Somebody put something in my drink

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nikos4ever wrote:Και οι δύο τρόποι μαι χαρά είναι. Πάντως ο προηγούμενος πρέπει να σου έτρωγε πάρα πολύ χρόνο. :wink:

Περιμένουμε να δούμε το σέρι :drinking:
+φωνώ...
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οντως η ομαδα εκανε καποιες γκελες στα ντερμπι παρ ολα αυτα μπορεις να το παρεις και φετος
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Image

Ενα ακομα απογευμα στην ωραιοτερη πολη της Ελλαδας, τη Νυμφη του Θερμαικου, την Θεσσαλονικη.Δεν εχεις συχνα την ευκαιρια να βγαινεις εξω και να απολαμβανεις ενα απογευμα στην πολη που τοσο σου αρεσει.Γενικα δεν εισαι του "εξω".Αυτο δεν σημαινει ομως οτι εισαι κλειστος τυπος και δεν εχεις φιλους και παρεες.Απλως τον τελευταιοο καιρο σε εχει φαει η δουλεια.Επιτελους ομως εχει μια ευκαιρια να ξεσκασεις λιγο και να ξεφορτιστεις απο τα συνεχομενα παιχνιδια.Δυστυχως ομως ο εσωτερικος κανονισμος της ομαδας απαγορευει το ξενυχτι και γι' αυτο ισως δεν θα μπορεσεις να μεινεις μεχρι αργα με τους παλιους σου φιλους το βραδυ.Αλλα τωρα δεν σκεφτεσαι τιποτα απο αυτα.Τωρα χαλλλλλλαρα!!!

Image

-(το κερατο μου μεσα!!!) :x :x :x Παρακαλω;
-Γεια σου Ηλια.Ο Θοδωρης ο Ζαγορακης ειμαι.
-Γεια σου Προ...εμμ...Θοδωρη.Δεν περιμενα να μου τηλεφωνησεις σημερα.
-Μηπως ενοχλω;
(τι να σου πω τωρα;;) - Οχι τι λες;;Τι να ενοχλεις;;Πες μου.
Ισως σε διακοπτω απο τις λιγες στιγμες χαλαρωσης που εχεις αλλα ειναι αναγκη να ερθεις απο εδω.
-Γιατι, τι εγινε;;
-Τιποτα αρνητικο παντως!Απλως οργανωσα συναντηση με τον Ζηση (Βρυζα) και τον αλλο Ηλια (Βιολιδη) για να κανουμε εναν πρωτο απολογισμο μεχρι τωρα και να σου ανακοινωσουμε και καποια ευχαριστα νεα.
-Τι ειδους ευχαριστα νεα;
-Ελα απο εδω και θα σου πουμε.
-Αν ειναι ετσι, ερχομαι αμεσως.
-Πολυ ωραια.Τα λεμε λοιπον σε λιγο.

...

Λιγη ωρα μετα στα γραφεια της ομαδας

Image Image Image
Spoiler: show
Ζαγορακης
Βρυζας
Βιολιδης
Εγω
Καλως τον.Χαιρομαι πολυ που ηρθες.
-Συγγνωμη που αργησα αλλα μου προεκυψαν κατι δουλιτσες που με καθυστερησαν. (aka ηρθα με το πασο μου!!)
Σημασια εχει οτι τωρα εισαι εδω.Καθισε για να ξεκινησουμε.Κυριε Βιολιδη μπορειτε να ξεκινησετε πρωτος αν θελετε.
-Ευχαριστω Θοδωρε.Λοιπον το θεμα που προεχει αυτη τη στιγμη ειναι τα οικονομικα.Τους τελευταιους 3 μηνες ...μπλα...μπλα...μπλα...μπλα...μπλα...μπλα...μπλα...μπλα...τα εσοδα αυξηθηκαν κατακορυφα...μπλα...μπλα...μπλα...μπλα...μπλα...το γηπεδο ειναι σε καθε αγωνα γεματο...μπλα...μπλα...μπλα...μπλα...οι χορηγει ειναι ευχαριστημενοι και εχουν αυξησει τις χορηγιες τους...μπλα...μπλα...μπλα...μπλα...σε γενικες γραμμες παμε πολυ καλα.Πιο αναλυτικα...
(μετα απο 5 λεπτα)-Δηλαδη με λιγα λογια παμε πολυ καλα οσον αφορα τα οικονομικα μας.
-Ακριβως και αυτος ειναι ενας λογος που σε καλεσαμε εδω.Τους τελευταιους 3 μηνες μπηκανε τεραστια ποσα στα ταμια της ομαδας και ετσι πιστευουμε πως μπορουμε να σε ενισχυσουμε με αλλα 2.500.000€ για το μεταγγραφικο παζαρι του Ιανουαριου.
-2,5 εκατομμυρια;; Κι αλλες 700.000 που εχω απο το καλοκαιρι, συνολο:3.500.000. ΕΥΡΩ!!!!!!!!!!!!! :-D :-D
-Ξοδεψε τα εξυπνα.Εχουμε κανει το καλυτερο ξεκινημα μας τα τελευταια χρονια, ειμαστε στην πρωτη θεση και ολοι μας θελουμε να παραμεινουμε εκει.Για να παραμεινουμε ομως εκει πρπει να ενισχυθουμε.Οι αντιπαλοι μας ηδη ετοιμαζουν τις κινησεις τους και αναμενεται να ειναι ιχυρες.
-Μην ανησυχεις Θοδωρη!Εγω και ο Ηλιας εχουμε μια πολυ καλη συνεργασια και πιστευω οτι θα ενισχυθουμε σημαντικα και εμεις.
Το ελπιζω Ζηση.Παντως θα ηθελα πριν κανετε οποιαδηποτε κινηση να με ενημερωσετε.
-Παντα δεν το κανουμε αυτο;
-Απλως σου το επισημαινω.Και εσυ Ηλια να τον ακους τον Ζηση σε οσα σου προτεινει.Εχει μεγαλη εμπειρεια και πρπει να το εκμεταλλευτεις.
-Του εχω απεριοριστη εμπιστοσυνη Θοδωρη.Πιστευω οτι θα κανουμε πολυ καλες μεταγγραφες τον Γεναρη.
-Σταματα αυτο το "Προερε"!Αφου ειναι ετσι μπορουμε να προχωρησουμε στα αλλα θεματα της ομαδας...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13η αγωνιστικη, Λεβαδειακος-Π.Α.Ο.Κ.

Image Image
Image

Σε μια εδρα που γενικα δεν δυσκολευεστε ειστε το φαβορι για να παρετε την νικη απεναντι στον Λεβαδειακο που βρισκεται κατω απο την ζωνη του υποβιβασμου.Αυτο ισως δινει εξτρα κινητρο στους Βοιωτους αλλα εχετε αποδειξει οτι τετοια παιχνιδια τα καθαριζετε ευκολα γι' αυτο και μερι στιγμης ειστε στην 1η θεση.Το παιχνιδι πρεπει να αντιμετωπιστει με σοβαροτητα για να αποζημιωσετε και τους οπαδους σας που ταξιδεψαν ειτε απο την Θεσσαλονικη ειτε απο αλλες περιοχες της Ελλαδας για να σας υποστηριξουν.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WLBGosGQFI4[/youtube]

Image

Οι σκορερ:
Spoiler: show
Λεβαδειακος:

Image
62':Γιωργος Μπαρκογλου


Π.Α.Ο.Κ.:

Image
3', 30': Ζλαταν Μουσλιμοβιτς
Κοκκινες καρτες:
Spoiler: show
Π.Α.Ο.Κ.:

Image
46' Μπρουνο Τσιριλο
Σιγουρα επρεπε να κερδισετε πιο ανετα μιας και εισασταν κυριαρχοι στο παιχνιδι.Κρατατε ομως τους τρεις βαθμους που σας κρατανε στην πρωτη θεση του πρωταθληματος.Ξεκινησατε δυνατα και καταφερατε με το πρωτο σουτ σας να ανοιξετε το σκορ με τον Μουσλιμοβιτς στο 3'.Απο εκει και περα πιεσατε για αλλο ενα γκολ πριν το ημιχρονο και το καταφερατε στο 30' με τον Μουσλιμοβιτς να βρισκει διχτυα για μια ακομη φορα με κεφαλια.Στις αρχες του δευτερου ημιχρονου ειχατε την ατυχια να χασετε τον ενα κεντρικο σας αμυντικο, τον Μπρουνο Τσιριλο, με δευτερη κιτρινη και να αναγκασθειτε να υποχωρησετε.Εφοσον ειχατε 2 γκολ προβαδισμα αγωνιζοσασταν πια για να κρατησετε το αποτελεσμα αλλα στο 62' ο Μπαρκογλου με απευθειας φαουλ μειωσε και εφερε το σασπενς.Απο εκει και περα βγηκατε ξανα μπροστα αλλα μεχρο το τελος του αγωνα ουτε εσεις σκοραρατε αλλα ουτε και ο Λεβαδειακος απειλησε.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14η αγωνιστικη, Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακος

Image Image
Image

Ο δευτερος πιο μισητος αντιπαλος μετα τον Αρη ερχεται στην Τουμπα για ενα μεγαλο παιχνιδι.Ειναι το τελευταιο ντερμπυ του πρωτου γυρου και θελετε ενα θετικο αποτελεσμα για να κρατηθειτε στην πρωτη θεση και να ειστε το φαβορι για το ατυπο τιτλο του πρωταθλητη χειμωνα.Ο Ολυμπιακος ερχεται χωρις απουσιες αλλα ειχε δυσκολο προγραμμα και οι παικτες του ειναι κουρασμενοι.Αυτο θελετε να εκμεταλλευτειτε εσεις γι' αυτο και θα προσπαθησετε να τους τρεξετε στο πρωτο ημιχρονο για να τους κουρασετε και να μην μπορουν να σας πιεσουν μετα.Μια νικη σε αυτο το παιχνιδι ειναι πολυ σημαντικη και για εσας και για τους οπαδους σας που εχουν γεμισει το σταδιο ασφυκτικα οπως μονο αυτοι ξερουν!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GAT7C3fhmJQ[/youtube]

Image

Οι σκορερ:
Spoiler: show
Π.Α.Ο.Κ.:

Image
17': Αντελινο Βιεϊρινια


Ολυμπιακος:

Image
70': Ντανιελ Λουντουενια
Ισως να αξιζατε περισσοτερα απο αυτο το παιχνιδι, ισως και οχι.Στο πρωτο 45λεπτο παρουσιαστηκατε πολυ δυνατοι και κλεισατε τον Ολυμπιακο στο μισο γηπεδο.Οι φασεις γινονταν η μια μετα την αλλη και καταφερατε να ανοιξετε το σκορ με κεφαλια του Βιειρινια στο 17'.Συνεχισατε να πιεζετε μεχρι και το ημιχρονο οπου η ληξη του σας εκοψε τον ρυθμο.Στο δευτερο ημιχρονο οι "ερυθρολευκοι" αρχισαν να ξεψαρωνουν και να κανουν φασεις στην εστια μας αλλα ο Χαλκιας ηταν σε καλη μερα και δεν τους αφηνε να σκοραρουν.Εσεις συνεχισατε να απειλειτε αλλα απο το 65' και μετα οπισθοχωρισατε για να κρατησετε μια πολυτιμη νικη.Αυτο σας κοστισε την ισοφαριση οταν απο μια αδρανεια της αμυνας ο Τοροσιδης περασε μπαλια τρυπα για τον Λουντουενια που πλασαρε τον Χαλκια.Στην συνεχεια βγηκατε παλι μπροστα και προσπαθησατε να βαλετε το νικητηριο γκολ αλλα οχι μονο δεν τα καταφερατε αλλα παραλιγο να δεχτειτε και γκολ οταν ο Ντερμπυσαιρ βρεθηκε φατσα με τον Χαλκια αλλα πλασαρε αουτ.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15η αγωνιστικη, Εργοτελης-Π.Α.Ο.Κ.

Image Image
Image

Τελευταιος αγωνας πριν την διακοπη του πρωταθληματος για τα Χριστουγεννα.Ο αγωνας μοιαζει να ειναι ευκολος αλλα δεν ειναι καθολου καθως ο Εργοτελης μπορει να ειναι στη μεση της βαθμολογιας αλλα εχει κοψει βαθμους απο την ΑΕΚ και τον Παναθηναικο μεσα στο Παγκρητιο.Ειναι δυνατη ομαδα με παικτες που μπορουν να κανουν την ζημια, οπως ο Μπετο, ο Τζουνιορ και ο Μπουντιμιρ.Εσεις πρεπει να κανετε το καθηκον σας και να καθαρισετε ενα ακομα παιχνιδι στα μετρα σας για να πατε ηρεμοι και χαρουμενοι για διακοπες.Οι οπαδοι σας για μια ακομα φορα ηταν συγκλονιστικοι στο γηπεδο.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wuaaZlNLhfs[/youtube]


Image

Οι σκορερ:
Spoiler: show
Π.Α.Ο.Κ.:

Image
32': Σολ Καμπελ
Σε γενικες γραμμες κανατε καλο παιχνιδι αλλα μπορουσατε να κερδισετε και πιο ανετα.Ο Εργοτελης δεν σας απειλησε σχεδον καθολου καθ' ολη την διαρκεια του αγωνα και ετσι περασατε ενα ηρεμο απογευμα στο Ηρακλειο.Και οι δυο ομαδες μπηκατε μουδιασμενες στο αγωνιστικο χωρο και στο πρωτο 25 λπετο δεν εγιναν ιδιαιτερες φασεις.Επειτα, εσεις αρχισατε να κανετε φασεις προς την εστια του Εργοτελη και ευτυχησατε να ανοιξετε το σκορ με κεφαλια του Καμπελ μετα απο κορνερ που εκτελεσε ο Κουτσιανικουλης στο 32'.Μετα το γκολ το παιχνιδι ανοιξε και εγινε πιο θεαματικο αλλα οι "κιτρινομαυροι" παλι δεν μπορουσαν να σας απειλησουν.Στο δευτερο ημιχρονο μπηκατε για να κανετε αγγαρεια και εγινε ενα ματς πολυ κακης ποιοτητας μεχρι το 70΄οταν ο Εργοτελης σε μια αντεπιθεση του παραλιγο να σκοραρει με τον Μπουντιμιρ, η κεφαλια του οποιου εφυγε αουτ.Απο εκει και περα βγηκατε δειλα-δειλα ξανα στην επιθεση αλλα δεν κανατε καποια αξιολογη φαση και ετσι το παιχνιδι εμεινε οπως ηταν.0-1 και ειμαστε πρωταθλητες χειμωνα!!!


to be continued...
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά τα παοτελέσματα. Θετικά αλλά προσπάθησε αν νικάς με περσσότερα +1 γκολ διαφορά. Καλή συνέχεια.
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλα αποτελεσματα εφερες βαλε και βα8μολογια αν μπορεις
για να δουμε που βρισκεσαι
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για να δουμε τι παιχτες θα φερεις με τα 3.2 μυρια
καλα τα πας βαλε και καμια βαθμολογια
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία η παρουσίαση, και μια χαρά το έξτρα μπάτζετ.

Πάμε ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!!!!!! :drinking: :drinking: :drinking:
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια με συγχωρειτε ελπιζω που δεν γραφω τοσον καιρο αλλα οι διακοπες μου αρχισαν μολις την Δευτερα!!Απο αυριο σας υποσχομαι να συνεχισω κανονικα και πιο τακτικα, τωρα που εχω πολυ χρονο!!Ευχαριστω για την κατανοηση σας!!!
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ ρε. No pρob. Εμείς περιμένουμε_____________________
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια, με μεγαλη μου λυπη εχω να σας ανακοινωσω οτι μπαινει ενα τελος σε αυτη την ιστορια.Δυστυχως η αποχη μου απο το FM για κανα μηνα μου πηρε τη διαθεση να συνεχισω την ιστορια και ταλαιπωρησα και εσας μαζι.Ζητω συγγνωμη που σας κρατησα τοσον καιρο σε αγωνια και τελικα αποφασιζω να διακοψω.Οσον αφορα εμενα, μαλλον δεν με βλεπω για καινουργια ιστορια συντομα μιας και ,οπως ειπα ηδη, απεχω τον τελευταιο καιρο απο το παιχνιδι.Παντως αν ξεκινησω μια καινουργια προσπαθεια θα ηθελα να σας εχω μαζι μου!!Ευχαριστω για την κατανοηση!!!

Image

:( :( :( :(
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ φιλε δεν πειραζει καλη συνεχεια
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν πειράζει φίλος..
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φυσικα και δεν πειραζει..Και φυσικα θα ειμαστε μαζι σου σε επομενη σου ιστορια..
Post Reply

Return to “Novice”