Crash Dumps

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
Delta_Sigma
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Feb 03, 2006 12:51 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδες. Και εγω το παλευω με το FM2010. Το κανω αλλη μια φορα uninstall/install και θα περασω ΜΟΝΟ το 10.2 οπως ειπαν και καποιοι φιλοι παραπανω. Ιδωμεν.... :? Παντως απο αυτα που διαβαζω και σε αλλα forums πολλοι αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα. Κριμα. Η SI δεν μας εχει μαθει σε τετοια προβληματα... :(
Harbuzi, Moen, Hagen, Mosquera, Guerin........
SHOW GOES ON!!!!
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Delta_Sigma wrote:Καλησπερα παιδες. Και εγω το παλευω με το FM2010. Το κανω αλλη μια φορα uninstall/install και θα περασω ΜΟΝΟ το 10.2 οπως ειπαν και καποιοι φιλοι παραπανω. Ιδωμεν.... :? Παντως απο αυτα που διαβαζω και σε αλλα forums πολλοι αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα. Κριμα. Η SI δεν μας εχει μαθει σε τετοια προβληματα... :(
Απο την SI γνωρίσαμε τα Crash Dumps βασικά -nerd
Delta_Sigma
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Feb 03, 2006 12:51 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

JackoS wrote:
Delta_Sigma wrote:Καλησπερα παιδες. Και εγω το παλευω με το FM2010. Το κανω αλλη μια φορα uninstall/install και θα περασω ΜΟΝΟ το 10.2 οπως ειπαν και καποιοι φιλοι παραπανω. Ιδωμεν.... :? Παντως απο αυτα που διαβαζω και σε αλλα forums πολλοι αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα. Κριμα. Η SI δεν μας εχει μαθει σε τετοια προβληματα... :(
Απο την SI γνωρίσαμε τα Crash Dumps βασικά -nerd


Αναφερομαι στα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας απο τα CM μεχρι και το περσινο FM. Ποτε δεν ειχε παρουσιαστει τετοιο προβλημα.
Harbuzi, Moen, Hagen, Mosquera, Guerin........
SHOW GOES ON!!!!
themis74
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Jan 14, 2010 11:30 am
Football Manager της ομάδας: agf
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλημέρα...το πρόβλημα λύθηκε τελείως-τουλάχιστον για μένα, ακολουθώντας τις εξής συμβουλές..

The latest suggestion from the Bugs forum is to go to the Preferences screen and turn off the "Enable Data Collection" option.

A number of people have tried this (including myself) and it seems to have signficantly improved / resolved the problem.

τόσο απλά !!!! και είχα χάσει παρατήσει αμέτρητεσ season έτσι...

υγ1. τουλάχιστον έφερα τον Jack Rodwell στον Παναθηναικό..
υγ2. ποτε το καινούργιο patch ??? οεο??
υγ3. δηλ. έχει πολύ δίκιο ο Mr. Libregts που φωνάζει : dont mess with the editor.. -kitrinh
Evris
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Thu Nov 13, 2008 12:55 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια καλημέρα σας!! Εγω ήμουν στον δεύτερο χρόνο προς το τέλος και στις 13 Απριλίου μου έκανε crush dumb και δεν μου συνεχίζει με τίποτα!! Κολλάει παντα σε εκείνη την μέρα είτε παίζω είτε δεν παίζω το αγώνα!! Κάνω load από άλλη ημερομηνία κ πάλι σε εκείνη την ημέρα κανει το ίδιο!! Βοηθείστε με σας παρακαλώ παιδιά είναι πολύ άσχημο μετά απο δύο χρόνια να καταστρέφεται το save μου!! Έχετε να προτείνεται τίποτα??
MadBoy13
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Sun Apr 12, 2009 6:09 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Man United
Location: Αμερικη - Ροδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδες, τι προβλημα παλι ειναι αυτο?? Εχθες αποφασισα να ασχοληθω για τα καλα με το ΦΜ2010. Εχθες ειχα λιωσει κανονικα και σημερα που πηγα να συνεχισω (load game τελη ιουλιου 2009), μου παρουσιασε αυτο το προβλημα, σπαστικο εντελως λεμε. Εκανα αυτο που ειπε πιο πανω ο φιλος αλλα δεν βοηθησε. Αντιθετως οταν κανω load game του παναθηναικου (μεσα ιουλιου, αν δεν κανω λαθος--- ειναι στην αρχη πριν κανω meet with the media) ειναι ολα μια χαρα. Τελικα παιδια λυση υπαρχει??? :?

ΥΓ. Μολις πηγα να φτιαξω new game ειδα οτι υπαρχει το 10.3 πατς. Παιζει ρολο αυτο?? νομιζω χρησιμοποιουσα το 10.2 πατσακι.
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού είσαι στην αρχή, κάνε απεγκατάσταση / εγκατάσταση του FM10 και πέρνα μόνο το 10.3.
Κάνε new game και θα είσαι εντάξει.
Και..συμβουλή. ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣΕΙΣ ΤΟΝ EDITOR.
Μηχανολόγος Μηχανικός
User avatar
ipp69
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Fri Mar 26, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Ξάνθη, Osasuna
Αγαπημένη Ομάδα: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάντως έχω καταλήξει ότι φταίει η έκδοση της java που χρησιμοποιείς. Μετά από πολλα πειράματα κατέληξα ότι δεν πρέπει να είναι πιο καινούρια έκδοση από την ημερομηνία κυκλοφορίας του παιχνιδιού, ή του εκάστοτε patch γιατί τότε κρασάρει. Μερικές φορές μάλιστα, το παιχνίδι δεν φόρτωνε καν, ειδικά το FM2009.
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λογική είναι η σκέψη σου, αλλά από την άλλη εγώ πάντα έχω την τελευταία έκδοση του java (κάνει αυτόματα update) και μόνο με το FM10 είχα πρόβλημα με τα crash dumps. Από το FM2009 και πίσω δε μου είχε συμβεί ούτε ένα. Όπως επίσης και τώρα, μετά το 10.2 δεν ξαναεμφανίστηκαν..
Μηχανολόγος Μηχανικός
La Balone
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca Juniors
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήρθε και η σειρά μου.

Μόλις έφτασα 1 Οκτωβρίου 2011 και το crash dumbs έκανε την εμφάνιση του.

Έκανε εγκατάσταση ξανά το παιχνίδι τίποτα, προσπάθησα πολλές μέρες μπας και γίνει κάτι αλλά και πάλι τίποτα.

Είμαι πολύ εκνευρισμένος. Έχω αφιερώσει απίστευτες ώρες στο save αυτό και το απόλαυσα όσο λίγα. Είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο ;;;

Υπάρχει κάποια λύση για να το συνεχίσω ;; Χεεεεελπ! :(
"Some people think football is a matter of life and death.
I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."


- Bill Shankly -
User avatar
eisai_erotas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 377
Joined: Sat Apr 24, 2010 6:56 pm
Football Manager της ομάδας: paok
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: PAOK EMPROS KAI PROLOGO MHN TRWS !
Location: SaLoNiCa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στο πατς 10.3 τα crush dumps εχουν εξαφανιστει τελειως δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα
οποτε καλο ειναι να παιζεται με το καινουργιο πατς 10.3 και επιτελους αφηστε το editor
παι3τε ετσι οπως ειναι το game καντε τον παικτη παικτουρα απο προπονησης...κ οχι με Pa
και αλλα τετοια !η γνωμη μου αυτη οπιος θελει την ακουει οπιος θελει ας κανει το δικο του
ΠΑΟΚΑΡΑΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΦΕΡΕ ΜΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ
ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
La Balone
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca Juniors
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου ωραία η γνώμη σου αλλά ούτε τον editor έχω πειράξει ποτέ, ούτε τίποτα άλλο.

+ φυσικά παίζω με το 10.3

Η ερώτηση μου είναι τι μπορώ να κάνω με το συγκεκριμένο game. έχει κανείς απάντηση ;
"Some people think football is a matter of life and death.
I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."


- Bill Shankly -
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν νομιζω να μπορεις να κανεις τπτ για να το σωσεις :|
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eisai_erotas wrote:στο πατς 10.3 τα crush dumps εχουν εξαφανιστει τελειως δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα
οποτε καλο ειναι να παιζεται με το καινουργιο πατς 10.3 και επιτελους αφηστε το editor
παι3τε ετσι οπως ειναι το game καντε τον παικτη παικτουρα απο προπονησης...κ οχι με Pa
και αλλα τετοια !η γνωμη μου αυτη οπιος θελει την ακουει οπιος θελει ας κανει το δικο του
Πολύ σωστά τα λες για τον editor αλλά η αλήθεια είναι ότι με το 10.3 τα κολλήματα ΔΕΝ έχουν έξαφανιστεί. Περιοριστεί ναι. Εξαφανιστεί όχι.


@ La Balone : Συνήθως όταν κολλάει το FM δεν καταστρέφεται το save. Όταν το ξαναφορτώσεις το παιχνίδι συνεχίζει κανονικά.
Που σου κόλλησε εσένα και χάλασε και το save? Αν το κόλλημα έγινε τη στιγμή που έκανες save game τότε ναι, το save δεν πρόκειται να ξαναλειτουργήσει. Αν όμως κόλλησε σε διαφορετική φάση, λογικά πρέπει να δουλέψει ξανά.
Μηχανολόγος Μηχανικός
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Crash dumps με το 10.3 και σε ολοκαινουριο pc. Το σπας ή δε το σπας τώρα;

Αν ξετικάρω αυτό το «data collection» θα γίνει τίποτα;

Υ.Γ. Με κανένα άλλο πατς δεν είχα crashes. Τον φάκελο να τον σβήσω;;
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
Post Reply

Return to “Bugs”