Καλυτερη τακρικη για αμυνα και οχι παραξενα goal

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
socratis10
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια βοηθεια θελω για να εχω τρελη αμυνα[να μην περναει κουνουπι]και να μην τρωω παραξενα goal[μπορει να ειναι bug].Σε καθε match κατα ενα παραξενο λογο παντα οταν κερδιζω ή ειναι να προκριθω σε μια διοργανωση στο 90+κατα 70% θα φαω gaol.Ειμαι με παναθηναικο στους 16 παιζω με barca ,μεσα στο camp ou εφερα χ και στο γηπεδο μου στο 94 ενω ειμουν 0-0[προκρινομουν γιατι το αλλο ειχε ερθει 1-1]βγαζει μπαλια ο αντιπαλος και πεφτει στην πλατη του τερματοφυλακα μου η μπαλα και καταληγει goal.Αν εναι δυνατον,δεν μπορω να το ξαναζησω αυτο.Εχω δυο γρηγορα back με καλυ αμηνα[14 μαρκ και τακλ 14]και centre back nelson rivas και Simao ή μελλιση.
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω με αυτην εχω βγαλει παιχνιδια χωρις να σουταρει καν ο αντιπαλος.

(βλεπε 2 τελευταιες σελιδες του λινκ στην υπογραφη μου)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Join the Universal Church of Truth
socratis10
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγω με αυτην παιζω αλλα εχω προβληματα.Βεβαι εχω παναθηναικο.Ολα τα goal τα τρωω κυριως απο σεντρες και καθετες πασες[νομζιω πως η αμυνα ειναι ψυλα.
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

κ γω την τακτικη που εχουν τα παιδια χρησιμοποιω και πραγματικα ισχυουν τα οσα λενε. Αν εχεις αργους αμυντικους κατεβασε ενα κλικ το def. line για αρχη και βλεπεις. Ενα κλικ οσο και να σου φαινεται περιεργο μπορει να αρκει γιατι σε μενα εχει κανει τη διαφορα αρκετες φορες.
socratis10
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παραξενο μου φενεται αφου εχω γρηγορους αμυντικους[Rivas accel 18 simao accel 15,και τα back accel 16].
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


-οι αμυντικοι μου δεν ειναι πολυ γρηγοροι(15,15,12),αλλα εχουν καλα positioning και anticipation.
-τα πλαγια μπακ επιβαλεται να ειναι γρηγορα αφου βγαινουν αρκετα στην επιθεση
-ο mc φροντισε να λειτουργει σαν αμυντικο χαφ(πχ ο παικτης που χρησιμοποιω εκει ειναι natural dmc,και του εχω δωσει αμυντικες οδηγιες)
-φροντισε το πρεσινγκ(closing down και tempo) να ειναι αναλογο της αντοχης της ομαδας σου.αν εχεις καλο αντιπαλο,με καλο composure καλυτερα να το χαμηλωσεις το closing down εκτος και εχεις καλους παικτες στο marking
Join the Universal Church of Truth
User avatar
grasshoper7
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:57 pm
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="socratis10"]Μια βοηθεια θελω για να εχω τρελη αμυνα[να μην περναει κουνουπι]και να μην τρωω παραξενα goal[μπορει να ειναι bug].Σε καθε match κατα ενα παραξενο λογο παντα οταν κερδιζω ή ειναι να προκριθω σε μια διοργανωση στο 90+κατα 70% θα φαω gaol.Ειμαι με παναθηναικο στους 16 παιζω με barca ,μεσα στο camp ou εφερα χ και στο γηπεδο μου στο 94 ενω ειμουν 0-0[προκρινομουν γιατι το αλλο ειχε ερθει 1-1]βγαζει μπαλια ο αντιπαλος και πεφτει στην πλατη του τερματοφυλακα μου η μπαλα και καταληγει goal.Αν εναι δυνατον,δεν μπορω να το ξαναζησω αυτο.Εχω δυο γρηγορα back με καλυ αμηνα[14 μαρκ και τακλ 14]και centre back nelson rivas και Simao ή μελλιση.[/quot
φιλε μου, εχω τον ολυμπιακο και την δευτερη χρονια μου συνεβη ακριβως το το ιδιο!!!
και οταν λεω το ιδιο, ενοω καρμπον!
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”