Ερωτηση για την προπονηση

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
atro
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Jun 12, 2010 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια χαρα σε ολους εδω και πολυ καιρο που παιζω manager εχω την εξης απορια και αν μπορει καποιος ασ με βοιθησει παρακαλω.Ας υποθεσουμε πως εχω σε ολες μου τις προπονησεις 7 αστερια και εγω θελω να προπονησω εναν ι διο παιχτες μονο στο τρεξιμο τι κανω?τους βαζω ξεχωριστη προπονηση και βαζω τερμα το aerobig?τα ιπολοιπα τα αφηνω Light?θα ανεβουν ποτε τα attributes και να ναι σε ποσο καιρο?η προπονηση ειναι κατι πολυ ομορφο στο fm και θελω να την αξιοποιησω καταλληλα αλλα νομιζω πως δε χερω πως.Ας πουμε η man utd k i arsenal βγαζουν συνεχως παιχτες απο τις ακαδημιες με πολυ ανεβασμενα physical attributes.Αυτα απο μενα και sorry αν κουρασα!
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα physical είναι από τα πιο δύσκολα attributes για να ανεβούν. Πάντα εξαρτάται και από τον παίκτη το αν και πότε θα ανεβούν (και σε ποιο βαθμό). Θα μπορούσες να κάνεις αυτό που λες αλλά σκέψου πως θα είχες έναν παίκτη ο οποίος ναι μεν θα έδινε τεράστιο βάρος στο Aerobic αλλά θα έχανε παικτικά λόγω του χαμηλού επιπέδου προπόνησης σε όλους τους άλλους τομείς. Το καλύτερο είναι να τον αφήσεις να κάνει όση πρόοδο είναι να κάνει εν μέσω της Pre Season. Και μην ανησυχείς, ρώτα ότι θες...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

atro
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Jun 12, 2010 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικα pre season δεν κανω ποτε.απλα το καλοκαιρι για ενα διαστιμα τους ανεβαζω την εκαστοτε προπονηση σε very heavy για κανα 20αρι μερες.Γενικα εχω διαπιστωσει πως ομαδες σαν την man utd arsenal κλπ παιρνουν εναν πιτσιρικα με current ability 100 ας πουμε και μεσα σε κανα 3 μινο εχει φτασει στο potential του και εγω ο κακομοιρος με τον παναθηναικο παιρνω ενα ταλεντο και μιλαμε οτι τα attributes του ανεβαινουν πιο αργα και απο ταινια του αγγελοπουλου.Δηλαδη ενταξει τι πρεπει να γινει για να παρω εναν παιχτη και να προπονηθει πιο γρηγορα.εσυ ποια προπονηση δουλευεις?Ποσο καιρο σου παιρνει να προπονησεις εναν παιχτη ωστε να φτασει στο Potential του και με ποια ομαδα εχοντας τι προπονητες?σε ζαλισα ε?εσυ μου ειπες να ρωτησω οτι θελω!!:PPPP:DD -gioupi -meaculpa
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό που βλέπεις με τους πιτσιρικάδες στις μεγάλες ομάδες που εκτοξεύουν τα attributes τους είναι απολύτως φυσιολογικό. Για να φτάσει ένας νεαρός παίκτης το PA του και μάλιστα για να το κάνει γρήγορα, εκτός από καλούς προπονητές και την καλή προπόνηση χρειάζονται και καλές εγκαταστάσεις. Ένα ακόμα στοιχείο που παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο είναι το tutoring. Αν παρατηρήσεις, σε όλες τις μεγάλες ομάδες βλέπεις τους αστέρες αυτών να κάνουν tutoring στους πιτσιρικάδες.

Βασικά χρησιμοποιώ την Fireblast, μιας κι εγώ την έφτιαξα :P

Για την pre season μη σε προβληματίζει, ούτε κι εγώ κάνω απλά στο πρότεινα λόγω τω Physical που ήθελες να ανεβάσεις στους παίκτες σου...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2010”