Καθε ποτε Rest?

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
User avatar
alefgio
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Mar 23, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Παοκ
Αγαπημένη Ομάδα: Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ειμαι σιγουρος αμα το θεμα ειναι πολυσυζητημενο παντος εχουμε καινουργιο μανατζερ και ισως εχουν αλλαξει μερικα πραματα. Εσεις καθε ποτε κανετε ρεστ τους παιχτες? και κατα ποσο επηρεαζει το ρεστ την προπονηση τους(θετικα η αρνητικα?)..

Εγω εχω επιλέξει να κανω ρεστ τους παιχτες μου μετα απο καθε ματς, για οσους εχουν κοντισιον απο 90% και κατω 2 μερεσ και 90-95 1 μερουλα ειναι αρκετη... Βεβαιος παιζει ρολο και ποτε παιζεις το επομενο ματς, σωστα? Εσεις πως διαχειριζεστε το ρεστ τον παιχτων? Και τι συμβουλες εχετε να δωσετε?

εχω ακουσει οτι το ρεστ σε νεους παιχτες τους βοηθαει να ανεβουν ποιο γρηγορα, αλλα η προπονηση ολων των παιχτων μου δεν παει καλα, και χρεισημοποιω και το καινουργιο σκεντζουλ του σιουτα... Τι μπορει να φταιει?

καμια επιτυχημενη συνταγη για το ρεστ υπαρχει?
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Φιλε καλως ήρθες.Εγω για να πω την αμαρτια μου δεν κανω ρεστ τους παικτες μου ποτε γιατι βαριεμαι.Δεν ξερω αν αυτο βεβεια επηρεαζει την αποδοση τους
User avatar
alefgio
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Mar 23, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Παοκ
Αγαπημένη Ομάδα: Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θενξ Θαναση καλως σας βρηκα, χρονια ειμαι στο φορουμ και το παρακολουθω σας ξερω εναν εναν απλα ποστ δεν εχω κανει... :P
hrfasoul
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jun 30, 2005 7:39 am
Football Manager της ομάδας: bristol city
Αγαπημένη Ομάδα: 8rylos
Location: volos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kalhmera!
egw na sas pw thn alh8eia paidia den kanw rest ka8olou..to mono pou koitaw na kanw k apodidei einai na vazw tous coaches na proponoune 2 tomeis to polu etsi wste na einai pio apodotikoi k autoi k oi paiktes..
k pote hard training!ante kana 2-3 evdomades kata thn proetoimasia!
Last edited by Tsakalaki on Fri Nov 28, 2008 10:29 am, edited 1 time in total.
Reason: Απαγορεύονται τα Greeklish
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Το rest έρχεται ανάλογα και με τις συνθήκες. Υπάρχει φορές που χρειάζεται. Π.Χ Όταν ήμουν προπονητής στην ONGC, ομάδα της Ινδίας, χρειαζόταν να δίνω συχνά rest για 2-3 μέρες σε παίκτες για να συνέρχονται διότι τελείωναν το παιχνίδι με condition 20-30%
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
DarioFernadez
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri May 16, 2008 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Panionios
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ κάνω rest, αμα θα έχω σε 1 βδομάδα 2 παιχνίδια,επίσης δίνω 3 μέρες τα Χριστούγενα στη διακόπη και το καλοκαίρι καμιά βδομάδα γιατί το hol ειναι μικρο διάστημα.Αυτα για την ομάδα,μεμονομένα σε παίχτη οταν το condition πέσει πάρα πολύ και όταν έχει πρόσφατο τραυματισμό
Diogo
Amateur
Amateur
Posts: 165
Joined: Mon Aug 11, 2008 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Τη θρυλικη την αγαπημενη μου!
Αγαπημένη Ομάδα: Αυτη που τους πονάει ολους...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιζει να ειναι πολυ χαζη η ερωτηση μου αλλα θα την κανω.. γινεται να κανω ομαδικο ρεστ; να μην πηγαινω σε καθε παιχτη μεμονομενα δλδ; :D
«Για να βγει ο Καραμανλής το 50 είχαν ψηφίσει ακόμα και τα δέντρα, τώρα που κάηκαν τα δέντρα ανησύχησα ότι δεν θα βγει η Νέα Δημοκρατία. Ευτυχώς όμως στην Ελλάδα εκτός από τα δέντρα ψηφίζουν και τα ζώα»
User avatar
Kostas1993
Banned
Banned
Posts: 1757
Joined: Sat Aug 09, 2008 12:05 pm
Football Manager της ομάδας: Ντεν παιζω μανατζερ
Αγαπημένη Ομάδα: Sunderland,Bayern Munchen,QPR
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πας στο training κ δεξιά νομίζω υπάρχει ρεστ
Image

Image
TaXeroOla
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Mon Dec 01, 2008 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Diogo wrote:παιζει να ειναι πολυ χαζη η ερωτηση μου αλλα θα την κανω.. γινεται να κανω ομαδικο ρεστ; να μην πηγαινω σε καθε παιχτη μεμονομενα δλδ; :D
Στο "Assign All" επιλέγεις ό,τι θές.

Σχετικά με το rest, τώρα τελευταία βλέπω ποιοί είναι κουρασμένοι και ξεκουράζω μόνο αυτούς για 1-3 μέρες (αναλόγως την κούραση και το ένστικτό μου).
User avatar
alan
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Tue Feb 08, 2005 2:08 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ
Αγαπημένη Ομάδα: παναχαικη, παναθα, Liverpool
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tsakalaki wrote:Το rest έρχεται ανάλογα και με τις συνθήκες. Υπάρχει φορές που χρειάζεται. Π.Χ Όταν ήμουν προπονητής στην ONGC, ομάδα της Ινδίας, χρειαζόταν να δίνω συχνά rest για 2-3 μέρες σε παίκτες για να συνέρχονται διότι τελείωναν το παιχνίδι με condition 20-30%
ομαδα της Ινδιας???? αααααααααχαχαχαχα -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -foumarw
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και όχι μόνο :D
δες εδώ:
viewtopic.php?f=145&t=17000&start=0
AOAN
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sat May 12, 2007 1:20 pm
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να σας πω την αμαρτία μου , εγώ σταμάτησα να δίνω rest στους παίκτες μου , πρώτον γιατί είναι επαγγελματίες και πρεπει να αντέχουν σε όλες τις συνθήκες , αυριο μεθαύριο θα παίζω πρωτάθλημα και μετα από 3 μέρες Champions Leageue οπότε τους προετοιμάζω για αυτό.Επίσης είναι ευκαιρία για να κάνω και rotation ώστε να μην πέφτει η ικανοποιήση τών ποδοσφαιριστών που δεν έχουν τόσο χρόνο συμμετοχής
Ο λαός απαιτεί , γήπεδο στον Ηρακλή
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξερω για σας αλλα προσωπικα δινω μεγαλη σημασια στο rest των παιχτων μου..Αν,π.χ εχουν παρει ενα δυσκολο ματς και τα εχουν δωσει ολα και το condition ειναι γυρω στο 80% τους δινω μια μερα ρεπο.Επισης πριν απο κανεναν μεγαλο αγωνα(στο τσου-λου ας πουμε) τους δινω ρεπο δυο μερες πριν το ματς(αυτο δεν ξερω αν ειναι σωστο,θα ηθελα και την γνωμη σας :oops: )
Παλια δεν εδινα ρεπο και προς το τελος της season μου εβγαζε το κουτακι ''Rst'' διπλα απο τους παιχτες,με αποτελεσμα να εχω συχνα τραυματισμους κλπ.
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
GLOP
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu May 01, 2008 12:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos F.C.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

TWEEK wrote:Δεν ξερω για σας αλλα προσωπικα δινω μεγαλη σημασια στο rest των παιχτων μου..Αν,π.χ εχουν παρει ενα δυσκολο ματς και τα εχουν δωσει ολα και το condition ειναι γυρω στο 80% τους δινω μια μερα ρεπο.Επισης πριν απο κανεναν μεγαλο αγωνα(στο τσου-λου ας πουμε) τους δινω ρεπο δυο μερες πριν το ματς(αυτο δεν ξερω αν ειναι σωστο,θα ηθελα και την γνωμη σας :oops: )
Παλια δεν εδινα ρεπο και προς το τελος της season μου εβγαζε το κουτακι ''Rst'' διπλα απο τους παιχτες,με αποτελεσμα να εχω συχνα τραυματισμους κλπ.
Αν δινεις ρεπο παρατηρησε οτι πεφτουν πολυ τα artitubes τω παικτων. Εγω προσωπικα δεν δινω. Παρα μονο οταν ειναι διακοπες για καμαι βδομαδα -ksaplwstra
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΣΕΝΑ.. ΠΑΝΑΘΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟΟ
User avatar
chrisargi
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Nov 07, 2007 4:12 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν χρειαζεται rest πιστευω ρε παιδια, ισα ισα που παιχτες που δεν εχουν καλο condition τους ανεβαζω στο strange και στο aerobic (:
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2009”