4-3-3 by sioutas (oυδέν σχόλιον)

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Pakamaros
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

THELO NA PO 2-3 PRAGMATA SXETIKA ME TIN TACTIK TOU SIOUTAS

1on PISTEYO OTI PREPEI NA EXEIS BARBATA MILDFIELDER GIA NA DEXONTIA TIS MPALIES
2on PARATIRISA OTI OI 3 EPITHETIKOI MPOREI NA MIN SKORAROUN TOSO POLI ALLA ANOIGOUN TRELOUS DIADROMOUS GIA TOUS MILDFIELDER NA SKORAROUN
3on THES ENA POLI KALO KEFALOSFERISTOI GIA TIS KEFALIES MIAS KAI KANOUN POLLES SENTRES TA AKRAIA BACK SOU
4on OPWS SWSTA DIAVASA POIO PANW DEN GINETAI NA GINESAI DONIS PREPEI NA PROSARMOZEIS TO SYSTIMA SOU ANALOGA ME TO US PAIXTES POU EXEIS ALLIWS DEN TRAVAEI I OMADA * pane oi kallles epoxes me to systima DIABLO ( oi palioteroi tha to thimountai pou mono me 1 systima epernes to CL akoma kai me omada 2is ethinikis !!! )

EXW PAO KAI ME TOUS KATALILLOUS PAIXTES STIN 2i SEASON I OMADA RIXNEI 3 ME 4 BALLAKIA SE KATHE MATS !!!!

GZ gia to forum paides
User avatar
GLOP
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu May 01, 2008 12:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos F.C.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SUMFONO ME PAKAMARO.,, Agorasa stn man city ton pirlo k exei 5 goal se 3 mats cl.... o robinho einai xalia to idio k o hutelarr pou agorsa.. o stutrige einai ekpliksi..!! 10 goal se 13 mats sto prota8lima.!!!

pados polu kales taktikes.... thnks man!!! sunexise etsi!
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΣΕΝΑ.. ΠΑΝΑΘΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟΟ
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nogreeklish
Konstantinos5
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Tue May 20, 2008 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΙΕΡΙΚΟΣ
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν οι συγκεκριμένες τακτικές ανάλογα με το roster της κάθε ομάδας και τον τρόπο που θέλουμε να παίξουμε κόντρα στον εκάστοτε αντίπαλο είναι αρκετά καλές.Πρώτη χρονιά με παναθηναικό πήγα στους 8 του CHL και τερμάτισα 1ος με διαφορά 4βαθμών απο τον ολυμπιακό.Οσο για το κύπελλο έχασα στον ημιτελικό απο την ΑΕΚ με τζούφιο πέναλτυ.Αφτά για την πρώτη χρονιά.Τώρα στη δεύτερη είδωμεν....
ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΠΙΚΡΑΝΕΣ ΠΟΛΥ.......ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ !!!!
Lefteris Karas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 301
Joined: Tue Aug 31, 2004 7:04 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos C.F.P.
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos C.F.P.
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγω με Αρσεναλ την 1η δεζον πηρα τρεμπλ με μολι2 12 γκολ παθητικο στο πρωταθλημα,
και 2η σεζον Φεβρουαριο ειμαι 1ος-2ος με παθητικο μολις 6 γκολ.
Σιουτα μας εσωσες
DOR1K1N
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Fri Nov 14, 2008 1:06 pm
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ποια ειναι η διαφορα μεταξυ νορμαλ και αττακινγκ συστηματος???

εγω ιδιο το βλεπω
User avatar
GLOP
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu May 01, 2008 12:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos F.C.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σορυ για το greeklish!!!!!!!!!
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΣΕΝΑ.. ΠΑΝΑΘΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟΟ
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Έχω παρατηρήσει... όχι με το 4-3-3 αλλά με όποιο σύστημα κι αν έπαιξα ότι οι επιθετικοί σπανίως βαθμολογούνται καλά... συνήθως είναι χώματα... συμβαίνει και σε σας?
User avatar
Kostas1993
Banned
Banned
Posts: 1757
Joined: Sat Aug 09, 2008 12:05 pm
Football Manager της ομάδας: Ντεν παιζω μανατζερ
Αγαπημένη Ομάδα: Sunderland,Bayern Munchen,QPR
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όντως.Εγώ που παίζω με έναν κυμαίνεται γύρω στο5(εκτός του Κεϊρίσον)
Image

Image
chrisk
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Dec 04, 2007 2:35 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι και εγω ακριβως αυτο εχω παρατηρησει.....αν δεν βαλουν γκολ,που σπανιως βαζουν η αποδοση τους κυμαινετε γυρω στο 5...α και μια παρακληση....sioutas θα ηταν ευκολο να ανεβασεις την τακτικη που παιζεις με την αεκ στην ιστορια σου με τους 2 επιθετικους??οποτε εχω προσπαθησει να φτιαξω δικη μου τακτικη τα
αποτελεσματα ηταν τραγικα οποτε μια χειρα βοηθειας απο τον el torero θα ηταν απαραιτητη!!
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Oσοι παιζετε με εναν επιθετικο δοκιμαστε τα ακολουθα


1. Αν βγαινει πολλα offside μειωστε το mentality ή/και το FWD runs.


2. Αν δε συμμετεχει πολυ στο παιχνιδι (φαινεται απο τις πασες στα match stats) σημαινει οτι δεν εχει χωρο να κινηθει, αρα αυτοι που τον τροφοδοτουν πρεπει να εχουν το passing λιγο πιο direct και αυτος πρεπει να εχει πιο πανω το mentality.

3. Δοκιμαστε το Hold up Ball, ιδιως αν σουταρει απο τα 30 μετρα ολη την ωρα

4. Δοκιμαστε Free Role για να ψαχνει να βρει χωρο.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Δε φταίει αυτό ρε Balla... εδω μιλάμε για επιθετικούς στυλ Ρομπίνιο, Ραουλ και δεν συμμαζεύεται... το χαλάσανε το gameplay στο φετινό ΦΜ. Μας έβγαλαν και τα βελάκια και προσπαθούμε να φτιάξουμε ΜΟΝΟΔΙΑΣΤΑΤΕΣ τακτικές... Ελπίζω να βγάλουν κανα πατσάκι λείαν συντόμως... όχι για τα βελάκια, αλλά για τους επιθετικούς και για τους πολλούς τραυματισμούς κατα τη διάρκεια του αγώνα
Lefteris Karas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 301
Joined: Tue Aug 31, 2004 7:04 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos C.F.P.
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos C.F.P.
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Συμφωνουμε σιουτα
PetrosGz
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 506
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθα
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθα
Status: ΠΑΝΑΘΑ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φιλε sioutas ειμαι λατρης και κολλημενος με την τακτικη σ κ αυτο που μας εκανε η SI φετος με τα βελλακια με τρεεεελλανε.
Τεσπα προσπαθω και γω να κανω κατι αναλογο σαν την περσυνη σ τακτικ και ειχα καταλληξει σε κατι τετοιο μεχρι την στιγμη που ειδα το τοπικ σου κατεβασα το τακτικ και θα σ φερω τα πρωτα αποτελεσματα.. Βοηθεια ομως θελω σε 2 σημεια..
1)Στην τακτικη την attack πρεπει το δεξι AMC να μην εχει καθολου through balls; και τι παιχτες πρεπει αντιστοιχα να χρησιμοποιω στα MC; Εχω Μαν Σιτι με Ελανο και Ματιας Φερναντεζ στα πρωτα μου καλα χαφ.
2)Σε τακτικες στυλ 4-2(MC)-3(AML-AMC-AMR)-1 kai 4-3(DMC-2MC)-2(AML-AMR)-1 πως τα αντιμετοποιζεις? Δλδ με ποια τακτικη, τι player instractions και opposition instractions;
Ευχαριστω πολυ φιλε και σε θεωρω μεντορα μου ειδικα για το περσυνο αν και ειχα κανει καποιες αλλαγες που ειχαν βοηθησει πολυ αν γίνει κατι αντιστοιχω και φετος θα σε ειδοποιήσω λειαν συντομως..

Υ.Γ. Αυτο το πραγμα παντως με τον έναν επιθετικο καλα εκανες κ το ανεφερες γτ είναι ΣΠΑΣΤΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟ
Υ.Γ(2) Ο Ηουντελαρ κανει για μόνος;(περσυ παντως ηταν ο βασικος μου φορ κ μαμαγε αλλα κλαψ κλαψ μας τον πηραν ακομα κ αυτον η βρωμορεαλ :x :x :x :x :x )
Image
Image

Νεογεννητα σκυλακια Καυκασου, ημερων, ζητουν νεα στεγη για συντροφια και προστασια...... Οποιος επιθυμει μπορει να μ στειλει pm...
User avatar
SaberRider
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Sun Jun 15, 2008 5:10 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον καταρχας να πω συγχαρητηρια για την τακτικη σου Sioutas(χρησιμοποιω την attacking κυριως), την οποια δοκιμασα κ περσι καθως το κλασσικο 4-3-1-2 που επαιζα για πολλα χρονια δεν απεδιδε το ιδιο στο περσινο FM, αν και ειχα εντωπισει κ περσι(μπορει να ειναι κ ιδεα μου) οτι ο striker δε σκοραρει τοσο συχνα οσο τα χαφ.Φετος λοιπον εκανα μια πρωτη προσπαθεια με Ολυμπιακο και τα αποτελεσματα ηταν απογοητευτηκα.Με το στανιο να εβαζα 1 γκολ και οι επιθετικοι μου(βλεπε Darko, Diogo, Lewandowski) ειχαν συνολο ολοι μαζι γυρω στα 10 γκολ, ενω ειχαν παιξει σε τουλαχιστον 15 παιχνιδια και το σκοραρισμα το τραβουσαν παλι οι χαφ.
Ξεκινησα καινουριο παιχνιδι λοιπον με Πιερικο και αποφασισα να κανω μια αλλαγη.Τον ενα μεσο να τον αντικαταστησω με εναν επιθετικο, δινοντας του mixed forward runs, through balls often, creative freedom little και long shots rarely, ενω τον αλλο επιθετικο το μεγαλυτερο attacking mentality απ ολους, through balls mixed, forward runs often και σε καθε παιχνιδι βγαζουν φωτιες.Οπως εγραψα κ στην ιστορια μου, ο Παπαζογλου μοιραζει και ο Χαικαλης απλα καρφωνει 1-2 μπαλακια σε καθε ματς.Δεν ξερω κατα ποσο μπορω να σας βοηθησω απλα πιστευω οτι θελει παρτενερ ο επιθετικος στο φετινο FM, αν δεν ειναι κανα κτηνος(Ιbrahimovic) ωστε να μπορει να τραβηξει μονος του.Το αρνητικο βεβαια ειναι οτι το κεντρο πλεον δεν ειναι τοσο ισχυρο και ο αντιπαλος θα σου κανει αρκετες ευκαιριες...
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”