433 Πατς 10.3 (El Torero victory) v.1.3

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
deadmeat
Trialist
Trialist
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 1:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: αρχισε το καψιμο κ παλι. κ ειναι απο τα καλα φετος...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα σιουτα, απ'οτι βλεπω στο συστημα σου εχεις σορτ πασινγκ. οταν παιζεις εκτος (ειδικα στην πρεμιερ λιγκ) που οι πιο πολλες ομαδες εχους διαστασεις γηπεδου συνηθως σαν 105-68, 110-72 κλπ δηλαδη μεγαλα γηπεδα ειναι ολα οκ? αντιμετωπιζεις προβληματα?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

μπα, όχι ιδιαίτερα
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου σιουτα η τακτικη σου ειναι μιλαμε τελεια δν υπαρχει αντιπαλος μεγαλο cheat :P -traino -traino
peruzzi 31
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Mon Feb 11, 2008 3:34 pm
Football Manager της ομάδας: Geona
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε el Torero.... νιωθω οτι πρεπει να σου δωσω τα σεβη μου για την τρομερη σου δουλεια οσο αναφορα την τακτικη αυτη, και γενικοτερα τον τροπο δουλειας σου στο παιχνιδι. Δουλευω την τακτικη αυτη στην Genoa και σε συνδιασμο με την προπονιση που εχεις ανεβασει στο forum, η ομαδα μου παει τρενο.. Παιζω το manager απο την season 98-99, δεν εχω ξαναποσταρει στο forum αλλα για τετειες δουλειες ... αξιζει!!!
Συνεχισε την πολυ καλη δουλεια που κανεις..

Good luck with Everton...
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι opposition instructions προτείνεις για την -υπέροχη - τακτική σου; :?:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
berton7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sat Sep 30, 2006 1:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απλά καταπληκτική δουλειά!!!!Συγχαρητήρια!!!!
Vaggoulas
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Jan 14, 2009 8:25 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παλήκαρε SIOUTA έχεις ξεφύγει απλά!!! Η ΡΕΑΛ στο φετινό ΜΑΝΑΤΖΕΡ είναι 1 χάλι και μισό (προσωπική άποψη)! Της είχα δοκιμάσει τα πάντα και ναυαγούσα! -titanikos

Ε λοιπόν είπα να δοκιμάσω και την δική σου! Κάτι είδα στην αρχή (αρχές οκτώμβρη) αλλά είπα να κάνω υπομονή και να ποστάρω κάτι στο τέλος της σαιζόν για να δω και πως θα τα πάω τον Δεκέμβρη (εποχή κοιλιάς)! Λοιπόν έφτασα μέσα ΜΑΡΤΗ και δεν άντεξα! ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!! Έκανα 2 χ στους 2 πρώτους αγώνες της σαιζόν αλλα από κει και μετά έχω τρελλαθεί στην 4-5-6-8άρα!!!! Η Μπαρτσελόνα έχει υποταχθεί ήδη 4 φορές (2 πρωtάθλημα, 2 κύπελλο στους 8) μέσα-ΕΞΩ με μικρότερη ταρίφα τα 3!!!! Έχω βάλει ήδη 83 goal (10 παθητικό) στο πρωτάθλημα και σύνολο 131 σε όλες τις διοργανώσεις (τα 39 από κόρνερ με ΓΚΑΓΚΟ και πλέον από Ιανουάρη Φάμπρεγκας! στη θέση μέσου αριστερά)! Ο ΚΑΚΑ σαν κεντρικός πλαυμακερ έχει ήδη 15 γκολ/ 27 ασσιστ (και 1 μήνα τραυματισμού) και ο ΧΑΒΙ με τον ΓΚούτι άλλες 20 μόνο από αυτή την θέση.

Ο Ρονάλντο μέχρι να μάθει τη θέση στρικερ έτρωγε πάγκο ΚΙ ΕΚΛΑΙΓΑ αλλά απο τον οκτώμβρη και μετά ΣΠΑΕΙ ΚΑΘΕ ΡΕΚΟΡ ΣΚΟΡΑΡΙΣΜΑΤΟΣ!!!

Τεσπα επειδη μακρυγόρησα! ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ!!!! Απίστευτη τακτική και μου βαλες τα γυαλιά!!!!!

ΥΓ: Το μόνο "αρνητικό" είναι ότι πεθαίνουν ο PLAYMAKER και ο CENTRAL MID!! Kaka/XABI/GUTI και FABREGAS/GAGO τελειώνουν το ματς με ποσοστό κοντά στο 70% (δεν είχα συναντήσει κάτι ανάλογο στην "καριέρα" μου)! Ευτυχώς Palombo και Lassana την παλεύουν καλά ως Ball winning!!!!!!

ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΝΟ ΑΠΛΑ!!!! GZ!@!!!!!
-traino


EdiT: Λοιπόν η σαιζόν τελείωσε! 176 γκολ ενεργητικό - 29 παθητικό. προημητελικά CL με Αρσεναλ (2-0, 0-5), ημιτελικά με ΜΠΑΡΤΣΑ (2-1, 2-3) και ΤΕΛΙΚΟΣ με ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ (6-1)!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!! Το πρωτάθλημα τελείωσε με 110 βαθμούς και 108 Γκολ (15 παθητικό)! ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ! Δεν έχει νόημα να συνεχίσω!!! Μόνο σε lanaki πλεον για να "κλεβω" τους φίλους μου!

ΥΓ2: το 2ο αρνητικό ότι με "παρέσυρες" να αγοράσω 1 παίχτη, που θεωρώ εντελώς άμπαλο, για να μοιραστεί τη θέση με τον ΡΑΟΥΛ αλλά τελικά ο ΜΠΕΝΖΕΜΑ αποδείχθηκε καλύτερος και των 2 για ΤΑΡΓΚΕΤ ΜΑΝ!!! Αυτός ο άμπαλος (και ντρέπομαι που λέω πως τον πήρα σε ομάδα μου) ειναι ο ΟΣΚΑΡ "τραγικός" ΚΑΡΝΤΟΖΟ!!!!

ΠΑΛΙ GZ -traino
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ο Όσκαρ είναι καλός παίκτης και έχει σουτ "Τουβλέ", αλλά εντάξει για τη Ρεάλ ίσως είναι λίγος.
kostasmak
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Mon Dec 24, 2007 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Tottenham
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απίστευτη τακτική η καλύτερη που κυκλοφορεί.Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά έχεις κάνει -gioupi ΄.Πρώτη χρονιά με Ολυμπιακό double και ''16'' Europa League,2η χρονιά πάλι double και μέχρι τους ''4'' του Champions League...

Nα τι έπα8ε η κακομοίρα Manchester City
Spoiler: show
Image
Σε μερικά παιχνίδια τραβώ τους 2 ακραίους επιθετικούς στα φτερά και αποδίδει εξίσου καλά...Μπράβο siouta -doublekiss
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η τακτική αυτή είναι ότι πιο κοντα εχω δει σε cheat για το φμ10.
Την εβαλα στην Juve στις δύο τελευταίες σεζον σε σεηβ μου (στην μιση 2012-2013 και σε ολοκληρη την 2013-2014) και τα αποτελεσματα ειναι εντυπωσιακά.
(δεν χανω - το υλικό είναι εξαιρετικο αλλα εχω παρα πολλα εύκολα γκολ- η πενταρα συνεφο)

Το τραγικό όμως είναι αυτό με τα κορνερ.
Φλεβαρη μήνα είμαι και έχω σε 25 παιχνίδια 31 γκολ από κόρνερ.

Stats συνολικα της ομαδας (μονο νικες στο πρωταθλημα σε 25 παιχνιδια)
Spoiler: show
Image
Stats Gourcuff (ζητημα να εχει βάλει κανα δυο γκολ οχι με κορνερ - με 16 long shots)
Spoiler: show
Image
Stats Diego (εκτελεστης κορνερ - Corners 14...)
Spoiler: show
Image
Εξαιρετική τακτική -doublekiss
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελεια τακτικη ρε αλανι...1η αγωνιστικη στην Δ'Εθνικη με την Βολιδα (εγω εχω ΑΕ Μεσολογγιου) και εριξα 7..... :D
Solo Mango

Image
User avatar
partenopei
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Sun Sep 05, 2010 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Borrusia Dortmount,Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε μανατζερ εχω να σ κανω δυο παρατηρησεις και μια ερωτηση για την τακτικη σου...


1)Κακη παρατηρηση:Γιατι οταν ειμαι μεσα στην περιοχη,ο επιθετικος μου ψαχνει να βρει συμπαικτη αντι να τελειωσει την φαση??
2.Καλη παρατηρηση:Στην Μπορουσια εχω παρει τον Ντιαρα της Ρεαλ (6Μ σε 48 μηνες) και τον Μπαστουρκ(ελευθερος)...Ο δευτερος εκτελει τα κορνερ και ο 1ος καθεται εξω στην περιοχη...Ο Μπαστουρκ δινει πασα στο Ντιαρα και αυτος σουταρει με αποτελεσμα να ειναι πρωτος σκορερ...
3)Ερωτηση:Οι δυο ακραιοι επιθετικη χρειαζεται να εχουν μεγαλο acceleration;Ρωταω γιατι εχω στα ακρα Lewandovski(καποιες φορες Lukaku) και Barrios(καποιες φορες Rangelov) και βλεπω να ψαχνουν την σεντρα για να βρουν τον Lukaku(ή Lewandovski)...




Κατα τα αλλα η τακτικη σου ειναι πολυ καλη για Μπουντεσλιγκα και ιδιαιτερα με μεγαλες ομαδες (δες Μπαγερν,Βερντερ),με μικρες τα χαλαει λιγο (στα προκριματικα του Europa 2-1 την Γκετεμποργκ νικη στην Γερμανια και μετα 2-1 ηττα στην Σουηδια ,ευτυχως περασα στα πεναλτι)...Επισης παρατηρησα πως η attack χρειαζεται αντοχες γιατι συνεχως ο ρυθμος του αγωνα ειναι πολυ γρηγορος με αποτελεσμα να κουραζονται αρκετα οι παικτες και να χουν στο τελος του ματς 60%-65%...Επισης οποιος παιζει στο κεντρο πλην του αμ.χαφ κανει τρελα παιχνιδια...Ο Μπαστουρκ που τον εχω στην μεση κανει συνεχεια 9αρια ,ο Ντιαρα σκοραρει,και ο Βερατι (οποτε ειναι τραυματιας ο Μπαστουρκ) βαραει κατι αποδοσεις 8 και 9...Ακομα και ο 15χρονος Wanderson (καλα καταλαβες) σε ενα παιχνιδι με την St.Pauli χτυπησε 8αρι....Αφου φερνει νικες και ωραιο ποδοσφαιρο δεν εχω αλλο απο το να υποκλιθω στις ικανοτητες σου...
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα θα θελα να μου πει κάποιος αν κάνει για περιφερειακό?????????
:?:
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

elcorto wrote:Καλησπέρα θα θελα να μου πει κάποιος αν κάνει για περιφερειακό?????????
:?:
Εχω το θαρρος να απαντησω φιλε σιουτα γιατι απ'οτι φαινεται θα με τρελανει η τακτικη σου.....
Φιλε ελκορτο,με Ναπολι ειμαι πρωτος με 3αρα σε Γιουβε και μονη ηττα σε 13 παιχνιδια απο την μιλαν...
Με θρυλο,1 θα σ πω,,,πρωταθλημα αηττητος
Και το καλυτερο που πιστευω πως ειναι απαντηση προς την ερωτηση σου.Με ΑΕ Μεσολογγιου(δ') 4η χρονια αγωνιζομαι στην Σουπερλιγκ με ποσοστο νικων 73% και μεσο ορο την σεζον α 90-100 τερματα...1 σκορ θα σου πω για να καταλαβεις...Κυπελο ελλαδας σεζον 2010-11 (ειμουν στην γ) ΑΕ Μεσολογγιου-ΠΑΟΚ 4-1..........ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙς ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΤΗ ΝΑ ΠΑιΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩς ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ (ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ Ο ΜΕΣΟς ΕΙΝΑΙ ATT)τοτε ασ'το....εγω ειχα για 2 χρονιες (γ',β') τον Φακινο...1η χρονια 8.5 μεσος ορος
2η χρονια εβγαζε ματια και 9 αποδοση 19 ασσιστς και 10 γκολ....παρ'τον παντωσς η τακτικη κανει ΚΑΙ για δ',γ' εθνικη
Solo Mango

Image
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Να σε καλα φιλε μου ευχαρηστω
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”