How i met your manager

Ιστορίες προχωρημένου επιπέδου
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Image
Image





Καλησπέρα σε όλους...Είμαι ο Brad Kitt. Καλώς ήρθατε στο How i met your manager...


Όταν είδα στο κινητό μου το text που έλεγε "Συγχαρητήρια κερδίσατε, είστε το επόμενο πρόσωπο στο How i met your manager" είπα "@#%$@#$!@# !!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΕΡΔΙΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ #$%#@%#%% ΘΑ ΕΙΜΑΙ Ο @#$@#$ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΤΟΥ ΣΟΟΥ!!!" Οκ, μου είπαν να πω ακριβώς τι έγινε και οτι θα βάλουν μπιπ...Βάλατε; Σίγουρα; Ωραία...

Έχω 15 χρόνια διαρκείας στην ομάδα και άλλα τόσα χρόνια πηγαίνω και στα περισσότερα εκτός έδρας. Φέτος έχω χάσει μερικά παιχνίδια. Ευτυχώς, αυτά που έχω χάσει εγω, δε τα έχει χάσει η ομάδα. Θα το πάρουμε το πρωτάθλημα, είμαι σίγουρος. Και θα το κάνω τατουάζ. Μπορεί να πάρουμε και το Τσάμπιονς Λιγκ. Γι' αυτό δεν είμαι τόσο σίγουρος όμως.

Ωραία...Είχα πει στους κολλητούς μου, Matt Baymond και Pierce Grosnan να πάμε μαζί στο Leeds για το παιχνίδι. Το θεωρούσαν εύκολο. Άσε που δεν τους έβγαινε οικονομικά. Είχαμε γυρίσει από το Ντόνετσκ...Εγω πήγα...Και εκεί κατάλαβα οτι θα το πάρουμε το πρωτάθλημα. Τέλος. Καταλάβατε; Θα το σηκώσουμε και θα τρελαθούμε... Στο γκολ το πανηγύρισα έξαλλα...Αλλά κατάλαβα οτι ο προπονητής το πανηγύρισε πιο πολύ απο μένα, αν και έκανε λιγότερα απο εμένα. Όταν σταμάτησα να χωροπηδάω και άφησα τον διπλανό μου, τον είδα να έχει τις παλάμες του ενωμένες μπροστά στο πρόσωπό του, να έχει πέσει στα γόνατα και να ψιθυρίζει κάτι...να τον έχει ο θεός καλά για μια ζωή. Θα μας κάνει πρωταθλητές Αγγλίας..


Να ξέρετε οτι θα αντάλλαζα την ευκαιρία να βγω σε αυτή την εκπομπή με τη παρουσία μου στο λεωφορείο που θα κάνει το τουρ του Λονδίνου και θα γράφει "Τοτεναμ, Πρεμιερ Λιγκ γουϊνερς 2037". Βασικά για να βρεθω εκεί, πουλάω και το σπίτι μου, αλλα χωρίς τη γυναίκα μου. Αν τη δώσω μαζί με το σπίτι, δε θα το πάρει κανείς.





Spoiler: show
F.A. Cup 2036 - 2037, 5th Round
Image


Δηλαδή, είναι μερικές φορές να σκας, να τα παίρνεις στο κρανίο, να ψάχνεις να βρεις τι έφταιξε. Τα σκατώσαμε στο φινάλε του ημιχρόνου και μετά δε το γυρίσαμε ποτέ... 0Χ2 στο θέμα υπεράσπισης κερδισμένων τίτλων....


Champions League 2036 - 2037, First Knock Out Round, Leg 1
Image


Δε ξέρω γιατί αλλα είχα μια απίστευτη σιγουριά οτι όλα θα πάνε καλά...Ακόμα και όταν μας έκανα 1-0 απο το πουθενά...Αρχίσαμε το σφυροκόπημα και σιγά - σιγά πήραμε τη πρόκριση. Ε....τη νίκη ήθελα να πω, αλλα το ίδιο είναι, σωστά;





Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 26 (1rst place, 60 Points)
Image



Επιστροφή στα πάτρια εδάφη και στις νίκες στο πρωτάθλημα...Δεν δυσκολευτήκαμε, αν και το είχα άγχος το παιχνίδι. Συνήθως μετά απο σημαντικές νίκες, έρχεται η στραβή αλλά αυτή τη φορά αυτό δεν έγινε. ϊσως να είναι ένας αστικός μύθος, μια δικαιολογία που έχει πλάσει το μυαλό μου ...



Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 27 (1rst place, 63 Points)
Image



ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ. ΝΙΚΗ ΤΙΤΛΟΥ. Δε ξέρω γιατί, αλλα πλέον άρχισα να το πιστεύω ακόμα περισσότερο... Ξαναλέω imo ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ. ΝΙΚΗ ΤΙΤΛΟΥ.



Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 28 (1rst place, 66 Points)
Image



Διπλό αεράτο, άνετο, ευάερο, ευήλιο, διαμπερές...Γενικά αρχίζω και τη γουστάρω τη φάση. Άνετοι με 0-2 απο το 11' και προχωράμε ακάθεκτοι....


Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 28
Image





Champions League 2036 - 2037, First Knock Out Round, Leg 2
Image



Πρώτοι στο πρωτάθλημα με διψήφια διαφορά βαθμών δέκα αγωνιστικές πριν από το τέλος και στους "8" του Τσάμπιονς Λιγκ...Βέβαια είμαστε εκτός F.A League Cup αλλά αυτή τη στιγμή φαίνεται πταίσμα μπροστά σε αυτό που μπορεί να γίνει...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Καλά τα λέει ο Μπραντ. Δεν χάνετε το πρωτάθλημα..
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τρελαθηκα οταν ειδα τη βαθμολογια,δε θυμομουν οτι ησουν τοσο μπροστα :shock:

Δε γινεται να το χασεις φετος,απλα ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.Εισαι και στους 8 του ΤΣ.Λ,περιμενουμε τον επομενο πελατη,δικα μας ειναι φετος 8)
Words are meaningless...and forgettable.
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να και η μπηχτή για τις γυναίκες... :P
Η ομάδα πετάει(βασικά γ@μ@ει,αλλά λέμε τωρα)...Το πρωτάθλημα είναι δικό μας...Πες τους να μας πακετάρουν και την κούπα την αλλοδαπή γιατί και αυτή δικιά μας είναι... :D
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eνταξει οπως ειπανε και οι παραπανω, το πρωταθλημα ΔΕΝ χανεται!

Off Topic:
Η ιστορια (απο την στιγμη που περασε τα 250 ποστ) δεν πρεπει να παει στο Advanced?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Παρακαλώ…

Ο κύριος Τσακαλέας;

Ο ίδιος…

Καλησπέρα είμαι ο Jim Borisson από την Sports Center. Σας έχει μιλήσει ο Grag White, καθώς μίλησε πρώτα μαζί του για σας τηλεφωνήσω…

Ναι, παρακαλώ πείτε μου. Με ενημέρωσε ότι θέλετε να κάνετε ένα θέμα με αφορμή το εκατοστό μου παιχνίδι στο πάγκο…

Όντως έτσι είναι.

Ούτε που το ήξερα ότι φτάνω σε αυτό το νούμερο.

Γιατί; Δε τα πάτε καλά με τους αριθμούς;

Δεν είναι αυτό…Απλά, δεν το πρόσεξα, δε κρατάω τέτοια στοιχεία…

Πως νιώθετε;

Να σου πω την αλήθεια, όχι κάτι το ιδιαίτερο…Δε λέω, είναι καλό που φτάσαμε μέχρι εδώ αλλά αυτό που θέλω είναι να έχουμε και συνέχεια.

Στο εκατοστό σας παιχνίδι φιλοδοξείτε να κάνετε ένα ακόμα βήμα προς τη κατάκτηση του τίτλου, ενώ ήδη στοχεύετε ψηλά και στο Champions League. Τι σημαίνει αυτό για σας;

Σημαίνει ότι η ομάδα είναι ανταγωνιστική και δείχνει ότι μπορεί να ανταποκριθεί σε υψηλό επίπεδο. Δεν έχει τελειώσει τίποτα…

Ναι όμως έχετε μια διαφορά ασφαλείας στο πρωτάθλημα.

Μου είπατε ότι θα μιλήσουμε για τα εκατό παιχνίδια στο πάγκο.

Έχετε δίκιο, απλά έπρεπε να εξαντλήσω τα περιθώρια να έχω το κάτι παραπάνω. Μια τελευταία ερώτηση.

Παρακαλώ.

Πριν συμπληρώσετε εκατό παιχνίδια έχετε πανηγυρίσει τρεις τίτλους με την ομάδα. Είναι εφικτό να φτάσετε στους πέντε τίτλους στον 112ο αγώνα;

Δε ξέρω. Βιάζεστε να μάθετε; Ότι είναι να γίνει, θα γίνει…












Spoiler: show
Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 29 (1rst place, 69 Points)
Image



Η νίκη δεν ήρθε τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ. Έπρεπε να παλέψουμε για να βγάλουμε τη μπάλα προς τη περιοχή τους, αλλά όταν αυτό έγινε, είχαμε σωστά τελειώματα. Άλλο ένα σημαντικό βήμα.



Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 30 (1rst place, 72 Points)
Image



Αξίζουν συγχαρητήρια στη Λίβερπουλ. Έπαιξε καλύτερα και έβαλε γκολ όταν όλα ήταν εναντίον της. Εκεί που είχαμε κατοχή και κάναμε φάσεις, μας έβαλαν πίσω στο σκορ. Εμείς προσπαθήσαμε και αντιδράσαμε με ένα πανέμορφο γκολ. Με ψυχολογία υπέρ μας, με πίεση και ένα γήπεδο να μας βοηθά, η Λίβερπουλ έβγαλε στημένη φάση και μούγκα στο WHL…



Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 30
Image



Είμαστε ακόμα άνετοι, αλλά αυτό δε σημαίνει πως είμαστε και ήρεμοι… Αν είχαμε κερδίσει, θα…άσ’ το Τσακ. Με τα αν δε γίνεται δουλειά. Με πέντε νίκες στα τελευταία οκτώ παιχνίδια, δε χάνεται λέμε. Τόσο απλά είναι τα πράγματα.




Image


Image

Image

Image

Image




Θεωρώ οτι αυτή ήταν ίσως η καλύτερη δυνατή κλήρωση, απο τη στιγμή που οι Ολλανδοί δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Και όλα αυτά βάσει των όσων βλέπω στην ομάδα τους...


Champions League 2036 - 2037, Quarter Finals, Leg 1
Image


ΝΑΙ, ΝΑΙ, ΝΑΙ.... Μεγάλο βήμα προς τα ημιτελικά. Εξ' αρχής πίστευα ότι έχουμε καλύτερη ομάδα και το αποδείξαμε με τον πλέον πειστικό τρόπο. Χρειάζεται απλά να είμαστε προσεκτικοί σε μια ομάδα και πάμε ημιτελικό!!!!


Image

Και πάμε για το εκατοστό μου παιχνίδι στο πάγκο της Τότεναμ...Ρε, πως περνάει ο καιρός, ε;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Για αλλη μια φορα...ΑΡΧΟΝΤΑΣ!

Νομιζω δε χρειαζεται να πουμε και παλι τα γνωστα για το πρωταθλημα,βλεπεις οτι ακομα και με ηττα εισαι μπαι φαρ πρωτος.

Και πιστευω πως εισαι ηδη στα ημιτελικα,go for it 8)
Words are meaningless...and forgettable.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Τώρα πλέον αρχίζει το άγχος, το ζόρι, αυτή η «κάψα» που σε πιάνει όταν το βλέπεις να έρχεται.

Υπάρχει μια λεπτή γραμμή, που αν τη περάσεις, δεν έχει γυρισμό. Και εμείς μόλις την περάσαμε και στα δυο ταμπλό. Και γι’ αυτό αγχώθηκα. Διότι μας πιστεύω.

Και δε θεωρώ τρελό κάποιον που θα πει ότι μπορούμε να τα πάρουμε και τα δυο. Είναι too much? Ας είναι. Μάλλον είναι too much η ομάδα μιας και το παλεύει.

Και το χαίρομαι, το απολαμβάνω, το γουστάρω, αλλά παράλληλα με αγχώνει, με προβληματίζει, με «κουμπώνει»…Είναι από τις στιγμές που λες ότι θες να τις απολαύσεις αλλά μέσα σου λες «ποια απόλαυση μωρέ, ας κερδίσω και στα τομπολίνια μου όλα».

Η κλήρωση στο Champions League έβγαλε τη πιο περίεργη – παράξενη ομάδα που θα μπορούσε να βγάλει. Θα με δικαιολογήσετε διότι δεν μπορείς να πεις τίποτα με σιγουριά. Ούτε το «τους έχεις ρε» σου βγαίνει αβίαστα αλλά ούτε το «σε ξέρουν και μπορούν να σε κλείσουν καλά» το λες με ευκολία.

Στο πρωτάθλημα, δε ξέρω αλλά νομίζω ότι το ΄χουμε πάρει και δε το έχω πάρει χαμπάρι. Αλλά επειδή έχουμε παιχνίδια μπροστά μας και αν συνεχίσουμε τις χαζομάρες που κάναμε τελευταία, τότε θα με διώξουν κλοτσηδόν, τη στιγμή που είναι έτοιμοι να με κάνουν σερ.














Spoiler: show
Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 31 (1rst place, 72 Points)
Image



Δυο φορές βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, δυο φορές ισοφαρίσαμε και μετά το ξαναφάγαμε!!!!! Κάναμε το 3-3 δυο λεπτά πριν απο τη λήξη αλλά πέραν αυτού ουδέν. Θα μου πείτε "τι άλλο θέλεις ρε συ με 3-3 στο 88' ;" Κι' άλλο γκολ θα σας απαντήσω... Θα έλεγα οτι "κάτι δε μου άρεσε" αλλά ρε σεις... Πολλά δε μου άρεσαν από το παιχνίδι που κάναμε στο Νότιγχαμ. Το αφήνουμε πίσω μας και προχωράμε...


Champions League 2036 - 2037, Quarter Finals, Leg 2
Image



Πωπω...Μου κόπηκαν τα πόδια όταν έγινε το 0-1 αλλα ευτυχώς δεν κόπηκαν τα πόδια των παικτών μου...ΜΠΡΑΒΟ, ΜΠΡΑΒΟ, ΜΠΡΑΒΟ... Είμαστε πλέον και με τη βούλα στα ημιτελικά και τώρα όλα μπορούν να γίνουν.....



Image

Και τώρα, και πάλι τα δυο μας ! ! ! Δε ξέρω αν είναι καλό ή κακό που παίζουμε με μια "γνωστή" μας. Δίκοπο μαχαίρι είναι. Πλέον, έχω εμπιστοσύνη στα παιδιά...

Image

Η αλήθεια είναι πως πέρα από τη πεντάρα, πέρυσι που πήραν το πρωτάθλημα, έχουμε καλά αποτελέσματα. Παίζουν ρόλο τα παλιά αποτελέσματα; Ως ένα βαθμό παίζουν, διοτι τα έχεις στο μυαλό σου, θέλοντας και μη... Έχουμε όμως και δυο τρανταχτές απουσίες στον ημιτελικό....

Image
Image



Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 32 (1rst place, 73 Points)
Image



ΕΙΣΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ 852 ΚΙΛΑ ΚΑΚΑΛΑ. Ρε 'σεις; Στο 0-0 μένουμε με δέκα παίκτες και κερδίζετε με 0-2; Πλάκα μου κάνετε; Θα με τρελάνετε; Μετά, πως να μην έχω απαιτήσεις από εσάς;


Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 32 (1rst place, 76 Points)
Image


Ναι; Με ακούτε; Δε με ακούτε; Να φωνάξω; ΜΕ ΑΚΟΥΤΕ;;;;;;; ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΤΩ ΡΕ; ΤΙ;;; ΔΕ ΜΕ ΑΚΟΥΤΕ;;;; ΡΕ ΄ΣΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ, ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΠΑΝΩ....

Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 33
Image


Αυτές οι δυο διαδοχικές νίκες μας έφεραν ακόμα πιο κοντά στο τίτλο. Ξέρω, ξέρω... "δε χάνεται"...Το ξέρω αλλά απλά πρέπει να το αποδείξω. Υπομονή έχω, ομάδα έχουμε...Άντε σιγά - σιγά να μπαίνουν οι σαμπάνιες στο ψυγείο....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενταξει ,δεν χανεται με τιποτα! -foumarw
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Έλα…

Καλά είσαι αγάπη μου;

Ναι…έγινε κάτι;

Όχι

Στο λεωφορείο είμαστε, πηγαίνουμε στο γήπεδο…

Το παιχνίδι τι ώρα είναι; Τη γνωστή;

Ε ναι βρε αγάπη μου… 7:45…

Και το άλλο, τι ώρα ξεκινά;

Μια ώρα αργότερα….

Καλή επιτυχία αγάπη μου. Ότι και να γίνει σήμερα, είσαι ο καλύτερος…

Αυτό τώρα πως σου ΄ρθε;

Να το ξέρεις αυτό. Όλα καλά θα πάνε…

Μακάρι αγάπη μου. Λοιπόν, σε κλείνω, εντάξει;

Εντάξει. Φιλιά…


Spoiler: show
Champions League 2036 - 2037, Semi Finals, Leg 1
Image


Είμαι σκασμένος….ΣΚΑΣΜΕΝΟΣ ΛΕΜΕ…Αγωνιστικά η ομάδα δε νομίζω ότι υπήρχε κάτι που μπορούσε να κάνει για να φέρει τη μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή και δεν το έκανε. Και όμως, δεν καταφέραμε να βάλουμε τη μπάλα στα δίκτυα. Τι να πω; Ότι «δεν έμπαινε με τίποτα»; Να τα κάναμε καλύτερα ρε γαμώτο και να έμπαιναν. Δηλαδή έλεος, έλεος και πάλι ΕΛΕΟΣ. Δε μπορώ να το χωνέψω, να το αποδεχθώ ότι αυτό το παιχνίδι έληξε 0-0….


Barclays Premier League 2036 - 2037, Day 34 (1rst place, 79 Points)
Image



Όταν μπαίνουν κάτι τέτοια γκολ στο 90φεύγα και σου δίνουν νίκη τίτλου, δε ξέρω. Από τη μια σκέφτομαι ότι θα πανηγύριζα μπαίνοντας μέσα στο γήπεδο. Από την άλλη σκέφτομαι ότι απλά θα έκανα ένα βήμα από τον πάγκο και να ύψωνα τις γροθιές μου. Μπορεί και να έκανα το παγόνι, έτσι για να τη σπάσω σε όλο το γήπεδο. Ωραίο συναίσθημα, που με κάνει να νιώθω δικαιωμένος που εξακολουθώ να παίζω fm. Τεράστια νίκη από όλες τις απόψεις. Θέλουμε πλέον ένα βαθμό για να στεφτούμε πρωτάθλημα ή απλά να μη κερδίσει η Λίβερπουλ σε ένα από τα παιχνίδια που έχει να δώσει μέχρι το τέλος.







Η πιο μεγάλη ώρα, φτάνει. Τετάρτη 24 Απριλίου 2037. Στις 19:45 αντιμετωπίζουμε την Everton στο Liverpool, στον δεύτερο ημιτελικό και μια ώρα αργότερα, λίγα χιλιόμετρα πιο πέρα, η Liverpool υποδέχεται για το πρωτάθλημα τη Chelsea. Υπό προϋποθέσεις μπορεί να γίνει το τέλειο βράδυ, μπορεί και όχι. Ποιος μας καρτερεί; Πάμε και ότι γίνει.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα γίνει το τέλειο βράδυ..Το μυρίζομαι.. :D
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγω να δεις πως το μυριζομαι 8)
Words are meaningless...and forgettable.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Image
Image



Καλησπέρα….Antonis Tsakaleas. Καλώς ήρθατε στο How I Met Your Manager



Όταν μου μίλησαν για την εκπομπή που ετοιμάζουν, συνέβησαν δυο πράγματα…Αρχικά φωνίστηκα και στη συνέχεια προβληματίστηκα. Και αυτό διότι δεν είχα καταλάβει το concept της εκπομπής. Και όπως αναθεώρησα την αρχική μου άποψη για την εκπομπή, έτσι αναθεώρησα και την αμέσως επόμενη. «Σιγά μη κάθομαι να τη βλέπω…» σκέφτηκα, αλλά μετά κατάλαβα ότι θα πρέπει να τη βλέπω. Και το «πρέπει» πήγαινε σε έναν και μόνο λόγο. Η κάθε εκπομπή άφηνε το στίγμα της για κάποιες μέρες. Και επειδή ήμουν σίγουρος ότι αυτό που θα μου μεταφερόταν για το τι έγινε και το τι ειπώθηκε στην εκπομπή θα διέφερε λίγο ή πολύ από αυτό που πραγματικά έγινε ή ειπώθηκε, την έβλεπα. Σπάνια στη πρώτη της προβολή αλλά σε κάποια επανάληψη…

Σας έχει τύχει ποτέ να θέλετε να πανηγυρίσετε με τη ψυχή σας αλλά να υπάρχει κάτι που να σας κόβει τα πόδια; Σας έχει τύχει ποτέ να θέλετε να τας βάψετε μαύρα αλλά να υπάρχει κάτι που σας έχει φέρει ένα μόνιμο χαμόγελο στα χείλη; Χα! Benn there done that…

Είμαστε όλοι στο λεωφορείο για να πάμε στο αεροδρόμιο. Θέλαμε να πάμε asap αλλά ουσιαστικά δεν μας πίεζε κανείς παρά μόνο αυτό το περίεργο συναίσθημα. Το παιχνίδι που παρακολουθούσαμε λήγει….

Και; Για ένα – δυο λεπτά ξεχνιούνται όλα. Έφτασα στη θέση του οδηγού και του είπα «Σόρι Τζιμ… θα λιώσεις στο καθάρισμα αύριο…» και εκείνος μου λέει «ε, δε πειράζει, θα ξεκινήσω από τη δική μου θέση…» και ξαφνικά βγάζει μια σαμπάνια, τη κουνάει, την ανοίγει και περιλούζεται… Εγώ ήδη έσταζα.

Είχα ειδοποιήσει τους πάντες ότι το τηλέφωνό μου θα είναι κλειστό. Ειδικά για εκείνη τη μέρα είχα πάρει ένα άλλο νούμερο, για να κάνω τα τηλέφωνά μου, και το νούμερο το ήξερε μόνο ο πρόεδρος. Το τηλέφωνο χτύπησε δέκα λεπτά πριν φτάσουμε στο αεροδρόμιο του Λίβερπουλ.. «Αλλάξ’ τε και βάλτε όλοι τις φόρμες. Τα μπλουζάκια τα έχει ο Τιμ, θα σας τα δώσει στο πάρκινγκ. Μη στεναχωριέσαι. Προχωράμε, τα καταφέραμε…»

Όταν μοιράστηκαν τα μπλουζάκια, δεν ήθελε και πολύ να μπερδευτεί το πράγμα…Μου δώσανε ένα XL και πραγματικά έπλεα μέσα του. Οι ώμοι της μπλούζας ήταν έτοιμοι να φτάσουν στους αγκώνες! Αλλά ήταν το πιο όμορφο μπλουζάκι που είχα φορέσει.

Τι έγινε στο αεροπλάνο; Τι έγινε στο αεροδρόμιο; Θα τα δείτε, θα σας τα πουν… Όταν έφτασα σπίτι, επιτέλους, κατά τις 6:30, δεν ήθελα τίποτε άλλο από το να ηρεμήσω. Όχι να κοιμηθώ, να ηρεμήσω. Ήταν αδύνατον να κοιμηθώ αμέσως παρά τη κούραση. Και εκείνες τις στιγμές δε θα τις ξεχάσω. Τελικά, ίσως αυτή να ήταν η πιο μεγάλη δικαίωση. Πετύχαμε ένα στόχο και χάσαμε ένα όνειρο.





Spoiler: show
Champions League 2036 - 2037, Semi Final, Leg 2
Image


Με μάτια σκυμμένα στο χώμα, αναρωτιόμουν τι δε πήγε καλά στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους όταν έσβησαν όλα...Τα παλέψαμε μέχρι εκεί που δεν πήγαινε. Όσο το βλέπω τόσο θέλω να το ξεχάσω... Τέσσερις χαμένες ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ευκαιρίες. CCC που λεν και οι ugly....Και η μια χειρότερη από την άλλη. Μεγάλη πίκρα διότι είχα μεγάλη εμπιστοσύνη στην ομάδα. Και λίγα χιλιόμετρα πιο πέρα, λίγη ώρα αργότερα, η Λίβερπουλ έμενε στο 1-1 με την Τσέλσι.


Τι ειρωνεία. Ένα παιχνίδι, μια ζωή. Το Έβερτον - Τότεναμ λήγει. Η Έβερτον πανηγυρίζει τη πρόκρισή της στο τελικό του Champions League επί της Τότεναμ. Και η Τότεναμ πανηγυρίζει τη κατάκτηση του πρωταθλήματος στην έδρα της πρωταθλήτριας της προηγούμενης χρονιάς...


Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Απιστευτα συναισθηματα,χανεις την προκριση αλλα παιρνεις αυτο που παντα ζητουσες,το πρωταθλημα!

Πιστευω οτι,εφοσον αυτος ηταν ο στοχος,δλδ και το πραγματικο "ονειρο",τον υλοποιησες για τα καλα 8)
Words are meaningless...and forgettable.
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3άρα από Έβερτον το απόλυτο ξενέρωμα.. :?

Campeones!!! :D
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
Post Reply

Return to “Advanced”