Προσοχη στις "μαυρες γατες"

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
oramatistis
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:09 pm
Football Manager της ομάδας: retire
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Αρσεναλ
Status: συπληρωνοντας το παζλ της επιτυχιας....σιγα σιγα μη παθουμε κ τιποτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3:00 τα ξημερωματα

Μολις εχω ξυπνησει απο εναν εφιαλτη ο οποιος με βασανιζει εδω και χρονια.Ειμαι λουσμενος στον ιδρωτα και πηγαινω στο μπανιο να ξεπληθω.Στην πορεια μου περνανε πολλες σκεψεις απο το μυαλο...πως γινεται αυτο το ονειρο να με επιρρεαζει τοσο πολυ?Αφου καθε φορα ξερω τι προκειται να ακολουθησει και παρολα αυτα ειναι σαν να το ζω πραγματικα παλι απο την αρχη ξανα και ξανα!!!
Σηκωνω το κεφαλι μου να κοιταχτω στον καθρεφτη αλλα τελευταια στιγμη αποτρεπω τον εαυτο μου να κανει αυτην την κινηση....Ξαναπεφτω στο κρεβατι να κοιμηθω μιας και ειναι ακομη νωρις.Πριν κλεισω τα ματια μια σκεψη μου περναει απο το μυαλο :Αναθεματισμενοι γιατροι τοσα λεφτα σας εχω δωσει και ακομα δεν με εχετε κανει καλα.

9:00
χτυπαει το τηλεφωνο (η αναγνωριση κλησεων δειχνει οτι ειναι απο την Ελλαδα)
με την τσιμπλα στο ματι απανταω
εγω:παρακαλω(με ενα υφος απολυτης βαρεμαρας)
μανα:ελα παιδι μου εγω ειμαι,που να στα λεω πηγα μια βολτα στο μοναστηρακι και βρηκα ενα πολυ ωραιο επιπλο....
(βαζω ανοιχτη ακροαση και αφηνω την μανα μου να μου λεει τα δικα της,ενα "ναι" και "εχεις δικιο"της αρκει για να μιλαει με τις ωρες).
κατευθυνομαι στην κουζινα για να φτιαξω εναν εσπρεσσο λατε με κρεμα αποβουτυρομενου γαλακτος( -nerd -nerd -nerd απορω αν υπαρχει τετοιο πραμα).
εγω:μανα εχω δουλεια θα τα πουμε αργοτερα
μανα:καλα γιοκα μου να προσεχει ακους?και να περνεις και κανα τηλεφωνω ετσι?η σουηδια ειναι μακρια και δεν ξερεις ποτε τι γινεται.

βγαινω στο μπαλκονι να διαβασω καμια εφημεριδα και να απολαυσω την υπεροχη θεα
Image

εκει που απολαμβανω το ροφημα μου ξαφινα ακουω φωνες.σηκωνω το κεφαλι μου και βλεπω ενα σωρο πιπινια.δεν χανω την ευκαιρια,τρεχω μεσα στο σπιτι να βρω τα κυαλια,δεν πρεπει να το χασω αυτο...
Image

1:00
πηγαινω στην καθιερωμενη επισκεψη στον γιατρο
εκει συναντω ενα παλιο φιλαρακι
τον
Image
που αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα με μενα και βλεπει εφιαλτες που εχουν να κανουν με:
Image

εγω:τι χαμπαρια πολ?
πολ:τι να πω ρε σβεν ξερεις τα ιδια και τα ιδια.
(κυλαει η συζητηση λεγοντας λαλακιες οπου καποια στιγμη)
πολ:σβεν ξερεις τι διαβασα στο ιντερνετ?απολυθηκε ο Ροι κιν
εγω:καλα την παλευει ο τυπος?μια χαρα ομαδα ειχε τι σκατα εκανε και τον διωξαν?
πολ:ο κιν αν ηταν μονος στου σε ενα ερημονησι θα αυτοκτωνουσε γιατι δεν θα αντεχε τον ιδιο του τον εαυτο.ολα του φταινε του μπαγλα...
εγω:και τωρα τι θα κανουν οι αλλοι
πολ:μην ανησυχεις τα εχω κανονισει(και μου κλεινει το ματι)
εγω:τι ετοιμαζεις παλι ρε θηριο?θα κανεις δυναμικα την επανεμφανιση σου στην πρεμιερ ως προπονητης?
πολ:οχι εγω αλλα εσυ ισως...
εγω: :shock: :shock: :shock: πρεπει να ξεχασει να παρει τα χαπια του αφου ειναι νηφαλιος εδω και καιρο και δεν μουφαινεται να εχει καποιο hangover
πολ:φιλαρακι τα εχω κανονισει ολα σου λεω,εχω κλεισει εισητηρια τα παντα ολα λεμε θα παμε σου λεω

Λιγα λογια για την Sunderland
Sunderland Association Football Club are a professional association football club based in Sunderland, Tyne and Wear, England, that compete in the Premier League. Since their formation in 1879, they have won six First Division titles?in 1892, 1893, 1895, 1902, 1913, and 1936 (see Sunderland A.F.C. seasons).

Founded by schoolteacher James Allan, Sunderland moved towards professionalism and they were elected into The Football League in 1890. Sunderland performed well in the league, earning plaudits such as a "wonderfully fine team",[2] and won their first FA Cup in 1937 with a 3?1 victory over Preston North End. However, their achievements petered out, and they were relegated in 1958. They had remained in the top league for 68 successive seasons, a record surpassed only by Arsenal. Sunderland's only triumph after the Second World War was their second FA Cup in 1973, when they secured a 1?0 victory over Leeds United thanks to a goal scored by Ian Porterfield.

Sunderland play their home games in the Stadium of Light, an all-seater, having moved from Roker Park in 1997 for a stadium of higher capacity. The ground initially held 42,000 supporters, but that was increased to 49,000 after redevelopment in 2000. Sunderland have a long-standing rivalry with their neighbouring club Newcastle United, with whom they have contested the Tyne?Wear derby since 1898.
πηγη wikipedia

την επομενη μερα βρισκομαι στα γραφεια του σταδιου του φωτος.
η γραμματεας:παρακαλω περαστε
Image
γαμωτο τι πατσαβουρα ειναι αυτη?μονο οι αλλοι εχουν τα τυχερα με τις γραμματεες μοντελα? τουλαχιστον δεν χρειαζεται να περναω συχνα...
μπαινω μεσα στις 12:30
Αργοτερα μετα απο πολυωρες διαπραγματευσεις
06:00
εχω βγει με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτα αφου εχω υπογραψει συμβολευω για δυο χρονια.
Image
οι παραγοντες μου προτειναν ως στοχο την παραμονη στην κατηγορια.απο την αλλη εγω τους απαντησα:
προτιμω να βλεπω το ποτηρι μισο γεματο,εξαλλου ο ανθρωπος οταν θετει υψηλους στοχους ακομα και αν δεν τους πετυχαινει τουλαχιστον θα βρισκεται πολυ κοντα την επομενη φορα που θα ξανα επιχειρηση.τελικα εγινε και η ανακοινωση:
Image
Tonight's The Night and is going to happen again and again...has to happen!!!(Dexter rules!!!!!!!!!!)
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε Sven καλή αρχή... :drinking:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε μου!
Εχω παίξει κι εγώ με τις γάτες σε παλιότερο μανατζερ! :D
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
oramatistis
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:09 pm
Football Manager της ομάδας: retire
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Αρσεναλ
Status: συπληρωνοντας το παζλ της επιτυχιας....σιγα σιγα μη παθουμε κ τιποτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω παιδια για την συμπαρασταση.Diant ξερεις τι προκειται να αντιμετωπισω φανταζομαι

Συνεχεια της ιστοριας.
καθως κατευθυνομαι προς την εξοδο η γραμματεας με προειδοποιει οτι εχουν ηδη καταφτασει οι μανιασμενοι παπαρατσι.
Ως αλλος μαικλ τσακσον κανω τα μαγικα μου αφου δεν θελω ο φακος να με δει στην παρουσα φαση.με το κομπλεξ που εχω για την εμφανιση μου πρεπει πρωτα να περασω απο τον ψυχολογο μου και μετα να αντιμετωπισω την συνεντευξη τυπου.
ανοιγει η πορτα και τα φλας αρχιζουν να αστραφτουν.παλι καλα που εκτος απο την κουκουλα φοραγα και γυαλια αλλιως θα εβλεπα αστερακια.
Image
την επομενη μερα πρωτοσελιδο
Image
αγοραζω την εφημεριδα και μαζι με τον καφε κατευθυνομαι στο προπονητικο κεντρο για να γνωρισω το προσωπικο απο κοντα.
το σοκ που αντιμετωπιζω ειναι μεγαλυτερο και απο εκεινο οταν πρωτοειδα το προσωπο που στον καθρεφτη οσο ημουν στο νοσοκομειο."ενα σωρο ατομα την εχουν καταβρει εδω μεσα...μπατζανακιδες,γαμπροι δεν ξερω τι σ-κ-α-τ-α σχεση εχουν θα τους διωξω ολους.δεν ειναι δυνατον να διοικουν ατομα που δεν το κατεχουν το αθλημα".
το προσωπικο οταν εφτασα
Image
το προσωπικο μετα απο καποιο διαστημα
Image

ο καιρος περναει και ηδη εχω καταλαβει οτι με το υπαρχον υλικο δεν προκειται να υλοποιησω τα ονειρα μου.υπαρχουν παικτες που δεν ανταποκρινονται στις προσδοκιες μου και παραλληλα αν καταφερω να τους πουλησω θα καταφερω να αυξησω καταπολυ το μπατζετ μου.το τηλεφωνο με τους μανατζερ εχει παρει φωτια.τους καινουργιους σκαουτερ τους εχω στειλει ηδη για κυνηγι και οι προπονητες που εφερα σιγα σιγα αρχιζουν αν πιανουν δουλεια.

τα σεναρια φουντωνουν αφου ακομα δεν εχω κανει δημοσια την εμφανιση μου και οι παπαρατσι εχουν τρελαθει.ο γιατρος μου λεει οτι σε δυο βδομαδες θα ιεμαι ετοιμος να αντιμετωπισω τους δαιμονες μου.ταυτοχρονα συνεχιζω τον σχεδιασμο και την προετοιμασια της ομαδας.σιγα σιγα καταφτανουν οι πρωτοι παικτες και βλεποντας τα φιλικα παρατηρω που χρειαζομαι περισσοτερες ενισχυσεις.Το πλανο που εχω στο μυαλο ειναι μακροπροθεσμο.Αυτο σημαινει οτι η πρωτη χρονια θα εχει να κανει με το στρωσιμο της ομαδος,την αναπτυξη των εξελιξιμων παικτων,της υιοθετησεις της φιλοσοφιας μου και ασε τους μετοχους να λενε τα δικα τους.πρεπει το ροστερ να αποτελειται απο μικρους και εμπειρους παικτες και ολοι μαζι να συμβαλλουν τα μεγιστα στην βελτιωση του στατους του συλλογου.
τα αεροπλανα πανε και ερχονται μαζι με τους μελλοντικους αστερες μας αλλα και φευγουν με μερικους που εκρινα οτι δεν μπορουν να ανταποκριθουν...

πρωτη μεταγραφη
Spoiler: show
Image ολοι γνωριζουν την αξια του δεν χρειαζεται να πω τιποτα αλλο
δευτερη μεταγραφη
Spoiler: show
Image ειλικρινα τους επιασα κοροιδο,τον πηρα σε τιμη ευκαιριας,περιμενω πολλα απο αυτον
τριτη μεταγραφη
Spoiler: show
Imageαν και μικρος σε ηλικια με κοπο και πολυ προσπαθεια μπορει να παιζει βασικος απο φετος
τεταρτη μεταγραφη
Spoiler: show
Imageπολυ εργαλειο καλυπτει σχεδον την αριστερη πλευρα και θα προπονηθει και ως aml
πεμπτη μεταγραφη
Spoiler: show
Imageθεωρω οτι με την εμπειρια του να μας βοηθησει αρκετα
εκτη μεταγραφη
Spoiler: show
Imageαρκετο καλος keeper και επειδη ο γορδον μαλλον θα μας αφησει νωρις σκεφτικα οτι πρεπει να υπαρχει
εβδομη μεταγραφη
Spoiler: show
Imageαπο του χρονου ελπιζω να δειξει τι αξιζει
ογδοη μεταγραφη
Spoiler: show
Imageπαικτης που προσφερει αρκετες λυσεις
ενατη μεταγραφη
Spoiler: show
Imageγια μπακ απ του αργεντινου μια χαρα εινια
δεκατη μεταγραφη
Spoiler: show
Imageθα γινει μαχη με τον σισσε και πιστευω ο υγιης ανταγωνισμος να κανει καλο στην ομαδα
το παρεδωσε συνολικα
Spoiler: show
Image
τα αποτελεσματα απο τα φιλικα τα οποια ομως δεν προκειται να παιξουν σημαντικο ρολο αφου η ομαδα θα ειναι διαφορετικη στην πρεμιερα.
Image

η πρωτη κουπα κατεληξε στο μαντσεστερ με τον σερ τσιχλα να κανει κατι που του εχει γινει συνηθεια.μακαρι καποια μερα να του μοιασω...
Image
Tonight's The Night and is going to happen again and again...has to happen!!!(Dexter rules!!!!!!!!!!)
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλές μεταγραφές (πολύ καλές!!) και ίσως χρειαστείς χρόνο..
Είναι και 11αδας οι περισσότερες! :D :D
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
jackys
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 279
Joined: Fri Aug 05, 2005 9:53 am
Football Manager της ομάδας: Harrogate(fm 2007)
Αγαπημένη Ομάδα: Αποελ και Αρσεναλ
Status: Polloi gamiaes esinaxtikasin tzai arkepsa tzai fooumai
Location: Κάπου χαμένος στο κόσμο των παραμυθιών και της πραγματικότητας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολλές μεταγραφές άλλα κανένας Άγγλος! Προετοιμάσου για το Language Barrier που θα συναντήσεις στα παιχνίδια σου
Πριν αρκετά χρόνια πίστευαν ότι το να μην αφήνουν τους μαύρους στην Αμερική να μπαίνουν στα εστιατόρια των λευκών αλλά να τους αφήνουν να τρώνε έξω ήταν σωστό..... Ας μην πάμε πίσω σε αυτές τις εποχές επειδή μετά έρχονται άλλα

Τον ίσιο δρόμο, τον περπάτησα εγώ από την άλλη
έτσι βαδίζουν, οι τρελοί, οι δυνατοί και οι μεγάλοι



Τα πάντα για το στοίχημα
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρα πολη καλες μεταγραφες και μακαρι να δεσουν γριγορα.Με σισσε μπροστα δεν φοβαμαι τιποτα παμε γερα :drinking:
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σου ευχομαι καλη αρχη ....αλλωστε ηδη την εχεις με την ωραια παρουσιαση και τα πρωτα σκορ στα φιλικα.Πολυ καλες κινησεις στο μεταγραφικο παζαρι..βεβαια εχω μια απορια....τι παρατησες τα ωραια πιπινια στη Σουηδια να μπλεξεις με τις μαυρογατες....χαχα...

Αντε καλη συνεχεια..
Πατήστε το παρακάτω λίνκ να οδηγηθείτε στην μαγεία που μόνο το ποδόσφαιρο προσφέρει
Καλοκαίρι στην Αγγλία για μια νέα ευκαιρία.GATESHEAD story
Η ιστορία μου με την Γκέιτσχεντ εμπνευσμένη από την πραγματικότητα..?
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολη καλες μεταγραφες
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
oramatistis
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:09 pm
Football Manager της ομάδας: retire
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Αρσεναλ
Status: συπληρωνοντας το παζλ της επιτυχιας....σιγα σιγα μη παθουμε κ τιποτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω μαγκες για την υποστηριξη.ελπιζω να παει καλα η ομαδα και να διαβασετε μια ωραια ιστορια που θα θελετε να μαθετε την συνεχεια της.lgotzy02 δυστυχως ο χαρακτηρας αντιμετωπιζει καποια προβληματα τα οποια θα γινουν γνωστα στην πορεια της ιστορια και για αυτο δεν εκανε καποια κινηση στα πιπινια.

συνεχεια ιστορια.
Η πρωτη αγωνιστικη πλησιαζει και το αγχος οσο παει και αυξανεται με γεωμετρικη προοδο.τι υδρομασαζ εχω δοκιμασει,βολτα στα γειτονια παρκα τιποτα δεν με βοηθαει στο να χαλαρωσω.Ακομα και ο γιατρος μου προτεινε μια περιεργη μεθοδος.
γιατρος-σβεν πρεπει να κανεις κατι για να χαλαρωσεις
εγω-καλα αυτα τα συμπερασματα τα μαθαινετε στο παν/μιο?αν ειναι να βαλω και εγω εναν τιτλο στο σπιτι μου και να το παιζω γιατρος...
γιατρος-ειρωνας οπως παντα
εγω-με αυτα που εχω περασει απορω και εγω πως τα βγαζω περα
γιατρος-σαφως και δεν ειναι λιγο αυτο που σου εχει συμβει αλλα οπως ειπε και ο νιτσε"οτι δεν με σκοτωνει με κανει πιο δυνατο"
εγω-τι νιτσε και [System Interruption: Μη βρίζεις!] μου λες τωρα?αντε πες μου τι να κανω τωρα που πλησιαζει η συνεντευξη τυπου και το ντεμπουτο μου στην πρεμιερ λιγκ.
γιατρος-προσφατα διαβασα στο science illustrated of peoples' personalities οτι τα φυτα με την παρουσια τους συμβαλλουν στην βελτιωση της ψυχολογιας του ανθρωπου,μαλιστα πιστευουν οτι η αυρα των δενδρων ειναι τοσο δυνατη που αν καθησεις διπλα τους μπορουν να σου μεταδωσουν θετικη ενεργεια.Προσφατα μου ηρθε ενα διαφημιστικο φυλλαδιο στο οποιο διοργανωνουν ομαδικες εκδρομες στα αρχαια βρετανικα δαση και εκει ο πελατης εχει την δυνατοτητα να αγκαλιασει οποιοδηποτε δενδρο και να ρουφιξει ατελειωτη ενεργεια.
εγω-σου φαινομαι να εγω την πολυτελεια να κανω ταξιδακια?
γιατρος-ok but no offence εγω πληρωνομαι για το καλο σου.αν θελεις μπορεις να βρεις καποιον αλλο.
εγω-συγνωμη doc απλα τα νευρα μου ειναι τσιτωμενα και με το παραμικρο αρπαζομαι.λοιπον,υπαρχει καμια αλλη λυση?
γιατρος-κοιταξε,απο οτι μου ειπες, κανεις μερικες βολτες στα παρκα,τι στο καλο πηγαινε βρες ενα δενδρο εκει παρε και κανενα καλο βιβλιο για συντροφια και απλα ξαπλωσε στον κορμο του δενδρου δεν εχεις να χασεις και τιποτα....και μη ξεχνας να περνεις τα φαρμακα που σου εχω γραψει.
εγω-αλιμονο εχω καταντησει σαν τον house χωρις αυτα δεν την παλευω με την καμια.

αποχαιρετισα τον γιατρο και τραβηξα για το σπιτι.στην πορεια ειδα ενα βιβλιοπωλειο."δεν περναω να δω αν εχει κανενα καλο βιβλιο να περασω την ωρα μου?ισως ο επιστημονας να εχει δικιο"
μπαινω μεσα στο γραφικο μαγαζι.Η βικτωριανη διακοσμιση με ταξιδεψε στην στιγμη σε μια αλλη εποχη,ακομα και οι υπαλληλοι φορουσαν ρουχα που ηταν out of date...ωραιο το σκηνικο και το γεγονος οτι υπηρχε ενα δωματιο για τους πελατες οπου μπορουσαν να διαβασουν μερικα απο τα βιβλια που σκεφτονταν να αγορασουν πινοντας ενα τσαι του ανεβαζε το επιπεδο .Μιλησα λιγο με εναν απο τους υπαλληλους και αφου του εξηγησα τι αναζητουσα με οδηγησε σε ενα απο τα πολλα ραφια του μαγαζιου.
--Απο μεσα μου λεω "ας επιλεξει η μοιρα το βιβλιο που θα περασω την ωρα μου",εκλεισα τα ματια μου, προχωρισα λιγα βηματα μπροστα,μερικα πισω μεχρι που βρηκα σε εναν κουβα και μετα απο κατι ζεμπεκιες επεσα κατω...με το που σηκωσα το κεφαλι μου ενα βιβλιο βρισκοταν στο αριστερο χερι.τελικα η μοιρα μου ειχε δειξει τον δρομο...ηταν το βιβλιο "Μεγαλες προσδοκιες" του Καρολου Ντικενς.
Image
λιγα λογια για το απιθανο αυτο εργο
Η ιστορία, μας πάει πολύ πίσω, στο 1812, όπου ο συγγραφέας αφηγείται τη ζωή ενός μικρού φτωχού παιδιού, ορφανού από πολύ μικρή ηλικία, κάπου σε ένα μικρό χωριουδάκι στην Αγγλία.
Ο μικρός Πίπ μεγαλώνει με την αδερφή του και μαθαίνει από πολύ νωρίς τη δουλειά του σιδηρουργού, δουλεύοντας δίπλα στον άντρα της αδερφής του.
Τις ελεύθερες του ώρες, τις περνάει στο σπίτι της (περίεργης) κυρίας Χάβισαμ, παίζοντας με την όμορφη Εστέλλα, με την οποία είναι κρυφά ερωτευμένος.
Τα χρόνια περνούν με σκληρή δουλειά για το αγόρι, ενώ μεγαλώνοντας, μια μυστική υποτροφία, θα μεταφέρει τον ήρωά μας στο Λονδίνο?
Ο Τσαρλς Ντίκενς έγραψε τις Μεγάλες Προσδοκίες το 1861, μυθιστόρημα που γνώρισε τεράστια απήχηση μέσα και έξω από τα σύνορα της Αγγλίας..


Την επομενη μερα μετα την πρωινη προπονηση πηρα το βιβλιο που αγορασα και πηγα και ξαπλωσα σε ενα δενδρο.Αρχισα να διαβαζω....
" Κεφαλαιο 1
καθοτι το επωνυμο μου ειναι Πιρριπ και το βαφτιστικο μου ειναι φιλιπ,οταν ημουν μικρος η γλωσσα μου δεν τα καταφερνε να βγαλει κια απο τα δυο ονοματα τιποτα πιο μακροσυρτο 'η πιο ξεκαθαρο απο το Πιπ.Ετσι κι εγω ελεγα τ'ονομα μουΠιπ κι εμεινε να με φωναζουν Πιπ...."
Ειχα απορροφηθει τοσο απο το βιβλιο που σταδιακα ενιωθα το πνευμα και το σωμα μου σαν δυο ξεχωριστες οντοτητες.το σωμα μου ενιωσε ελαφρη σαν πουπουλο,τα βλεφαρα μου αρχισαν τα βαραινουν και δεν θα αργουσα να πεσω στην αγκαλια του Μορφεα....

Ονειρο
(Η συνεχεια στο επομενο επεισοδιο)

p.s.ελπιζω παιδια να σας αρεσει το στορυ.υπομονη και σε λιγο θα ερθει και το αγωνιστικο κομματι
Tonight's The Night and is going to happen again and again...has to happen!!!(Dexter rules!!!!!!!!!!)
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία επιλογή ομάδας και εξαιρετικές μεταγραφές!
Τα σκρίνσοτ όμως πρέπει να είναι σε μορφή JPEG.
oramatistis
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:09 pm
Football Manager της ομάδας: retire
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Αρσεναλ
Status: συπληρωνοντας το παζλ της επιτυχιας....σιγα σιγα μη παθουμε κ τιποτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

philip21 wrote:Ωραία επιλογή ομάδας και εξαιρετικές μεταγραφές!
Τα σκρίνσοτ όμως πρέπει να είναι σε μορφή JPEG.
κοιταξε εγω ακολουθησα τις οδηγιες που εχει το σιτε.τι εννοω?
πατησα πρινσκριν,βρηκα το αρχειο,το ανοιξα με την ζωγραφικη και μετα πατησα save as και στο ονομα στο τελος εβαλα .jpg
τι λαθος εχω κανει πες μου να το διορθωσω
Tonight's The Night and is going to happen again and again...has to happen!!!(Dexter rules!!!!!!!!!!)
oramatistis
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:09 pm
Football Manager της ομάδας: retire
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Αρσεναλ
Status: συπληρωνοντας το παζλ της επιτυχιας....σιγα σιγα μη παθουμε κ τιποτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχεια του ονειρου

Βρισκομαι σε ενα γηπεδο και ειμαι στην τρυφερη ηλικια των 22 χρονων.Εχω ακουσει οτι καπου στις εξεδρες βρισκονται μερικοι σκαουτερ που ηρθαν μονο και μονο για να με παρακολουθησουν.Ο αερας δυνατος,το γηπεδο βαρυ αφου λιγες ωρες νωριτερα εριξε μια ελαφρια βροχη και το δροσερο αερακι μεταφερι το φυσικο αρωμα του γρασιδιου.(Ξαφνικη φλασια)οι αντιπαλοι κερδιζουν κορνερ. Η μπαλα καταληγει στην μεγαλη περιοχη οπου ενας ατσουμπαλος παικτης χωρις να ξερει ουτε ο ιδιος πως το καταφερε κανει μια φοβερη λομπα με στοχο το δεκι παραθυρακι...
καποιος-ελα coach ξυπνα σε λιγο εχουμε προπονηση
εγω-εεεε που βρισκομαι?
αλλος-σε πηρε ο υπνος κατω απο ενα δενδρο με ενα βιβλιο αγκαλια
εγω-πω πως περασε η ωρα...(και αυτο το καταραμενο ονειρο?ποτε επιτελους θα με εγκαταληψει?),οκ ετοιμαστειτε και σε 5 λεπτα θα ειμαι ετοιμος

η μερες περνανε και το ντεμπουτο μου στο πρωταθλημα ερχεται ολο και πιο κοντα.Στην συνεντευξη τυπου ειχε γινει πανικος.Ειχα περασει και απο τον doc για να παρω και λιγο θαρρος και με συντροφους τα προζακ και κατι ηρεμιστικα εκανα ενα μεγαλο βημα για μενα μικρο ομως για τον απλο λαο,ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΟΥ,χωρις καμουφλαζ... Ειχα εμφανιστη σαν μασονος και στην αρχη οι δημοσιογραφοι νωμιζαν οτι ηταν καποιο αστειο. Καποια στιγμη,που για μενα φανηκε σαν αιωνιοτητα, τοσο αργη οσο το περπατημα του σαλιγκαριου,την τριπλα του χαριστεα,την στιγμη λιγο πριν σε πιασουν με σκονακι -kitrinh ακομα και η σκηνη στο superbad οπου το ψηλολιγμο παλικαρι πηδαει με αυτοθυσια για να πιασει το μπουκαλι που θα πηγαινε στην γκομενα που γουσταρε,κατεβασα την κουκουλα....μια νεκρικη σιγη ακολουθησε και ολοι κοιταζαν αμηχανοι χωρις ναξερουν πως να αντιδρασουν.Τελικα την σιωπη εσπασε ενας παλαβος που φωναξε THIS IS SPARTA!!!!και ολοι που βρισκονταν εκει μεσα εκτος απο την διοικηση ξεσπασε σε γελια...και ειδου ο λογος:
Image

εκεινη την στιγμη νομιζα οτι δεν θα τα καταφερνα αλλα τελικα με την παρευμαβση του προεδρου καταφερα να αποδρασω. Δεν ηξερα πως να αισθανθω,χαρουμενος που επιτελους αντιμετωπιζα τους δαιμονες μου 'η δυστυχισμενος που αντικριζα την πικρη αληθεια και το σκληρο προσωπο της κοινωνιας?

Μια απο τις σπουδαιοτερες μερες των αγγλων πλησιαζε και ποια ηταν αυτη?Μα φυσικα η εναρξη του πρωταθληματος
στην συνεντευξη τυπου το μονο που ειπα ειναι οτι περιμενω μια απλα καλη εμφανιση απο την ομαδα μου καθως στα πρωτα παιχνιδια πιο σημαντικο ρολο παιζει η τυχη παρα η προετοιμασια.Η ομαδα ηταν νεα με πολλες προσθηκες και για αυτον τον λογο χρειαζοταν πιστωση χρονου.

Πριν τον αγωνα wigan vs Sunderland
Παιδια παμε και οτι βγει το μονο που θελω απο εσας ειναι μια καλη εμφανιση
Spoiler: show
Imageδυστυχως χασαμε με γκολ στα τελευταια λεπτα,αν δεν ειχε τραυματιστει ο battaglia μπορει να περναμε τον βαθμο της ισοπαλιας.αρνητικο το γεγονος οτι δεν ειαμσταν καθοου απειλητικοι.Στο τελευταιο μπορει να φταιω ο τροπους που θελω να παιζουμε με πολλες και γρηγορες πασες,ελπιζω ο χρονος να με επιβραβευσει
2η αγωνιστικη Arsenal vs Sunderland
Μακαρι να μην τυχαιναμε την αρσεναλ τοσο νωρις.Παμε να κερδισουμε τις εντυπωσεις(οτι και αν σημαινει αυτο)
Spoiler: show
Image Ειμαι πικραμενος με το τελικο αποτελεσμα γιατι ειλικρινα δεν αξιζαμε την τεσσαρα,ειχαμε την κατοχη και τις περισσοτερες ευκαιριες.Η αρσεναλ απλα εδειξε γιατι θεωρειται μεγαλη ομαδα
2round league cup doncaster vs Sunderland
Ευκαιρια να δειξουμε τι αξιζουμε εστω και με εναν αδυναμο αντιπαλο.Εκανα πολλες αλλαγες γικα να ξεκουρασω μερικους αφου θεωρω το rotation πολυ σημαντικο
Spoiler: show
Image -mathima απλα τα πραματα,ελπιζω η νικη να μας δωσει φτερα και δυναμη για την συνεχεια
3η αγωνιστικη sunderland vs Fulham
Σημερα περιμενω την νικη,οποιοδηποτε αλλο αποτελεσμα θα θεωρειται αποτυχια.τζιμπριλ εξω γιατι μου φαινεται οτι δεν εχεις καταλαβει που βρισκεσαι.Ουτσε ελπιζω να ξεχασεις γρηγορα τις εξωτικες παραλιες τις ισπανιας και να συγκεντρωθεις στην ομαδα σου.
Spoiler: show
ImageΜπραβο αυτο ειναι,δεν τους αφησαμε να παρουν ανασα.Ουτσε και ματιε ησασταν απιθανοι,τι γκοαλρες ηταν αυτεες συνεχιστε παιδια μου
Image
μα καλα ποσο τυχερος ειναι ο σερ αλεξ?αλλα οπως ειπε και ο μεγας αλεξανδρος :η τυχη ευνοει τους δυνατους.

ακολουθει μια μεγαλη διακοπη του πρωταθληματος μεχρι τις 20/9 και το μονο που κανω ειναι να παω στην εκκλησια να αναψω ενα κερακι με την ελπιδα να μην επιστρεψει κανενας διεθνης μεσοβαρο τραυματισμο
Image

(συνεχιζεται)
Tonight's The Night and is going to happen again and again...has to happen!!!(Dexter rules!!!!!!!!!!)
oramatistis
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:09 pm
Football Manager της ομάδας: retire
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Αρσεναλ
Status: συπληρωνοντας το παζλ της επιτυχιας....σιγα σιγα μη παθουμε κ τιποτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οι παικτες επιστρεφουν μετα τις διεθνης υποχρεωσεις τους και δοξα το θεο δεν φερνουν μαζι τους και ασχημα νεα.υπηρχαν βεβαια μερικοι μικροτραυματισμοι 3-5 μερες αλλα αυτο δεν μας πειραζει.

4η αγωνιστικη Stoke vs sunderland
παιδια θελει πολυ προσοχη το παιχνιδι.μην επαναπαυθουμε και μας κανουν την ζημια.παμε δυνατα λοιπον για την νικη
Spoiler: show
Image τελικα το κερι που ειχα αναψη κρατησε και για το σημερινο παιχνιδι.ο αντιπαλος προπονητης ηταν πολυ καλα διαβασμενος και δεν μας αφηνε ελευθερους χωρους.ο ματιε ανοιξε τον δρομο για την νικη με ενα αριστα εκτελεσμενο φαουλ απο το ημικυκλιο της μεγαλης περιοχης.δυστυχως η απαντηση ηταν αμεση και πηγαμε στα αποδυτηρια μεμια γλυκοπικρη γευση στο στομα
3ος γυρος league cup Hull vs sunderland
παμε μπορουμε,προσπαθηστε να κρατησετε το μηδεν στην αμυνα και μπροστα δουλεψτε αυτα που κανουμε στην προπονηση
Spoiler: show
Imageτο σκορ ανοιξε απο πολυ νωρις παλι ο ματιε με φαουλ,απο εκεινο το σημειο και μετα καθησαμε πισω και προσπαθησαμε να χτυπησουμε στις αντεπιθεσεις.θετικο το γεγονος οτι δεν μας απειλησε ο αντιπαλος σοβαρα ουτε μια φορα παρα τους χωρους που του δωσαμε
οι επισκεψεις στον γιατρο καλα κρατουν.το βραδυ μετα την δουλεια διαβαζω την συνεχεια του βιβλιου κατι που με βοηθαει πολυ στον ψυχολογικο τομεα και με κανει να ξεφευγω απο τα προβληματα της καθημερινοτητας.ακομα δεν θελω να απολαυσω το αγγλικο lifestyle και προτιμω να δωσω το 100% του εαυτου μου στην ομαδα.οταν παρει η ομαδα τα πανω της τοτε θα μπορεσω να βγω εξω με την ηρεμια μου...

5η αγωνιστικη sunderland vs Hull
αυτη την φορα φιλοξενουμε την χαλ οπου θα κοντραριστουμε για τους τρεις βαθμους του πρωταθληματος.η χαλ ζηταει εκδικηση για τον αποκλεισμο της.εμεις απο την αλλη ελπιζουμε να προσφερουμε ωραιο θεαμα και φυσικα να στο τελος να φυγουμε με ολους τους βαθμους στην τσεπη μας.
Spoiler: show
Imageμε ενα μικρο ρισκο αφησα εξω τον ροσινα.στην θεση του εβαλα τον πιτσιρικα σαλβιο ο οποιος με μια εκπληκτικη σεντρα στο 12 λεπτο σερβηρε ετοιμο γκολ.η χαλ πιεσε αλλα καμια στιγμη δεν φοβηθηκαμε.στο τελος ο γκιοντα σφραγησε την νικη με ενα πλασε μεσα απο την μικρη περιοχη.ευχυχως που σε εκεινη την φαση η αμυνα τουςειχε κοιμηθει.

6η αγωνιστικη Blackburnvs Sunderland
Οι γηπεδουχοι προερχονται απο ενα σερι θετικων αποτελεσματων και βρισκονται στις πρωτες θεσεις του πρωταθληματος.
Κατεβαζω μια αμυντικογενης ομαδα και δινω εντολες να χτυπαμε με αντεπιθεσεις
Spoiler: show
Imageτι παθατε ρε παιδια!!!ειπαμε να μπειτε αμυντικα αλλα εσεις κλασατε πανω σας.στο πρωτο 15 οι περισσοτεροι μαρκαρατε με τα ματια και ουτε που καταλαβατε ποτε ρουφηξαμε τα δυο μπαλακια.ακομα ο λαιμος μου ποναει απο τις φωνες και τα καντιλια που σας εριξα για να ξυπνησετε.(τα ροδια μετα απο αυτο εκαναν συντηρηση δυναμεων και περιμεναν να κανουμε εμεις παιχνιδι κατι το οποιο αποδεικτηκε πολυ δυσκολο
ο οκτωβρης δεν ειχε μπει καλα και ειχα λαβει και το χειροτερο δωρο γενεθλιων στην ζωη μου.ακολουθει ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι στο οποιο αν παμε καλα θα συνεχισουμε με αλλη ψυχολογια καθως ακολουθουν δυο παιχνιδια εντος που πρεπει οπως και δηποτε να τα παρουμε...
7η αγωνιστικη everton vs sunderland
παιδια ιδια τακτικη με τα ροδια αλλα ελπιζω οχι και τα ιδια λαθη.αμυντικα και χτυπαμε στις αντεπιθεσεις.
Spoiler: show
Imageαρκετα καλα.ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.δυστυχως στο τελος του πρωτου ημιχρονου δεχ8ηκαμε ενα τερμα αλλα πρεπει ολοι να θυμομαστε οτι πριν σφυριξει ο διαιτητης τιποτα δεν εχει τελειωσει και πρεπει να δειχνουμε προσοχη. Η ισοπαλια ηταν το πιο δικαιο αποτελεσμα κατα την δικη μου αποψη
συνεχεια
p.s.παιδια οι εικονες εμφανιζονται κανονικα 'η υπαρχει κανενα προβλημα?
μπορει το βραδυ να γραψω την συνεχεια.θα δουμε.
Tonight's The Night and is going to happen again and again...has to happen!!!(Dexter rules!!!!!!!!!!)
oramatistis
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:09 pm
Football Manager της ομάδας: retire
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Αρσεναλ
Status: συπληρωνοντας το παζλ της επιτυχιας....σιγα σιγα μη παθουμε κ τιποτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

off topic

Δυστυχως το τελευταιο διαστημα δεν εκατσα καθολου να ασχοληθω με την ιστορια.το θεμα ειναι οτι κανεις δεν εστειλε ενα ποστ ετσι για το γαμωτο...και οπως γνωριζετε τετοια σχολια σου δινουν την δυναμη και την διαθεση να συνεχιζεις να γραφεις.Παμε στα δικα μας τωρα


8η αγωνιστικη Sunderland vs W.B.A

Εχουμε καιρο να παρουμε την νικη και μια πιθανη απωλεια σημερα θα ειναι ικανη να δημιουργισει τα πρωτα συννεφα πανω απο το σταδιο του φωτος.Παμε γερα και δωστε τα ολα για τους φιλαθλους μας
Spoiler: show
Image Μπραβο αυτο ειναι.Αρχοντικη εμφανιση!!!Καλα ματιε η λομπα που εσκασες ηταν ολα τα λεφτα,και εστ ουτσε ελπιζω να συνεχισεις τις καλες εμφανισεις.
9η αγωνιστικη Sunderland vs Portsmouth

Σημερα βρηκα την ευκαιρια τα μιλησω με τους ελληνες μπασινα και γκεκα και θυμηθηκα λιγο την ελλαδα μας.Οσο αφορα το παιχνιδι συμφωνα με το ρητο:ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει οποτε και εγω κατεβασα παλι το ιδιο συστημα.Ευτυχως που δεν εχω και ευρωπαικες υποχρεωσεις οποτε το rotation γινεται πιο ευκολα.
Spoiler: show
Image Μπορει η πορτμουθ να ειχε την κατοχη αλλα μπορω να πω οτι ποτε δεν μας απειλησε.βεβαια και εμεις παιξαμε κατενατσιο οποτε ισως για αυτο να προσπαθησαν να σκοραρουν μονο απο μακρια(που πας βρε καταμητρο!!!!).Ετσι και εμεις εκμεταλλευτηκαμε με τον καλυτερο τροπο τον χωρο που μας εδωσε ο αντιπαλος και χτυπησαμε στις αντεπιθεσεις.Δυστυχως το γκολ που δεχτηκαμε στις καθυστερησεις με προβληματισε αφου απο οτι φανηκε για αλλη μαι φορα δειξαμε ελλειψη αυτοσυγκενρωσης στα τελευταια λεπτα
10 αγωνιστικη tottenham vs sunderland

Παιδια γνωριζω οτι η κατασταση δεν ειναι ευνοικη μιας και παιζουμε με μια απο τις καλυτερες ομαδες της αγγλιας.το μονο που ζηταω εινια προσοχη και να κανετε οτι μπορειτε
Spoiler: show
ImageΔεν πειραζει συνεχιζουμε δυνατα.Απο την αρχη της σεζον ξεραμε οτι απο καποιες εδρες δεν θα περναμε ουτε εναν βαθμο και αυτη ηταν μια απο αυτες.Θετικο το γεγονος οτι ο Ουτσε σκοραρε ξανα.ηταν ενα δικαιο αποτελεσμα
11 αγωνιστικη sunderland vs chelsea

Το γηπεδο ηταν καταμεστο οπως συνηθως.Το εορταστικο κλιμα που επικρατουσε εδινε αλλη πνοη στο σημερινο ματς.Για πρωτη φορα θα αντιμετωπιζαμε ενας τοσο σοβαρο αντιπαλο στα ισα.

Οι εντεκαδες
Spoiler: show
Image
Σχολιασμος αγωνα

Πρωτο κορνερ για την τσελσι στο 5ο λεπτο και πηγαινει να το εκτελεσει ο κουαρεσμα
Spoiler: show
πηδαει στον θεο ο ντρογκα και με κεφαλια κανει το 0-1 -toixos2 -toixos2 -toixos2
καλα ξεκινησαμε βλεπω...
στο 11ο λεπτο ο ροσινα κανει ενα-δυο με τον ουτσε.Ο τελευταιος την ξανασπαει απο τα πλαγια στον ροσινα ο οποιος ιεναι μεσα στην μικρη περιοχη και
Spoiler: show
ο ηλιθιος χανει το κοντρολ με αποτελεσμα να μπλοκαρει την μπαλα ο τσεχ
15ο λεπτο ο ροσινα απο την δεξια πλευτα περναει εναν παικτη βγαζει καθετη μπαλια,ουτσε τετ-α-τετ και
Spoiler: show
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi
αρχιζω να φωναζω να αγκαλιαζω παικτες οπου
Spoiler: show
ο ρεφερι δινει οφσαιντ -kwloxero
19ο λεπτο και ο ματιε εκτελει κορνετ,οι αμυντικοι διωχνουν αρχικα,ομως η μπαλα καταληγει στον μπαταλια που βρισκεται στα 35 μετρα.σηκωνει το κεφαλι και την δινει αμεσως στον αλεξ που ειναι αμαρκατιστος στην αριστερη γωνια της μεγαλης περιοχης. Ο αλεξ δεν χανει τον χρονο,πιανει ενα φαλτσαριστο σουτ και
Spoiler: show
ο τσεχ διωχνει με υπερενταση σε πλαγιο -thymwmenos -thymwmenos
ΑΝΤΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!!ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΕΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
22ο λεπτο εκτελει κορνερ απο αριστερα ο ματιε η μπαλα κατευθυνεται προς το σημειο του πεναλτυ
Spoiler: show
πηδαει ο φερντιναντ πιο ψηλα απο ολους και γκοοοοολλλλλλλλλλλλλ -doublekiss -doublekiss -gioupi
31ολεπτο και την μπαλα εχει ο μπαταλια στο κεντρο,μπροστα τους εχει τους μικελ και εσσιεν ενω λιγο πιο πισω απο αυτους βρισκονται συγκεντρωμενοι οι τερι,κοουλ,καρβαλιο,μποσινγκουα και καπου στα χαμενα αναμεσα τους ο ουτσε.ο αργεντινος δεν δισταζει και δοκιμαζει μια λομπα πανω απο ολους και η μπαλα κατευθυνεται προς το ημικυκλιο της μεγαλης περιοχης.τρεχει ο τσεχ να την διωξει
Spoiler: show
ομως υπολογιζε χωρις τον μαυρουλη που ετρεχε λες και ειχε παρει φωτια ο κωλος του.ο τελευταιος την τσιμπαει με κεφαλια,περναει τον τσεχ και 2-1!!!!!!!!!!!!
πλεον φωναζω τους παικτες να τραβηχτουν πισω και καπου καπου να χρονοτριβουν
τι το ηθελα ο λακαμας???η τσελσι κερδιζει κορνερ και παει παλι ο κουαρεσμα να το εκτελεσει
Spoiler: show
ακριβως οπως και στην πρωτη φαση η τσελσι ετσι απλα κανει το 2-2.... -maxairia
παμε παλι απο την αρχη λοιπον
43ο λεπτο ο κουαρεσμα κανει ανενοχλητος την σεντρα.ο μαλουντα με ενα εντυπωσιακο γυριστο πιανει το σουτ και η μπαλα παει δοκαρι.....
Spoiler: show
και αουτ :oops: ζοριστικα σε αυτην την φαση μπορω να πω
46ο λεπτο ματιε ξανα κορνερ απο δεξια,την κεφαλια ο φερντιναντ και
Spoiler: show
πανω απο τα δοκαρια
Οι δυο ομαδες πανε στα αποδυτηρια ενω το σκορ ειναι 2-2
αναγκαζομαι να βγαλω τον αλεξ που οι παικτες τις τσελσι τον περασανε για σακο του μποξ και στην θεση του να βαλω τον κολινς
εναρξη δευτερου ημιχρονου
62ο λεπτο φαουλ ο κουαρεσμα σε σημειο που μοιαζει με κορνερ.ασχημα εκτελεσμενο(πολυ πλαγια),πηδαει ο τερι αλλα εχοντας και τον γκιοντα απο κοντα δεν καταφερε παρα να την στειλει εξω
65ο λεπτο κορνερ κουαρεσμα,η μπαλα μετα απο πολλες κοντρες καταληγει στα ποδια του μαλουντα που βρισεκται στο σημειο του πεναλτυ και...
Spoiler: show
ο εκφωνητης παρακαλει τον παικτη να παει να παραλαβει την μπεκατσα του μετα το τελος του αγωνα
βγαζω τον ουτσε που εχει κουραστει και βαζω τον σισε ελπιζοντας να εκμεταλλευτω την φρεσκαδα και την εκρηκτικοτητα του
βγαινει και ο whitehead και την θεση του περνει ο αντριεν
75ο λεπτο και μετα απο μια φαση διαρκειας μεσα στην μεγαλη περιοχη η μπαλα καταληγει στον
Spoiler: show
λαμπαρντ ο οποιος δεν δυσκολευεται να κανει το 2-3
βγαινει ο κουαρεσμα και μπαινει ο τζο κοουλ
79ολεπτο ο αντριεν σπαει την μπαλα στον ματιε.ο τελευταιος ζοριζει για λιγη ωρα τον μποσινγκουα και κερδιζει μερικα μετρα,σε καποια στιγμη τον περναει σαν σταματημενο,μπαινει μεσα στην περιοχη απο πολυ πλαγια και αφου δεν μπορει να κανει σουτ κανει μια σεντρα στα τυφλα
Spoiler: show
ο αντριεν καθολη την διαρκεια παρακολουθουσε την φαση και την καταλληλη στιγμη πεταχτηκε εκει που κανεις δεν το περιμενε και εκανε το 3-3 -kavala -kavala -kavala
Συγκολιστικο παιχνιδι
Οι δυο ομαδες απο εκεινο το σημειο και μετα δεν απειλησαν σχεδον καθολου αφου δεν ειχαν και πολλες δυναμεις να συνεχισουν και ετσι το ματς ελειξε 3-3
Spoiler: show
Image
αμεσως μετα ακολουει παιχνιδι κυπελλου παλι με την τσελσι.Δυστυχως δεν κατεβαζω την βασικη ομαδα με αποτελεσμα
Spoiler: show
Image
και οι εντεκαδες
Spoiler: show
Image
αν ηξερα οτι και ο χιντινγκ θα κατεβασε αναπληρωματικους τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα.μαλιστα στο τελος αναγκαστηκαμε να παιξουμε και με εναν παικτη λιγοτερο για πανω απο 40 λεπτα αφου ενας δικος μας τραυματιστηκε και δεν μπορουσα να κανω καποια αλλαγη.η συντριβη λογικο να ακολουθησει μετα
Tonight's The Night and is going to happen again and again...has to happen!!!(Dexter rules!!!!!!!!!!)
Post Reply

Return to “Retire / Resign”