...errors occurred during the install...

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2009
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7987
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Windows 7
Ξεκινάει κανονικά την εγκατάσταση κι όταν περάσει το στάδιο που λέει ότι κάνει configure το παιχνίδι για το laptop μου,εμφανίζει το εξής μήνυμα:

The installation of Football Manager 2010 is finished, but some errors occurred during the install. Please see the installation log for details.

Τίς πταίει;Τί κάνω;Πού βρίσκω αυτά τα installation logs;
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μάρκο

Off Topic:
Καλησπέρες ρε θηρίο...

Στείλε και κανα ΠΜ στον κουφαλιώτη, αυτός έχει W7 και ίσως κάτι να ξέρει παραπάνω...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Seeker
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Tue Mar 02, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Redditch
Αγαπημένη Ομάδα: Redditch
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MarcosG wrote: The installation of Football Manager 2010 is finished, but some errors occurred during the install. Please see the installation log for details.
Καλησπερα
Κατα 99% το μονο προβλημα ειναι οτι για λογους που ξερει μονο ο θειος Μπιλ (και ισως ο Τζων Λοκ απο το Lost) τα W7 απλα δεν "καταφεραν" να δημιουργησουν group στο All Programs ή/και shortcut στο Desktop και κατα τα λοιπα η εγκατασταση εχει γινει κανονικα.

Δοκιμασε να "τρεξεις" το παιχνιδι απευθειας κανοντας browse στο Folder του παιχνιδιου και διπλο κλικ στο fm.exe - λογικα η διαδρομη ειναι "C:\Program Files (x86)\Sports Interactive\Football Manager 2010\fm.exe" - και αν τρεξει κανονικα φτιαξε απλα ενα δικο σου shortcut στο Desktop. To ιδιο ακριβως μυνημα με εσενα πηρα και εγω στη δικη μου εγκατασταση (και οχι μονο στο FM).

Χμ, το (x86) μπορει να μην υπαρχει τωρα που το σκεφτομαι, η δικη μου εγκατασταση ειναι Windows 7 Ultimate 64bit και αν θυμαμαι καλα στα 32bit versions αναφερεται απλα ως Program Files, αλλα εν πασει περιπτωσει πιστευω οτι καταλαβαινεις τι εννοω γενικως.

Ελπιζω να βοηθησα :)
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7987
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει το χ86 που λες (τί σκατά είναι αυτό;) αλλά και πάλι,τζίφος...
Μια που έχεις W7,έχεις παρατηρήσει ασυμβατότητα (αν χρησιμοποιείς βέβαια) είτε με Kaspersky,είτε με Οffice standard 2007 είτε με την Steam;


-toixos2 :twisted:
Seeker
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Tue Mar 02, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Redditch
Αγαπημένη Ομάδα: Redditch
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο folder x86 εγκαθιστανται οι εφαρμογες που ειναι 32bit στα 64bit λειτουργικα συστηματα.

Οταν λες τζιφος, εννοεις οτι δεν υπαρχει καν το folder με ονομα Football Manager 2010 στο δισκο σου? Εαν οχι τοτε οντως η εγκατασταση δεν εχει γινει. Αν κανεις εγκατασταση απο Steam η διαδρομη ειναι διαφορετικη btw, νομιζω (απο μνημης) θα ειναι κατι C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\ κλπ, αλλα μπορει να κανω καποιο λαθος (εχω εγκατασταση απο CD).

Κανε αν θελεις ενα search στο δισκο σου για το fm.exe για να εισαι σιγουρος. Εαν δε βρεθει τοτε οντως δεν εγκαθισταται (αν και δεν το πολυπιστευω) και τοτε δεν ξερω δυστυχως να σου πω το γιατι - μπορει να εχει να κανει με χιλιους δυο παραγοντες του συστηματος σου. Για να κανεις search MHN εμπιστευτεις το "search programs and files" του Start, ψαχνει μονο indexed locations και by default το Program Files δεν ειναι indexed. Ανοιξε τον Windows Explorer (οχι τον Internet Explorer), κανε ενα κλικ στο δισκο σου στο μενου αριστερα και γραψε fx.exe στο text box στην πανω δεξια γωνια (και κλικ στον μεγενθυντικο φακο).

Σορρυ αν ακουγονται περιπλοκα, ελπιζω να κανω νοημα :)

Off Topic
Δυστυχως δεν εχω ουτε Kaspersky ουτε Steam, θα σε γελασω. To Office 2007 παντως μου δουλευει κανονικα. Εκτιμω οτι αν εχεις εκδοση Kaspersky για W7 δεν πρεπει να εχεις προβλημα, το Kaspersky 2010 ειχε καποια θεματα με τον Java Downloader σε W7 αλλα εχουν λυθει πλεον. Αν εχεις το Kaspersky 2009 uhmm good luck :)
Για Steam sorry δεν εχω ιδεα τι παιζει με εκδοσεις κλπ
(Σχεδον 6 χρονια registered user και εχω κανει 2 posts? ΝΤΡΟΠΗ!)
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7987
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τίποτα ρε γαμώτο,δεν υπάρχει...κι όταν παίζω μέσω steam τότε μου κολλάει και είτε κάνει blue screen crash είτε αναγκάζομαι να κλείσω εγώ το laptop...
Ναι,kaspersky 10 είναι,θεωρητικά συμβατό με W7

Να @@θει ν'ασπρίσει,έστειλα ήδη μήνυμα στο PC World να επιστρέψω το laptop και να μου κάνουν refund κι αυτό και το support που πλήρωσα :evil: και ψάχνω να πάρω άλλο laptop είτε με Vista είτε με XP (σιγά μην βρω).
Σκέφτηκα και για Mac αλλά αφενός μεν οι τιμές είναι σημαντικά υψηλότερες κι αφετέρου θα πρέπει να πάρω και office καθώς το άλλο προφανώς δεν θα μπορεί να το τρέξει...
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”