[Πρόβλημα]Install Anywhere

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2009
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ρε παιδια επειδη τα νευρα μου εχουν ξεφυγει σας παρακαλω αν ξερει καποιος να μου πει!!!
Εχω vista το εγκατεστησα κανονικα μεσω steam εβαλα και τις αναβαθμισεις και απο το steam και απο το σαιτ για το πρωτο patch, εβαλα και προσωπα κτλ και διπλοκλικαρω να ξεκινησει το παιχνιδι και μολις φτανει εκει που ειναι για να αρχισω μου λεει οτι χρειαζεται το δισκακι!!!Γιατι?αφου με το steam δεν χρειαζεται το δισκακι!!!
PLEASE HELP.
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πατς το πηρε μονο του απο το στημ ή το έβαλες εσυ?
Αν το έβαλες χειροκίνητα εσυ,εκει ειναι το πρόβλημα!
Κανε full uninstal και περνα το ξανα μεσω στημ μόνο
(το δισκακι πρέπει να το εχεις ούτως η άλλως :wink: )
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

το εκανα install με το δισκακι βεβαια μεσω steam μετα εκανε αναβαθμιση μονο του παλι μεσω steam και μετα εκανα χειροκινητα και το patch απο το σαιτ.
εβγαλα το δισκακι και το ξεκινησα και μετα μου εβγαλε οτι θελει το δισκακι.
Αν το κανω απο την αρχη και κανει μονο του την αναβαθμιση δεν θα χρειαζεται δλδ δισκακι φιλος?
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κάνε uninstall τα πάντα,ξανά μετά ενεργοποίηση steam και μην περάσεις εσυ το πατς!
το κανει μόνο του το steam την πρώτη φορα που θα ξεκινησεις να παιξεις(αυτο το update που λες)...μετά θα εισαι οκ πιστεύω :idea:
giannis1031977
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 634
Joined: Tue Jul 14, 2009 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Ασπρα Χωματα,Ανω Κοκκινια
Status: Living the rest of my days in peace...
Location: Στη κοσμαρα μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sbirlos wrote:Λοιπον ακουστε πως το ελυσα εγω (με τη βοηθεια φορουμ της SI)

1.Πινακας ελεγχου---->διαχειριση λογαριασμών
2.Δημιουργία νέου χρηστη-λογαριασμου (ονομαστε το όπως θελετε π.χ FM10)
3.ALT+F4 και αλλαγή χρηστη,ξαναμπαίνουμε με το καινουργιο account
4.Ιnstall με δεξι κλικ,σαν διαχειριστης
Ετσι μου έπαιξε εμενα...απλα δεν εχω δει ακομα αν θα μπορω να παιζω απο το αρχικο μου λογαριασμο,ή θα πρέπει να αλλάζω πάντα...(σπαστικο,ελπιζω να μην χρειαστει).
Πάντως καθε χρονο ολο και καποιο προβλημα προκυπτει με τα install,ειναι απαραδεκτο και στην τελικη γιατι πρεπει να εχουν ιντερνετ ολοι και να ψαχνουν λυσεις στα διαφορα φόρουμ?
Ακολουθησα τα παραπανω βηματα και το προβλημα λυθηκε.
Ομως τωρα δεν μου εμφανιζει το παιχνιδι στην εναρξη.(Στον αρχικο μου λογαριασμο).
Συνεπως δεν μπορω να βρω τον Εντιτορ. :?
The hand has five fingers, capable and powerful, with the ability to destroy as well as create. We have the power to stop and reverse the tides of time by making our awareness of abuse known to the powers of industry and their uncouth political arms. Only by raising this awareness and promoting personal peace within today's self-defeatist society, can we allow the planet a chance to avoid self-destruction! Open your eyes, open your mouths, close your hands and make a fist.
SPIROS_AEK
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Nov 04, 2009 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΛΥΣΗ ΜE TO INSTALL ANYWHERE ΑΣ ΤΗ ΠΕΙ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ NEOYS ΧΡΗΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΤΠΤ.HELP!!!

ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ STEAM MΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ 15 ΩΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ρε παιδια ισως δεν ειναι το καλυτερο μερος για να ρωτησω αλλα σας παρακαλω πως μπορει να ξαναεμφανιστει η φωτο μου στο σκιν γιατι εξαφανιστικε!!!
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω εχω vista και εκανα install οχι μεσω stream,το μονο μικροπροβλημα που ειχα ειναι οτι δεν μου εμφανιστηκε εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας!!
Vassilis Makridis
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Thu Sep 26, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός, ΟΣΦΠ, Liverpool κτλ.
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικόγαυρος! (και Liverpool!)
Location: ΝΙΚΑΙΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ προσπάθησα να το εγκαταστήσω σε νέο λογαριασμό, αλλά όταν κάνω express installation δεν μου ολοκληρώνει την εγκατάσταση, βρίσκει κάποιο λάθος και, ουσιαστικά δεν μου εγκαθιστά τίποτε. Εάν κάνω custom installation, όταν φτάνει η ώρα για την επιλογή του Path της εγκατάστασης δεν με αφήνει να εγκαταστήσω το παιχνίδι στο default path, επειδή, λέει, δεν έχω άδεια για κάτι τέτοιο (σημειωτέον, ότι τον καινούργιο λογαριασμό τον όρισα ως Administrator και όχι ως Guest.
Επειδή αγόρασα το παιχνίδι την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του κι έχουν περάσει 9 μέρες και ακόμη δεν έχω μπορέσει να το εγκαταστήσω, παρακαλώ, όποιος βρει τη λύση για το πρόβλημα ας τη δημοσιεύσει το συντομότερο δυνατό, γιατί πλέον δεν αντέχεται να έχω το παιχνίδι και, ουσιαστικά, να μην το έχω!!! -thymwmenos
ΒΑΣΙΛΗΣ Κ. ΜΑΚΡΙΔΗΣ
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Guest λογαριασμό φιλαράκι και μετά απο κανά 2 φορες τραβάς διαγραφή και παίζεις με τον κανονικό...
sachopaido
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Wed Aug 06, 2008 1:09 am
Football Manager της ομάδας: Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βαζω μεσα το cd,ξεκιναει και γεμιζει το install anywhere και μετα δεν γινεται τιποτα...!!
Ξερει κανεις τι να κανω; :|
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
format το pc σου :P :P
Vagelisg
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri Oct 05, 2007 9:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

αντί για νέο acccount, στους περισσότερους PC δουλεύει απλά η εγκατάσταση μέσω safe mode.

κάντε επανεκήνηση και πατάτε το F8 όσο φορτώνει το PC.
κάντε εγκατάσταση σε περιβάλλον safe mode και ξανά επανεκήνηση για κανονικό mode.

δουλεύει σχεδόν σε όλους. (έχω ακόμα ένα θεματάκι με χρήστες με windows 7...)
Τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπική άποψη και όχι η επίσημη γραμμή της Zegetron S.A.
thodaxd
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sat Nov 21, 2009 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: TOTTENHAM
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα κι από μένα. Αγόρασα το original παιχνίδι και ξεκινάω την εγκατάσταση (Windows XP sp3), install anywhere 100% και τίποτα (τα γνωστά). Τελικά κάνω εγκατάσταση μέσω safe mode ωςadministrator. Και όταν κάνω διπλό κλικ για να ξεκινήσω μου βγάζει: "Αυτή η εφαρμογή απέτυχε να ξεκινήσει, επειδή το στοιχείο d3dx9_41.dll δεν εντοπίστηκε. Η επανάληψη της εγκατάστασης ίσως διορθώσει το πρόβλημα." Έψαξα στο internet και βρήκα ότι είναι πρόβλημα της directX9 και υπάρχει σε update στο site της microsoft. Για να δούμε αν θα δουλέψει και αυτή η "αλχημεία". Δηλαδή για να παίξουμε το παιχνίδι πρέπει πρώτα να σπάσουν τα νεύρα μας, ιδίως όσων δεν έχουμε internet, ή να καταβάσουμε κάποιο πειρατικό, όπου θα έχουν λύσει όλα τα προβλήματα εγκατάστασης του παιχνιδιού. Συγχαρητήρια στην SI λοιπόν και του χρόνου να περιμένουμε τα ίδια προβλήματα.
iglou
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Oct 30, 2009 10:35 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΜΗΠΩΣ ΒΡΗΚΕ ΛΥΣΗ ΚΑΝΕΙΣ.........????
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”