Ερωτηση για 4-5-1

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
Synthox
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Sep 01, 2008 6:00 am
Football Manager της ομάδας: Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα. Εχω Udinese και παίζω 4-5-1 fluid με 2 φτερα και complete forward τον Balloteli. Τι ρόλο θα ήταν καλύτερο να δώσω στους κεντρικούς μου στον άξονα? Έχω Inler,Aimar, D'Agostino, Mahamadou Diarra, Asamoah Sammarco. Αυτή τη στιγμή παίζω Inler DM και Adv.Playmaker Aimar k D'Agostino αλλα δεν αποδιδουν
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Eγω σε 4-5-1 προτεινω τα εξης.Βεβεαια εγω παιζω και με target man μπροστα...

Τον DMC σου σε Defensive Midfielder ή Anchor Man.Αν παιζεις Ιταλια νομιζω το δευτερο ειναι το ιδανικοτερο.Αλλα να ξες θες εναν παικτη σκυλι για αυτην την θες.Πχ τον Annan.Βεβαια και το Defensive Midfielder θα αποδωσει.Παντα σε defend...

Eπειτα τον εναν MC σε ρολο Central Midfielder με Support.Nα βοηθαει και αμυντικα και επιθετικα.Επισης να πεταει αρκετες καθετες.

Ο αλλος MC σε Advanced Playmaker με Attack ή Support.Να οργανωνει την ομαδα και να περνει και πανω του προσπαθειες...

Γενικοτερα πιστευω πως αυτος ειναι ο ιδανικοτερος συνδυασμος.Στην Napoli με αρκετη επιτυχια.Με τον Annan σε Anchor Man-Defend αλλα με ανεβασμενα τα πιο επιθετικα του χαρακτηριστικα.Δηλαδη λιγο πιο δημιουργικο.Τον Cigarini με Central Midfielder-Support να ειναι κλασσικος MC Που βοηθαει παντου,αμυνεται και ειναι και πιο δημιουργικος και να μπορει να σουταρει απο μακρια.Επειτα τον Hamsik σε Advanced Playmaker-Support ή Attack να κατεβαζει την μπαλα και να βοηθαει στην αναπτυξη και στην επιθεση.

Βασικα και 2 winger με attack...

Δοκιμασε το...
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”