Ο σέντερ φορ δολοφονήθηκε το σούρουπο.

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μια χαρά! Το πέπλο του μυστηρίου απλώνεται διάχυτο στις γραμμές της ιστορίας σου. Είτε αργά είτε γρήγορα τη γράφεις, το ίδιο απολαυστική είναι!
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή συνέχεια.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια χαρα τζορντι...συνεχιζεις το ιδιο καλα την αφηγηση μπραβο σου. :-D
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα το χάσουμε το κορμί πατριώτη... Κάνε κάτι γρήγορα..! :-D
Image
Image
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jordi_7 wrote:
ΥΓ: Σόρι για τον αργό ρυθμό της ιστορίας αλλά έχω μπλέξει με την δουλειά.
Επίσης σε αυτό το κεφάλαιο σκόπευα να παραθέσω τα φιλικά και τα αποτελέσματα αλλά με έπιασε ο οίστρος.
Τα ss είναι έτοιμα και άυριο το απογευματάκι θα έχουμε την παρουσίαση των φιλικών και λιγότερο μυστήριο.
:oops:
Μια χαρά το πας ...
Αργά και ωραία!

-gioupi -gioupi -gioupi

Κάνε δουλειά σου!
Δεν σε κυνηγάει κανείς! :D
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κεφάλαιο ? 8
Image


Ξύπνησε και το σώμα του αρνιόταν να υπακούσει στις προσταγές του μυαλού του. Το τηλέφωνο χτυπούσε σαν τρελό αλλά παρά τις προσπάθειες του δεν πρόλαβε να απαντήσει.
«Όποιος με θέλει, θα ξαναπάρει» σκέφτηκε ο Πέπε και κατευθύνθηκε προς το μπάνιο για να απολαύσει ένα κρύο ντους που θα τον ξυπνούσε για τα καλά και θα έδινε το έναυσμα για την έναρξη μιας νέας μέρας.

Φτάνοντας στο προπονητικό κέντρο τον περίμενε ο Massimo, ο βοηθός του που φαινόταν ανήσυχος, σαν να ήθελε να του πει κάτι αλλά να μην μπορούσε.

«Καλημέρα, Massimo. Είσαι καλά;»

«Καλημέρα και σε σένα Πέπε. Δεν θα το ΄λεγα. Απ? το πρωί τρέχω στην ομοσπονδία για κάποια έγγραφα σχετικά με την ομάδα και σε λίγο έχουμε την κλήρωση του Κυπέλλου, πρέπει να επιλέξεις και αρχηγό για φέτος, ενώ έχουν βγει και οι αποδόσεις για την άνοδο των ομάδων στην Primera Division.
Και να μην το ξεχάσω! Η Σεβίλλη μας έστειλε fax ότι δέχεται την πρόταση μας για τον δανεισμό του μικρού, του
Jos? Antonio R?os



«Ας ξεκινήσουμε σιγά σιγά Massimo. Δώσε μου αρχικά την καρτέλα με τα στοιχεία του μικρού να την κοιτάξω, ενώ ετοιμάσου να πάμε στα γραφεία της ομοσπονδίας για την κλήρωση.
Μεταφορικό μέσο έχουμε;»


«Αυτή την εμμονή σου να μην οδηγάς δεν την καταλαβαίνω πια ?«

«Είναι πιο εύκολο να ξεφύγεις μόνος Massimo, παρά με αμάξι. Τα χαρτιά με τις αποδόσεις και τους αρχηγούς μου τα δίνεις μετά. Έχω να μιλήσω στα παιδιά έτσι κι αλλιώς, πριν την προπόνηση, άρα θα μου χρειαστούν. Πάμε τώρα, τι περιμένεις;;» είπε εκνευρισμένα ο Πέπε καθώς έβλεπε τον Massimo να έχει καθίσει στην καρέκλα του γραφείου του απολαμβάνοντας την τελευταία γουλιά από το espresso του.


Βγαίνοντας από το προπονητικό κέντρο της ομάδας το θέαμα που αντίκρισαν έκανε τον Massimo έξαλλο ο οποίος ξεκίνησε να βρίζει στην μητρική του γλώσσα.

Image

« Vaffanculo bastardi. Ha lasciato la Sicilia per sfuggire alla mafia e mi ha trovato qui, dove potrete raggiungere morire, vigliacco !».

[ Άντε γαμηθείτε μπάσταρδοι. Έφυγα από την Σικελία για να γλυτώσω από την Μαφία και με βρήκατε μέχρι και εδώ. Όπου σας πετύχω θα πεθάνετε, άτιμοι! ]

Ο Πέπε σαφώς πιο ψύχραιμος πλησίασε στο αμάξι και είδε στο σπασμένο παρμπρίζ του, έναν φάκελο με ένα γράμμα και μια στάμπα σαν αρχικά εταιρίας.

Image

Ο Massimo, έξαλλος έσπευσε να δει το περίεργο γράμμα που περιεργαζόταν ο Καταλανός ντετέκτιβ.

«Πες μου μόνο ποιοι είναι και υπόσχομαι να τους καθαρίσω όπως κάναμε τότε στην Siccilia, πριν προλάβουν να πουν scusi! Απλά πες μου!»

Ο Πέπε παρέμεινε σιωπηλός και έστρεφε το βλέμμα του μία στο γράμμα και μία στο σπασμένο αμάξι.



«Για το Θεό, Πέπε. Πες κάτι. Δεν μπορώ να το αντέξω ότι ξέρεις τους υπαίτιους και δεν μου του λες!»

«Δεν ξέρω τίποτα Massimo. Ξέρω μόνο ότι μπλέξαμε σε ένα παιχνίδι που δεν τελειώνει με το σφύριγμα του διαιτητή, αλλά με την είσοδο του κοινού στον αγωνιστικό χώρο»

«Και αυτό σημαίνει ότι;»

«Ότι ή θα μπουν να σε αποθεώσουν ή θα μπουν για να μην βγεις εσύ από κει.»

Τo βλέμμα του Massimo έλεγε πολλά αλλά η περιέργεια του τον ανάγκασε να ρωτήσει τον Πέπε.

«Εγώ δηλαδή πώς έμπλεξα Πέπε;»

«Εσύ δεν έμπλεξες με τη θέληση σου Massimo. Μπήκες άθελα σου σε αυτό το παιχνίδι όταν διάβασες το ματωμένο σημείωμα μετά από κείνο το φιλικό με την Gav?! .
Πρέπει να σου μιλήσω κάποτε γι? αυτό αλλά τώρα δεν είναι η κατάλληλη ώρα! Έχουμε ήδη αργήσει για την κλήρωση του Κυπέλλου!»
είπε ο Πέπε και οι δύο συνεργάτες έσπευσαν να βρουν μεταφορικό μέσο.

===================================================

Μπήκαν στην αίθουσα την στιγμή που η κλήρωση είχε τελειώσει και το μόνο που μπορούσαν να κάνουν ήταν να περιμένουν το φύλλο με τα ζευγάρια που είχαν προκύψει.
Έπειτα από λίγα λεπτά το είχαν στα χέρια τους και σκέφτηκαν το ίδιο πράγμα. Θα μπορούσε να είναι και χειρότερα?

Image

===================================================

Σε όλο τον γυρισμό τα δύο αυτά αρχικά (FP) στριφογύριζαν σαν τρελά στο πίσω μέρος του μυαλού του Πέπε. Δεν μπορούσε να σκεφτεί κάποια σχέση με τον εαυτό του ή με την ομάδα. Ένα ήταν σίγουρο όμως, ότι δεν θα το άφηνε να περάσει έτσι!

Μπαίνοντας στα αποδυτήρια του συλλόγου χτύπησε το κινητό του. Αριθμός άγνωστος. Το σήκωσε βιαστικά ελπίζοντας να μην είναι για κακό. Έπεσε έξω καθώς αυτός που καλούσε ήταν ένας ιδιότροπος δημοσιογράφος μεν αλλά οξυδερκής δε, από μια τοπική εφημερίδα που ήθελε κάποια σχόλια για τις μεταγραφές.

«Σας ακούω senor, αλλά πείτε μου λίγο γρήγορα, σε λίγο ξεκινάει η προπόνηση.»

«Ευχαριστώ. Λοιπόν, πώς κρίνετε την οικονομική πολιτική της ομάδας σας δεδομένου ότι σας άφησε με μηδενικό μπάτζετ για τη νέα χρονιά;»

«Μερικές φορές οι προπονητές φτιάχνουν ομάδες σύμφωνα με το σύστημα παιχνιδιού που θέλουν και μετά οι διοικήσεις τους αλλάζουν και βρίσκονται με ένα σύνολο παικτών μεγάλης αξίας που όμως δεν ταιριάζουν στο σύστημα του νέου προπονητή.»

«Δηλαδή θέλετε να πείτε με αυτή τη φράση του
Montalban ότι εσείς ο ίδιος επιδιώξατε να δουλέψετε με ένα μεγάλο μέρος του περυσινού ρόστερ ώστε να είστε ήσυχος για τις απαιτήσεις περί μεγάλων μεταγραφών;»

«Κάπως έτσι, επόμενη ερώτηση.»

«Γιατί η πλειοψηφία των παικτών που φέρατε είναι από υπό ανάπτυξη ποδοσφαιρικά χώρες και δεν επιλέξατε την εγχώρια αγορά;»

«Αν ο Νίτσε είπε ότι υπάρχουν χώρες που γεννήθηκαν για να γράψουν Ιστορία και χώρες που γεννήθηκαν για να την υποστούν, στο σύγχρονο παγκοσμιοποιημένο ποδόσφαιρο θα μπορούσε κανείς να τον παραφράσει και να φτάσει στο συμπέρασμα ότι υπάρχουν χώρες που έχουν γεννηθεί για να εξάγουν ποδοσφαιριστές και άλλες που γεννήθηκαν για να τους αγοράζουν»

«Παρατηρώ ότι έχετε μια συμπάθεια στον
Manuel V?zquez Montalb?n. Εσείς δηλαδή ανήκετε στην δεύτερη κατηγορία χωρών δεδομένης της οικονομικής σας πολιτικής;»

«Καλό σας μεσημέρι, ήμουν αρκετά σαφής» απάντησε ο Πέπε και κλείνοντας το κινητό είδε τους παίκτες να τον περιμένουν.

Image
Image

«Δίπλα στο τοιχοκολλημένο σύστημα θα κολλήσω ακόμα 2 έγγραφα που θέλω να έχουν την ίδια ισχύ με αυτή του συστήματος. Τους 2 αρχηγούς για την νέα χρονιά τους οποίους θέλω να σέβεστε όπως εμένα και τον Massimo και τις αποδόσεις για τον προβιβασμό των ομάδων. Αυτές δεν θέλω, να τις σεβαστείτε, θέλω να τις διαψεύσετε!»

___________________________________________________

ΥΓ: Πάλι αφέθηκε στο γράψιμο και στο μυστήριο. :oops:
Ελπίζω κάποτε να ξεκινήσει και η χρονιά. :idea:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εντάξει, δεν μας λές και φαβορί αλλά θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο..

Τουλάχιστον ο ήρωάς μας έχει και έναν γνώστη των μαφιόζικων επιθέσεων δίπλα του :wink:

Στο επόμενο ποστ αρχίζουν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις να υποθέσω ε;
Image
Image
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε Γιώργη, χαλάρωσε..Μην μας δίνεις στο τέλος κάθε ποστ εξηγήσεις..Η ιστορία σου είναι τέλεια και άψογα γραμμένη , οπότε μας αρέσει πάρα πολύ αυτό το <<αργό>> στυλ που μας κινεί την περιέργια..Οπότε, μην αγχώνεσαι , καταπληκτικά την πας την ιστορία..Ούτως ή άλλως δεν έχουμε και χρόνο να διαβάζουμε συχνες ανανεώσεις.. :wink:

Ααα και κάτι που ξέχασα..

Καλύτερη ιστορία έβερ..
Image
Don Cichote
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Fri May 22, 2009 12:49 am
Football Manager της ομάδας: ΑΣ Λαμία, Παναθηνα'ι'κός ΑΟ
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός ΑΟ,ΑΣ Λαμία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια! Πολύ καλή δουλειά!
Επιτρέπεται να πέσεις αλλά ... ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ !
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jordi_7 wrote: ΥΓ: Πάλι αφέθηκε στο γράψιμο και στο μυστήριο. :oops:
Ελπίζω κάποτε να ξεκινήσει και η χρονιά. :idea:
[φανατικός αναγνώστης mode on]
Την επόμενη φορά που θα κάνεις τέτοιο σχόλιο θα σταματήσω να διαβάζω την ιστορία σου!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Γραφε! Μια χαρά το πάς!!

Πολύ ωραία γραφή έχεις και μυστήριο!
Απο τις καλύτερες ιστορίες που έχω διαβάσει!
-pappous

[/φανατικός αναγνώστης mode off]
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Φιλε η ιστορια σου ειναι απαιχτη.. Μας κρατας ολους σε εγρηγοεση χωρις να κουραζεις καθολου..
Και επιπλεον ειναι πολυ διαφορετικη σε σχεση με τις περισσοτερες ιστοριες..!!!
Συνεχισε ετσι.. :!:
Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το μυστήριο πάει πολύ καλά. Και το προτιμώ, από τις συνηθισμένες ιστορίες. Συνέχισε έτσι!
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε σχολιάζω πολύ, αλλά παρακολουθώ αμείωτα. Πολύ καλός μέχρι στιγμής, συνέχισε έτσι. :wink:
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μερικες φορες τα λογια ειναι περιττα.

=D>
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάρα πολύ ωραία ιστορία ... νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα ...
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”