Ο παικτης πισω απο τον επιθετικο

Post Reply
DKNI
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat Dec 05, 2009 4:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιζω 4-2-3-1 εδω και 5 σεζον παιχνιδιου
Εχω ενα πολυ κουφο θεμα.
Οπως ειχα στησει στις 3 πρωτες τον Παναθηναικο, ειχα ενα παικτη πισω απο το σεντερ φορ που ηταν σαν δευτερο φορ, δλδ περισσοτερο απο το να δημιουργει, ηταν ο εξτρα παικτης για να σκοραρει πισω απο τον σεντερ φορ, κατι σαν τον Ριβαλντο στον Ολυμπιακο
Το θεμα ειναι οτι πηγα στη Γιουναιτεντ, εκοψα για μια βδομαδα το παιχνιδι και ξεχασα τι οδηγιες ειχα δωσει στον AMC μου -toixos2
Πηρα ελευθερο τον Gurgyff, τον γνωστο της Μπορντο, που ειχε ιδια χαρακτηριστικα με αυτον που ειχα στην Παναθα, δλδ καλο σουτ απεξω, οχι killer αλλα με συμπαθητικο finishing-composuer(13-16 αντιστοιχα), καλη τεχνικη, καλη πασα, καλο off the ball

Θυμαμαι οτι του ειχα δωσει οδηγια να σουταρει, του ειχα πει να Move into channels αλλα δεν θυμαμαι τι τον ειχα, θυμαμαι οτι τον ειχα στο Attack και οχι το Support. Inside Forward νομιζα αλλα δεν πολυδουλει, σιγουρα οχι 3/4-ista, παιζει advanced playmaker
ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ζηταω να μου πειτε τι ειχα :drinking: :drinking: αλλα ποιον θεωρειται καλυτερο συνδιασμο θεσης και ρολου για ενα AMC που εχει καλη πασα, τεχνικη και δημιουργικοτητα αλλα δεν ειναι κλασσικο δεκαρι αφου θελω να παταει περιοχη και να σκοραρει πισω απο το σεντερ φορ
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Ωραιο θεμα εθεσες φιλε...

Καταρχας σε ενα τετοιο συστημα πρεπει να εχει και τις καταλληλες ρυθμισεις και ο επιθετικος απο μπροστα για να δουλεψει.Εφοσον παιζεις με δεκαρι-δευτερο επιθετικο ο κυριος επιθετικος σου θα πρεπει να ειναι καθαροαιμος σκορερ ωστε να μπορει να δεχεται τις πασες και να σκοραρει...

Οπως ειπες εχεις εναν ολοκληρωμενο παιχτη,τον Gourcuff.Πιστευω πως για εναν τετοιο παικτη ο ελευθερος ρολος θα ηταν οτι καλυτερο πολυ απλα γιατι εχει την δυνατοτητα να παιξει ετσι.Μπορει να κανει τα παντα οσον αναφορα το επιθετικο κομματι και η συμβουλη μου ειναι αυτο να το εκμεταλευτης οσο μπορεις... :wink:
DKNI
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat Dec 05, 2009 4:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο επιθετικος ειναι μια παικτουρα 22 χρονων, ενας Γαλλος "Benoit"
Δεν ξερω αν ειναι regen-το 2014 ειναι 22-ο οποιος εκτος απο το composure πουναι 13, ειναι τρελο κανονι και τον εχω poacher/attack σαν φονια

Οταν λες free role?Εγω εψαχνα ρολο πχ inside forwar

ΥΓ. Φλασια της στιγμης. Κατι που δεν εχω και παιζει ισως μεγαλη σημασια ειναι οτι τον αντιστοιχο στην Παναθα τον ειχα target man με pass onto feet ενω στη Γιουναιτεντ δεν τον εχω. Και νομιζω οτι αυτο ειναι που δεν μου εχει βγει ακομα, να παιρνει ο Γκουργκιφ την μπαλα μεσα στην περιοχη. Σουτ εχει, περιοχη παταει, απλα δεν επαιρνε πολλες μπαλες οταν εμπαινε χωρις την μπαλα μεσα. Ισως τελικα εφταιγε αυτο. Θα τον βαλω target και να προσπαθουν να τον βρουν στην κινηση και θα σας πω αποτελεσματα
oliver kahn
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Tue Mar 16, 2010 8:39 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε dkni θελω κ εγω να δοκιμασω κατι αντοιστοιχο...θα μου πεις τι απατελεσματα ειχες?? οταν λες ''target κ να του δεινουν τη μπαλα στη κινηση'' εννοεις την εντολη run onto ball? Εγω αuτο π σκεφτομαι για τον επιθετικο ειναι deep lying forward-support.
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”