Τακτικες απο ξενα σαιτ

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο σαιτ που παραθετω παρακατω εχω βρει τις πιο καλες τακτικες για το 9.0.3
Βασικα εχω χρησημοποιω την franky blitz (9.3) 4-4-2 k εχω κερδισει τα παντα με την barcelona.
Πολυ καλη επισης θεωρω κ την 4-2-3-1 sidexplozia.Γενικα οπου βλεπετε πολλα views θεωρουνται πολυ καλες τακτικες..
http://www.thedugout.net/community/foru ... .php?f=163
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε νομίζω οτι η Μπαρτσελόνα αποτελεί κριτήριο καλής τακτικής...
Και ο ασσίσταντ να την κατεβάζει σαρώνει τα πάντα :wink:
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To γεγονος πως την εχουνε κατεβασει 35.000 ατομα ειναι κριτηριο?δοκιμασε την κ πες μου..
someone
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Fri Jan 23, 2009 11:54 am
Football Manager της ομάδας: arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε αμα δεις τι ομαδες αναφερουν απο κατω(liverpool, milan κτλπ) χαιρω πολυ που κερδιζουν. Παρε λαρισα και πες μας αμα ειναι καλη η τακτικη.
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Αλλο views και αλλο downloads :wink:
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και μόνο από τις περιγραφές που δίνουν στις τακτικές τους καταλαβαίνεις ότι οι άνθρωποι έχουν δουλέψει. Όχι σαν τους δικούς μας managers που οι περιγραφές για την τακτική είναι πολύ μικρές. Οι περιγραφές στο site που έδωσε ο φίλος σου δίνουν να καταλάβεις αν όντως ταιριάζει το σύστημα με τον τρόπο που θέλει να παίζει η ομάδα σου και με ποιες μεταγραφές θα μπορούσες να πάρεις το 100% της τακτικής.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

danis wrote:To γεγονος πως την εχουνε κατεβασει 35.000 ατομα ειναι κριτηριο?δοκιμασε την κ πες μου..
35000 που βαριοντουσαν να σκεφτουν κατι δικο τους . για μενα χανεται ολη η χαρα του παιχνιδιου ετσι
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lee-tock wrote:
danis wrote:To γεγονος πως την εχουνε κατεβασει 35.000 ατομα ειναι κριτηριο?δοκιμασε την κ πες μου..
35000 που βαριοντουσαν να σκεφτουν κατι δικο τους . για μενα χανεται ολη η χαρα του παιχνιδιου ετσι
+1. Ποιος ο λόγος να παίζεις manager αν δεν φτιάχνεις δικές σου τακτικές;
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lee-tock wrote:
danis wrote:To γεγονος πως την εχουνε κατεβασει 35.000 ατομα ειναι κριτηριο?δοκιμασε την κ πες μου..
35000 που βαριοντουσαν να σκεφτουν κατι δικο τους . για μενα χανεται ολη η χαρα του παιχνιδιου ετσι
Πραγματικα το να πω απλα συμφωνω, σε αυτο που ειπε ο Λι-τοκ δεν αρκει.
Προτιμαω να χασω 5-0 απο δικια μου τακτικη,παρα να κερδισω 1-0,2-0 με την τακτικη καποιου αλλου.
Μου φαινεται σαν cheat και χανεται η μαγεια του παιχνιδιου.
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνω με αυτο το σκεπτικο.Απλως αν μιλαμε για ετοιμες τακτικες θεωρω οτι ειναι καλυτερες απο αυτες που δινονται απο αλλα παιδια...αυτο εννοω....
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παντως να πω την γνωμη μου απο οταν βγηκαν τα τακτικαλ θεοραμς το 99% των τακτικων που δημοσιευονται στα διαφορα φορουμ ειναι απο εκει! μεγαλη επανασταση καναν τα αλανια που το εγραψαν
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα πραγματα ειναι απλα....και θα συμφωνησω με τον Λι Τοκ και εγω και θα πω και τα εξης...

1)Χανεται η μαγεια του παιχνιδιου για το οτι κανεις κατι δικο σου
2)Δεν εχει νοημα πιστευω να περνεις την Μπαρτσελονα,την Τσελσι,την Μαντσεστερ Γ.,την Ρεαλ η την Μπαγερν για να παιξεις μανατζερ....καθως μιλαμε για βαθμο δυσκολιας μηδαμινο...
3)Η τακτικη ειναι κατι που θελει σκεψη,φαντασια αλλα και κυριως το αναλογο ροστερ μιας και πιστευω πως αναλογα με τι ροστερ ξεκινας ετοιμαζεις και την αντιστοιχη τακτικη..

Επεξηγω δηλαδη πως αν αναλαβεις μια μικρη ομαδουλα που το ροστερ της ειναι χαλια και τα λεφτα ελαχιστα η μηδενικα για μεταγραφες και δεν μπορεις να φερεις καλους παιχτες τοτε θα προσαρμωσεις την τακτικη σου αναλογα με το ροστερ που εχεις και το πολυ πολυ μετα απο 1-2 χρονια αν κανεις καποιες μεταγραφες να κανεις καποια αλλαγη στην τακτικη...

Δηλαδη....αν εχεις στην ομαδουλα σου πολλα αμυντικα χαφ και πολλους μπαλαδορους επιτελικους και λιγα πλαγια μπακ η στοπερ....θα προτιμησεις να παιξεις 3-5-2 η 3-6-1 για να βαλεις τους καλους σου στο κεντρο να κρατας μπαλα και να εχεις καποιες ελπιδες.

Αν εχεις καλα εξτρεμ θα και καποιο καλο κρυφο φορ θα παιξεις..3-1-3-1-1 με τα εξτρεμ και τον κρυφο κυνηγο να κανουν την διαφορα.

Αν τωρα η ομαδουλα σοτ εχει καλα σεντερ μπακ και πλαγια μπακ και κανεις καποιες προσθηκες θα παιξεις 4-5-1 η 4-4-2 η ακομα και 5-3-2 καθως η αμυντικη γραμμη ειναι η δυναμη της ομαδας σου....


Μετα αναλογα με τις μεταγραφες θα στησεις την τακτικη σου και θα παιξεις αυτο που γουσταρεις η που σου αρεσει η που γενικα κατα το παρελθον σε εβγαλε στον αφρο....ποτε ομως τακτικη αλλου....

Εδω καμια προπονηση περνω απο αλλους και παλι νιωθω οτι κανω τσιτ....θα παρω και τακτικες?
Αν ειναι ετσι τι παιζω μανατζερ....δεν εχει νοημα...το μαγικο του παιχνιδιου ειναι οτι κατα 50% σε μαγευει η ωρα που χτιζεις την ομαδα ,τα μεταγραφικα,η προπονηση ,η προετοιμασια,τα φιλικα και το δεσιμο για να κλεισεις τις οποιες τρυπες και το αλλο 50% ειναι καθαρα το αγωνιστικο μερος και ο μαραθωνιος που ακολουθει...
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλα εγω διαφωνω με αυτο..Στο μανατζερ τραβανε ορισμενες τακτικες..Εσυ προσαμοζεις την ομαδα στο συστημα που θελεις να παιξεις...
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Man.l.g.o.t.z.y.02 wrote:Τα πραγματα ειναι απλα....και θα συμφωνησω με τον Λι Τοκ και εγω και θα πω και τα εξης...

1)Χανεται η μαγεια του παιχνιδιου για το οτι κανεις κατι δικο σου
2)Δεν εχει νοημα πιστευω να περνεις την Μπαρτσελονα,την Τσελσι,την Μαντσεστερ Γ.,την Ρεαλ η την Μπαγερν για να παιξεις μανατζερ....καθως μιλαμε για βαθμο δυσκολιας μηδαμινο...
3)Η τακτικη ειναι κατι που θελει σκεψη,φαντασια αλλα και κυριως το αναλογο ροστερ μιας και πιστευω πως αναλογα με τι ροστερ ξεκινας ετοιμαζεις και την αντιστοιχη τακτικη..

Επεξηγω δηλαδη πως αν αναλαβεις μια μικρη ομαδουλα που το ροστερ της ειναι χαλια και τα λεφτα ελαχιστα η μηδενικα για μεταγραφες και δεν μπορεις να φερεις καλους παιχτες τοτε θα προσαρμωσεις την τακτικη σου αναλογα με το ροστερ που εχεις και το πολυ πολυ μετα απο 1-2 χρονια αν κανεις καποιες μεταγραφες να κανεις καποια αλλαγη στην τακτικη...

Δηλαδη....αν εχεις στην ομαδουλα σου πολλα αμυντικα χαφ και πολλους μπαλαδορους επιτελικους και λιγα πλαγια μπακ η στοπερ....θα προτιμησεις να παιξεις 3-5-2 η 3-6-1 για να βαλεις τους καλους σου στο κεντρο να κρατας μπαλα και να εχεις καποιες ελπιδες.

Αν εχεις καλα εξτρεμ θα και καποιο καλο κρυφο φορ θα παιξεις..3-1-3-1-1 με τα εξτρεμ και τον κρυφο κυνηγο να κανουν την διαφορα.

Αν τωρα η ομαδουλα σοτ εχει καλα σεντερ μπακ και πλαγια μπακ και κανεις καποιες προσθηκες θα παιξεις 4-5-1 η 4-4-2 η ακομα και 5-3-2 καθως η αμυντικη γραμμη ειναι η δυναμη της ομαδας σου....


Μετα αναλογα με τις μεταγραφες θα στησεις την τακτικη σου και θα παιξεις αυτο που γουσταρεις η που σου αρεσει η που γενικα κατα το παρελθον σε εβγαλε στον αφρο....ποτε ομως τακτικη αλλου....

Εδω καμια προπονηση περνω απο αλλους και παλι νιωθω οτι κανω τσιτ....θα παρω και τακτικες?
Αν ειναι ετσι τι παιζω μανατζερ....δεν εχει νοημα...το μαγικο του παιχνιδιου ειναι οτι κατα 50% σε μαγευει η ωρα που χτιζεις την ομαδα ,τα μεταγραφικα,η προπονηση ,η προετοιμασια,τα φιλικα και το δεσιμο για να κλεισεις τις οποιες τρυπες και το αλλο 50% ειναι καθαρα το αγωνιστικο μερος και ο μαραθωνιος που ακολουθει...
Σ αυτα που λες εχεις δικιο.Αλλα απο οτι βλεπω παρα (μα παρα πολυ κοσμος) ψαχνει ετοιμες τακτικες καθως κ παιχτες(π.χ.Mazzarani) οι οποιοι γινονται απο το πουθενα στανταρ world class player.Αυτο δεν χαλαει τη μαγεια του παιχνιδιου...?
addicted to
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Fri Aug 15, 2008 2:10 am
Football Manager της ομάδας: παναθηναικος
Status: Που πηγαν τα $$....ε;
Location: outside looking in
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mitsakoc wrote:
lee-tock wrote:
danis wrote:To γεγονος πως την εχουνε κατεβασει 35.000 ατομα ειναι κριτηριο?δοκιμασε την κ πες μου..
35000 που βαριοντουσαν να σκεφτουν κατι δικο τους . για μενα χανεται ολη η χαρα του παιχνιδιου ετσι
Πραγματικα το να πω απλα συμφωνω, σε αυτο που ειπε ο Λι-τοκ δεν αρκει.
Προτιμαω να χασω 5-0 απο δικια μου τακτικη,παρα να κερδισω 1-0,2-0 με την τακτικη καποιου αλλου.
Μου φαινεται σαν cheat και χανεται η μαγεια του παιχνιδιου.
Με την ιδια λογικη ποιος ο λογος να αγοραζεις παιχτες που σου προτεινουν αλλοι.
Αν είναι να φτιαχνεις ομαδα με tried and tested παιχτες χανετε ολη η ουσια του ψαξιματος και του scouting. :wink:
Πατέρα τα έμαθες τα νέα?
Θέλουμε άμυνα



Image Image

http://liverpoolfc.fantasyleague.com/Cl ... fault.aspx

??????????????? PANATHINAIKOS ????????????????
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”