Milan-Επιστροφή στους τίτλους.

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
Paul23
Amateur
Amateur
Posts: 143
Joined: Wed Jun 10, 2009 1:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: The more I see, the less I know...
Location: Χανιά, Κρήτη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάλλον όχι...Χεχε :D :D :D :D
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αργει η συνεχεια...και οχι τιποτα αλλο (!) θελουμε να δουμε τη Milan να παιρνει κανενα τιτλο γιατι στην πραγματικοτητα...σκουρα τα πραγματα μιας κ ο προεδρος σκεφτεται...αλλα τα βραδια :P
Words are meaningless...and forgettable.
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, αλλά καλοκαίρι έχουμε. Θέλω να κάνω και καμιά βουτιά. Θα προσπαθήσω να βάλω συνέχεια σήμερα.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εσυ να κανεις καμια βουτια,εμεις που ειμαστε κλεισμενοι στην Αθηνα τι να κανουμε?? :twisted:

Με την ησυχια σου,προεχει το μπανακι :P
Words are meaningless...and forgettable.
Paul23
Amateur
Amateur
Posts: 143
Joined: Wed Jun 10, 2009 1:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: The more I see, the less I know...
Location: Χανιά, Κρήτη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εσύ κάνεις μπανάκια τυχερούλη...Εμείς εδώ στην Αθήνα... -meaculpa

Δεν πειράζει περιμένουμε συνέχεια... -diatakste
User avatar
lom-g
Amateur
Amateur
Posts: 187
Joined: Wed Jan 02, 2008 9:42 pm
Location: Αθήνα, Χανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τωρα διαβασα την ιστορια σου και για να την περιγραψω θα πω τα εξης:
-traino -traino -traino
-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Coppa Italia Semi Final 1st Leg
Σε ντέρμπι του Μιλάνου εξελίσσεται ο ημιτελικός του κυππέλου. Οι οπαδοί της Ίντερ φτιάχνουν ατμόσφαιρα.
Image
Οι παίκτς της Μίλαν μπαίνουν όμως αποφασισμένοι στο γήπεδο.
Image

Και...
Spoiler: show
Image
Δίκαιο αποτέλεσμα. Σκορ πρόκρισης, αλλά... μπορούσαμε και τη νίκη. Δεν πειράζει συνεχίζουμε. Στον επαναληπτικό θα δείξουμε την αξία μας.
Serie A
Εντός έδρας ματς με την Νάπολι. Στον πρώτο γύρο τη νικήσαμε με 4-0 αλλά δε θέλω αυτό να σας καθησυχάσει. Πρέπει να παίξουμε μυαλωμένα για τη νίκη.
Image
Κρατάω μόνο την παρουσία του Πάτο. Δεχθήκαμε ένα ανόητο γκολ και δεν είχαμε σιγουριά στο παιχνίδι μας.

Uefa Cup 2nd Knock Out Round 1st Leg
H Dinamo Kiev στην έδρα της μπορεί να κάνει την έκπληξη. Εμείς καθαρό μυαλό θέλουμε τη νίκη.
Image
Εξαιρετική απόδοση από τον Κακά πήραμε την νίκη εύκολα. Το γκολ που δεχθήκαμε με εκνεύρισε. Έχω πει ότι είμαι προπονητής που προτιμώ το 1-0 από το 4-3.

Serie A
Εντός έδρας ματς με Ρεγκίνα. Η Ρεγκίνα τον έχει σίγουρο τον υποβιβασμό οπότε θα δώσω ευκαιρίες στους αναπληρωματικούς και τα ταλέντα για να δω την αποδοσή τους.
Image
Υπόσχομαι να μην ξανακάνω αλχημείες στο βασικό σχήμα. Στο τσακ τη γλιτώσαμε.

Uefa Cup 2nd Knock Out Round 2nd Leg
Εντός έδρας ματς με την Dinamo στον επαναληπτικό του προηγούμενου αγώνα. Περιμένω καλή εμφάνιση για τους οπαδούς και νίκη.
Image
Καλή εμφάνιση. Μπορούσαμε και την τεσσάρα. Συνεχίζουμε στον προημιτελικό της διοργάνωσης. :|

Στατιστικά Πρωταθλήματος:
Image
Image
Image

Στη συνέντευξη μετά τον αγώνα με τη Dinamo...
-Κύριε Willson, έχετε οδηγήσει την ομάδα σας σε συνεχόμενες επιτυχίες. Τι σκέψεις έχετε για το μέλλον.
-Η ομάδα θα δίνει πάντα το 100% στο γήπεδο. Δε μου αρέσει να χάνω.
-Θεωρείτε τον εαυτό σας προπονητή που βασίζετε στην άμυνα;
-Όχι ακριβώς. Μου αρέσει να παίζω επιθετικό ποδόσφαιρο, όμως όπως έχω πει προτιμώ του 1-0 απο το 4-3.
-Η ομάδα σας πήρε ένα καλό αποτέλεσμα και πήρε την πρόκριση στους 8 της διοργάνωσης. Πόσο σίγουροι είστε ότι θα κερδίσετε αυτό το τρόπαιο.
-Δεν είμαστε σίγουροι. Θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό για να ικανοποιήσουμε πρώτα απ' όλα τον εγωισμό μας.
-Πως σκοπεύετε να παρατάξετε την ομάδα σας στο επόμενο με την Κατάνια.
-Δεν σκοπεύω να κάνω αλλαγές. Οι αγώνες είναι για να κερδίσεις και άμα χάσεις το θεωρώ αποτυχία, όποιος κι αν είναι ο αντίπαλος, με όποιος παίκτες κι αν έχεις κατεβάσει.
-Άρα θέλετε να βλέπετε τη Μίλαν πάντα νικήτρια.
-Όχι πάντα. Ίσως κάτι παραπάνω αυτό. Δε θα δεχθώ άλλες ερωτήσεις. Ευχαριστώ πολύ.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3 με 4 μικες ακομα και το πηρες
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολυ καλα παει η ομαδα μεχρι στιγμης,δεν εχεις αφησει και πολλα περιθωρια στους αλλους :P Οσο για την Inter,μετα το 1-1 εκτος πιστευω περνας κατα 90% στην επομενη φαση...FORZA!
Words are meaningless...and forgettable.
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κατι μου λεει οτι εισαι φαβορι για το πρωταθλημα...αλλα ακομα δεν ειμαι σιγουρος :-P
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έκτακτο Post:

Serie A
Σήμερα είναι μέρα γιορτής. Μπροστά στους οπαδούς μας. Σε ένα κοινό 76000 οπαδών θέλω να το γιορτάσουμε. Δεν έχω πλέον λόγια για αυτή την ομάδα. Βγείτε έξω να το χαρείτε. Το πρωτάθλημα σας ανήκει. Ικανοποιήστε τον εγωισμό σας. Η πιο σημαντική συμβουλή που σας δίνω από τη μέρα που κάθομαι στον πάγκο αυτής της ομάδας. Ικανοποιήστε τον εγωισμό σας.
Image
Μα τι κάνετε??? -thymwmenos Μην έρχεστε σε μένα. -thymwmenos Βγείτε μπροστά στους οπαδούς να το γιορτάσετε. -gioupi Ειμαστε πια πρωταθλητές... -pappous
Image

Την επόμενη μέρα οι αντιδράσεις όλων ήταν εντυπωσιακές:
Image
Image
Image

Ο Ράικαρντ μου έδωσε επίσης συγχαρητήρια:
Image

Βαθμολογία:
Image

Συνεντευξη Τύπου μετά τον αγώνα...


-Οδηγήσατε τη Μίλαν στην κατάκτηση του πρωταθλήματος μετά απο 5 ολόκληρα χρόνια. Πως νιώθετε γι' αυτό;
-Είναι πάντα χαρά μου να βλέπω την αγαπημένη μου ομάδα να κατακτά τίτλους.
-Η κατάκτηση του πρωταθλήματος σας δίνει την ευκαιρία να ασχοληθείτε με τους υπόλοιπους στόχους. Είστε σίγουροι ότι θα κάνετε το 3/3;
-Σίγουρα έχουμε δύσκολο έργο, κυρίως στο Ουέφα. Έχουμε τον προημητελικό με τη Φιορεντίνα το οποίο θεωρώ ματς υπέρτατης σημασίας. Στον ημιτελικό με την Ίντερ, πιστεύω ότι έχουμε εύκολο έγο στην έδρα μας.
-Ο σχεδιασμός της νέας χρονιάς έχει αρχίσει για εσάς;
-Αυτή τη στιγμή είμαστε συγκεντρωμένοι στον προημητελικό με τη Φιορεντίνα για το Ουέφα. Είναι δύσκολη η πρόκριση μην το ξεχνάτε αυτό.
-Ο Πάτο βρίσκεται στην κορυφή της λίστας του πρώτου σκόρερ, σε ηλικία μόλις 19 χρονών. Τι μέλλον έχει ο Πάτο στην ομάδα;
-Δε θα ήθελα να αναφερθώ συγκεκριμένα σε κάποιον από τους παίκτες μου.
-Ποιες είναι οι σκέψεις σας αυτή τη στιγμή για την ομάδα;
-Αυτή τη στιγμή δε σκέφτομαι την ομάδα. Οι παίκτες έχουν υποχρεώσεις με τις εθνικές οπότε προτιμώ να περάσω λίγο χρόνο στην Ελλάδα γιορτάζοντας την επιτυχία του πρωταθλήματος.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν και λιγο ξαφνικο,πηραμε τιτλοοοο :D Παναξια δικος σου,συνεχισε ετσι! :)
Words are meaningless...and forgettable.
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

you are the champion my friend
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πρωταθλημα πριν απο την 34η-35η αγωνιστικη τετοιου πρωταθληματος πρωτη φορα βλεπω καποιον να παιρνει. συγχαρητηρια φιλε.

παμε για 38-0-0 +100 γκολ υπερ -10 γκολ κατα. δεν πιστευω να ζηταω πολλα.

:D
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Serie A
Εκτός έδρας παιχνίδι με τη Λέτσε. Η Λέτσε παλεύει για τον υποβιβασμό. Μία άνετη νίκη θα με ικανοποιούσε.
Image
Στο πρώτο τέταρτο μόνο ασχοληθήκαμε μαζί τους. Στη συνέχεια τους αφήσαμε να πάρουν 2 κόκκινες και τελείωσε το βαρετό ματς.

Και επειδή είμαι γνωστός μοντελοπνίχτης αποφάσισα να αγοράσω τρία παιχτάκια από τη Βραζιλία. Και οι τρεις όμως θα έρθουν το 2012 εξαιτίας ενός νόμου που λέει ότι δε μπορεί να γίνει μεταγραφή παίκτη κάτω τον 18 ετών που αγωνίζεται στη Βραζιλία. Ορίστε και τα στατιστικά τους:
Image
Image
Image

Uefa Cup Qtr Final Leg 1
Εκτός έδρας ματς με Φιορεντίνα για το Uefa. Πάμε προσοχή σε αυτό το ματς. Θέλω να πάρουμε κάτι καλό ωστέ στον επαναληπτικό να έχουμε το πάνω χέρι.
Image
Τι έγινε; :shock: 5; μα 5; :shock: Τι να πω; Αυτή είναι η Μίλαν που θέλω να βλέπω. Ακατάλληλο για κάτω των 18. Είχα στο πίσω μέρος του μυαλό μου τη νίκη αλλά φυσικά δεν περίμενα 5 γκολ. Εκπληκτική εμφάνιση.

Serie A
Δεύτερο στη σειρά παιχνίδι με τη Φιορεντίνα. Αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα. Θα κατεβάσω τις ρεζέρβες γιατί βλέπω πολύ κούραση.
Image
Και τι έγινε που κατεβάσα τις ρεζέρβες; Πελάτης μια ζωή η Φιορεντίνα. Πάμε γι' άλλα.

Uefa Cup Qtr Final Leg 2
Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι με τη Φιορεντίνα. Επαναληπτικός του Uefa. Πάμε να κρατήσουμε το 5-0 του προηγούμενο αγώνα. Και αν μπορούμε να τους δείξουμε τι σημαίνει Μίλαν με κάμποσα γκολ.
Image
Ροναλντίνιο. Διαστημικός. Εκπληκτικός. Βιάστης. Συγχαρητήρια, συνεχίζουμε...

Serie A
Εκτός έδρας ματς με Ρόμα. Την Τετάρτη είναι ο επαναληπτικός για το κύππελο με την Ίντερ γι' αυτό θα ξεκουράσω τους παίκτες. Ροτέισον και σήμερα.
Image
Στο ημίχρονο έβαλα τον Πάτο για να βάλει το γκολάκι του και με δικαίωσε. Ο Paloschi ήταν βέβαια ο Man of the Match. Τι να πω για τον Paloschi; Στο πρωτάθλημα της U20 είναι πρώτος σκορερ με 31 γκολ. :shock:
Τώρα για το παιχνίδι τι να πω; Και με ροτέισον νικάμε τη Ρόμα. Τι άλλο να ζητήσω.

Στατιστικά Πρωταθλήματος:
Image
Image
Image
Ο Πάτο είναι πρώτος σκόρερ στο Καμπιονάτο σε ηλίκια μόλις 19 ετών. Η εξέλιξη του Πάτο είναι απλά εντυπωσιακή. Η τιμή του έχει φτάσει τα 50Μ. :shock: Τον θέλουν Μπαρτσελόνα και Άρσεναλ αλλά δεν πάει πουθενά. -puppie

Λοιπόν πως σας φάνηκαν οι παίκτες που πήρα; Πως σας φάνηκε ο βιασμός της Φιορεντίνα; Μπαίνουμε πλέον στην τελική ευθεία για το τέλος της σεζόν.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”