Il capitano

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επίδειξη δύναμης απέναντι στην μικρή Μάντοβα
Image

Απαράδεκτη ήττα από την Κάλιαρι δεν κάναμε τίποτα στα 90 λεπτά του αγώνα.
Image

Μεγάλη νίκη εν όψη του 1ου ημιτελικού του Τσάμπιονσλινγκ απέναντι στην Τσέλσι.
Image

Το γήπεδο μας είναι γεμάτο από 25.000 τρελαμένους οπαδούς μας, που περίμεναν πως και πως αυτό το παιχνίδι. Ήρθε η μεγαλύτερη στιγμή στην προπονητική μου καριέρα και πρέπει να σταθώ στο ύψος των περιστάσεων απέναντι σε μία μεγάλη ομάδα όπως είναι η Τσέλσι.

Σε ένα γεμάτο γήπεδο το μόνο πράγμα που έχουμε να κάνουμε είναι να κερδίσουμε για να ελπίζουμε στην πρόκριση μέσα στο Σταμφορντ Μπριτζ. Μπείτε με πάθος όλα ΤΩΡΑ παίζονται... Δείξτε τι αξίζετε και κάντε τον κόσμο μας περίφανο!!!!

Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νίκη επί της Τορίνο
Image

Γλυκιά ήττα στο stamford bridge και ιστορική πρόκριση στον μεγάλο τελικό!
Image

Μεγάλη νίκη επί της Ρόμα με 1-3 μέσα στο Ολίμπικο και είμαστε πολύ κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, μετά το δώρο της Ίντερ η οποία ήρθε 0-0 με την Μπολόνια
Image

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!! 2η ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!!!!!
Image

Ξεκούρασα αρκετούς βασικούς διότι κατακτήσαμε το πρωτάθλημα και έχουμε και τον τελικό του champions league με την Ρεάλ Μαδρίτης... φυσιολογική ήττα.
Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο :-D .Πάμε γερά στον τελικό
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μεγαλύτερη στιγμή στην ιστορία της Πάρμα έφτασε, για 1η φορά στην ιστορία της βρίσκεται στον τελικό του Champions League με αντίπαλο την «Βασίλισσα της Ευρώπης».
Δύσκολο ματς απέναντι σε μία μεγάλη ομάδα που έχει μεγάλους παίκτες και έναν τεράστιο Προπονητή τον Jose Mourinho.
Πιστεύω ότι θα το χτυπήσουμε το παιχνίδι και για να γίνει αυτό θα πρέπει να έχουμε αυτογνωσία και να κρίνουμε ανάλογα τις ικανότητες της ομάδας μας.
Απουσιάζουν και οι 2 δανεικοί από την Ρεάλ οπότε η θέση μας γίνεται ακόμα πιο δύσκολη…

Κουράστηκα να ακούω συνεχώς την φράση «Πάολο αφού φτάσαμε μέχρι εδώ είναι πάλι επιτυχία» ή «και να χάσουμε δεν πειράζει».
Τι λέτε? Πάμε να πάρουμε το τρόπαιο είναι η μεγάλη στιγμή της ομάδας μας , ίσως να μην υπάρξει άλλη, είμαστε για να μετανιώνουμε?


(Στα αποδυτήρια πριν το ματς)


Έχω παίξει αρκετούς τελικούς ως παίκτης και πολλούς τους κατέκτησα, ως προπονητής είναι η 1η μου φορά και από εσάς δεν έχει βρεθεί κανείς σε τελικό Champions League. Με ενδιαφέρει να ματώσετε στο γήπεδο και να μην πέσουμε με σηκωμένα τα χέρια… Θέλω να τρέξετε να αφήσετε το κορμί σας εκεί μετά το τέλος του αγώνα.

Σε θέμα τακτικής θα ξεκινήσουμε σε σχηματισμό 4-5-1 με boruc τερματοφύλακα δεξιά και αριστερά Van der Wiel – Drenthe κεντρικοί αμυντικοί Chrygrynski – Wilson στα χαφ De Rossi – Buonanotte και o Verratti PlayMaker θέλω η μπάλα να περνάει από αυτόν , αριστερό και δεξί χαφ Do Santos – Kalou και κορυφή Paloschi . Θέλω τα ακραία χαφ ο De Rossi και ο Φορ να πρεσάρουν αν κουραστείτε θα γίνεται αλλαγή δεν προέχει η προσωπική διάκριση αλλά η ομαδική θα γίνεται θρύλοι στην ιστορία του συλλόγου!!!
Πάμε να κάνουμε την Βασίλισσα να νιώσει ζητιάνα, μπείτε μέσα και παίξτε έτσι όπως εσείς ξέρετε με ψυχή και πάθος! Πάμε γερά το τρόπαιο είναι δικό μας!!!


Αυτή ήταν η τελευταία λέξη που είπα… Είδα πρόσωπα με πίστη και ανάγκη για διάκριση…


Χτυπούσαμε στην αντεπίθεση, η Ρεάλ ήταν φλύαρη εάν εξαιρέσουμε 1 τετ α τετ με τον Κριστιάνο έκανε μόνο σουτ από μακρυά. Εμείς είχαμε ουσία και πειθαρχία, δίκαια πήραμε το τρόπαιο και δεν μπορεί να μας χαρακτηρίσει κανείς τυχερούς!
Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάνοντας μία αναδρομή στην περασμένη χρονιά φέρνω στο μυαλό μου εικόνες σημαντικών στιγμών καθώς και τον τρόπο που ξεκινήσαμε το πρωτάθλημα
Ξεκινήσαμε με μία δύσκολη νίκη στο Super Cup Ιταλίας επί της Μίλαν με 1-0 στην συνέχεια κάναμε 2 ήττες σε 3 αγώνες και όλοι μας είχαν ξεγραμμένους και μας χαρακτήρισαν πολλές φορές Βόλσμπουργκ της Ιταλίας, δηλαδή ότι κάναμε μία φορά την έκπληξη και μετά πατώσαμε.
Τους κάναμε να καταπιούν την γλώσσα τους όμως με την τεράστια πορεία μας στο Champions League που είχε ως αποτέλεσμα να το κατακτήσουμε. Παράλληλα ενώ όλοι πίστευαν ότι το πρωτάθλημα θα το πάρει η Ίντερ λόγω ότι θα παίζαμε μαζί της τελευταία αγωνιστική εκτός έδρας, τους αποστομώσαμε ξανά κατακτώντας την Serie A από την προ-τελευταία αγωνιστική…
Τώρα άλλη μία νέα φάση στην καριέρα μου ξεκίνησε διότι παραιτήθηκα από την Εθνική Καμερούν για να αναλάβω την μεγάλη εθνική Ιταλίας την ομάδα που ήμουν πολλά χρόνια αρχηγός και βασικό στέλεχος.
Είναι πολύ δύσκολο να πετύχω και στην Πάρμα και στην Εθνική πιστεύω όμως ότι θα τα καταφέρω, θα φέρω κι’άλλους τίτλους στην χώρα μου και σε επίπεδο συλλόγου αλλά και εθνικής.
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλες μεταγραφες και ειδικα του κυριου Gregory V.D.W. !!!
Rest in Pace MARIO !!!
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mε Vagner Love,Gervinho και Palosci πιστευω οτι εχεις δεσει την επιθετικη σου γραμη !
Rest in Pace MARIO !!!
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι μεταγραφες του 2011 ειναι πολυ μπροστα !!! -foumarw -foumarw -foumarw
Rest in Pace MARIO !!!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O Vagner Love πωλήθηκε πέρισι στην Ατλέντικο, ο Gervinho είναι ντεφορμέ και ψάχνω να τον πουλήσω. Ο Παλόσι είναι σταθερός αλλά φέτος δεν πήγε καλά.
Ο Adriano επαιξε μπαλάρα αλλά δυστυχώς είχε χάσει την χρονιά για 4 μήνες , όμως βγήκε 1ος σκόρερ με 26 γκολ.

Η ομάδα του χρόνου θα μείνει ως έχει και θα γίνουν 2-3 μεταγραφές.
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον Gervinho θα τον πουλησεις πολυ καλα,εσενα δεν σε φοβαμαι και αυτο το απεδειξες με τον Almunia αλλα και πολους αλλους !!! Α!!! και του χρονου ελπιζω να μην πουλησεις τον Royston τον τρελο !!! ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ!!!
Rest in Pace MARIO !!!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stamatism wrote:Τον Gervinho θα τον πουλησεις πολυ καλα,εσενα δεν σε φοβαμαι και αυτο το απεδειξες με τον Almunia αλλα και πολους αλλους !!! Α!!! και του χρονου ελπιζω να μην πουλησεις τον Royston τον τρελο !!! ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ!!!
Θα δεις σε λίγο τις συναλλαγές μου στο μεταγραφικό παζάρι καθώς και το budget που μου έδωσε η διοίκηση για την νέα χρονιά!!!!
Δώσε μου λινκ της ιστορίας σου γιατί δεν μπόρεσα να την βρώ!
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα σφυρια περιμενω συνεχεια !!! -gioupi
Rest in Pace MARIO !!!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φέτος η χρονιά θα είναι ακόμη πιο δύσκολη από την προηγούμενη διότι έχουμε αυξημένες υποχρεώσεις στις οποίες πρέπει να αναποκριθούμε και παράλληλα ανέλαβα και την Εθνική Ιταλίας και άφησα τελικά το Καμερούν.
Το φετινό budget είναι 75.000.000 ευρώ και έχω σκοπό να το ξοδέψω όλο για να πάρω παίκτες σε καλή ηλικία και να δημιουργήσω ένα σύνολο για τα επόμενα 5 χρόνια.
Θέλω την επόμενη χρονιά εάν είναι εφικτό να μην κάνουμε πάνω από 2 μεταγραφές και να καλυφθούν τα όποια κενά μας από τους νεαρούς παίκτες μας.
Φέτος όμως θα στείλουμε αρκετούς δανεικούς για να πάρουν παιχνίδια σε μεγάλες κατηγορίες μιας και ανοίξαμε τους δίαυλους μιας συνεργασίας με την Γαλλική Γκινγκαμπ στην 1η κατηγορία της Γαλλίας. Αναγκαστικά θα κάνουμε 5 τουλάχιστον μεταγραφές.

ΕΦΥΓΑΝ
Image

ΗΡΘΑΝ
Image

Φιλικά προετοιμασίας
Image


Δυστυχώς δεν είμαστε ακόμα αρκετά έτοιμοι και έχουμε άμεσα το Super CUP πολλοί βασικοί μας λείπουν με τις εθνικές τους ομάδες.
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stamatism wrote:Τα σφυρια περιμενω συνεχεια !!! -gioupi

Off Topic:
Για να ξεκαθαρισουν λιγο τα πραμματα. Το παιδι (stamatism) ειναι αυτος που παιζει την ιστορια και εγω του την ανεβαζω στο site.
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι μεταγραφές που έκανες είναι πολύ καλές,ειδικά του pato.
Post Reply

Return to “Novice”