Θέμα 17/05/09: Τα ...καλόπαιδα του FM

Post Reply
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Νέο θέμα για Κυριακή 17 Μαΐου


Στο θέμα της ερχόμενης Κυριακής, θέλω από εσάς να μου πείτε την εμπειρία που είχατε με κάποιον παίκτη (παικταρά ή παλτό) που φέρατε στην ομάδα σας και την έκανε μπάχαλο (ρίχνοντας το squad harmony, κάνοντας unhappy ή dislike τους υπόλοιπους παίκτες κτλ).

Θέλω, δηλαδή, να μου πείτε πότε τον φέρατε και από που, τι έκανε η ομάδα σας τότε, γιατί γκρίνιαξε, πως το αντιμετωπίσατε και ποια ήταν η κατάληξη του στόρι.

:arrow: Η προθεσμία υποβολής είναι μέχρι το πρωί της Πέμπτης 14 Μαΐου και οι λέξεις των κειμένων θα πρέπει να είναι από 100 μέχρι περίπου 150.
User avatar
jimchrys
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Sun Dec 16, 2007 1:34 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τη σεζόν 2009-2010 φέρνω στη Μίλαν για αναπληρωματικό του Ζιρκόφ τον Τόσιτς από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 13 εκατομμύρια ευρώ και τα προβλήματα αρχίζουν...Αφόυ πρώτα αρνείται το tutoring από τον Ζιρκόφ, τσακώνεται μαζί του, προκαλώντας και την οργή του Κακά, ''κολλητού'' του Ζιρκόφ...Τα προβλήματα αρχικά δεν βγάινουν στον αγωνιστικό χώρο, μέχρι τη στιγμή που οι Κριστιάνο Ρονάλντο και Ντος Σάντος τραυματίζονται και αναγκάζομαι να παίζω με τον Τόσιτς δεξί εξτρέμ...Οι κόντρες τότε εντείνονται και επηρεάζουν αγωνιστικά την ομάδα, η οποία δεν αποδίδει το ίδιο καλά και χάνει την πρώτη θέση που είχε στο πρωτάθλημα.Με την επιστροφή του Κ.Ρονάλντο, ο Τόσιτς μπαίνει στη λίστα με τους παίκτες προς παραχώρηση και τελικά τον Ιανουάριο υπογράφει στην Τότεναμ, κίνηση που επανέφερε την ηρεμία στην ομάδα μου και που μάλλον έβαλε σε μπελάδες την Τότεναμ και τον Μόντριτς...

Δημήτρης, Γαλάτσι
Last edited by jimchrys on Mon May 11, 2009 4:58 pm, edited 1 time in total.
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεζόν 2010/11 - Sergio Busquets

Ο Μάττος μας αποχαιρετά για Γαλλία μεριά και πρέπει να καλυφθεί λιαν συντόμως το κενό του, έτσι ο Σέρχιο Μπουσκέτς της Μπαρτσελόνα έναντι 5.5 εκ. ευρώ έρχεται στην Παιανία. Όλα ωραία και καλά στην αρχη με τον παίκτη, απέδιδε και ικανοποιητικά στα φιλικά και υπέθεσα ο άμοιρος οτι ο Παναθηναικός απέκτησε μέσο για τα επόμενα 6-7 χρόνια. Λάθος μέγιστο! Ο Ισπανός αρχισε να συμπεριφέρεται σαν βεντέτα εξοργίζοντας πολλούς παλιούς της ομάδας με την συμπεριφορά του. Στα προφίλ του Τζόρβα, του Λεβαντοφσκι και του Μασιο έβλεπα το χαρακτηριστικό ''Dislikes Sergio Busquets'' ενω ο μικρός τρέλλανε ακόμα και τον παραγκωνισμένο Λουκά Βύντρα! Ψαχνοντας να βρώ την αιτία ανακάλυψα οτι περαν του ατιθασου και βεντετικου χαρακτήρα του δεν είχε προσαρμοστεί καλά και του εφταιγε ακόμα και ο νερουλάς του γηπέδου. Η ομάδα με αυτον στην 11αδα δεν απέδιδε τα μέγιστα και ετσι, επειτα από 6 μήνες παρουσίας πουλήθηκε στη μισή τιμη αλλα ουδόλως με πείραξε καθως η αρμονία στην ομάδα επανήλθε και με το παραπάνω μετα τη φυγή του. Στο καλό βρε καλόπαιδο...


Kωστας (Chalkideos) Χαλκιδα
Last edited by Chalkideos on Mon May 11, 2009 7:20 pm, edited 1 time in total.
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεζόν 2008-2009-Marco Zambelli
Πρώτη μου χρονιά στον Παναθηναικό και προσπαθώ να βρω ένα αξιόπιστο δεξί μπακ για να μην μπω στην ανάγκη του Λουκά Βύντρα,.Έγιναν προτάσεις σε δύο παίκτες,τον Έλντερ Γκρανιά και τον Μάρκο Ζαμπέλι,με τον δεύτερο να φαίνεται να είναι ο επικρατέστερος για την θέση του βασικού.Παρόλα αυτά έδειξε και αυτός λίγο χαμένος και έμελλε λίγο αργότερα να μάθω το γιατί.Ο Μάρκο λοιπόν δεν μπορούσε να προσαρμοστεί στην Αθήνα και τον Παναθηναικό γιατί δεν υπήρχε άλλος Ιταλός στην ομάδα.Μάλιστα ξαφνικά άρχισαν να του φταίνε οι πάντες και τα πάντα και είχε τσακωθεί σχεδόν με όλη την ομάδα.Επειδή όμως δεν ήθελα να τον διώξω,γιατί πίστευα πως δεν είναι ένας κακός παίκτης,αποφάσισα να φέρω άλλον έναν Ιταλό για να προσαρμοστεί καλύτερα και ο ένας και ο άλλος.Έτσι λοιπόν,στην μεταγγραφική περίοδο του Ιανουαρίου,αποκτήθηκε απο την Ίντερ ο Λούκα Τρεμολάντα ο οποίος θεωρείται πολύ μεγάλο ταλέντο στην χώρα του.Από εκείνη την στιγμή και μετά,ο Ζαμπέλι και ο Τρεμολάντα έγιναν αυτοκόλλητοι και αυτό φαινόταν μέσα στον αγωνιστικό χώρο και τώρα είναι στην Team of the Week σχεδόν κάθε εβδομάδα.Ηθικό δίδαγμα:Το παιχνίδι θέλει υπομονή.
"Liakos 4",15,Ηράκλειο Κρήτης
Image
Off Topic:
Τωρα πρεπει να ειμαι μεσα λογικα.
Last edited by Liakos 4 on Wed May 13, 2009 11:51 am, edited 2 times in total.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Derek Boateng - 2009/10

Στην αρχή της σεζόν 2009-2010 και όντας μάνατζερ της ΑΕΚ, κατά την αναζήτησή μου για έναν σκληροτράχηλο αμυντικό χαφ με δημιουργικές ικανότητες, το μάτι μου έπεσε σε έναν παίχτη: Derek Boateng. Ναι, ο γνωστός από τον Παναθηναϊκό Γκανέζος που τώρα βολοδέρνει κάπου στο Ισραήλ.. Θυμόμουν ότι κάποτε ήταν τρομερό ταλέντο και έτσι τον αγόρασα. Το ποσό που ξόδεψα ήταν μικρό, οι πρώτες του εμφανίσεις στα φιλικά ενθαρρυντικές και έτσι πίστευα ότι χτύπησα φλέβα χρυσου.. Αμ δε!!! Ο οξύθυμος Derek μετά από 2 μήνες μου έκανε άνω-κάτω την ομάδα, αφού μάλωνε συνεχώς και με όλους, μέχρι που οι Scocco, Blanco, Κυριάκος και Burns δεν μπορούσαν να συνυπάρξουν στην ομάδα μ'αυτόν!! Αναγκαστικά λοιπόν πήρα δραστικά μέτρα, "σπάζοντας" το συμβόλαιο μαζί του με κοινή συναίνεση και αποκαταστάθηκε η ισορροπία στην ομάδα..

Παντελής, 21, Θεσσαλονίκη
Last edited by pantias28 on Tue May 12, 2009 10:28 pm, edited 1 time in total.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
chris792
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7158
Joined: Mon Dec 29, 2008 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Sky Valley
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Joey o άτακτος

Αναλαμβάνοντας όπως κάθε χρόνο (σχεδόν) έτσι και φέτος την Newcastle United, βλέποντας την ομάδα τις πρώτες μέρες, παρατήρησα το εξής:Ο Tζόι Μπάρτον ήταν τιμωρημένος για τα πρώτα 6 (!) παιχνίδια του πρωταθλήματος...Θεωρώντας το γεγονός ως τυχαίο και ατυχές αφού δεν είχε γίνει επί της θητείας μου, το αγνόησα...Βλέποντας όμως τον παίχτη να δημιουργεί φασαρίες με συμπαίκτες του, όπως τον Σμιθ και τον Βίντουκα, αποφάσισα να τον θέσω προσωρινά σε καραντίνα...Τα παράπονά του σχετικά με τη χρησιμποίησή του δεν άργησαν να έρθουν όμως...Ύστερα από πιέσεις και συνεχείς αποχές από την προπόνηση τελικά υπέκυψα και τον χρησιμοποίησα σε 18 αγώνες πρωταθλήματος, όπου όμως συνέχισε τη φήμη του ''Τσαμπουκά''..Οι 5 του αποβολές ήταν αυτές που εξώθησαν στα άκρα τις μεταξύ μας σχέσεις, οδηγώντας τον-κατά τα άλλα φοβερά ταλαντούχο μέσο-στην Έβερτον, ύστερα από πρόταση 5.5 εκατομμυρίων ευρώ...

Χρήστος, Μπραχάμι
When a man lies, he murders some part of the world.
These are the pale deaths which men miscall their lives.
All this I cannot bear to witness any longer.
Cannot the kingdom of salvation take me home?



ImageImage

Hypocrisy made paramount, paranoia the law.
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε Νικ μηπως εχω περασει το οριο των λεξεων;Γιατι πολυ μεγαλο μου φαινεται το κειμενο.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρίς τον τίτλο και το όνομα ειναι 133. :wink:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΟΚ,ευχαριστω!Πιστευω οτι θα ειμαι τυχερος και θα δημοσιευτω αυτη τη φορα!
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χαχα Την πάτησες Liako. 230 είναι οι λέξεις σου. Νόμιζα οτι αναφερόσουνα στο κείμενο του chris792 γι αυτο σου απαντησα 133. :D
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
chris792
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7158
Joined: Mon Dec 29, 2008 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Sky Valley
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βtw thanks for counting Jordi...Και βαριόμουνα... :D :D :D

Ok, stop στο -spam ..
Last edited by chris792 on Tue May 12, 2009 10:30 pm, edited 1 time in total.
When a man lies, he murders some part of the world.
These are the pale deaths which men miscall their lives.
All this I cannot bear to witness any longer.
Cannot the kingdom of salvation take me home?



ImageImage

Hypocrisy made paramount, paranoia the law.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Καλά, δεν πειράζει.. Αν χρειαστεί, θα του κάνω μικροαφαιρέσεις εγώ :!:
Last edited by nik_33 on Thu May 14, 2009 8:38 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2008-09 Ante Rukavina

Ιανουάριος 2009.Η ομάδα έχει μόλις ολοκληρώσει πέντε φανταστικές μεταγγραφές και εγώ προσπαθώ να σκεφτώ πως θα τους προσαρμώσω στο σύστημα της ομάδας. Μέσα σε αυτές τις πέντε μεταγγραφές υπάρχει το όνομα του Ισπανού σταρ Daniel Aquino, ο οποίος με χαρά είχε υπογράψει στον Παναθηναϊκό. Η μεταγγραφή αυτή όμως δεν ευχαρίστησε όλους στην ομάδα. Ο Άντε Ρουκάβινα είχε κάποιες αντιδράσεις σχετικά μετην συγκεκριμένη μεταγγραφή και αν και εφόσον θα έπαιρνε και αυτός χρόνο συμμετοχής στην ομάδα. Η πρώτη απάντησή μου στον ίδιο ήταν ότι με την σκληρή προπόνηση μπορεί να μου αποδείξει πως αξίζει να παίζει στην ομάδα. Ο Ρουκάβινα όμως δεν καλυφθηκε από την συγκεκριμένη απάντηση.Τίποτα σημαντικό στις προπονήσεις και μια μέρα ζητάει να φύγει. Η απόφασή μου ήταν σαφής. Ας φέρει προτάσεις και ας πάει όπου θέλει. Το κακό όμως δεν σταμάτησε εκεί. Μέσα στο γενικά έντονο και νευρικό κλίμα που επικρατούσε ο Αλέξανδρος Τζόρβας και ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης φοβήθηκαν και αυτοί σχετικά με το μέλλον τους στην ομάδα. Μέσα σε όλα αυτά όμως υπήρχε και ένα καλό. Ήταν η στάση του Dani Aquino που τόσο καιρό δεν σκέφθηκε στιγμή την αποχώρηση και συνεχώς έδειχνε στο γήπεδο την αξία του. Τα μικρά προβλήματα των Τζόρβα και Σαλπιγγίδη λύθηκαν με την προσφορά νέου συμβολαίου με αυξημένες απολαβές, κάτι που ούτως ή άλλως άξιζαν με βάση της αγωνιστικής τους κατάστασης. Ο Ρουκάβινα πήγε στους μικρούς και εκεί κατάλαβε το λάθος του. Ζήτησε την παραμονή του στην ομάδα και κατάφερε να πάρει τις ευκαιρίες που του αναλογούσαν, κάνοντας μάλιστα και αρκετές καλές εμφανίσεις.

Ιάκωβος << Jake13 >> , Πάρος
Last edited by Jake13 on Wed May 13, 2009 3:28 pm, edited 1 time in total.
fmistas
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Tue Dec 30, 2008 2:25 am
Football Manager της ομάδας: pao
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos/tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΟ 2010-2011 kerlon

Μετα από μία εξερετική χρονιά με τόν παναθηναικό (πρωτάθλημα,κύπελλο,και ευρωπαικό) και ενώ ολα ήταν κάλα στην ομάδα, είπα να κάνω μια μεταγραφή για το μέλον και σκεφτικά τον βραζιλιάνο μεσοεπιθετικό kerlon ο οποίος είχε παεί στήν inter εκανά λοιπόν πρόταση γιά τον βραζιλιάνο άσσο ύψους 4.5m όλα πήγαν καλά καί του εκανά συμβολεό 4 ετών γιά ροτεισον.Ολα καλά στίς αρχές αλλά μετα είχε απετησή να παιζεί βασικός συνεχώς τα εβαζέ με τούς συμπαίκτες του και δημιουργούσε προβλήματα συνεχώς, το squad hermony έφτασε στο very poor μεχρί εκεί δεν είχα πάρει δραστικά μέτρα, τοτε όμως ''τα πηρα'' του εκανά μιωσή στον μησθό του,τον έδιωξα απο τις προπονήσεις και εφτασά στο σημείο να τον φοβερισώ με διακοπή καί λυσή του συμβολέου του και τελικά τον δάμασα! τώρα ποία δεν διαμαρτύρετε και παίζει μόνο όταν θέλω εγώ (όταν πρέπει δηλαδή) και έτσι όλα εγινάν όπως πριν καί η ηρεμία επέστρεψε στο πράσινο στρατόπεδο.
τάσος παπαδόπουλος/18/Νέα Σμύρνη
fmistas
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Tue Dec 30, 2008 2:25 am
Football Manager της ομάδας: pao
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos/tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μηπως ειναι μικρο το κειμενο μου να προσθεσω κατι?
Post Reply

Return to “Το fmgreece στην SportDay!”