Η επιστροφή ενός θρύλου.

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

8μ.μ 29/9

Βρήκα την ευκαιρία λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος και έβγαλα στην πλατεία της περιοχής την ομάδα για φαγητό. Συζήτησα με τους παίκτες και τους συνεργάτες μου για τα θετικά και τα αρνητικά που παρουσιάζει η ομάδα μας, αρκετούς τους παρέσυρε η χαρά της υψηλής θέσης και όλα τα βλέπανε θετικά, Simone όμως αναφέρθηκε σε κάποια μειονεκτήματα και είχε δίκιο.

Το μειονέκτημα μας βρίσκεται στο κέντρο, χρειαζόμαστε έναν παίκτη ηγέτη. Πιστεύω ότι ο Simone είναι ο ηγέτης της ομάδας και μπορεί να παίξει και ως 10άρι,
χρειαζόμαστε έτσι έναν καθαρόαιμο επιθετικό με τον S. Missiroli να τον τροφοδοτεί.

Μία πλατεία του Eindhoven!
Image

11μ.μ


Γύρισα στο σπίτι άνοιξα τον Η/Υ για να στείλω email σε έναν φίλο μου από το Λονδίνο, ανοίγω τα εισερχόμενα μου και βλέπω email από την Μαρίζα, αναρωτήθηκα τι να θέλει πάλι? Αυτή ήταν η αιτία που βρέθηκα εδώ και την ευχαριστώ εν μέρει…
Άνοιξα το email της και διάβασα αυτά που μου έγραψε. Μου ζητούσε να βρεθούμε και ότι θέλει να μιλήσουμε, πώς να βρεθώ με το άτομο που με διέσυρε? Το έκλεισα και έπεσα για ύπνο, γιατί αύριο έχουμε να δούμε τα video των αντιπάλων μας.



Αποτελέσματα
Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλά τα αποτελέσματα.
bayernmitsos
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Fri Dec 18, 2009 3:23 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο!!! Κοίτα λίγο μην εξασφαλίσεις από τώρα μια θέση στα πλει οφ!! Νομίζω κάπως έτσι γίνεται στην β Ολλανδίας.. Αν βγεις πρώτος σε μια ομάδα παιχνιδιων(πχ 8) παίζεις πλει οφ στο τέλος ό,τι θέση και να τερματίσεις
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

9π.μ

Βλέποντας τα videos με τους αντιπάλους μας τον μήνα Νοέμβριο, αντιλαμβάνομαι μία αλλαγή στην ενεργητικότητα των παικτών, κάποιοι φαίνονται εξαντλημένοι άλλοι φαίνονται νευρικοί, το προσπερνάω δείχνοντας ότι δεν κατάλαβα τίποτα και συνεχίζω την ανάλυση.

Η πραγματικότητα είναι ότι βρισκόμαστε κοντά στους στόχους μας ή θα αντέξουμε την κορυφή ή θα πάρουμε χαπάκια για την ναυτία… Δεν μου περνάει από το μυαλό καν ότι θα κάνουμε κοιλιά. Θέλω συγκέντρωση όπλο μας είναι η επίθεση και η συνοχή.

Αποτελέσματα
Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα αποτελέσματα που έφερες είναι καλά.Τι θέση είσαι στην βαθμολογία
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πότε έχουμε την συνέχεια
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pas7 wrote:Πότε έχουμε την συνέχεια
Συγνώμη που αργώ να γράψω την συνέχεια αλλά φεύγω συχνά Χαλκιδική και δεν έχω ίντερνετ εκεί.


Τον Νοέμβριο τα αποτελέσματα ήταν καλά το μοναδικό που με πείραξε ήταν η ήττα από την excelsior ήρθε καθαρά με κατεβασμένα τα χέρια, πάλι καλά που φάγαμε μόνο 1.
Το γενικό κλίμα στον κόσμο και στο εσωτερικό της ομάδας είναι θετικό, βελτιωνόμαστε και επίσης ψάχνουμε για τους κατάλληλους παίκτες ώστε το ρόστερ να πληρή τις προϋποθέσεις της ανόδου.
Τον μήνα Δεκέμβριο είχαμε 3 δύσκολα παιχνίδια 1 εντός και 2 εκτός, ήλπιζα σε 9 βαθμούς δυστυχώς ήρθαν 6 και το αποτέλεσμα ήταν να στεφτούμε πρωταθλητές χειμώνα με 1 βαθμό διαφορά από την AGOVV.

Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

20/12 9μ.μ

Tο πρωτάθλημα έχει διακοπή για λίγο και ήταν ευκαιρία να δώσω ρεπό στους παίκτες και στον εαυτό μου.
Χρειαζόμουν λίγο ύπνο, το απόγευμα έχω συνάντηση με τους εκπροσώπους κάποιων παικτών που ενδιαφέρομαι να αποκτηθούν.
Η ομάδα θέλει άμεσα ενίσχυση αλλιώς δεν θα αντέξει στον πρωταθλητισμό και το όνειρο της ανόδου θα γίνει όνειρο καλοκαιρινής νύχτας και χειμωνιάτικα δεν είμαστε για τέτοια.

12μ.μ

Σηκώθηκα επιτέλους και έπινα καφέ στη βεράντα και έβλεπα σε βίντεο τους παίκτες που επρόκειτο να αποκτήσουμε. Ήξερα ότι ταιριάζουν στον τρόπο παιχνιδιού μας και ήθελα απλά μια επιβεβαίωση.
Χρειαζόμαστε παίκτες σε όλες τις γραμμές, το ρόστερ μας είναι μικρό και έτσι πρέπει να ενισχυθεί, η διαχείριση των οικονομικών δεδομένων μας δίνει την δυνατότητα να ενισχυθούμε σημαντικά με παίκτες που θα κάνουν την διαφορά.

Οι παίκτες που αποκτήθηκαν την χειμερινή μεταγραφική περίοδο είναι οι εξής:

Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποκλειστική συνέντευξη του Dennis Bergkamp στο αυριανό φύλλο της Eindhoven News, μιλάει για όλους και όλα καθώς και για τους προσωπικούς αλλά και για τους στόχους που έχει βάλει με την FC Eindhoven.

to be continue....
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
Martian
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 351
Joined: Wed Oct 21, 2009 11:17 am
Football Manager της ομάδας: Torino FC
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι μεταγραφές είναι καλές για τα δεδομένα του πρωταθλήματος.Θεωρώ ότι θα ανεβείς έστω και δύσκολα αλλα μετά στην Eredivisie πρέπει να αλλάξεις πολλά.Άντε καλή τύχη. ;)
Image ImageImage Image
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένοντας τους δημοσιογράφους στο σπίτι…

Χτυπάει το κουδούνι! Ανοίγω την πόρτα και τους καλωσορίζω…



Καλησπέρα…
Καλησπέρα κ.Bergkamp
Dennis παρακαλώ
Καλησπέρα Dennis είμαι η Joan και από εδώ η Helen.
Χάρηκα κυρίες μου, καλύτερα να περάσουμε στη βεράντα για να είμαστε πιο άνετα.


Η μία δημοσιογράφος έγραφε τον πρόλογο ενώ η άλλη ετοίμαζε τις ερωτήσεις…


Συνέντευξη

Ένας πολύ φιλόξενος και απλός άνθρωπος, αυτός είναι ο Dennis Bergkamp, ο φερέλπις τεχνικός μίλησε αποκλείστηκα στην εφημερίδα μας για όλους και όλα, για την ζωή του, την ποδοσφαιρική του καριέρα και για την νέα πρόκληση που παρουσιάστηκε στην ζωή του, την οποία την παρουσιάζει ως στοίχημα και εμπειρία ζωής.
Η Συνέντευξη δόθηκε στην κατοικία του κ. Bergkamp, ένα απλό αλλά καλόγουστο σπίτι στα προάστια του Eindhoven.



Dennis μετά από μια μεγάλη καριέρα ως ποδοσφαιριστής, γύρισες στην Ολλανδία ως προπονητής για χάρη του Ajax και τελικά μετά από μία ολοκληρωτική στροφή βρίσκεσαι στον πάγκο μιας άλλης ομάδας, πως νιώθεις μετά από όλα αυτά?


Ως ποδοσφαιριστής ένιωσα την ολοκλήρωση και έτσι σταμάτησα το ποδόσφαιρο γεμάτος από θετικά συναισθήματα. Μετά από καιρό ο Άγιαξ χτύπησε την πόρτα μου να αναλάβω την ομάδας μαζί με τους Φρανκ Ντε Μπουρ & Μαρκ Οφερμαρς.
Άλλαξε το σκηνικό αρνητικά για εμένα, γνωρίζουμε όλοι την συνέχεια… Νιώθω πλέον πολύ καλά, η αγάπη του κόσμου στο Eindhoven μου έδωσε δύναμη.

Το θέμα με τον Άγιαξ συγκλόνισε την κοινή γνώμη αλλά ο κόσμος της ομάδας στάθηκε στο πλευρό σου γιατί σε θεωρεί ιδιαίτερα ηθικό άνθρωπο και συγκεκριμένα δήλωσαν ότι είσαι κομμάτι της ιστορίας του Άγιαξ.

Το συγκεκριμένο θέμα το ξέχασα αν και μπορούσα να το φτάσω μέχρι το τέλος και να βγω νικητής από νομικής πλευράς οπότε δεν θέλω να αναφερθώ περισσότερο.
Ευχαριστώ τους οπαδούς του Άγιαξ για την αγάπη που δείχνουν προς εμένα, τους έχω μέσα στην καρδιά μου.

Εάν σου ζητούσε ο κόσμος να επιστρέψεις στον Άγιαξ θα το έκανες?

Υπάρχει μια ρήση που λέει «ποτέ μην λες ποτέ», εγώ σε αυτήν την περίπτωση θα πω ότι είμαι ευτυχισμένος στην FC Eindhoven και θέλω να γίνει αυτή η ομάδα μεγάλη. Δεν σκέφτηκα ποτέ να γυρίσω στον Άγιαξ, μ’αρέσει πολύ εδώ.

Λένε όλοι ότι ο Bergkamp έδωσε στην Eindhoven χαρακτηριστικά του εαυτού του. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό?

Ως φιλόδοξος και ρεαλιστής, ίσως να εννοούν ότι είμαστε φιλόδοξο σύνολο. Μπορώ να πω ότι ναι είμαστε και ότι είμαστε και μαχητές, παίζουμε μόνο για την νίκη και πουλάμε ακριβά το τομάρι μας.

Θέλουμε κλείνοντας να μας πεις πως βλέπεις την συνέχεια του πρωταθλήματος?

Δύσκολη ερώτηση, πιστεύω ότι υπάρχουν πολλές καλές ομάδες και ότι η άνοδο θα παιχτεί μέχρι τέλους. Ελπίζω να την κερδίσουμε και να ανέβουμε στην μεγάλη κατηγορία.

Ευχαριστούμε και καλή επιτυχία


Και εγώ σας ευχαριστώ…

Αποτελέσματα Ιανουαρίου
Image

2 νίκες 1 ήττα και η πρωτιά συνεχίζεται...
Ο Miguet και ο Lorthioir πολύ καλά παικτάκια...


Επίσης προχωρήσαμε σε 2 αποδεσμεύσεις και 2 πωλήσεις παικτών
Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε για άνοδο.
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πότε έχουμε την συνέχεια
Post Reply

Return to “Novice”