4-2-3-1 ptoma22

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
ale_13
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Tue Aug 26, 2008 2:47 am
Football Manager της ομάδας: Everton F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Liverpool,Juve,Valencia
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή τακτική.Μπράβο :wink:
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ευχαριστώ αλέ.Αν έχεις κάποια απορία ενημέρωσε με.
-traino
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
doctorkostis
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Sat Jan 07, 2006 11:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

asterikios7 wrote: γ.μοναδικο προβλημα ειναι τα παιχνιδια με μικρες ομαδες εντος εδρας που κλεινονται υπερβολικα. σε αυτη την περιπτωση φτιαχνω φασεις αλλα λογω του κλειστου παιχνιδιου του αντιπαλου, σε θεση βολης -pappous βρισκονται κυριως τα αμυντκα χαφ, οι wingers και τελευταιος ο επιθετικος που εχει και το καλυτερο τελειωμα.


πρεπει να βρουμε μια μικρη παραλλαγη για τα εντος εδρας................

Συμφωνω με τον αστερικιο,το μονο προβλημα στην τακτικη το εντοπισα με αντιπαλους μικροτερες ομαδες.Κλεινονται υπερβολικα,κανουν 1-2 σουτ σε ολο το παιχνιδι αλλα γκολ δε μπαινει με τιποτα.Καταληγω να εχω κατοχη 55-60% ,8-10 shot on target και τελικο αποτελεσμα 0-0.Πολλες φορες επισης τυχαινει να τρωω γκολ και να ιδρωνω μεχρι να ισοφαρισω.Δεν χανω γενικα,αλλα εχω αρκετες ισοπαλιες σε "θεωρητικα" ευκολα παιχνιδια.Ισως ομως να φταιει οτι η ομαδα ειναι καινουρια και δεν εχει δεσει ακομα...Θα δουμε...

Εναντιον καλων ομαδων η σε ελληνικα ντερμπι δουλευει μια χαρα.Γυρισα το 1-0 του Ολυμπιακου στο Καραισκακη σε 1-2 στο δευτερο ημιχρονο και εχω ελπιδες για προκριση στους 16 του τσαμπιολις.
Συγχαρητηρια,πολυ καλη τακτικη με κατοχη,αντεπιθεσεις και αρκετες ευκαιριες...

PS Ο assistant μου λεει συνεχεια οτι υπαρχει μεγαλο κενο μεταξυ αμυνας και κεντρου και μπορει να το εκμεταλλευτουν οι αντιπαλοι.Βεβαια δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.Ψυχολογικα με χαλαει λιγο βεβαια,γιατι χτυπιεται ο assistant κατα τη διαρκεια του αγωνα οτι πρεπει να το αλλαξω.Ανεβασα λιγο το mentality των DC και κατεβασα στους MC και τα σχολια του εγιναν λιγο πιο ηπια.Τι λες για αυτο,να το αφησω οπως ειναι και να τον γραψω κανονικα?
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη τακτικη.Να ρωτησω κατι?Γιατι ενω πριν ξεκινησει το παιχνιδι δειχνει κανονικα,μετα διχνει διπλους τον AM k ton ST?
Ρωταω γιατι δεν το εχω παρατηρησει στις αλλες τακτικες που κατεβαζω απο εδω..
Direct
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 677
Joined: Fri Jun 01, 2007 3:56 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο.Καβάλας
Αγαπημένη Ομάδα: Καβάλα
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φίλε αυτό είναι γνωστό πρόβλημα του παιχνιδιού, δεν έχει καμία σχέση με τακτικές. Δεν επιρρεάζει οτιδήποτε στο παιχνίδι, απλά και μόνο έτσι "φαίνεται".
Image
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

doctorkostis wrote:
asterikios7 wrote: γ.μοναδικο προβλημα ειναι τα παιχνιδια με μικρες ομαδες εντος εδρας που κλεινονται υπερβολικα. σε αυτη την περιπτωση φτιαχνω φασεις αλλα λογω του κλειστου παιχνιδιου του αντιπαλου, σε θεση βολης -pappous βρισκονται κυριως τα αμυντκα χαφ, οι wingers και τελευταιος ο επιθετικος που εχει και το καλυτερο τελειωμα.


πρεπει να βρουμε μια μικρη παραλλαγη για τα εντος εδρας................

Συμφωνω με τον αστερικιο,το μονο προβλημα στην τακτικη το εντοπισα με αντιπαλους μικροτερες ομαδες.Κλεινονται υπερβολικα,κανουν 1-2 σουτ σε ολο το παιχνιδι αλλα γκολ δε μπαινει με τιποτα.Καταληγω να εχω κατοχη 55-60% ,8-10 shot on target και τελικο αποτελεσμα 0-0.Πολλες φορες επισης τυχαινει να τρωω γκολ και να ιδρωνω μεχρι να ισοφαρισω.Δεν χανω γενικα,αλλα εχω αρκετες ισοπαλιες σε "θεωρητικα" ευκολα παιχνιδια.Ισως ομως να φταιει οτι η ομαδα ειναι καινουρια και δεν εχει δεσει ακομα...Θα δουμε...

Εναντιον καλων ομαδων η σε ελληνικα ντερμπι δουλευει μια χαρα.Γυρισα το 1-0 του Ολυμπιακου στο Καραισκακη σε 1-2 στο δευτερο ημιχρονο και εχω ελπιδες για προκριση στους 16 του τσαμπιολις.
Συγχαρητηρια,πολυ καλη τακτικη με κατοχη,αντεπιθεσεις και αρκετες ευκαιριες...

PS Ο assistant μου λεει συνεχεια οτι υπαρχει μεγαλο κενο μεταξυ αμυνας και κεντρου και μπορει να το εκμεταλλευτουν οι αντιπαλοι.Βεβαια δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.Ψυχολογικα με χαλαει λιγο βεβαια,γιατι χτυπιεται ο assistant κατα τη διαρκεια του αγωνα οτι πρεπει να το αλλαξω.Ανεβασα λιγο το mentality των DC και κατεβασα στους MC και τα σχολια του εγιναν λιγο πιο ηπια.Τι λες για αυτο,να το αφησω οπως ειναι και να τον γραψω κανονικα?
Έχω και εγώ παρατηρήσει ότι όντως όταν παίζω με μικρές ομάδες μερικές φορές μου βγαίνει η ψυχή να τις κερδίσω.Στα ντέρμπι όμως και ειδικά στο cl η ομάδα είναι άπιαστη.Αν δεις ότι δεν κυλάει καλά το ματς, δοκίμασε να μετακινήσεις τον amc στη θέση του striker και να κάνεις την αντίστοιχη αλλαγή.Σε εμένα πιάνει πολλές φορές χωρίς να κάνω κάποια άλλη αλλαγή στα settings.Μακάρι να μπορούσαμε να βρούμε ένα σύστημα που θα δούλευε τέλεια σε όλες τις συνθήκες.Άλλα μετά από λίγο θα καταντούσε βαρετό και θα έχανε τη γοητεία του.Πάντως καλά κάνετε και πειράζετε τα settings γιάτι η κάθε ομάδα είναι διαφορετική όπως και ο κάθε manager.
Σε ότι αφορά τον assistant τον έχω ψιλογραμμένο και δεν του δίνω σημασία γιατί όταν του ζητάω να επιλέξει 11άδα, με αυτούς που θέλει να κατεβάσει θα χάναμε από τα αποδυτήρια και απ' ότι καταλαβαίνω είναι μέγας άμπαλος.(lol)
Καλή συνέχεια
-kavouras -falaina -kavouras
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την δοκιμασα κ γω την τακτικη σου φιλε. Την εβαλα μονο σε ενα ματς απλα για να δω την διαφορα. Επαιζα εκτος με Μιλαν κ εχανα ηδη στο ημιχρονο 2-0, οποτε εβαλα την δικη σου κ επιτελους ειδα την ομαδα να κανει ευκαιριες κ κυριως να μην της γινεται καμια ευκαιρια. Την εφαρμοσα σε Ολυμπιακο. Ευχαριστημενος εμεινα κ θα την δοκιμασω κ παλι μετα οταν θα χω περισσοτερο χρονο. Παντως το μονο κακο ειναι οτι ο Ντιογκο ΔΕΝ κανει για αυτο το συστημα και δεν ξερω αν θα μπορεσω να το χρησιμοποιησω τλκ για φετος. Αν μπορει να αποδωσει εστω ο Vantaggiato μικρο το κακο τοτε :P.
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4086
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Παιδιά βρηκά τον καταλληλο φορ.Ariza Makukula.Καλά τελειώματα δυνατός,με αντοχή.Είναι και φθηνός!
floston_84
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 374
Joined: Wed Apr 13, 2005 12:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός_Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω γίνει πλέον δοκιμαστής αρκετών τακτικών από το forum (τα ξένα δε μου αρέσουν :D ) κ σκέφτομαι το βραδάκι που θα βρώ χρόνο να δοκιμάσω την τακτική σου! Έχω μόλις ξεκινήσει με Levante κ η μόνη τακτική που έχω χρησιμοποιήσει (τα αποτελέσματα είναι πάρα πολύ καλά) είναι του tasosbin κ αν κ δεν έχω λόγω να την αλλάξω, θα της δώσω μια ευκαιρία γιατί πραγματικά τα αποτελέσματά σου είναι εντυπωσιακά! Άλλωστε τους κατάλληλους παίκτες του έχω (έχει προφανώς καλό reputation η Levante έστω κ στη Β' κατηγορία) κ έχω γεμίσει δανεικούς να με βοηθήσουν στην άνοδο! Ο Μακουκούλας μπροστά είναι πάρα πολύ καλός κ δυνατός!!
Sisse κάνε το μαλλί πράσινο μωρέ!
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν υπαρχει αυτη η τακτικη παιδες απλως δεν υπαρχει .παω τρενο -traino
+10000
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

asterikios7 έγραψε:
γ.μοναδικο προβλημα ειναι τα παιχνιδια με μικρες ομαδες εντος εδρας που κλεινονται υπερβολικα. σε αυτη την περιπτωση φτιαχνω φασεις αλλα λογω του κλειστου παιχνιδιου του αντιπαλου, σε θεση βολης -pappous βρισκονται κυριως τα αμυντκα χαφ, οι wingers και τελευταιος ο επιθετικος που εχει και το καλυτερο τελειωμα.


πρεπει να βρουμε μια μικρη παραλλαγη για τα εντος εδρας................

λοιπον ειχα το ιδιο προβλημα στα ευκαλα παιχνιδια κανε πιο αττακινγκ το μενταλι whole pitch closing down και τον ρυθμο πιο γρηγορο .τελος εμενα με βοηθησε οταν αρχισα να χρησιμοποιοώ ταργκετ μαν.στη αρχη οι επιθειτικοι δεν σκοραναν ενω τωρα εχουν αρχισει.ειναι καλο να χρησιμοποιησεις την τακτικη σε συνεχομενα παιχνιδια γιατι ετσι δουλευει παρα πολυ καλυτερα
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε ευχαριστώ seloner για τα καλά σου λόγια.Θα δοκιμάσω τις παραλλαγές σου και θα επανέλθω.
-sfougaristra
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
asterikios7
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 16, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε μου καλησπερα. Ζητω τη βπηθεια σου. η ομαδα στο τελος της σεζον επαθε ολικη καθιζιση, δεν βαζει γκολ ευκολα και πισω τρωμε στανταρ 1-2 γκολ.
τι μπορει να φταιει; δεν εχω κανει μεταγραφη staff, προπονηση εχω fireblast..
-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αστερίκιε, λυπάμαι που το ακούω αυτό.Εγώ δεν έχω τέτοια συμπτώματα καθόλου.Σε κάθε αγώνα όμως η αρχική ενδεκάδα έχει τουλάχιστον 5 αλλαγές σε σχέση με την προηγούμενη.Kάνεις rotation?Μου κάνει εντύπωση που μπάζεις και πίσω.Ειλικρινά δεν ξέρω.Ίσως μπορεί να μας βοηθήσει ο ballas που σίγουρα κάτι θα ξέρει παραπάνω.
-toixosmesh
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
kgi
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Nov 16, 2005 12:11 pm
Football Manager της ομάδας: Athletic Bilbao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλη την δοκιμασα μιση σαιζον μα τον ολυμπιακο και σκοραρα 45 τερματα
σε πρωταθλημα,κυπελο και champions league
πηρα το πρωταθλημα και το κυπελλο και εφτασα μεχρι τους 8 στο τσου λου
ο diogo απο 9 εφτασε τα 22 γκολ σε 36 αγωνες συνολο
15 στο πρωταθλημα 2 στο κυπελλο και 5 στο τσου λου
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”