La signora ? indietro - Lady is Back

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη συνεχεια,-θελω το λιγοτερο champions league- :-)
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξέρω αν μπορώ τοσο ψηλά, έχω θέσει ως στόχους τελικό κυπέλου οσον αφορά το κύπελο 1ος-3ος οσον αφορά το πρωτάθλημα και τουλάχιστον στους 8 του chου-lου... Ειδομεν...
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La signora - Continue


Catania VS Juventus

Image

-Θα σας το πω απλά, ΒΓΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ...

Image

Μέτρια εμφάνιση απο πολλούς, Τεράστια εμφάνιση απο τον Salihamidzic δικαιολογημένα Μan of the Match (8,1), Κάκιστη εμφάνιση απο τον Amauri (κοντα στο 5,4), αλλά αυτο που έχει πιο πολύ σημασία είναι τοι πήραμε το match, ομως μπορούσαμε και καλύτερα... Δυστηχώς ακόμα ενας τραυματισμός, αυτή τη φορά είναι ο Τρεζεγκιέ, αλλα πιθανότατα θα προλάβει το μάτς με την Μπολόνια..


Τα υπόλοιπα αποτελέσματα με αξιοσημείοτο το Χινάρι της Ιντερ!

Image


Πουλήσαμε το 50% του Luca Castiglia στην Livorno για 220.000 ? με μελλοντικο ποσο ολοκληρωτικής αγοράς του παίχτη 450.000 ?

Image


Κλείσαμε τον Ελεύθερο και έμπειρο Thomas Gravesen με μικρό συμβόλαιο για 2 χρόνια, πιστεύω καλή επιλογή για παγκο...
Image

Image



Τώρα περιμένουμε το επόμενο ματς που θα αργήσει λίγες μέρες λόγο προκριματικών Μουντιάλ...


Ηρθε η ώρα για το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι!! Με αντίπαλο την Μπολόνια του Sinisa Mihajlovic...



Θα παίξουμε με το ίδιο σύστημα και θα αλλάξουμε μερικά πρόσωπα!!

Image

Μπορείτε, δεν είναι δύσκολο...Πιστέψτε το...


Image

Απαράδεκτοι, όλοι σας... Δεν το πιστεύω... Επρεπε να πάρουμε πέναλτυ για να κερδίσουμε; Πάλι καλα που δεν το χάσαμε κ αυτό...

Στην κυριολεξία στο 90' ανέβασα τους ML & MR σε ΑΜL/R και εβαλα τις μπάρες tempo & mentality στο φουλ... Ευτυχώς δουλεψε κ για τεσσερα λεπτα δεν βγήκαμε απο την περιοχή τους (ευτυχως γιατι υπήρχε κυνδινος για γκολ) και τελικα απο αυτη την πιεση τους αναγκάσαμε να δώσουν πέναλτυ...

Ολα τα αποτελέσματα της Serie A:
Image


Και τώρα Liverpool για Ch.L. Δύσκολο μάτς.. Θα δώσω Συνέντευξη τύπου... Περιμένω τις ερωτήσεις απο εσάς!
User avatar
Reggen
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Wed Jun 08, 2005 7:42 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη επιτυχια με τη Juve ρε μαγκα! Μπορεις να ποσταρεις ενα screenshot με ολες τις μεταγραφες σου?
Innocentia nihil probat.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ φίλε!

Ορίστε:
viewtopic.php?p=640819#p640819


H μόνη διαφορά είναι οτι πήρα free τον Gravesen και έδωσα εναν μικρό (luca castiglia) το 50% στη λιβόρνο ( τα γράφω και πιο πάνω)
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για να σε δω με τη λιβερπουλ....
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ηρθε η ώρα.. Το πρώτο μεγάλο ματς, αγχωμένος για άλλη μια φορά αλλα έτοιμος για όλα τα αποτελέσματα... Στο μεταξύ έγινε μια Συνέντευξη τύπου οπου έγιναν μερικές ερωτήσεις του τύπου "ο Steven Gerard φένετε πως θα είναι ασταμάτητος στο ματς με τη liverpool" και "πιστεύετε οτι έχετε αμυντικό στο ρόστερ να ανταποκριθεί στο <<κλείσιμο>> του Gerard" Βέβαια σε τέτοιου είδους ερωτήσεις ούτε κάν μπαίνω στον κόπο να ασχοληθώ και οφείλω να πω πως αντέδρασα κάπως νευριασμένος...


Αποφάσισα να παρατάξω την ομάδα λίγο διαφορετικά απο τα προηγούμενα ματς, στο τέρμα ο GiGi Buffon, κ.αμυντικό δίδυμο Legrottalie & Passanen, αριστερό WB ο salihamidjic απο δεξιά ο zebina Αμυντικό χαφ ο C. Zanneti ο οποίο επιτέλους επιστρέφει μετα απο τον τραυματισμό του, μπροστά του σε ρόλο κεντρικού μέσου οι Σισόκο και Πολσεν με τον δεύτερο να προοθείται και τον πρώτο όχι, επιθετικό χαφ ο Datolo ο οποίος πάει πολύ καλά, και σεντερ φόρ οι Del Piero και Trezeguet με τον del piero ελαφρώς προς τα αριστερα...

Image



Στα του αγώνα τώρα, νωρίς νωρίς τραυματίζετε ο del piero και ενώ ελέγχουμε το παιχνίδι πρέπει να προχωρήσουμε σε αναγκαστική αλλαγή, και βάζω στη θεση του βαζοντας τον απο τα δεξια και φερνοντας απο τα αριστερα τον Trezeguet, τον Amauri, στο ~41' ο Datolo κάνει ενα πολύ δυνατό σουτ έξω απο την περιοχή αλλά η μπάλα δεν μας κάνει τη χάρη και χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι, το ημίχρονο τελειώνει χωρίς score, και αποφασίζω να ξεκινήσω το δευτερο κάπως επιθετικά, βάζω τον nedved στη θέση του datolo και τον βάζω AML τον camoranesi στη θέση του poulsen και τον μεταφέρω ως AMR ανεβάζω τον zanetti διπλα στο Sissoko και τους λέω να παίξουν πιο επιθετικά και να ανεβάσουν το τέμπο τους, και όντως στο 54 συνεργάστηκαν οι 2 αλλαγές o nedved ο οποίος έβγαλε μια πάσα στον Amauri και ο τελευταίος νίκησε τον reina απο την κλειστή του γωνία, όλα πήγεναν καλά μέχρι που στο 64' απο πλάγιο του dossena και μια σέντρα του σταρ της Liverpool Steven Gerard, φτάνει η μπάλα στον Kuyt στη μικρή περιοχή (ισως υπάρχει και φάουλ στον τερματοφύλακα), εκμεταλεύτηκε την λάθος έξοδο του buffon και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-1, το οποίο έμεινε τελικό αποτέλεσμα στο Anfield.

Screenshot:
Spoiler: show
Image

Ολα τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής μέρας των ομίλων του Champions League:

Image

Δεν μπορώ να πώ πως το αποτέλεσμα με την Liverpool ήταν αρνητικό, αλλά μπορούσαμε να πάρουμε την νίκη.. Πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά, έχουμε 3 αγώνες πρωταθλήματος τώρα, εκτός έδρας με την Sampdoria, εντός με την Lazio και πάλι εντός με την Αtalanta...
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν πειραζει παμε για νικη στο del alpi!
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστηχώς δεν παίζω στο Delle Alpi, παίζω στο Olimpico του Τορίνο.. Αν θυμάμε καλά μου είπε στην αρχή οτι γίνοντε έργα στο στάδιο και οτι θα μπώ σε μερικούς μήνες...
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:( :( :| :| :|
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

17 Σεπτεμβρίου 2008

-Που πας αγάπη μου;
-Στον υπολογιστή, μηπως τον χρειάζεσε;
-Οχι,οχι.. Ηθελα να σου πώ, δες τα mail λίγο, ενας φίλος σου, σου έστειλε κάποιες φωτογραφίες απο Ελληνικές εφημερίδες, δεν ξέρω τι λένε πάντως είδα εσένα και τον Alessandro πρωτοσέλιδο, μάλλον για τον χθεσινό αγώνα θα λένε!
-Το εύχομε...


Ανοίγω το Εmail που μου έστειλε ένας απο τους καλύτερους φίλους μου στην ελλάδα, και παθαίνω το σοκ... Ηταν σίγουρο οτι θα το μάθουν κάποια στιγμή -σκέφτηκα- , ελπίζω πάλι να μην τα κάνουν σκατά οπως την προηγούμενη φορά και με καταστρέψουν!

-Ελα, μ'ακούς
-Ναι, πες μου...
-Το μάθαν... Πρωτοσέλιδο είμαστε, έχει και ένα άρθρο αλλα δεν το διάβασα ακόμα...
-Σοβαρά;Που; Σε ποιά εφημερίδα;
-Σε μια ελληνικη, στην GRossip Football
-Μαλιστα, να έρθουμε απο κεί;
-Καλό θα ήταν να έρθεις να δούμε τι θα κάνουμε, γιατι με βλέπω να καταστρέφομε πάλι και να πέσω στα φάρμακα...
-Κοψε τις χαζομάρες, ξέρεις οτι εμείς σε στηρίζουμε, ασε που ο Gigli δεν θα δώσει σημασία, εδώ είναι Ιταλία, όχι ελλάδα..
-Τι να σου πώ, την προηγούμενη φορά ήμουν 24 χρονών, στην ουσία καταστράφηκα.. 4,5 χρόνια ήταν σαν να μην ζούσα..
-Περίμενε, ερχόμαστε.

Να διαβάσω το άρθρο; Φοβάμε για το τι θα λέει... Μηπως λέει και για τότε; ας έρθουν πρώτα και μετα το διαβάζω, ναι, οντως καλύτερα...

-Τι έγινε amore mio;
-Τι να γίνει; Τα μάθαν, δεν ξέρω ακριβώς τι... Παντως αυτα τα μεγάλα γράμματα ξέρεις τι λένε;
- :?:

"Η <<μπουγάδα>> του Scallio, οι προσωπικές σχέσεις, το βρώμικο παρελθόν, τα λευτά, και οι <<αδερφές>>"

- :shock: Μα...μα πως;
-Δεν ξέρω, το θέμα είναι οτι αν μαθαίνουν την ίδια αλλήθεια που μαθαίναν και τότε την βάψαμε, και θα παρω στο λαιμό μου και σας τους 3..
-Σε στηριζουμε και το ξέρεις...
-Το ξέρω -stavrwsh -stavrwsh

Το ήξερα οτι κάτι δεν πηγαινε καλά μολις μου είπε για το πρωτοσέλιδο, ήταν θέμα ημερών να με <<ξαναβγάλουν>> στη φόρα.. Και να πείς οτι τα είχα κάνει όλα οσα με κατηγόρησαν τότε; Ημουν αθώος,νέος,με αγάπη για το ποδόσφαιρο και μου κόψαν την καριέρα και την ζωή μαζί... Τι να πώ, ελπίζω να μπορεσω να αποδείξω οτι κάναν λάθος τότε... Το έυχομε...


Του Μπι Κοντινιουντ...
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειμαστε μαζι σου κατω τα χερια σας ρε :D :D :D :drinking: -ksilo -ksilo
Last edited by VIOLA on Mon Dec 08, 2008 6:53 pm, edited 1 time in total.
hurricane
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Wed Sep 05, 2007 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: όπου με καλεί το καθήκον
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: xalkida
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια χαρα τα πας.
πρεπει να φθασεις τουλαχιστον στους 4 του τσουλου
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eυχαριστώ για τη στήριξη, καλα που είσται και σείς γιατι μόνος μου θα τα έγραφα μόνος θα τα διάβαζα :P
Εντάξει δεν περίμενα κάτι παραπάνω εχει ενα σωρό ιστορίες πολύ καλύτερες απο τη δική μου... Ευχαριστώ και πάλι για τη στήριξη, θα συνεχίσω μόλις μπορέσω (λίγο αργότερα μάλλον)..
User avatar
Reggen
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Wed Jun 08, 2005 7:42 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυναμη εισαι ρε allenatore Scallio, μονο αυτον τον -jerk τον Gravesen να μην επαιρνες και θα ησουν ο καλυτερος! Και μια προσωπικη γνωμη: δεν υπαρχουν καλυτερες και χειροτερες ιστοριες, ολες ειναι διαφορετικες κι απλα ειναι θεμα του τι γουσταρει ο καθενας.
Υ.Γ. Μα να παρεις τον Gravesen??? -toixosmesh 1000 φορες Ηλιαδης ρε γαμ@το!
Innocentia nihil probat.
Post Reply

Return to “Retire / Resign”