ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΗΣ ΟΥΕΦΑ ΓΙΑ ΤΟ EURO CUP!! SOS!

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα σας!

Μπηκα να ζητησω βοηθεια και ειδα ακριβως το ιδιο προβλημα σε αλλο παλικαρι σε καποιο αλλο τοπικ..

Ο αδερφός μου ανέλαβε τον ΠΑΟΚ και έχει πρόβλημα με την λίστα γηγενών παιχτών της ουέφα όταν πάει να δηλώσει την 25αδα. Έχει μόνο 3 παίχτες HG (αυτούς με το μπλε χρώμα) και χρειάζεται ένας ακόμα. Στην ομάδα Κ-21 και Κ18 δεν υπάρχει κανένας διαθέσιμος. Οι δανεικοί δεν προλαβαίνουν να γυρίσουνε πίσω πάνω στην προθεσμία. Με auto select πάλι δεν γίνεται τίποτα. Το παιχνίδι δεν μπορεί να προχωρήσει αφού μας γράφει must respond. Καμιά λύση παιδιά;ΟΠΟΥ ΠΑΟΚ ΒΑΛΤΕ ΑΡΗ για μενα........

του απαντησατε απο οτι ειδα να δηλωσει 24 παιχτες και μετα το θεμα κλειδωθηκε! Δεν δινει ομως λυση αυτο δυστυχως!!!!!!!!!

Παιδια δε γινεται ουτε με 24, ουτε με 15 που ειναι το μινιμουμ! Δοκιμασα τα παντα αλλα δε με αφηνει να προχωρησω γιατι μου πεταει παντα το παραθυρακι οτι δεν δηλωσα τους 4 μινιμουμ HG που πρεπει! εχω μονο 3 και οτι και να δοκιμασω δεν μπορω να κανω τιποτα!
δεν προχωραει καθως ειναι στο must respond....
παιδες σοσ!!! ειμαι ενα βημα πριν σβησω το παιχνιδι και ειναι κριμα γιατι πηγαινα πολυ καλα......

καμια λυση?????????

Ευχαριστω πολυ!
User avatar
bahraspower
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3814
Joined: Thu Mar 25, 2010 8:31 am
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι σου βγάζει άμα δηλώσεις 24?

Λογικά κάτω στους HG πρέπει να λέει:3(+1 space)
chelseafan wrote:Παρεπιμπτόντως για έσας το ποδόσφαιρο είναι περισσότερο θέαμα ή τακτική;;;
Tsakalaki wrote:Βλάση, για τον οπαδό, το ποδόσφαιρο είναι νίκη, για τον φίλαθλο νίκη και καλό θέαμα, και για τον παρατηρητή, θέαμα.
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bahraspower wrote:Τι σου βγάζει άμα δηλώσεις 24?

Λογικά κάτω στους HG πρέπει να λέει:3(+1 space)
ΔΗΛΩΝΩ 24 (Η 15 Η 20 ΔΕΝ ΕΧΕι σημασια) και μολις πατησω submit δεν με αφηνει να προχωρησω καθως πεταει το παραθυρακι οτι δεν δηλωσα τους 4 μινιμουμ HG (εχω μονο 3!!!)
τους αλλους 8 που απαιτουν τους δηλωσα οριακα...

αλλα για εναν παιχτη , που στη τελικη νομιζω απο την αρχη της χρονιας δεν εβγαζα με τιπποτα 4 HG, δεν μ αφηνει να προχωρησω με τιποτα!!!!!!!

απογοητευση! :(
User avatar
bahraspower
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3814
Joined: Thu Mar 25, 2010 8:31 am
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε βγάζει νόημα.

screenshot έχεις?
chelseafan wrote:Παρεπιμπτόντως για έσας το ποδόσφαιρο είναι περισσότερο θέαμα ή τακτική;;;
Tsakalaki wrote:Βλάση, για τον οπαδό, το ποδόσφαιρο είναι νίκη, για τον φίλαθλο νίκη και καλό θέαμα, και για τον παρατηρητή, θέαμα.
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bahraspower wrote:Δε βγάζει νόημα.

screenshot έχεις?

οχι δυστυχως...και ειαμι στη δουλεια τωρα...

κοιτα, αρχικα μου ζηταει μινιμουμ 15 στους 25 και φυσικα 4 μινιμουμ HG με γκρι χρωμα και 8 μινιμουμ HG με πρασινο χρωμα...

Δηλωνω τους 15 που απαιτουνται στους οποιους μεσα ειναι οι 8 πρασινοι HG αλλα για τους 4 γκρι HG (νομιζω οι club training κατηγορια ειναι αυτη..) εχω μονο 3!

δηλωνω και τους 3

το σηματακι του warning παραμενει, (ενω στις αλλες 2 κατηγοριες εξαφανιστηκε με το που συμπληρωσα τους μινιμουμ παιχτες που απαιτουσε η ουεφα..) και μολις πατησω submit πεταει το παραθυρακι οτι δεν δηλωσα τους 4 μινιμουμ ..γκρι HG...

πολυ απλα... δεν μπορω με τιποτα να βρω τον ενα που μου χρειαζεται! ακομα κι αν ανατρεξω στη περασμενη σεζον και βρω καποιο πιτσιρικα που αφησα ελευθερο δεν προλαβαινω να τον φερω και να τον δηλωσω καθως στα news υπαρχει το must respond που εχει αντικαταστησει λογικα το continue και με σταματαει σε οτι κανω.....

νομιζω το εξηγησα οσο καλυτερα μπορουσα.........
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Δοκίμασες να πας οn holiday για 2 μέρες
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φιλε το χα παθει και γω οταν δν ειχα 4 παιχτες να δηλωσω στον Παναιτωλικο για Ευρωπη, η μονη λυση ειναι νομιζω το Fm Real Editor.
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Δοκίμασες να πας οn holiday για 2 μέρες
οχι!!! λες να ειναι λυση ωστε να προχωρησει? μα και παλι θα ειναι εκει παντα το must respond σε οτι ενεργεια προσπαθησω να κανω για να προχωρησω.....

παντως θα το δοκιμασω (αν με αφησει...) ουτως η αλλως δεν σωνεται το παιχνιδι πλεον... :cry:

οτι αλλο μπορειτε να προτεινετε καλοδεχουμενο!

υ,γ. τι ειναι αυτο το ρεαλ εντιτορ?
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Φιλε το χα παθει και γω οταν δν ειχα 4 παιχτες να δηλωσω στον Παναιτωλικο για Ευρωπη, η μονη λυση ειναι νομιζω το Fm Real Editor.

μια που εισαι...ομοιοπαθης ρε φιλε, για βοηθα με! τι ειναι αυτο και τι κανω με αυτο το εντιτορ??? :|
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

http://www.fmscout.com/a-FMRTE-for-FM2011.html

Το κανεις εγκατασταση, μετα τρεχεις το προγραμμα και κανεις load πρεπει ομως να ναι ανοιχτο κ το παιχνιδι, μετα πας σε εναν παιχτη της ομαδας σου, τον βρισκεις στην μπαρα αναζητησης που εχει το προγραμμα μετα πας στο relations του παιχτη και εκει τον κανεις formed at club (15-21) μετα κανεις save θα δεις πανω αριστερα την δισκετα την πατας και τελειωσες, μετα στο παιχνιδι περνανε οι αλλαγες κατευθειαν.
GOLLIMAR
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Thu Dec 27, 2007 11:54 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιζω χρονια fm και μου φαινεται περιεργο αυτο που λες.
Κι εγω με Αρη ποτε δεν ειχα 4 home grown,παντα λοιπον δηλωνα λιγοτερους παικτες.
Γενικα πρεπει αν δηλωσεις 25 παικτες να εχεις 4 γηγενεις,αν δεν εχεις κανενα τοτε δηλωνεις 21 και εισαι οκ.

Παντως αν δε δουλευει αυτο σε σενα κανε αυτο που λεει ο tsak, ειναι η μονη σιγουρη λυση.
Μια μερα on holiday αρκει και η δηλωση παικτων θα γινει αυτοματα απ'τον assistant σου.
Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for.Amen.
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GOLLIMAR wrote:Παιζω χρονια fm και μου φαινεται περιεργο αυτο που λες.
Κι εγω με Αρη ποτε δεν ειχα 4 home grown,παντα λοιπον δηλωνα λιγοτερους παικτες.
Γενικα πρεπει αν δηλωσεις 25 παικτες να εχεις 4 γηγενεις,αν δεν εχεις κανενα τοτε δηλωνεις 21 και εισαι οκ.

Παντως αν δε δουλευει αυτο σε σενα κανε αυτο που λεει ο tsak, ειναι η μονη σιγουρη λυση.
Μια μερα on holiday αρκει και η δηλωση παικτων θα γινει αυτοματα απ'τον assistant σου.

κι ομως φιλε μου δεν πιανει αυτο με τους λιγοτερους παιχτες....τι να πεις...ΑΡΗΣ εισαι... 8)

θα κανω αυτο με το χολιντει μαλλον.... θα εμπιστευτω τις επιλογες του ..Φανταγκουτσι ..ελπιζω να μην κανει οτι να ναι δηλωσεις παιχτων...

φιλε μου για το εντιτορ το σκεφτομαι! αν δε βρω λυση με το χολιντει που προς το παρων ειναι το πιο ευκολο θα στραφω εκει!!!

θα σας απαντησω οταν το δοκιμασω.... μην κλειδωσετε ακομα το τοπικ παρακαλω!

thanks!



ΥΓ. ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ ΣΟΡΥ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟ ΜΑΝΑΤΖΕΡ 2010 ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΤΣ! ΤΟ 3 ΝΟΜΙΖΩ....... 10.3 ΕΚΔΟΣΗ!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

στο ιδιο σαιτ μπορεις να βρεις την αντιστοιχη εκδοση του προγραμματος για το FM 2010.
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΛΟΙΠΟΝ παιδια τελικα η λυση δοθηκε με 1 μερα holiday τοσο πριν απο την δηλωση για τα προκριματικα οσο και πριν απο τους ομιλους του Γιουροπα, και (ευχομαι...) και πριν απο τις επομενες φασεις...που θα ζηταει η ουεφα εκ νεου δηλωση...

Δυστυχως ετσι ο ασισταντ κανει τις επιλογες και δεν ειναι παντα αυτες που θελω (πχ με αφησε χωρις...αναπληρωματικο μεσο!) αλλα ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος να προχωρησει το παιχνιδι, χωρις τη διαδικασια εντιτορ....

Ευχαριστω παντως ολους για τη βοηθεια! χωρις εσας θα το χα σβησει λ ογικα....!

ΛΟΚ! 8)
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

τωρα νομιζω καταλαβεσ πως πρεπει να φτιαξεις κ τους δικου σου home grown.
Post Reply

Return to “Bugs”