Οι αετοί της Λισαβώνας

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σχετικα ευκολα στην Ευρωπη :wink:
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιες μεταγραφες,ωραιο ξεκινημα,ολα ωραια. :)
Προκριση στους 32 του Ουεφα και φουλ για Πρωταθλημα!
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xks wrote:περνας με ανεσει απο τον ομιλο
netshaft wrote:Σχετικα ευκολα στην Ευρωπη :wink:
Kι εγώ έτσι νομίζω, μετά και την εκτός έδρας νίκη.




mitsakoc wrote:Ωραιες μεταγραφες,ωραιο ξεκινημα,ολα ωραια. :)
Προκριση στους 32 του Ουεφα και φουλ για Πρωταθλημα!
Στο πρωτάθλημα έχουμε μια πάρα πολύ καλή διαφορά από τον δεύτερο και ελπίζω να μην τη χάσουμε. Στο Ουέφα θέλω να φτάσουμε αρκετά πιο μακριά από τους "32". Εξάλλου οι ευρωπαϊκές πορείες λείπουν εδώ και πάρα πολλά χρόνια από την Μπενφίκα.







========================================================================================================================================







ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2009





Liga Sagres Matchday 8

Image

Άλλη μία εντός έδρας νίκη. Και πάλι χωρίς να εντυπωσιάσουμε πήραμε αυτό που θέλαμε και διατηρούμε τη διαφορά μας.





Liga Sagres Matchday 9

Image

Aπέναντι σε μια από τις τελευταίες ομάδες του πρωταθλήματος, δεν θα μπορούσε να υπάρχει άλλο αποτέλεσμα. Δείχνουμε μεγάλ σοβαρότητα σχεδόν σε όλα τα ματς και πάντα παίρνουμε αυτό που αξίζουμε.





Liga Sagres Matchday 10

Image

H επιστροφή του Καρντοσο στο σκοράρισμα μετά από καιρό, αυτό είναι που κρατάω από τον σημερινό αγώνα.





Liga Sagres Matchday 11

Image

Mία ακόμα καλή εμφάνιση μπροστά στο κοινό μας, η ομάδα δείχνει ασταμάτητη.





Uefa Cup Group Stage Matchday 2

Image

Mετά από αυτή τη νίκη, νομίζω πως ουσιαστικά προκριθήκαμε.





Liga Sagres Matchday 12

Image

Το μεγάλο ντέρμπι είναι δικό μας. Πρώτη ήττα για την Σπόρτινγκ στο πρωτάθλημα και πλέον η διαφορά ανοίγει κι άλλο. Παρότι στο δεύτερο ημίχρονο μας πίεζαν τρομερά, ένα απίστευτο γκολ του Ρέγιες τους έκοψε τον αέρα και έσβησε κάθε αμφιβολία για τον τελικό νικητή.





Τα ΜΜΕ πιστεύουν πως η ομάδα μας στηρίζεται στην άμυνα. Δεν έχουν άδικο αλλά στο πρωτάθλημα έχουμε εκτός από την καλύτερη άμυνα, και την καλύτερη επίθεση.

Image





O Nτι Μαρία κατάφερε με τις εμφανίσεις του να ανδειχθεί παίκτης του μήνα για τον Νοέμβριο.

Image





Το μόνο που με ανυσηχεί στην ομάδα μέχρι σήμερα είναι η οικονομική της κατάσταση. Την παρέλαβα στο +15Μ και πλέον βρισκόμαστε στο -8Μ. Ελπίζω στο τέλος της χρονιάς τα πράγματα να φτιάξουν.

Image





Liga Sagres League Table

Image

H διαφορά είναι εξαιρετική. Αν συνεχίσουμε έτσι, θα στεφθούμε πρωταθλητές πριν την ώρα μας.





Δεκέμβριος 2008

Image

Τελειώνουμε με το Ουέφα και τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος.
User avatar
PAO1133
Indispensible
Indispensible
Posts: 1711
Joined: Sun May 31, 2009 4:21 pm
Football Manager της ομάδας: portmouth
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Location: κατω πατισσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

oπα ρε τι ειναι αυτες οι 3αρες??????κανονισε να τα πας καλα στην ευρωπη για να φτιαξουν τα οικονομικα σου!
Sir___Alex wrote:Ενα κομματι μου μολις πεθανε.Απειρο ρισπεκτ στον Διαμαντιδη
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συνεχειζεις αηττητος στο πρωταθλημα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

PAO1133 wrote:oπα ρε τι ειναι αυτες οι 3αρες??????κανονισε να τα πας καλα στην ευρωπη για να φτιαξουν τα οικονομικα σου!
Η αλήθεια είναι πως το Ουέφα δεν σου αποφέρει πολλά έσοδα. Ελπίζω όμως με μια καλή πορεία να πάρω αρκετά λεφτά ώστε να μην έχω πρόβλημα με τα μπάτζετ της νέας σεζόν.




xks wrote:συνεχειζεις αηττητος στο πρωταθλημα
Ελπίζω το σερί να συνεχιστεί. Πάντως και οι άλλες δύο διεκδικήτριες του τίτλου, Πόρτο και Σπόρτινγκ, μόνο μία ήττα έχουν, από εμάς στην έδρα μας.







===========================================================================================================================







ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2008





Uefa Cup Group Stage Matchday 3

Image

Βλέποντας τα πρώτα δύο γκολ που φάγαμε ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι ήρθε η ώρα για την πρώτη φετινή ήττα. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως σταθήκαμε τυχεροί και ισοφαρίσαμε. Με αυτό το αποτέλεσμα εξασφαλίσαμε και μαθηματικά την πρόκρισή μας στην επόμενη φάση.





Potuguese Cup 4th Round

Image

Δεν παίξαμε καθόλου καλά. Με ερασιτεχνική ομάδα παίζαμε, έλεος. Δεν μπορούσαμε να τελειώσουμε τις φάσεις και δεχτήκαμε και γκολ. Περάσαμε όμως, αυτό έλειπε άλλωστε, και στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσουμε άλλη μία ομάδα πολύ κατώτερου επιπέδου.

Image





Liga Sagres Matchday 13

Image

Ισοφαριστήκαμε στο τέλος και αυτό είναι που μου τη δίνει περισσότερο. Το αποτέλεσμα ήταν σχετικά δίκαιο αφού αφήσαμε τη Γκιμαράες να μας απειλήσει αρκετά αλλά στα τελευταία λεπτά έπρεπε να ήμασταν πιο σοβαροί και να παίρναμε το αποτέλεσμα.





Liga Sagres Matchday 14

Image

Eπιστρέψαμε με άνεση στις νίκες χάρη σε δύο γκολ από στημένες φάσεις.





Uefa Cup Group Stage Matchday 4

Image

Xαρίσαμε απλόχερα στον Άγιαξ την πρώτη θέση. Προηγηθήκαμε με δύο γκολ διαφορά και δεν καταφέραμε να κρατήσουμε τη διαφορά. Χάσαμε έτσι την ευκαιρία για να έχουμε έναν πιο εύκολο αντίπαλο στην φάση των "32". Ακόμα χειρότερο από αυτό όμως είναι το ότι η ομάδα δείχνει στα τελευταία ματς πως δεν είναι συγκεντρωμένη. Τρώμε εύκολα γκολ και στην επίθεση περιμένουμε πολλά από τις στημένες φάσεις και όχι από την ορθολογική ανάπτυξη. Ελπίζω μετά την μικρή διακοπή λόγω γιορτών αυτό το πράγμα να αλλάξει και να επιστρέψουμε στα παλιά μας στάνταρ. Η τελικά βαθμολογία του ομίλου μας έχει ως εξής.

Image

Και οι επόμενοι αντίπαλοι.

Image

Η Μπορντό είναι πιο δύσκολος αντίπαλος από τον πιθανό της δεύτερης φάσης. Χρειάζεται μεγάλη προσοχή γιατί τα διπλά ματς κρύβουν πολλές παγίδες. Το μόνο σίγουρο έιναι πως μόνο αν βάλουμε τα δυνατά μας μπορούμε να περάσουμε. Αν δεν το κάνουμε αυτό τότε θα πούμε αντίο στην Ευρώπη.





Liga Sagres Matchday 15

Image

Κλείσαμε το 2008 με τον ιδανικότερο τρόπο, μια νίκη.





Liga Sagres League Table

Image

Eίμαστε πρωταθλητές χειμώνα. Η ομάδα επέδειξε θαυμάσια σταθερότητα στον πρώτο γύρο και θέλω να συνεχίσουμε έτσι και στον δεύτερο γύρο. Πάντως είναι νωρίς ακόμα και πρέπει να συνεχίσουμε να είμαστε συγκεντρωμένοι.





Ιανουάριος 2009

Image

Όπως καταλαβαίνετε κάποια από τα ματς έχουν παιχτεί. Το τι έγινε σε αυτά τα ματς αλλά και στα άλλα δύο, στο επόμενο ποστ.
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δυσκολη κληρωση του ουεφα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωτάθλημα πολύ χαλαρά και άνετα, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
Έτσι κι αλλιώς το μεγάλο στοίχημα είναι η Ευρώπη. Νομίζω ότι μέχρι τους ''8'' μπορείς να φτάσεις!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλός!!!Σου ταιριάζει η ομάδα :-D
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για το πρωταθλημα δεν το συζητω, το εχουμε παρει απο τωρα.

ευρωπη ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα μετα τις γκελες, αλλα δεν μασαμε
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4071
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Kαι κάνω το 100 ποστ...
Τσαφ,τσουφ το τρένο περνά :D
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Απο Γαλλια φοβαμαι μονο τη Lyon...νομιζω πως αν εισαι σοβαρος τους εχεις. Στο πρωταθλημα τους εχεις χαλαρα...
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xks wrote:δυσκολη κληρωση του ουεφα
Και μένα μου φάνηκε κάπως δύσκολη. Το σπαστικό στην όλη υπόθεση είναι πως αν νικούσα την Παρτιζάν, την οποία είχα στο 2-0 και μου το έκανε 2-2 στο τελευταιο ματς των ομίλων, θα ειχα έναν αρκετά πιο βατό αντίπαλο. Τέλος πάντων, τώρα που τα πράγματα ήρθαν έτσι θα πρέπει να δώσουμε το 100% των δυνατοτήτων μας και αν το κάνουμε πιστεύω πως θα περάσουμε, έστω και δύσκολα.




DrGonzo wrote:Πρωτάθλημα πολύ χαλαρά και άνετα, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
Έτσι κι αλλιώς το μεγάλο στοίχημα είναι η Ευρώπη. Νομίζω ότι μέχρι τους ''8'' μπορείς να φτάσεις!!!!
Μια πορεία μέχρι τους "8" θα ήταν πολύ καλή. Και ανάλογα με τον αντίπαλο μετά βλέπουμε. Αλλά πρώτα απ' όλα η Μπορντό.




philip21 wrote:Πολύ καλός!!!Σου ταιριάζει η ομάδα :-D
Κι εγώ νομίζω πως αυτή η ομάδα μου ταιριάζει :D Την είχα πάρει και στο fm08 και ειχα φτασει μια ανάσα από το να τα πάρω όλα. Ελπίζω να τα καταφέρω τώρα.




stas13 wrote:για το πρωταθλημα δεν το συζητω, το εχουμε παρει απο τωρα.

ευρωπη ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα μετα τις γκελες, αλλα δεν μασαμε
Για το πρωτάθλημα πλέον χρειάζεται προσοχή. Να πάρουμε τα εύκολα ματς και να μην κάνουμε γκέλες. Στην Ευρώπη οι γκέλες ευτυχώς ήρθαν στους ομίλους. Ελπίζω στα νοκ-αουτ να είμαστε πιο σοβαροί.




vavas457 wrote:Kαι κάνω το 100 ποστ...
Τσαφ,τσουφ το τρένο περνά :D
-traino -traino -traino




netshaft wrote:Απο Γαλλια φοβαμαι μονο τη Lyon...νομιζω πως αν εισαι σοβαρος τους εχεις. Στο πρωταθλημα τους εχεις χαλαρα...
Και η Μπορντό μια χαρά ομάδα είναι. Το μόνο σίγουρο είναι πως μπορεί να σε απειλήσει αρκετά, έχει μερικούς καλούς παίκτες. Το είπα όμως ότι αν δώσουμε το 100% πστεύω πως θα περάσουμε. Για το πρωτάθλημα είπα και πιο πάνω, απλώς προσοχή.







ΣΕ ΛΙΓΟ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ!
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2009





Liga Sagres Matchday 16

Image

Καλό ξεκίνημα στη νέα χρονιά, όσων αφορά την εμφάνιση. Δυστυχώς είχαμε δύο αρκετά σοβαρούς τραυματισμούς αλλά θα τους ξεπεράσουμε.





Portuguese League Cup 3rd Round Matchday 2

Image

Μοναδικό μείον το τζάμπα γκολ στο τέλος όταν και η ομάδα χαλάρωσε. Ουσιαστικά περάσαμε στα ημιτελικά.





Liga Sagres Matchday 17

Image

Δεν αφήσαμε περιθώρια στους φιλοξενούμενους. Παίξαμε ακριβώς όπως οφείλουμε να παίζουμε στα εντός έδρας ματς και προσφέραμε στους φιλάθλους γκολ και θέαμα.





Portuguese League Cup 3rd Round Matchday 3

Image

-titanikos Για πρώτη φορά η ομάδα δεν ξέρει που πατά και που βρίσκεται. Λες και ήμασταν υπνοτισμένοι. Πολλά λάθη σήμερα, και ατομικά, αλλά και πολλά δικά μου, όσων αφορά το κοουτσάρισμα. Αυτό το πάθημα πρεπεί να μας γίνει μάθημα. Παρά την κάκιστη εμφάνιση περάσαμε στον επόμενο γύρο.

Image





Portuguese League Cup Semi-Final

Image

Συνέχεια στις κακές εμφανίσεις και αυτή τη φορά το πληρώνουμε. Πάει το Λιγκ Καπ. Μπορεί να μην ήταν καμιά μεγάλη διοργάνωση αλλά αυτό δεν έχει και τόση σημασία. Έπρεπε να περάσουμε. Ακόμα πιο ανυσηχητικό βέβαια είναι το ότι η ομάδα δεν παίζει καλά και δυσκολεύται να τελειώσει τις φάσεις. Αυτό πρέπει να αλλάξει άμεσα για να μην έχουμε πιο σημαντικές απώλειες.





Portuguese Cup 5th Round

Image

Αυτό έλειπε. Αν δεν νικούσαμε κι εδώ θα σταματούσα. Δεν έχω να κάνω σχόλια για τον αγώνα, απλώς η ομάδα μας ήταν πιο ποιοτική.





Liga Sagres Matchday 18

Image

Όταν είδα το γκολ που φάγαμε στο 3ο μόλις λεπτό είπα πάει το χάσαμε το ματς. Ευτυχώς που υπήρχαν και τα πέναλτι και νικήσαμε. Αλλιώς πολύ δύσκολα θα είχαμε κάνει κάτι.





Liga Sagres League Table

Image

Η διαφορά από τη Σπόρτινγκ παραμένει και η διαφορά από την Πόρτο μεγαλώνει.





Φεβρουάριος 2009

Image

Τα ματς του Ουέφα και αυτό με την Πόρτο δεσπόζουν στο πρόγραμμα του επόμενου μήνα.
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τραγικη συντριβη απο την μπραγκα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”