Ο Μαφιόζος στο κόκκινο ρόδο της Αγγλίας

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνέχεια από την προηγούμενη ιστορία:
Ο Giovanni Corleone ειδοποιημένος από τον Τίτο Βιλανόβα για την άφηξη 2 εκτελεστών αποφασίζει να χρησιμοποιήσει την μηχανή που πάει πίσω στον χρόνο, παίρνοντας το ρίσκο να καταλήξει σε άλλη εποχή από αυτή που θέλει.


Μετά από ένα ταξίδι στον χωροχρόνο που και πηγαίνοτας πίσω μέρες ή ακόμα και χρόνια έφτασα σε μια άγνωστη περιοχή. Δεν πρέπει να είμαι στην Βαρκελώνη, αλλά και πάλι δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, Αλλά καλήτερα ας ρωτήσω κάποιον περαστικό.
GC:Perdone se?or qu? soy? (Συγγνώμη κύριε πού είμαι;)
Περ:What do you want sir? Speak English my friend.
GC: Sorry sir, where am I?
Περ: You are near blackburn my friend. Do you want me to drive you there?
GC: Of course. Thank you?


Αφού έφτασα στο Μλάκμπερν πήγα κατευθείαν στο μόνο άτομο που ξέρω εκεί και μπορεί να με βοηθήσει. Στον John Williams, πρόεδρο της Μπλάκμπερν.


JW: Τζιοβάννι τί ευχάριστη έκπληξη. Κάθισε να σου προσφέρω κάτι.
GC: Όχι ευχαριστώ Τζον. Σήμερα ήρθα για να εκπληρώσεις τη χάρη που μου χρωστάς.
JW:Μα φυσικά. Τί θες; Λεφτά, σπίτι, γυναίκες;
GC: Τίποτα από αυτά Τζον. Αυτό που θέλω είναι τη θέση του προπονητή στην ομάδα. Άλλωστε η θέση αυτή έμεινε κενή πρόσφατα, Έτσι δεν είναι;
JW:Ναι έμεινε κενή, αλλά με το συμπάθειο δεν ξέρεις και πολλά από προπονητική.
GC: Εσύ πάρε με στην ομάδα και αν δεν τα καταφέρω απέλυσέ με. Όμως να ξέρεις ότι μου χρωστάς.
JW: Καλά καλά προσλαμβάνεσαι. Το συμβόλαιό σου θα είναι διάρκειας ενός χρόνου και ο μισθός σου θα είναι 650Κ τη χρονιά. Οι απαιτήσεις της ομάδας είναι να βγει πάνω από το μισό στο πρωτάθλημα και να βρεθεί στους προημιτελικούς του Λιγκ Καπ. Γι αυτόν τον λόγο θα σου δωθεί μπάτζετ 14,25Μ και 27Μ για μισθούς καθώς επίσης και το 90% του ότι βγάλεις από τις μεταγραφές. Τώρα πήγαινε στο προπονητικό κέντρο να συναντήσεις του παίκτες την ομάδας.

Μόλις βγήκα από το γραφείο του προέδρου χτύπησε το τηλέφωνο:

Image

MC: Τζιοβαννι ο Γκουαρντιόλα δέχτηκε την πρότασή μου. Θα την αναλάβεις την Μπαρτσελόνα;
GC: Όχι πατέρα. Είμαι στο Μπλάκμπερν και μόλις συμφωνησα με τον Τζον να με προσλάβει στη θέση του προπονητή. Άσε τον Γκουαρντιόλα ελεύθερο
ΜC: Καλά Τζιοβάννι όπως θες, αλλά πες μου πώς βρέθηκες στο Μπλάκμπερν; Μόλις πριν από 2 ώρες συνατηθήκαμε.
GC: Δεν έχω ώρα για να σου εξηγήσω. Θα τα πούμε μια άλλη φορά.
Last edited by GIANNIS511 on Sat Jun 20, 2009 5:00 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε καλη αρχη με τα ροδα!! Δωσε κι ενα ss του Ντάααρμπισσσσάιρ...
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στις μεταγραφές κινηθήκαμε κυρίως στην απόκτηση νέων και ταλαντούχων παικτών, αλλά και ορισμένων που θα βοηθήσουν άμεσα την ομάδα, ενώ πουλήσαμε πολλούς μεγάλους σε ηλικία παίκτες και δανείσαμε αρκετούς ελπιδοφόρους..
Έτσι έγιναν οι εξής μεταγραφές:

Image

Αναλιτικότερα οι παίκτες που αγοράσαμε:

Davide Santon για 1,1Μ
Image
Μικρός ελπιδοφόρος παίκτης που παίζει σε όλη τη δεξιά πλευρά. Θα δώσει σίγουρα ανάσες μακροπρόθεσμα.

Francesco Bolzoni 2,6Μ
Image
Παίκτης που θα γίνει στο μέλλον ο στυλοβάτης του κέντρου της ομάδας. Θα δίνει ανάσες στον Dunn, αλλά και θα παίξει βασικός στα πρώτα παιχνίδια λόγω τραυματισμού του Dunn.

Paulo Ferreira 1,7Μ
Image
Η Τσέλσι τον πουλούσε και εμείς τον αγοράσαμε. Βασικό δεξί μπακ.

Robert Lewandowski 1,3M +10% από τα κέρδη μεταπώλησης
Image
Ο γνωστός σε όλους ταλαντούχος επιθετικός. Θα βοηθήσει μακροπρόθεσμα, ενώ τώρα προορίζεται για μπακ απ του μπακ απ Ντέρμπισάιρ.

Rodrigo Palacio 14,25Μ
Image
Μετά από την πώληση του Κρούζ στην Mpanchester City, έπρεπε να αγοραστεί ένας ή δύο επιθετικοί κλάσης. Ο Owen ήταν η πρώτη μας επιλογή, αλλά δεν ήθελε να έρθει. Έτσι αποκτήθηκε ο Palacio, για ένα πολύ σεβαστό ποσό. Ελπίζω μόνο να μην κλαίω τα λεφτά μου.

Τέλος κλείσαμε και τον Pizzaro για μόλλις 3,5Μ. Η μεταγραφή οστώσο θα ολοκληρωθεί το άλλο καλοκαίρι. -haterosik



Τα φιλικά που παίξαμε:

Image
Σε γενικό βαθμό είμαι ευχαριστημένος από τα φιλικά. Δεν κάνουμε πάρα πολλές ευκαιρίες, αλλά έχουμε αρκετά σουτ ον τάργκετ. Ειδικά στο ματς με την Μπλάκπουλ είχαμε κάνει 12 σουτ από τα οποία τα 11 ήταν ον τάργκετ.


Τα παιχνίδια του μήνα:

Middlesbrough (Εντός)
West Ham (Εκτός)
Huddersfield (Εκτός)
Manchester City (Εντός)

Τα παιχνίδια θα παρουσιάζονται ανα μήνα και η βαθμολογία κάθε 5 αγωνιστικές.
Last edited by GIANNIS511 on Tue Jun 23, 2009 12:20 pm, edited 1 time in total.
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλες μεταγραφες..ειδικα του παλασιο..
sirkostas777
Coach
Coach
Posts: 2580
Joined: Thu Apr 24, 2008 4:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος ,Liverpool
Location: Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή φιλέ!πολύ καλές μεταγραφές μπορείς να ας ψηλά
“I often warn people: "Somewhere along the way, someone is going to tell you, 'There is no "I" in team.' What you should tell them is, 'Maybe not. But there is an "I" in independence, individuality and integrity.”
-George Carlin

"An intelligent man is sometimes forced to be drunk to spend time with his fools."
Ernest Hemingway

“Great art is horseshit, buy tacos.”
-Charles Bukowski
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ivan Terrible wrote:Αντε καλη αρχη με τα ροδα!! Δωσε κι ενα ss του Ντάααρμπισσσσάιρ...
Here it is:
Image
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

seloner wrote:Πολυ καλες μεταγραφες..ειδικα του παλασιο..
Ο Παλάσιο έιναι καλός παίκτης, αλλά δυστηχώς δεν έχει κάποιο καλό στήριγμα στην επίθεση.Αλλά πιστεύω θα παστελώσει αρκετά.
sirkostas777 wrote:καλή αρχή φιλέ!πολύ καλές μεταγραφές μπορείς να πας ψηλά
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16/8/08: 1η Αγωνιστική

Blackburn vs Middlesbrough

Image
Παρά το 3-0 το παιχνίδι ήταν πολύ δύσκολο, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που κάνανε 7 σουτ κι εμείς μόνο 2. Στο δεύτερο μέρος είμασταν πολύ καλύτεροι και πιο ψύχραιμοι και με αρχηγό τον Παλάσιο πήραμε τους 3 βαθμούς.
ΜΟΜ:
Spoiler: show
Image


23/8/08: 2η Αγωνιστική

West Ham vs Blackburn

Image
Δεν μπήκαμε ποτέ στο παιχνίδι και χάσαμε δίκαια. Ελπίζω μόνο να μην έχουμε την ίδια απόδοση και στα άλλα παιχνίδια.
ΜΟΜ:
Spoiler: show
Image


27/8/08: League Cup 2nd Round

Huddersfield vs Blackburn

Image
Σε ένα παιχνίδι με πάρα πολλές φάσεις κερδίσαμε δίκαια και προχωράμε στον επόμενο γύρο του θεσμού όπου θα αντιμετοπίσουμε την Άρσεναλ. Πολλά παράπονα εχω από την άμυνά μας και από τον Samba, που αν συνεχίσει έτσι θα δει τα @@ του να χορεύουν σάμπα στο ταβάνι του σπιτιού του.
ΜΟΜ:
Spoiler: show
Image


31/8/08: 3η Αγωνιστική

Blackburn vs Manchester City

Image
Παρότι η Σίτι έκανε περισσότερα σουτ από εμάς, ήταν ουσιαστικά ακίνδυνη. Εμείς αντιθέτως σχεδόν σε κάθε σουτ που κάναμε στέλναμε τους οπαδούς της Σίτι στο νοσοκομείο με εμφράγματα.
ΜΟΜ:
Spoiler: show
Image

Ο πρώτος μήνας της αγωνιστικής δράσης είχε πρόσημο θετικό με ορισμένες αρνητικές πινελιές.
Στα θετικά ότι πήραμε όλους τους βαθμούς στα παιχνίδια που δώσαμε στην έδρα μας χωρίς να δεχτούμε γκολ. Επίσης περάσαμε στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ.
Στα αρνητικά ότι δεχτήκαμε 2 γκολ από μια ομάδα 3ης κατηγορίας και ότι χάσαμε από τη West Ham από λάθη της άμυνας που δε μαρκάρει.


Τα παιχνίδια του Σεπτεμβρίου:
Λίβερπουλ (Εκτός)
Γουέστ Μπρομ (Εντός)
Άρσεναλ (Εκτός)
Γουίγκαν (Εκτός)
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

13/9/08: 4η Αγωνιστική

Liverpool vs Blackburn

Image
Δεν παίξαμε όσο χάλια φαίνεται. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει ακόμα και το Χ αν σε μια αναμπομπούλα στην άμυνα της Λίβερπουλ ο Κάραγκερ δεν έδιωχνε την μπάλλα στη γραμμή.
ΜΟΜ:
Spoiler: show
Image


20/9/08: 5η Αγωνιστική

Blackburn vs West Brom

Image
Μετά τη δίκαιη αποβολή του Μπαρνέτ τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο εύκολα για εμάς και γενικά περάσαμε ένα ήσυχο απόγευμα.
ΜΟΜ:
Spoiler: show
Image
Η βαθμολογία μετά από 5 αγωνιστικές:
Spoiler: show
Image
Είναι ακόμα νωρίς για να βγάλει κανείς συμπεράσματα, αλλά το αξιοπερίεργο μέχρι στιγμης, δεν είναι μόνο ότι είμαστε 3οι, αλλά και ότι η Manvhester Utd είναι 9η.


24/9/08: League Cup 3rd Round

Arsenal vs Blackburn

Image
Από την αρχή μέχρι το τέλος παίζαμε φουλ αττάκ, αλλά παίζαμε και ενάντια στη θέληση του διατητή που αρχικά έδωσε ένα γκολ οφ σάιντ και στη συνέχεια ανακάλυψε πέναλντυ. Απο κει και πέρα κάθισα στον πάγκο παίζοντας το κομπολόι μου
Spoiler: show
Image
και υπολογίζοντας πόσες ώρες διαρκεί η πτήση για Μπλάκμπερν, για να συναντήσω μια συμπατριώτισα
Spoiler: show
Image
ΜΟΜ:
Spoiler: show
Image


27/9/08: 6η Αγωνιστική

Wigan Athletic vs Blackburn

Image
Το πρώτο μας διπλό το συνδηάσαμε με μια πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε μια ομάδα που έχει ταλαιπωρήσει πολλά μεγαθήρια του πρωταθλήματος.


Στα μεταγραφικά κλείσαμε έναν 15χρονο τερματοφύλακα για 1,3Μ
Image

Επίσης είμαστε κοντά στην απόκτηση του Νελσο Ρίβας από την Ίντερ για 1,1Μ



Τα παιχνίδια του επόμενου μήνα:
Άρσεναλ (Εκτός)
Φούλαμ (Εντός)
Πορτσμουθ (Εκτός)
Στόουκ (Εντός)
Last edited by GIANNIS511 on Sat Jun 20, 2009 1:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Ροντρίγκο είναι καυτός πάντως.... τα πετάει ενα ενα τα γολάκια με το καλημέρα..
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ivan Terrible wrote:Ο Ροντρίγκο είναι καυτός πάντως.... τα πετάει ενα ενα τα γολάκια με το καλημέρα..
Είναι ο μοναδικός που βάζει γκολ. Κάτι σαν τον Προγκρέμνιακ της ιστορίας σου.
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολη καλες μεταγραφες
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GIANNIS511 wrote:
Ivan Terrible wrote:Ο Ροντρίγκο είναι καυτός πάντως.... τα πετάει ενα ενα τα γολάκια με το καλημέρα..
Είναι ο μοναδικός που βάζει γκολ. Κάτι σαν τον Προγκρέμνιακ της ιστορίας σου.
Σωωστάαααα.. Παντως οφειλεις να παραδεχτεις οτι το σκοραρισμα ειναι το μονο τους κοινο στοιχειο. ο Ενας ειναι κυριολεκτικα μια ψυχροαιμη ρωσικη αρκουδα που εκτοπιζει το θυμα της και "σκοτωνει" με δυναμη, ο δικός σου απο την άλλη είναι ο μικροκαμωμένος τεχνίτης θερμόαιμος λατίνος εραστής των διχτύων...

Αλληλοσυμπληρώνονται θαρρώ...
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή αρχή. Καλή συνέχεια
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xks wrote:πολη καλες μεταγραφες
Ευχαριστώ πολύ φίλε
Inzaghi wrote:Πολύ καλή αρχή. Καλή συνέχεια
Ευχαριστώ. Ελπίζω να συνεχίσει να είναι ενδιαφέρουσα η ιστορία.
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”