μπλε οθόνη ιερογλυφικά και μετα restart!!!!!!!!

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2009
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
berton7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sat Sep 30, 2006 1:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια προσπαθώ να παίξω lan με ένα φίλο μου αλλά οταν πάω να κάνω join μου εμφανίζει μπλέ οθόνη και με πετάει έξω!!!!!!μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ?(γενικά αυτό μου το εμφανίζει όταν πάω να παίξω lan είτε είμαι εγώ ο server είτε όχι. ο υπολογιστής είναι intel 1.7 ati mobility radeon 9700 1,5g ram ευχαριστώ
DaWeed420
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 276
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ k μονο..
Αγαπημένη Ομάδα: PAO UBER ALLES
Status: Kapou edw trigyrw...
Location: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Drivers για την καρτα δικτυου σου περνα ( αμα η ethernet σου ειναι onboard, περνα νεους drivers για ολο το chipset )...κ ξαναδοκιμασε...

Το ιδανικο θα ηταν να μας ελεγες τι λενε τα "ιερογλυφικα" μιας που συνηθως δινουν πληροφοριες για την φυση του προβληματος..
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο επρεπε να το ποσταρεις στο Υπολογιστές - απορίες, προβλήματα, συμβουλές

αυτο συνηθως συμβαινει λογω υπερθερμανσης.αλλαξε ψυκτικο,βαλε κανενα παραπανω...ή μην αφηνειτ ον υπολογιστη παρα πολλες ωρες ανοικτο
Join the Universal Church of Truth
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Blue screen of death; Δε σε βλέπω καλά. :P

Γενικά άμα βλέπεις την αγαπητή αυτή οθόνη είναι σχεδόν αδύνατον να βρεις τι φταίει και το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για αρχή τουλάχιστον είναι να σταματήσεις να κάνεις αυτό που την προκαλεί πριν δημιουργηθεί πρόβλημα στον υπολογιστή. Πάντως κάτι τρέχει με το μηχάνημά σου, τα windows έχουν πρόβλημα αφού αυτή η μπλε οθόνη είναι σαν το error που παίρνεις από άλλες εφαρμογές για τερματισμό της λειτουργίας τους. Ρίξε μια ματιά στο read me μήπως αναφέρει κάτι σχετικό.

Edit: Η blue screen of death δεν προκαλείται από υπερθέρμανση. :P
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
berton7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sat Sep 30, 2006 1:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φταίει το wireless γιατί όταν συνδέω το ν laptop με καλώδιο στο router είναι οκ ευχαριστώ
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιθανόν όχι ακριβώς το wireless, αλλά κάτι που δεν χρησιμοποιείται όταν δεν είναι σε λειτουργία το ίδιο, κάποιο software που τρέχει για να λειτουργήσει. Να ρωτήσω αλήθεια, αν προσπαθήσεις να κάνεις κάτι άλλο στο net μέσω wireless έχεις πρόβλημα ή αποκλειστικά και μόνο στο FM; Για παράδειγμα αν πας να κατεβάσεις από κάποιο torrent.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
DaWeed420
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 276
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ k μονο..
Αγαπημένη Ομάδα: PAO UBER ALLES
Status: Kapou edw trigyrw...
Location: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DaWeed420 wrote:Drivers για την καρτα δικτυου σου περνα...
...κ ξαναδοκιμασε
:wink: :D καποιο conflict παιζει...κ το να κανεις ενα uninstall τους drivers της wireless & να περασεις τους τελευταιους ...μπορει & να σου το λυσει (99% των περιπτωσεων ειναι θεμα drivers/registry settings).

Στο πρωτο μου ποστ λανθασμενα υπεθεσα οτι εχεις το προβλημα με την Ethernet (καλωδιο)..
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”