Προπονηση για τραυματιες...

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
jan-lee7
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Mon Nov 03, 2008 12:51 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos-Ivory coast
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Status: I'ts been a while since I've had any human contact!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια ειμαι σχετικα καινουργιος.θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια ειδικη προπονηση που πρεπει να κανουν οι παικτες που ειναι τραυματιες.ελπιζω να μην εχω ποσταρει λαθος.

Ευχαριστω πολυ! :-)
Θεέ μου κανε μας ένα χατήρι να γίνει αλήθειά ένα όνειρο τρελό μαζί με μας να δούνε κι νεκροί μας το Θρύλο μας στον τελικό!!
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27169
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

jan-lee7 wrote:Παιδια ειμαι σχετικα καινουργιος.θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια ειδικη προπονηση που πρεπει να κανουν οι παικτες που ειναι τραυματιες.ελπιζω να μην εχω ποσταρει λαθος.

Ευχαριστω πολυ! :-)
Μην ανησυχείς για τα ψοφίμια... -mperdema -mperdema

Αστους στα κανονικά προγράμματα τους να βράζουν στο ζουμί τους -nutkick
jan-lee7
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Mon Nov 03, 2008 12:51 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos-Ivory coast
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Status: I'ts been a while since I've had any human contact!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχαχαχα οκ!!!απλα τις περισσοτερες φορες τα βελακια στην προπονηση πανε προς τα κατω!
Θεέ μου κανε μας ένα χατήρι να γίνει αλήθειά ένα όνειρο τρελό μαζί με μας να δούνε κι νεκροί μας το Θρύλο μας στον τελικό!!
Sl0gan
Trialist
Trialist
Posts: 74
Joined: Thu Dec 18, 2008 9:55 am
Football Manager της ομάδας: -
Location: Γαλάτσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από ότι έχω καταλάβει οι παίκτες δεν προπονούνται όταν είναι τραυματίες.Τους αφήνεις κανονικά στο πρόγραμμά τους και όταν σου πει ο physio ότι ο παίκτης γύρισε στις προπονήσεις τότε ή του δίνεις κανα rest η τον βάζεις σε πιο χαμηλό schedule...!
Eίσαι στο μυαλόοοοοοοοοο,κάτι μαγικόοοοοοοοο,και όπου πας εσύ θα είμαι πάντα εγώ να σου τραγουδώωωωωω..... Θρύλε ολέ ολέεεεεεεεε
Gregory_Gero
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Mon Jan 14, 2008 1:40 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K. Βραζιλια
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K. Fc Barcelona
Status: Mas Que Un Club
Location: Αθηνα-Περιστερι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω τους εχω κανει ενα ξεχωριστο προγραμμα το οποιο εχει high τα Aerobic kai Strength.Νομιζω οτι κανει δουλεια. -kavala
Image
Image
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gregory_Gero wrote:Εγω τους εχω κανει ενα ξεχωριστο προγραμμα το οποιο εχει high τα Aerobic kai Strength.Νομιζω οτι κανει δουλεια. -kavala
Λίγο πιο μετριο απο αυτό της προετοιμασίας
Αυτό κάνω κι εγω... :D
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
Gregory_Gero
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Mon Jan 14, 2008 1:40 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K. Βραζιλια
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K. Fc Barcelona
Status: Mas Que Un Club
Location: Αθηνα-Περιστερι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

diant wrote:
Gregory_Gero wrote:Εγω τους εχω κανει ενα ξεχωριστο προγραμμα το οποιο εχει high τα Aerobic kai Strength.Νομιζω οτι κανει δουλεια. -kavala
Λίγο πιο μετριο απο αυτό της προετοιμασίας
Αυτό κάνω κι εγω... :D
Ακριβως -falaina ...Βλεπεις αποτελεσματα :-D ????Εγω ικανοποιημενος ειμαι... -podilataki
Image
Image
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gregory_Gero wrote:Ακριβως -falaina ...Βλεπεις αποτελεσματα :-D ????Εγω ικανοποιημενος ειμαι... -podilataki
Ναι :D
Γιατί πολλά ακούω για τραυματισμούς εδώ στο φορουμ αλλα δεν αντιμετωπίζω προβλημα σε μεγάλο βαθμο ...
φυσιολογικά πραματα ..
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
Gregory_Gero
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Mon Jan 14, 2008 1:40 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K. Βραζιλια
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K. Fc Barcelona
Status: Mas Que Un Club
Location: Αθηνα-Περιστερι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

diant wrote:
Gregory_Gero wrote:Ακριβως -falaina ...Βλεπεις αποτελεσματα :-D ????Εγω ικανοποιημενος ειμαι... -podilataki
Ναι :D
Γιατί πολλά ακούω για τραυματισμούς εδώ στο φορουμ αλλα δεν αντιμετωπίζω προβλημα σε μεγάλο βαθμο ...
φυσιολογικά πραματα ..
Και γω το ιδιο.Ιδιαιτερους τραυματισμους( -mperdema ) δν εχω παρα μονο στο μετρο του λογικου -foumarw
Image
Image
emm_dim
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Tue Jul 21, 2009 5:00 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Location: κουφάλια, Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω αντίθετα εχω πολλούς τραυματισμούς. μιλάμε για 1 με τρεις σε καθε μηνα. και με σοβαρούς τραυματισμούς.
τι να φταίει λετε?
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

emm_dim wrote:Εγω αντίθετα εχω πολλούς τραυματισμούς. μιλάμε για 1 με τρεις σε καθε μηνα. και με σοβαρούς τραυματισμούς.
τι να φταίει λετε?
Μήπως εχεις χάλια training facilities :?:
Kακούς fitness coaches :?:
Κακούς physios :?:
Ψηλό workload στην προπόνηση :?:
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
someone
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Fri Jan 23, 2009 11:54 am
Football Manager της ομάδας: arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

EGO POU TOUS EXO LIGHT PROGRAMA EKANA LALAKIA? H MHPOS EINAI KALITERA PROGRAMA SAN TIS PROETOIMASIAS?

Y.G. DEN EXO ELLINIKA STO PC
User avatar
ArxaioS_
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Sat Apr 25, 2009 2:04 am
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK-Asteras Tr
Status: Bet_MaNiaC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

someone wrote:EGO POU TOUS EXO LIGHT PROGRAMA EKANA LALAKIA? H MHPOS EINAI KALITERA PROGRAMA SAN TIS PROETOIMASIAS?

Y.G. DEN EXO ELLINIKA STO PC
Ε οχι και Light ρε φιλε...very heavy to χω εγω , και μετα απο 3 μηνες το βαζω στο heavy.Μην ξεχνατε οτι μπωρει να μην ειναι δικο σας προβλημα...αλλα του παιχτη.... κ καθε παιχτης εχει % που τραυματιζεται...δηλ. αμα παρεις εναν παιχτη σαν τον βαν περσι... δισκολο να παιξειι στα ματς που τον υπολογιζεις... μεγαλος ποδοσφαιριστης... αλλα κουτσαλογο ...και οταν το βλεπεις ...του λες -haterosik -meaculpa
   Μια ιστορια για την παοκαρα...    Απο το μικρόφωνο στα αποδυτήρια
giannis1031977
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 634
Joined: Tue Jul 14, 2009 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Ασπρα Χωματα,Ανω Κοκκινια
Status: Living the rest of my days in peace...
Location: Στη κοσμαρα μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

diant wrote:
emm_dim wrote:Εγω αντίθετα εχω πολλούς τραυματισμούς. μιλάμε για 1 με τρεις σε καθε μηνα. και με σοβαρούς τραυματισμούς.
τι να φταίει λετε?
Μήπως εχεις χάλια training facilities :?:
Kακούς fitness coaches :?:
Κακούς physios :?:
Ψηλό workload στην προπόνηση :?:
Μερικες φορες φταινε και τα στατιστικα τους αν εχουν υψιλο injury proneness. :wink:
The hand has five fingers, capable and powerful, with the ability to destroy as well as create. We have the power to stop and reverse the tides of time by making our awareness of abuse known to the powers of industry and their uncouth political arms. Only by raising this awareness and promoting personal peace within today's self-defeatist society, can we allow the planet a chance to avoid self-destruction! Open your eyes, open your mouths, close your hands and make a fist.
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2009”