Να Ξανακάνουμε τον ΑΟΞ απειλή

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...

Πόσους τίτλους θα πάρ τη σαιζόν 2011-2012?

Poll ended at Mon Jun 01, 2009 12:45 am

Κανέναν
4
44%
Έναν(κύπελλο/πρωτάθλημα/UEFA)
4
44%
2 (double με κύπελλο πρωτάθλημα, uefa, κύπελλο/ πρωτάθλημα)
0
No votes
3 (triple)
1
11%
 
Total votes: 9
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ας ελπισουμε του χρονου να κανεις το νταμπλ
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
GiannisXanthi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Sun Jan 25, 2009 11:21 am
Football Manager της ομάδας: Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Ξάνθη, Nottingham forest, Juve
Status: Quo
Location: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μακάρι φίλε μου, αλλα είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ δύσκολο. Όχι λόγω ανταγωνισμού, αλλά λόγω ομάδας. Η μισή ομάδα έφυγε. Και το χειρότερο ήταν ότι έφυγαν οι παίχτες οι ενδεκαδάτοι οι οποίοι έκαναν την διαφορά. Στα δικά μας τώρα. Η ομάδα ξεκίνησε με budget 1.6 Millions και βλέψεις για title challenge. Η πρώτη προσφορά για τον marquinhos δεν άργησε να έρθει. Η juventus έδινε 13.5 εκ των οποίων τα 2/3 ήταν σε δόσεις και μετά από 10 γκολ. όπως ήταν λογικό αρνήθηκα, αλλά λόγω γκρίνιας του παίχτη έστειλα fax προς κάθε ενδιαφερόμενο πως ο παίχτης πωλείτε προς 20 εκατομύρια. Τσίμπισε η valencia και τον έκανε δικό της. Ο ισπανός πιτσιρίκος που αναφέρεται παραπάνω, είναι διεθνής με την ομάδα των Κ21 της χώρας του και οι καλές του εμφανίσεις έφεραν σκαουτερς. Η μπενφίκα έδηξε από την αρχή το ενδιαφέρον της και τον απέκτησε για 10 εκατομύρια. Τέλος ο Λειβακαμπέσι έφυγε με 2 μύρια γιατί το 2ο μισό της περσινής χρονιάς έλεγε πως δεν θα ανανεώσει το συμβόλαιο του και για να μην την πατήσω όπως με τον Τάιντερ τον έδωσα. Βέβαια με τόσους στην έξοδο έπρεπε να έχουμε και κάποιους που θα έρθουν. Χρειαζόμασταν έναν στο κέντρο που να δίνει ανάσες στους υπάρχοντες, 4 αριστεροπόδαρους, 2 στην άμυνα και 2 στα εξτρέμ, έναν κεντρικό αμυντικό, ένα δεξί εξτρέμ και έναν στην επίθεση ο οποίος θα έπερνε την φανέλα του βασικού σπίτι του. Ας αρχίσουμε λοιπόν ^^

Spoiler: show
Ήρθε για μπάκ απ και να δίνει ανάσες στον εκάστοτε αριστερό μπάκ
Image
Spoiler: show
Επίσης μπάκ για τον orozco
Image
Spoiler: show
Μετά τη φυγή λειβακαμπέσι, έπρεπε να βρώ ένα βασικό αριστερό μπακ
Image
Spoiler: show
Επίσης ένας ακόμα που μπορεί να παίξει κατ'ανάγκην και αριστερό μπακ, αν και δεν τον κόβω. προορίζετε μπάκ απ του tremolada αλλά και άλλων παιχτών μιας και είναι πολυεργαλείο.
Image
Spoiler: show
Ένας ακόμα παίχτης που μπορεί να παίξει και αριστερά αλλά αποκτήθηκε για δεξί μπάκ. Θα παλέυει με ριζογιάννη για τη φανέλα του βασικού
Image
Spoiler: show
Ένας παίχτης που ήρθε για να παίζει πάνω δεξιά και να βγάζει σέντρες και φαίνετε ότι θα τα καταφέρει και θα καθιερωθέι βασικός
Image
Τα 3 καλά τώρα
Αναφέρθηκα σε αυτός παραπάνω. Προέρχετε από τα τσικό της ίντερ, παίζει και στις 2 πτέρυγες στα εξτρέμ και είναι βασικός στις ελπίδες της Ιταλίας
Spoiler: show
Image
ένα από τα (irl) 10 μεγαλύτερα ταλέντα του τσου λου. Από τον παναθηναικό ο...
Spoiler: show
Image
Μάλλον βασικός.
Για το τέλος άφησα τον επιθετικό που αγοράσαμε. Μιας και δεν ειχαμε το άπειρο μπάτζετ μετά τις αγορές από νότειο αμερική και ιταλία έπρεπε να βολευτώ με τα 4 μύρια που μου είχαν μείνει (από τα 20 επαναλαμβάνω) και πήρα τον
Spoiler: show
Image
Θα πάρει φανέλα βασικού ανετότατα γιατί με τριπόδι και καζαρίνε δεν κάνεις δουλειά. Α, πήραμε πίσω τον tripodi και νομίζω ότι θα παλέψουν με τον Cazarine για την θέση δίπλα στον άνωθεν.
Αυτές θα είναι ΜΑΛΛΟΝ οι μεταγραφές για το καλοκαίρι. Ότι καινουριο προκύψει θα γίνει ανανέωση.

Γενικό πλάνο των μεγραφών(ο παλμετιέρι δεν είναι μέσα γιατί κατα λάθος πάτησα delay)
Spoiler: show
Image
Αγωνιστικά:
4ος προκρηματικός του UEFA:
Club Brugge VS Skoda Xanthi
Οι οπαδοί ήταν απαισιόδοξοι για το μάτς και δεν θα έλεγα ότι δικαιώθηκαν απόλυτα γιατί πετύχαμε έναν από τους 3 στόχους μας. Να σκοράρουμε
Image
(οι άλλοι 2 στόχοι ήταν να μην φάμε γκολ και να κερδίσουμε)
Τέλος πάντων πιστεύω ότι μπορούμε να περάσουμε.


Συμπερασματικά: Αν και έγινε σχετικώς καλή διαχείρηση budget και λεω καλή γιατί ήρθαν παίχτες εκεί που πονούσαμε αλλα σχετικώς γιατί αυτοί που φύγαν ήταν μια κλάση πάνω. Αλλά η μία κλάση πάνω δυστυχώς σου κάθεται μια στις τόσες. Εμέις είχαμε την τύχη να μας κάτσουν παραπάνω από μια μαζί ^^ Ας ελπίσουμε ότι στο τέλος της σαιζόν (αυτό θα το δούμε κατά Ιούνη μεριά) θα έχουμε θετική κατάληξη, αν και έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να αφήσω την Ξάνθη για κάποια άλλη ομάδα το καλοκαίρι που έρχετε. Θα το σκεφτω και θα το μάθετε σίγουρα. Παω για ύπνο τώρα -nani -nani
GiannisXanthi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Sun Jan 25, 2009 11:21 am
Football Manager της ομάδας: Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Ξάνθη, Nottingham forest, Juve
Status: Quo
Location: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Spoiler: show
Αν δεν σας αρέσει κάτι στον τρόπο δόμησης της ιστορίας πείτε το για να μην γράφω μόνο εγώ γιατί αν συνεχίσουμε έτσι θα βαρεθώ εύκολα
Μετά το εν μέρει θετικό αποτλεσμα στην Μπρίτζ ήρθαμε περιμέναμε τον επαναληπτηκό 15 μέρες μετά. Οι οπαδοί αυτήν την φορά ήταν αισιόδοξοι για την έκβαση του αγώνα. Το θέλαμε πάρα πολύ αυτό το ματς γιατί όλοι μας γουστάραμε να βγάλουμε αυτήν την ομάδα μια φορά στους ομίλους του UEFA και επίσης να κλέισουμε κάποια στοματα όσο αναφορά το ποιόν της ομάδας. Έφτασε λοιπόν η μεγάλη στιγμή. Πρώτη Σεπτεμβρίου, περισσότεροι από 6000 οπαδοί ήρθαν να υποστηρίξουν την προσπάθεια της ομάδος για την είσοδο στους ομίλους. Ξέραμε ότι είναι δύσκολη αναμέτριση
Spoiler: show
Image
ΝΑΙ!! Το πρώτο γκόλ ήρθε να μας δώσει κουράγιο και το 2ο να επιβαιβαιώσει ότι μπορούμε. ΣΤο τέλος παραλίγο να μας κάνουν το 2-1 και να πάμε παράταση αλλά ο pecanha ήταν εκεί. Αυτή βέβαια ήταν και η μοναδική κλασσική ευκαιρία τους
3 μέρες μετά ήρθε η ώρα για την αρχή του νεου πρωταθλήματος Superleague

Superleague Day 1

Εκτός με τον Πιερικό. Μια ομάδα που πρόπερσι νικίσαμε δύο φορές. Η ομάδα είναι κουρασμένη αλλά θα παίξουν βασικοί γιατί μετά εχουμε 2 εβδομάδες κενό λόγω υποχρεώσεων των εθνικών ομάδων
Spoiler: show
Image
Δυστυχώς δεν καταφέραμε να νικήσουμε αν και είχαμε στο 89 μια κλασσικότατη ευκαιρία με τον Cazarine που μετά από λάθος του τερματζη β΄ρεθηκε τετ-α-τετ με το τέρμα αλλά (ελπίζω) λόγω πίεσης δεν έστειλε τη μπάλα στην κενή εστία.
Σειρά έχει η κλήρωση του UEFA. Με την ομάδα να πιστεύει στο θαύμα και να παρακαλάει για μία ευνοική κλήρωση πήγαμε στο monaco (ή όπου αλλού γίνετε)
Spoiler: show
Image
Δεν χαρακτηρίζετε ΠΟΛΥ καλή αλλά αποφύγαμε άλλα μεγαθήρια το οποίο μας επιτρέπει να ονειρευτούμε λίγο
Επιστροφή στην Ελληνική πραγματικότητα.

Superleague Day 2
Ξάνθη εναντίων Πανσεραικού
Το πρώτο ματς το χάσαμε αλλά ΠΡΕΠΕΙ και ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να κερδίσουμε αυτό εδώ ώστε σε πρώτη φάση να ευχαριστήσουμε τους οπαδούς που μας βοήθησαν να περάσουμε στους ομίλους και επίσης να μην χάσουμε άλλους βαθμούς σε μάτς τα οποία θεωρούμε δεδομένα για βαθμούς
Spoiler: show
Image
ευχτώς έχουμε τα χαφ και βάζουμε γκολάκια. Πάντως η αποβολή του centurion έδωσε όθηση στην ομάδα
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρα πολη καλες οι μεταγραφες
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
GiannisXanthi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Sun Jan 25, 2009 11:21 am
Football Manager της ομάδας: Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Ξάνθη, Nottingham forest, Juve
Status: Quo
Location: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Image
Ήρθε η ωρα για τον πρώτο αγώνα της Ξάνθης στους ομίλους του UEFA σε αυτά τα 44 χρόνια ζωής της. Αντίπαλος η Πάντα υπολογίσιμη Sparta Prague. Όπλο μας η έδρα, ευελπιστούμε να κάνουμε είσοδο με το δεξί σε αυτήν την πρώτη φορά τους ομίλους
Spoiler: show
Image
Δεν τα καταφέραμε τελικά. Δεν πειράζει γιατί οι βλέψεις μας δεν ήταν για τέτοια μεγαλεία.
Το σκεφτόταν πολύ καιρό στο μυαλό του. Από το καλοκαίρι ακόμα, πρίν το μάτς με την Μπίζ

Superleague Day 3
Spoiler: show
Επιστροφή στο εγχώριο πρωτάθλημα στο ματς με την ΑΕΚ
Image
Ήταν εκτός έδρας. Ξεκινήσαμε δυνατά, βάλαμε το γκολ αλλά μετά πέσαμε. Όταν μειώσαμε σε 3-2 παίζαμε καλύτερο ποδοσφαιρό αλλά πάλι δεν κάναμε κάτι
Ρε λες? Αξίζει ή όχι?

Superleague Day 4

Το ματς με τον ΆΡη είναι ένα που όλοι στην Ξάνθη θέλουμε να πάρουμε λόγω "αντιπαλότητας"
Spoiler: show
Image
Ήμασταν κλάσης ανώτεροι αλλά δεν έχουμε το εύκολο γκολ ρε γαμώτο
Η σκέψη μεγάλωνε στο μυαλό του. Ήταν η αγαπημένη του ομάδα αλλά δεν ήξερε αν υπήρχε λόγος με την ομάδα που έχει φετος

Image

Εκτός έδρας αγώνας με την braga. Πραγματικά δεν περιμένω κάτι ιδιαίτερο, ας πάνε και ας παίξουν τα παιδιά για την εμπειρία
Spoiler: show
Image
καλά το πηγέναμε αλλά χάλασε στον δρόμο
Προσπαθούσε να σκέφτεται ΜΟΝΟ το "ντέρπυ της θράκης". Γέλασε, έτσι το λένε οι κομοτηναίοι. Κάθησε στον υπολογηστή του και έβαλε να δει τα video που έχουν ανεβάσει οι γείτωνες για να πικάρουν τους Ξάνθώτες στο youtube [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Lqnf_5YM3YQ[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EESoxCBW ... re=related[/youtube].
Γέλασε δυνατά αυτή τη φορά. Η ομάδα στα μεταξύ τους ματς επι της θητίας του, η οποία ήταν από τη στιγμή που πρωτοανέβηκε στην πρώτη τη τάξη κατηγορία, δεν είχε χάσει αλλά δυστυχώς είχε μια ισοπαλία. Ήθελε να έχει το απόλυτο των νικών. Κάπου εκεί έκλεισε την οθόνη ενώ είχε βάλει να ακούσει ενα από τα αγαπημένα του τραγούδια [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RXwqxZJcq44[/youtube]
Ήξερε και την εισαγωγή, ναι αυτό με την πρέζα που λέει ο Παυλάρας. Εκείνη τη στιγμή το αποφάσισε. Μετά τον πανθρακικό θα το έκανε. Πάει και τελείωσε.


Superleague Day 5
Το μάτς μέσα στην κομοτηνή. Σε μία φορτισμένη ατμόσφαιρα η ομάδα της Κομοτηνής υποδέχετε την Ξάνθη
Spoiler: show
Image
Όχι τόσο εύκολη νίκη όσο δείχνει το τελικό αποτέλεσμα μιας και πολλά σούτ την Ξάνθης ήταν πολύ έξω από την περιοχή.
Οι φίλαθλοι της Ξάνθης τον καταχειροκροτούσαν φωνάζοντας ένα ακατάληπτο σύνθημα, μόνο που αυτός το ήξερε, όχι γιατί το είχε ακούσει, αλλά γιατί το είχε φωνάξει, ήταν ένας από αυτός και δεν άνηκε σε αυτόν τον πάγκο. Προτημούσε να είναι κάπου αλλού και απλά να βλέπει αυτήν την ομάδα να κερδίζει και να το ζει από μακρια και όταν του δίνεται η ευκαιρία να πηγαίνει και να βλέπει την ομάδα της καρδιάς του. Ale Ajacta Est (ή κάπως έτσι (: (: ) Όταν φτάσαν στα Πηγάδια οι Φίλαθλοι της ομάδας τους επεφύλασαν υποδοχή ηρώων. Καπνογώνα πυρσοί και δεν συμαζέυεται. Φώναζαν επίσης συνθήματα για τον προπονητή που τους είχε πάει τόσο ψηλά. Εκείνος όμως ήξερε πως η ομάδα φέτος θα κάνει 1-2 βήματα πίσω. Χειροκρότησε τον κόσμο. Και έφυγε για το Σαλέ όπου είχε κλείσει ραντεβού με τον μεγάλο

Ο ήρωας μας
Ο Πρόεδρος
Συγχαριτήρια Γιάννη για την νίκη, αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν ήρθες γι'αυτό. Αυτό το βλέμα δεν δείχνει άνθρωπο πού ήρθε εδώ για κάτι καλό.
Σε ευχαριστώ πρόεδρε και πολύ καλά κατάλαβες ότι δεν ήρθα για πολύ καλό σκοπό εδώ σήμερα. Πάντα το φανταζόμουν ότι είσαι γάτα. Τώρα στα δικά μας. Δεν ήρθα να σου παραδώσω την παραίτηση μου, αλλά για να σου την ανακοινώσω. Μην προσπαθήσεις να με μεταπείσεις. Δεν θα τα καταφέρεις. Νομίζω ότι έχω κλείσει τον κύκλο μου ως προπονητής της Ξάνθης και επίσης υπάρχουν και προσωπικοί λόγοι που δεν είναι της παρούσης να αναφερθούν.
Μα? Πώς? Η ομάδα πάει πολύ καλά ρε Γιάννη φέτος γιατί να την παρατήσεις. Δηλάδη..
Κοιτα να δείς Χρήστο,μπορώ να σε λεω Χρήστο πλέον έτσι?,πήγε πίσω στην Κάβα και έβαλε ένα ποτήρι ουίσκι και έστριψε ένα τσιγάρο,η ομάδα νομίζω ότι φέτος δεν μπορεί να φτάσει ψηλά και αυτό είναι 100% δικό μου σφάλμα λόφω εσφαλμένων επίλογών, ΑΛΛΑ δεν φεύγ γι'αυτό. Θυμήσου τον λόγο που έφυγε ο Δημήτρης ο Ζωγραφάκης, έκλεισα τον κύκλο μου και κουράστικά, θέλω νέες εμπειρίες και νέα δεδομένα στη ζωή μου. Μπορεί να πάω σε μιά όμάδα που πάει για Champions league αλλά μπορεί να παω σε μια ομάδα της τελευταίας κατηγορίας, αλλά ένα είναι σίγουρο, θα φύγω από Ελλάδα. Δεν μπορώ άλλο. Είμαι 36 χρόνια εδώ, θα πάω στην Αγγλία. Όπως ξέρεις είμαι μισός Άγγλος και έχω έναν θείο που μπορεί να με βολέψει κάπου. Τώρα στο θέμα μας. Θα κάνεις δεκτή την παραίτηση μου ή θα αναγκαστείς να με απολύσεις γιατί δεν θα έρχομαι στις προπονήσεις?
Εντάξει ρε Γιάννη, αφού δεν μπορώ να σε μεταπείσω, απλά θέλω να δώ πως θα το πείς στους έξω.
Χρήστο θα με καταλάβουν γιατί είμαι ένας από αυτός, όχι ένας από εσάς. Λοιπόν τώρα σε αφήνω γιατί εχω κάποια fax στο σπίτι με ομάδες που αναζιτούν προπονητή. Τα λέμε Χρήστο.

Off Topic:
Λοιπόν αγαπούλες ή να πω αγαπούλα μιας μόνο ο xks ασχολείτε. Τέλος πάντων, το μάνατζερ για ένα σταματάει για κάτι λιγότερο από 3 βδομάδες για τις πανελλαδικές. Θα σας Ξαναγράψω τέλη Μάη εδώ, παρόλο που θα συνεχίζω για διαβάζω τις ιστορίες των άλλων. Απλά θα πάω http://www.petrinoslofos.gr εκεί (ναι δικό μας είναι) και έχω ίντερνετ αλλά όχι μάνατζερ. Αυτά από μένα. Wish me luck
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και 3 στο τοπικο ντερμπι
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Post Reply

Return to “Retire / Resign”