(New) Tactics Screen Mode by Nik_33

Backrounds, δυχτια, μπάλες και ότι άλλο γραφικό μπορεί να γίνει edit στο νέο FM2009!
Post Reply
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Tactics Screen Info Mode by Nik_33

Έκανα μερικές πολύ χρήσιμες αλλαγές για την οθόνη των τακτικών. Ένα προοίμιό τους συμπεριλαμβάνεται στο skin μου, Midas' Touch 09 v1.1 (θα το βρείτε εδώ: viewtopic.php?f=177&t=23615), αλλά η τελική έκδοση πιστεύω πως είναι ακριβώς ο,τι πρέπει:

:arrow: Πλέον στο All Attributes εμπεριέχονται η θέση και όλες οι κατηγορίες (Influence, Penalty, Free Kicks, Corners, Long Throws και το πόδι του κάθε παίκτη)

Image

Επιπλέον, σε κάθε κατηγορία από αυτές -ξεχωριστά- προστέθηκαν πολύ χρήσιμες πληροφορίες:

:arrow: Στα κριτήρια για τον Αρχηγό, έχουμε πλέον την ηλικία, την εθνικότητα, τις αρχηγικές ικανότητες, την ικανότητα λήψης αποφάσεων, την αποφασιστικότητα και το teamwork.
:arrow: Στα κριτήρια για τους εκτελεστές των φάουλ, έχουμε το πόδι που χρησιμοποιούν, την ικανότητα στις εκτελέσεις φάουλ, τα μακρινά σουτ αλλά και την τεχνική.

Image Image

:arrow: Στα κριτήρια για τους εκτελεστές των πέναλτυ, έχουμε το πόδι που χρησιμοποιούν, την ικανότητα στις εκτελέσεις πέναλτυ, την ψυχραιμία, την ικανότητα λήψης αποφάσεων και την τεχνική.
:arrow: Τέλος, για τους εκτελεστές των κόρνερ, πλέον βλέπουμε το πόδι που χρησιμοποιούν, την ικανότητα στις εκτελέσεις κόρνερ, την τεχνική και τις σέντρες


Image Image

:!: Προστέθηκε και το αρχείο opp. instructions (απ' το forum της SI), που είναι πάρα πολύ βολικό, καθώς εμφανίζει όλα τα opposition instructions μαζεμένα:

Image

Το κατεβάζετε από εδώ (το αρχείο είναι rar, μόλις 60KB) http://rapidshare.com/files/181199508/p ... 9skins.rar και κάνετε overwrite τον φάκελο panels του skin που χρησιμοποιείτε My documents/Sports Interactive/Football Manager 2009/Skins/(your skin's name)/panels

:!: Για να δουλέψει, απλά κάντε Reload το skin που χρησιμοποιείτε.
Note: Επιλέξτε τον σωστό φάκελο panels του rar, ανάλογα με το skin που χρησιμοποιείτε (το δικό μου ή του dforlan).
Spoiler: show
Εάν δεν σας άρεσε και προτιμάτε τα παλιά, απλά και λίγα στατιστικά ( :D ), απλά το σβήνετε από τον φάκελο panels και κάνετε reload το skin.
Tα panels περιέχουν και το custom squad screen μου..
Image

:arrow: Εάν κάποιος νομίζει ότι θα ήταν χρήσιμο κάποιο επιπλέον στατιστικό, ποστάρει και βλέπουμε :)
Last edited by nik_33 on Tue Jan 13, 2009 7:39 pm, edited 13 times in total.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραίος ο Νικ! Θα το χρησιμοποιήσω άμεσα και θα ενημερώσω ανάλογα :D
DaWeed420
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 276
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ k μονο..
Αγαπημένη Ομάδα: PAO UBER ALLES
Status: Kapou edw trigyrw...
Location: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εισαι αρχηγος... -ypoklinomai σε συνδιασμο με τo "πειραγμενο" opp. instructions που παιζει στο forum της SI γλιτωνει καποιος πολυ χρονο ...

Το μονο που λειπει τωρα ειναι ενα modded Squad screen :D
User avatar
paok
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Sat May 21, 2005 4:55 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολύ καλό! εμενα δυστήχως ομως δεν μου δούλεψε. δε ξερω το λογο. σωστα τα εχω κανει στο σωστο σκιν και κανονικα ρελοαντ. βεβαια απο τοτε που εχω βαλέι το δευτερο πατσ τα κανει αυτα.ουτε τα σηματακια του καιρου τα εμφανιζει παροτι εχω βαλέι στο σκιν καινουργια. εχεισ καμια ιδεα-λυση-προταση?

Υ.Π. το εβαλα σε ολα τα σκιν και δεν δουλεψε σε κανενα.
το manager ΔΕΝ είναι παιχνίδι EINAI τρόποςZOΗΣ!!! since 1996 (για εμένα)
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4087
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Kαλό φαίνεται.Να ρωτήσω κάτι;Θα παίζει με άλλα σκιν;Αρχικά αναφέρεις το δικό σου.Ευχαριστω!
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άψογος μεγάλε!!!Μπράβο και ευχαριστούμε. -diatakste
raliaris
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Thu Dec 04, 2008 4:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ούτε και σε εμένα δούλεψε παρόλο που ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες.... :(
Έχω το patch 9.1.0, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό...
"Όταν η παρτίδα τελειώνει, ο βασιλιάς και το πιόνι μπαίνουν στο ίδιο κουτί".
"Όσο μελετάς, τόσο θα ανακαλύπτεις την αμάθειά σου".
"Ήρωας δεν είναι εκείνος που δεν φοβάται, μα εκείνος που, παρά τον φόβο του, προχωρά".

Περισσότερα βρίσκονται ΕΔΩ
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλο, θα το δοκιμασω αμεσως!
Ωστοσο μια παρατηρηση/προταση: καλο θα ηταν στο overview να φαινεται και η θεση του παικτου,
διοτι αν πας σε ομαδα που δεν ξερεις τους παικτες ή ο παικτου παιζει 32000 θεσεις θα χανεις τον μπουσουλα... -meaculpa -meaculpa
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
User avatar
paok
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Sat May 21, 2005 4:55 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάλλον πρέπει να παίζει μονό στο δικό του skin to MIDAS, σε κανένα άλλο δεν μου έχει δουλέψει. Εάν μπορέσεις να το κανείς να δουλέψει και στα υπόλοιπα πχ. Forlan θα είναι υπέροχο γιατί έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά.
το manager ΔΕΝ είναι παιχνίδι EINAI τρόποςZOΗΣ!!! since 1996 (για εμένα)
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4087
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Όχι μόνο Φορλαν...γενικά.Αλλά προσπαθεί να διαφημίσει το σκιν του :twisted:
Τέσπα.Ελπίζω να το κάνεις...
ΥΓ.Δεν το δοκίμασα ακόμα αλλά βλέπω τα παιδιά και τρομάξα
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

DaWeed420 wrote:Εισαι αρχηγος... -ypoklinomai σε συνδιασμο με τo "πειραγμενο" opp. instructions που παιζει στο forum της SI γλιτωνει καποιος πολυ χρονο ...

Το μονο που λειπει τωρα ειναι ενα modded Squad screen :D
Ευχαριστώ! :-)

Έχω συμπεριλάβει και τα opp. instructions που λες πλέον.. -gioupi

paok wrote:πολύ καλό! εμενα δυστήχως ομως δεν μου δούλεψε. δε ξερω το λογο. σωστα τα εχω κανει στο σωστο σκιν και κανονικα ρελοαντ. βεβαια απο τοτε που εχω βαλέι το δευτερο πατσ τα κανει αυτα.ουτε τα σηματακια του καιρου τα εμφανιζει παροτι εχω βαλέι στο σκιν καινουργια. εχεισ καμια ιδεα-λυση-προταση?

Υ.Π. το εβαλα σε ολα τα σκιν και δεν δουλεψε σε κανενα.
vavas457 wrote:Kαλό φαίνεται.Να ρωτήσω κάτι;Θα παίζει με άλλα σκιν;Αρχικά αναφέρεις το δικό σου.Ευχαριστω!
Δυστυχώς δεν ξέρω αν δουλεύει με το 9.0.1! :|

Πάντως δουλεύει μια χαρά γενικά!
vitriolis192837465 wrote:Πολυ καλο, θα το δοκιμασω αμεσως!
Ωστοσο μια παρατηρηση/προταση: καλο θα ηταν στο overview να φαινεται και η θεση του παικτου,
διοτι αν πας σε ομαδα που δεν ξερεις τους παικτες ή ο παικτου παιζει 32000 θεσεις θα χανεις τον μπουσουλα... -meaculpa -meaculpa
done 8)
paok wrote:Μάλλον πρέπει να παίζει μονό στο δικό του skin to MIDAS, σε κανένα άλλο δεν μου έχει δουλέψει. Εάν μπορέσεις να το κανείς να δουλέψει και στα υπόλοιπα πχ. Forlan θα είναι υπέροχο γιατί έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά.
vavas457 wrote:Όχι μόνο Φορλαν...γενικά.Αλλά προσπαθεί να διαφημίσει το σκιν του :twisted:
Τέσπα.Ελπίζω να το κάνεις...
ΥΓ.Δεν το δοκίμασα ακόμα αλλά βλέπω τα παιδιά και τρομάξα
Αυτό για τους αμφισβητίες! Εννοείται ότι δεν είναι μόνο για το skin μου -doublekiss

Μια χαρά δουλεύει.. Αν κάποιο σκιν έχει ήδη ένα τέτοιο αρχείο, κάντε το overwrite

Image
Last edited by nik_33 on Thu Jan 08, 2009 8:33 pm, edited 1 time in total.
User avatar
paok
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Sat May 21, 2005 4:55 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν σε αμφισβητεί κανένας . για να μην τα έχει oμως καταφέρει κανένας να τα τρέξει σημαίνει ότι κάτι ακόμα έχεις κάνει που δεν μας λες να κάνουμε (εν αγνοία σου όχι ηθελημένα.) εγώ προσωπικά το έβαλα σε όλα τα σκιν που έχω στο panel όπως λες και δεν έχει δουλέψει(δεν εχω το δικο σου). Δεν είναι και κάτι δύσκολο η εγκατάσταση του για να πω ότι έχω κάνει κάτι λάθος επομένως κάτι ακόμα πρέπει να κάνουμε.
το manager ΔΕΝ είναι παιχνίδι EINAI τρόποςZOΗΣ!!! since 1996 (για εμένα)
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Μήπως έχει βάλει μόνο το 9.1.0 πατς? Αλλιώς να το ψάξω :-k
User avatar
paok
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Sat May 21, 2005 4:55 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι έχω βάλει το δεύτερο. Ψαξτω γιατί δεν είναι λογικό να μην δουλεύει και ειναι κριμα οπως σου ειπα γιατι ειναι πολυ χρησιμα και εχεις κανει καλη δουλεια.
το manager ΔΕΝ είναι παιχνίδι EINAI τρόποςZOΗΣ!!! since 1996 (για εμένα)
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Μια ακόμα ερώτηση για να σιγουρευτώ: Έκανες reload skin? Αυτό γίνεται με το να τικάρεις τη συγκεκριμένη επιλογή και να πατήσεις confirm

Επίσης, αν θες ξανακατέβασε απ' το πρώτο ποστ τα 2 αρχεία και τοποθέτησέ τα στο φάκελο panels του skin που χρησιμοποιείς και πες μου αν δουλεύει τουλάχιστον το opposition instructions που πρόσθεσα, μήπως και καταλάβω.
Post Reply

Return to “Backgrounds κ.α.”