παιχνιδια του Champions League ηταν κακος. Ωστοσο ειναι world-class παικτης και θα δουμε την πορεια του την επομενη σεζον.
Miranda: Σταθηκε στο υψος του, εδειξε την κλαση του και με αφησε ευχαριστημενο.
Λουκας Βυντρα: Για τον Λουκα τι να πουμε; Μακραν η μεγαλυτερη εκπληξη. Ηταν φανταστικος, παθιαστηκε, εκανε καλα παιχνιδια. Ειναι απο τα πουλεν μου. -doublekiss Βεβαια θα κοιταξουμε για κατι καλυτερο αλλα ο Λουκας δεν το κουναει απο την ομαδα.
Gilberto Silva: Ηταν βραχος καθ' ολη την διαρκεια του πρωταθληματος. Η ηλικια με προβληματιζει αλλα μπορει ακομα να βοηθησει στις δυσκολες αποστολες.
Σωτηρης Νινης: Ο Νινης ειναι μικρος ακομα, συνεχως βελτιωνεται, μπορει να πιασει υψηλα στανταρ και γι αυτο δεν προκειται να φυγει.
Γιωργος Καραγκουνης: Αρκετα καλος αλλα για να πω την αληθεια περιμενα περισσοτερα. Ηταν καποια ελαχιστα παιχνιδια που πηρε την ομαδα πανω του και αλλα που ειχε δευτερευοντα ρολο.
Nani: Πολυ καλος. Εκανε μεγαλα πραγματα. Ειναι παικτης που για πολλα χρονια θα βοηθαει την ομαδα στην αριστερη και την δεξια πτερυγα.
Sebastian Leto: Φανταστικος παικτης. Ηταν ο παικτης με τις περισσοτερες ασιστ και αποτελει εγγυηση για τα αριστερα.
Djibril Cisse: Απο εναν world-class επιθετικο εχεις μεγαλες απαιτησεις. Ο Σισε τρυπησε τα διχτυα και επιβεβαιωσε την φημη του.
Νικος Σπυροπουλος: Επαιζε βασικος μεχρι τον Φεβρουαριο. Μεχρι τοτε ηταν ενας ασταθης παικτης με πολλα καλα, πολλα μετρια και πολλα κακα παιχνιδια.
Αλεξανδρος Τζορβας: Επαιξε σε λιγα παιχνιδια και ηταν μετριος. Για δευτερος τερματοφυλακας ειναι ο,τι πρεπει στον Παναθηναϊκο της νεας σεζον.
Ante Rukavina: Ηταν ο παικτης που ερχοταν απο τον παγκο. Εκανε μετριες προς καλες εμφανισεις.
Mattias Bjarsmyr: Η περιπτωση του ηταν ιδιαιτερα δυσκολη. Πηρε λιγες ευκαιριες και αυτο προκαλεσε την συνεχη γκρινια του Δεν εκανε και πολυ καλα παιχνιδια.
Mate Simao: Ο ορος "σκυλι του πολεμου" του ταιριαζει γαντι. Ορμουσε και δαγκωνε καρωτιδες, εκανε κρισιμες επεμβασεις, εκανε τα παντα ωστε να διαλυσει τις αντιπαλες επιθεσεις.
Cedric Kante: Μετριοτατος παικτης. Σε καμια περιπτωση δεν εμεινα ικανοποιημενος.
Diego Souza: Κατα τη διαρκεια της χρονια αντιμετωπισε προβληματα προσαρμογης. Επισης εψαχνα να βρω την ιδανικη γι αυτον θεση. Παρολα αυτα ηταν πολυ καλος.
Κωστας Κατσουρανης: Μακραν ο καλυτερος παικτης. Εκοψε, μοιρασε, δημιουργησε, σκοραρε. Εκανε τα παντα. Αριστος παικτης.
Φιλιππος Δαρλας: Δεν πηρε ευκαιριες. Δεν μπορει να κριθει.
Βαγγελης Μαντζιος: Τα ιδια
Ορεστης Καρνεζης: Τα ιδια
Αντωνης Πετροπουλος: Εστω και με ελαχιστες συμμετοχες καταφερε να βαλει 2 γκολ. Του χρονου ισως να του δειξω περισσοτερη εμπιστοσυνη.
Λαζαρος Χριστοδουλοπουλος: Αν και με λιγες συμμετοχες. Δεν προσπαθησε να τις εκμεταλλευτει.
Στεργος Μαρινος: Δεν πηρε ευκαιριες. Δεν μπορει να κριθει.
Ελινι Δημουτσος: Τα ιδια.

Εδω εχω κανει ενα σχεδιαγραμμα για να δω που εχω ελλειψεις και που ειμαι πληρης:
Image

Τερματοφυλακας: Χρειαζομαι κατι ποιοτικοτερο απο τον Vilar.
Κεντρικα μπακ: Ο Μιραντα εχει λυσει το προβλημα κατα το ημισυ. Χρειαζομαι αλλος εναν καλο.
Ακραια μπακ: Στα αριστερα με τον Drenthe ειμαι καλυμμενος. Στα δεξια χρειαζομαι καποιον καλο.
Αμυντικα χαφ: Ο Ζιλμπερτο μεγαλωσε αλλα μπορει ακομα. Ο Σιμαο μπορει να σηκωσει το βαρος. Χρειαζεται ισως να κοιταξω για καποια καλυψη.
Κεντρικοι μεσοι: Ο Κατσουρανης εχει καβατζωσει τη μια θεση. Η αλλη παιζεται μεταξυ Ντιεγκο Σοουζα, Νινη, Καραγκουνη. Ειμαι υπερκαλυμμενος.
Εξτρεμ: Αριστερα ειμαι OK, δεξια ειμαι ΟΚ. Καλυψη για αριστερα υπαρχει (Drenthe). Δεξια δεν υπαρχει. Ενα μπακαπ χρειαζεται για εκει.
Επιθετικοι: Ο Σισε ειναι αρχοντας εκει που ειναι. Οταν ομως τραυματιζεται πως να εμπιστευτω τον Ρουκαβινα και τον Πετροπουλο στα δυσκολα παιχνιδια; Πρεπει να κοιταξω για καποια ποιοτικη λυση.

.....................................................


Και καπως ετσι τελειωνει η πρωτη σεζον. Τα πρωτα βηματα εγιναν, ο Παναθηναϊκος αναβαθμιζεται και οι παικτες πλεον εχουν αρχισει να σκεφτονται τη νεα σεζον. Μια γυναικα αλλαξε τα παντα στον Παναθηναϊκο. Και αυτο ηταν μονο η αρχη. Κατι καλο ετοιμαζεται. Κατι το οποιο θα αφησει απαντες με το στομα ανοιχτο. Μια ομαδα που τιποτα δεν θα μπορει να την σταματησει. Μια ομαδα που θα σαρωσει τα παντα στο περασμα της...



*** ΤΕΛΟΣ Α' ΚΥΚΛΟΥ ***
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω πως ο απολογισμός που κάνεις και οι ανάγκες που οριοθετείς για την νέα χρονιά είναι πάνω κάτω όπως τα αναφέρεις Gk ,DC και ST πρέπει να είναι από το πάνω πάνω ράφι και με 2-3 άλλες συμπληρωματικές κινήσεις νομίζω μπορείς να ελπίζεις στο πολυπόθητο τρεμπλ. Good luck!!! -diatakste
User avatar
johnara7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5811
Joined: Sat Feb 02, 2008 1:18 pm
Status: Διαβασμάαα.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κορυφή η ανάλυση σου! :D
Spoiler: show
[quote="zbutsam"]Nτελικάτο πουλέν του Φωστήρος / γειαααααα :D[/quote]
[quote="chris792"]Ο Τζόνι, είναι κοψιά Άνταμ Τζόνσον, πήγε Αγγλία και τους έχει πάρει και τα χαρακτηριστικά ο πστης. -doublekiss[/quote]
[quote="Coach Ventouza"]Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Χανκ Μουντυ 8)[/quote]
zidane72003 wrote:Κυνηγας,πονας,νοιαζεσαι και στο τελος το μονο που σου εχει μεινει ειναι ενα καλο ποτηρι ουϊσκι για να πας παρακατω.Ε οχι ρε:Πτανες γυναικες.
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειναι καλοκαιρι. Εγω και η Μαρια φροντισαμε με τον καλυτερο τροπο να απολαυσουμε το φετινο καλοκαιρι. Παντρευτηκαμε στα κρυφα σε ενα γραφικο ξωκλησι...
Image
...και πηγαμε κρουαζιερα στον Ειρηνικο για τον μηνα του μελιτος.
Image

Βεβαιως κατα την διαρκεια εκεινων των ημερων το θεμα της ενισχυσης της ομαδας ηταν πρωτευον ζητημα.Εξαλλου ο Νικολας Πατερας αφου πρωτα ανανεωσε το συμβολαιο της Μαριας...
Image
...μας ανακοινωσε το μπατζετ της σεζον το οποιο ειναι αρκετα μεγαλο και γι αυτο θα πρεπει να κανουμε σωστη διαχειρηση.
Image


Εγω: Απο που αρχιζουμε;
Μαρια: Σιγουρα απο το τερμα. Εχουμε βαλει ως στοχο να φτασουμε στον τελικο του Champions League και γι αυτο χρειαζομαστε εναν καλυτερο τερματοφυλακα.
Εγω: Να υποθεσω οτι θα τον κρατησουμε τον Βιλαρ;
Μαρια: Οχι, ειναι υπερβολικα μεγαλη πολυτελεια να εχει τετοιον παικτη στον παγκο οταν μπορεις να τον δωσεις με 5,5 μυρια.
Εγω: Αμα ειναι για τοσα να παει στο καλο. Εχεις βρει τιποτα;
Μαρια: Εδω θα πεσουν πολλα λεφτα. Θα ειναι τερματοφυλακας μας για την επομενη 10ετια.
Εγω: Να υποθεσω οτι μιλας για τον...
Μαρια: Ναι, εχουν προχωρησει οι διαπραγματευσεις και εχω ψησει τον παικτη.
Εγω: Παμε τωρα στα στοπερ. Ειπαμε καλος ο Βυντρα αλλα οχι και φετος βασικος.
Μαρια: Συμφωνω. Εδω βρηκα μια σχετικα συμφερουσα λυση. Ειναι παικτης της Μπαρτσελονα και εχει παρομοια στοιχεια με τον Μιραντα.
Εγω: Υπαρχει περιπτωση να παρατησει την Μπαρτσελονα για να ερθει;
Μαρια: Ειναι ηδη στην λιστα των προς αποχωρηση παικτων οποτε θα ερθει.
Εγω: Και τωρα το κυριο ερωτημα. Επιθετικο, αμυντικο χαφ η δεξι μπακ;
Μαρια: Τωρα μου βαζεις δυσκολα. Δυστυχως τα λεφτα που περισσευουν φτανουν μονηο για τον εναν. Τι προτεινεις εσυ;
Εγω: Η γνωμη μου ειναι οτι το καλυτερο ειναι να διαφυλαξουμε την αμυνα. Καλυτερα να εχεις μια καλη αμυντικη τετραδα. Ετσι και αλλιως ο Νανι και ο Λετο βοηθουν πολυ στο σκοραρισμα. Τον Ιανουαριο εαν υπαρχουν λεφτα θα κινηθουμε και για τον επιθετικο.
Μαρια: Εχω υποψη μου ενα καλο δεξι μπακ. Ειναι λιγο ακριβος αλλα αξιζει τα λεφτα του.
Εγω: Με τον Ντιεγκο Σοουζα και τον Νανι τι θα κανουμε; Δεχομαστε συνεχως προσφορες απο μεγαλες ομαδες.
Μαρια: Φετος δεν το κουνανε απο την ομαδα. Τους εχουμε αναγκη... Ουφ! Κουραστηκα με την δουλεια.
Εγω: Θες να σου κανω μασαζ στην πλατη; :P
Μαρια: Αμε! Και μασαζακι και ο,τι αλλο προκυψει. :P :D -rofl

Και καπως... ετσι λυθηκε το θεμα της μεταγραφικης ενισχυσης. Οι διαδικασιες κινηθηκαν και η ομαδα συμφωνησε για την αποκτηση 3 πολυ καλων παικτων που θα βοηθησουν την ομαδα να φτασει πολυ ψηλα στην Ευρωπη.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τρείς πρωτοκλασάτους είσαι super!!!
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νωρις το πρωϊ το ιδιωτικο τζετ του Νικολα Πατερα απογειωθηκε με αγνωστο προορισμο. Οι φημες παντως λενε οτι το τζετ θα επιστρεψει με τα τρια νεα μεταγραφικα αποκτηματα του Παναθηναϊκου. Πραγματι, το ιδιωτικο τζετ στις 4 το μεσημερι φτανει στο Ελευθεριος Βενιζελος και απο αυτο αποβιβαζονται οι τρεις παικτες.
Image


Henrique
Image
Ειναι μολις 23 χρονων και εχει προοπτικες να εξελιχθει σε εναν πόλυ καλο κεντρικο αμυντικο.

Michael Chretien
Image
Ισως και να δαπανησα πολλα λεφτα εδω αλλα δυστυχως δεν υπηρχε αλλος τοσο καλος παικτης που να ειναι και κοινοτικος.

Igor Akinfeev
Image
Μεγαλος παικτης. Χρειαστηκε συνεχες ψησιμο και πολλα χρηματα για να τον φερω.

Εδω ολες οι μεταγραφες:
Image

Και εδω το ροστερ της νεας σεζον:
Image

Θελοντας να κανω μερικες δοκιμες στην Ακτη Ελεφαντοστου επαιξα ενα φιλικο με την Ελλαδα:
Image

...........................................

1η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Αστερας Τριπολης
Image
Πολυ καλο ξεκινημα απο την ομαδα. Ο Ντιεγκο Σοουζα βρηκε επιτελους τον ιδανικο ρολο μεσα στο γηπεδο.

............................................

Στην Νιον η Μαρια και ο Κωστας Αντωνιου πηγαν για να παρακολουθησουν την κληρωση των ομιλων του Τσαμπιονς Λιγκ:

Μαρια: Πως τα βλεπεις Κωστα τα πραγματα;
Αντωνιου: Φετος πιστευω οτι θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα. Φετος ειμαστε στο δευτερο γκρουπ δυναμικοτητας οποτε γλιτωνουμε απο πολλες δυσκολες ομαδες.
Μαρια: Μπορουμε να προκριθουμε με μια ευκολη κληρωση.

Image
Παλι η Ρεαλ!!! -wall -wall -wall -wall
Τουλαχιστον οι αλλες ειναι ευκολες.

............................................

Η Μαρια ταξιδεψε αμεσως μετα και για την κληρωση του Κοπα Αφρικα:

Μαρια: Πως τα βλεπετέ τα πραματά μεσίε Κιπρέ;
Κιπρε (Assistant Manager): Ειμαί αισιοδοξός μαντάμ Μαρί.

Image
Ευκολη κληρωση αν και γενικα δεν υπαρχουν πολλες δυσκολες ομαδες στην Αφρικη.

2η αγωνιστικη Superleague: Εργοτελης-Παναθηναϊκος
Image
Πολυ κουρασμενοι οι παικτες. Σημασια εχουν οι 3 βαθμοι.

1η αγωνιστικη προκριματικης φασης Κοπα Αφρικα: Τζιμπουτι-Ακτη Ελεφαντοστου
Image
Δεν χρειαζεται να πω πολλα πραγματα. Η νικη ηταν αυτονοητη.

3η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Αρης
Image
:ribo στον Αρη. Η ομαδα βαζει γκολ και πισω η αμυνα δεν αφηνει να περασει τιποτα.


Πολυ καλο ξεκινημα απο την ομαδα. Βατη η κληρωση των ομιλων του Τσαμπιονς Λιγκ και του Κοπα Αφρικα. Συνεχιζουμε με το πρωτο παιχνιδι του Τσαμπιονς Λιγκ οπου καλουμαι να δειξω την αξια μου στο Σαντιαγκο Μπερναμπεου.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο!

Πολύ καλές μεταγγραφές, ειδικά ο Ακινφίφ!

Αν θες βάζε και ψεύτικες πληροφορίες στην εφημερίδα για να μην ξέρουμε από πριν ποιον θα πάρεις! :wink:
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές μεταγραφές ,ειδικά Ακινφέεφ και Κρετιέν . Καλή κλήρωση στην Ευρώπη . Χρησιμοποιώντας την περσινή σου εμπειρία θα πας πολύ ψηλά. Τρέμπλ θέλουμε αν κατάλαβες!!!! -traino
User avatar
johnara7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5811
Joined: Sat Feb 02, 2008 1:18 pm
Status: Διαβασμάαα.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mεταγραφάρες! :shock: -falaina
Spoiler: show
[quote="zbutsam"]Nτελικάτο πουλέν του Φωστήρος / γειαααααα :D[/quote]
[quote="chris792"]Ο Τζόνι, είναι κοψιά Άνταμ Τζόνσον, πήγε Αγγλία και τους έχει πάρει και τα χαρακτηριστικά ο πστης. -doublekiss[/quote]
[quote="Coach Ventouza"]Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Χανκ Μουντυ 8)[/quote]
zidane72003 wrote:Κυνηγας,πονας,νοιαζεσαι και στο τελος το μονο που σου εχει μεινει ειναι ενα καλο ποτηρι ουϊσκι για να πας παρακατω.Ε οχι ρε:Πτανες γυναικες.
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με προσεκτικες κινησεις ο Παναθηναϊκος ενισχυθηκε σημαντικα στην αμυνα. Καναμε πολυ καλο ξεκινημα και ελπιζω πως στο παιχνιδι στο Μπερναμπεου η ομαδα θα ξεδιπλωσει την ποιοτητα της.

1η αγωνιστικη ομιλων Champions League: Ρεαλ Μαδριτης-Παναθηναϊκος
Spoiler: show
Image
Image
Φανταστικη εμφανιση. Ο Παναθηναϊκος αντιμετωπισε στα ισια την Ρεαλ, ειχαμε ισες ευκαιριες και θα μπορουσαμε να εχουμε βαλει και δευτερο γκολ. Ελπιζω αυτη η νικη να ειναι προαγγελος μεγαλων επιτυχιων.
4η αγωνιστικη Superleague: Ηρακλης-Παναθηναϊκος
Image
Η ομαδα επεστρεψε εμφανως κουρασμενη αλλα πηρε ευκολα τους τρεις βαθμους της νικης.

5η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Πανσερραϊκος
Image
Με σβηστες μηχανες η ομαδα πηρε μεσα σε 15 λεπτα τη νικη και απο εκει και περα ειχαμε την υπεροχη η οποια δεν μεταφραστηκε σε επιπλεον γκολ.

Η βαθμολογια μεχρι στιγμης:
Image
Ο Παναθηναϊκος βρισκεται στην κορυφη αηττητος και χωρις να εχει δεχτει γκολ.

2η αγωνιστικη ομιλων Champions League: Παναθηναϊκος-Αμπερντιν
Spoiler: show
Image
Image
Ευκολη νικη που θετει τις βασεις για την πρωτια στον ομιλο.
6η αγωνιστικη Superleague: ΠΑΣ Γιαννινα-Παναθηναϊκος
Image
Ουτε ο ΠΑΣ καταφερε να αντισταθει. Το πρωταθλημα μοιαζει με περιπατο.

2η αγωνιστικη προκριματικης φασης Κοπα Αφρικα: Κενυα-Ακτη Ελεφαντοστου
Image
Η ομαδα υποτιμησε τον αντιπαλο ομως εστω και δυσκολα πηραμε τους 3 βαθμους.

7η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Ατρομητος
Image
Απο την μια ριξαμε μια ωραιοτατη 4αρα και απο την αλλη δεχτηκαμε το πρωτο μας γκολ.

3η αγωνιστικη ομιλων Champions League: Παναθηναϊκος-Αλκμααρ
Spoiler: show
Image
Image
Πολυ δυσκολο παιχνιδι, το πιο δυσκολο απο τα αλλα τρια. Το παιχνιδι ηταν μοιρασμενο αλλα τελικα τα καταφεραμε με λιγη τυχη.

Μεχρι στιγμης ολα πανε ρολοϊ. Η ομαδα εχει κανει μονο νικες εως τωρα και αυτο δινει αυτοπεποιθηση και στην Μαρια και στους παικτες.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

νομίζω φέτος τίποτα δεν μπορεί να σε σταματήσει , και άμυνα γρανίτης.
Post Reply

Return to “Retire”