[πρόβλημα] η εφαρμογή απέτυχε και άλλα τέτοια

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2009
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
Vagelisg
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri Oct 05, 2007 9:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

καλησπέρα,

έχω έναν πελάτη που λέει ότι μετα το τελευταίο patch εξακολουθεί να έχει τεράστια προβλήματα με το FM. μετά από 3 αγώνες τον πετάει στο desktop και είτε του λέει ότι η εφαρμογή απέτυχε είτε δεν του λέει τίποτα. δεν τον πετάει στα ματς αλλά πρίν τα πάτς ή καθώς κοιτάει άλλες ομάδες ή παίκτες.

έχει κάνει format, έχει περάσει όλους τους τελευταίους drivers, και έχει το παρακάτω σύστημα.

core 2 duo 6600
Nvidia 275 κατασκευαστής Point of View (??)
3GB ram
Win XP SP3

ο τύπος είναι έτοιμος να ψωνίσει νέο PC. έχει ήδη αποφασίσει τα κομμάτια και περιμένει να του πω το OK. εννοείται ότι δεν μπορώ να του πω τέτοιο πράγμα αφού:

1ον μπορεί να κολάει και μετά το καινούριο PC
2ον το PC του εμένα μου φαίνεται μια χαρά


εγώ δεν είχα ποτέ θέματα με το FM10. αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι τα εξής:

1. είναι φυσιολογικό να σε πετάει στο desctop κάθε τρία ματς? εμένα προσωπικά δε με πετάει ποτέ αλλά ακούω γενικά παράπονα. (αφού κάνω και την τεχνική υποστήριξη)...
2. ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ή τι άλλο πρέπει να κάνει update μπας και στρώσει η κατάσταση? (παρεπιπτόντως πριν το τελευταίο patch ήταν χειρότερα).

ξέρω βέβαια ότι το πρόβλημα είναι τόσο γεννικής φύσεως που δεν υπάρχει μάλλον συγκεκριμένη λύση. έχω googlάρει τα πάντα αλλά δε βλέπω φως.

ευχαριστώ εκ των προτέρων
Τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπική άποψη και όχι η επίσημη γραμμή της Zegetron S.A.
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα σε αυτό το post μήπως βρείς κάτι για να σε βοηθήσει.
viewtopic.php?f=197&t=27256

Α, και πες του πελάτη σου ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ να αλλάξει υπολογιστή. Άλλα πράγματα φταίνε..
Μηχανολόγος Μηχανικός
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”