Η επανασταση μολις ξεκινησε!!!

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ηταν καλοκαιρι και τα διοικητικα του Παναθηναϊκου ειχαν πλεον κριθει. Το μονο που απεμενε ηταν η ευρεση του νεου προπονητη. Ακουγοταν οτι ο νεος προπονητης του Παναθηναϊκου θα ειναι ο Χενκ Τεν Κατε.

Ημουν σε ενα οπαδικο forum του Παναθηναϊκου και παρεθετα τα δικα μου σεντονια σχετικα με το τι κινησεις θα επρεπε να κανει ο Παναθηναϊκος, ποιοι παικτες θα ηθελα να παιξουν στον Παναθηναϊκο, κλπ κλπ. Οχι, δεν ειχα γνωσεις προπονητικης η τακτικης, ουτε ειχα εμπειρια απο καποια ερασιτεχνικη ομαδα. Αυτο που με καθοδηγουσε ηταν η αγαπη μου για την ομαδα.

Εκει που ημουν ετοιμος να ποσταρω το 5ο-6ο μου σεντονι βλεπω ενα 1 νεο προσωπικο μηνυμα. Λεω εγω "Ωχ! Θα μου πει ο moderator να κοψω τις @@ριες". Ανοιγω το pm και βλεπω το ακολουθο μηνυμα: "Διαβασα ολα τα post σου και μπορω να πω οτι ηταν πολυ ενδιαφεροντα. Ειμαι ενας απο τους επικοινωνιολογους της ΠΑΕ και μου ζητησαν να βρω ενα ατομο με πολυ καλες ιδεες και πανω απο ολα αγαπη για την ομαδα για να αναλαβει το ποστο του Assistant Manager. Πιστευω οτι εσυ εχεις τα απαραιτητα στοιχεια για αυτην την θεση. Εαν ενδιαφερεσαι στειλε μου e-mail στο ********". Εγω νομιζα οτι μου κανανε πλακα αλλα υστερα απο μια ανταλλαγη e-mail καταλαβα οτι μου μιλουσαν σοβαρα. Κλεισαμε ραντεβου στο γραφειο του Νικου Πατερα στο Κολωνακι.

Image

Ενιωθα μεγαλη συγκινηση μιας και αντιλαμβανομουν οτι κι εγω θα βοηθουσα με τον τροπο μου την ομαδα. Καθισαμε στο γραφειο του προεδρου και του ειπα τις ιδεες μου. Μου ειπε οτι ειναι πολυ καλες αν και καποιες απο αυτες ειναι μη υλοποιησιμες. Κι εκει που πηγαινα να υπογραψω ερχεται ενα fax. Αυτο που που συνεβη ηταν οτι χειροτερο!!! Ο Χενκ Τεν Κατε τελικα απερριψε την προταση που του εκανε ο Παναθηναϊκος για την θεση του προπονητη. Εκεινη τη στιγμη επικρατει ενας πανικος καθως επρεπε την επομενη ημερα να εχουν ανακοινωσει τον νεο προπονητη της ομαδας. Ο Νικος Πατερας καλει σε εκτακτη συσκεψη ολους τους μεγαλομετοχους. Και σε 15 λεπτα ηταν ολοι εκει!!!

Image

Εγω ειχα μεινει εν τω μεταξυ λαλακας. Αρχιζουν να συσκεπτονται. Λεω εγω "Τελικα να υπογραψω;". Καμια απαντηση! Οι μετοχοι συνεχιζουν να συσκεπτονται. Εγω αρκετα αμηχανος ρωταω "Να υπογραψω;". Τιποτα!!! Καποια στιγμη τα παιρνω στο κρανιο και φωναζω "Θα το υπογραψω επιτελους το γ....ο το κ...οσυμβολαιο???" :evil: :evil: :evil:
Αυτοι με κοιτανε καλα καλα. Δεν περνανε ουτε 30 δευτερολεπτα και μου λεει ο προεδρος "Τελικα αποφασισαμε οτι δεν σου ταιριαζει η θεση του Assistant Manager". Κι εγω βριζοντας θεους και δαιμονες σηκωνομαι να φυγω. Και συνεχιζει "Θα θελαμε να γινεις ο νεος προπονητης της ομαδας". Μενω λαλακας. Μου εξηγησαν οτι θα με ειχαν σε αυτη τη θεση για λιγους μηνες μεχρι να βρουν καποιον πιο εμπειρο και εαν ηταν ικανοποιημενοι τοτε θα μου εδιναν καποιο ποστο στην ομαδα. Ειχαν ετοιμασει κιολας το συμβολαιο και εμενε μονο η υπογραφη. Δεν το σκεφτηκα και πολυ. Την επομενη ημερα:
Image
σημ.: Τι τσιγκουνηδες! Κοτζαμ προπονητης ειμαι και μου προσφερουν ψιχουλα. Θα σας φτιαξω εγω... :twisted: :twisted: :twisted:
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη συνεχεια ,
ωραια αρχη
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
ultras20
Amateur
Amateur
Posts: 137
Joined: Mon Feb 09, 2009 2:34 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos,AOAN
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη συνεχεια.
κοιταξε τι θα κανεις με την παναθα γιατι χωρις double εχει -ksilo
greek-voice.ucoz.com
γινεται μελοι και βρειτε οτι θελετε
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μία ακόμα ιστορία με την Πανάθα!!! Σε στηρίζουμε ... καλή συνέχεια!
Image
Image
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

(να σημειωσω οτι παιζω με την εκδοση 9.3)

Την επομενη ημερα πηγα στα γραφεια της ΠΑΕ. Εκει ηταν ο Νικος Πατερας, ο Γιαννης Βαρδινογιαννης, ο Κωστας Αντωνιου και ο Παυλος Γιαννακοπουλος, ο οποιος δεν ειχε δει με πολυ καλο ματι την προσληψη ενος απειρου ατομου στη θεση του προπονητη. Η συνταντηση βασιζοταν σε τρεις αξονες. Καταρχας θα μου παρουσιαζαν τον Gerard van der Lem ως τον νεο Assistant Manager της ομαδας. Το δευτερο θεμα θα ηταν ο καθορισμος του budget ενω το τριτο θεμα ηταν η προταση παικτων ως πιθανες μεταγραφες. Μπορω να πω οτι προκαλεσα την πρωτη αναταραχη στις ταξεις της διοικησης.

Οσον αφορα τον Assistant Manager τους ειπα οτι ο Gerard van der Lem δεν μου εκανε. Ειχα ερθει σε επαφη με καποιον αλλον πιο εμπειρο που θα με βοηθουσε ιδιαιτερα στις συνεντευξεις τυπου, μιας και δεν ειχα ακομα την εμπειρια να τα βγαλω περα με τους καρχαριες των ΜΜΕ. Ιδου ο νεος Assistant Manager του Παναθηναϊκου:
Image

Οσον αφορα το budget δεν μου τα ελεγαν καλα τα πραγματα. Μολις 4 εκατομμυρια; Εγω ηθελα τουλαχιστον 10!!! Τελικα καταληξαμε στα 6 ( -kavouras ) και μου ειπαν οτι εαν δουν οτι οι μεταγραφες ειναι ικανοποιητικες τοτε θα μου εδιναν και αλλα λεφτα:
Image
Σαν πολυ ευκολα δεν υποχωρησα; Θα σας κανονισω εγω. :evil:

Και ηρθε η πιο καυτη στιγμη της συναντησης. Ηρθε η ωρα που θα πεσουν τα ονοματα στο τραπεζι. Ο Κωστας Αντωνιου ειχε φερει μια λιστα με ονοματα που θεωρουσε οτι θα μπορουσαν να προσφερουν στην ομαδα. Παιρνω την λιστα διαβαζω τα πρωτα 5 ονοματα και με πολλη ψυχραιμια την σκιζω. Ολοι εχουν μεινει κοκκαλο αλλα ο Παυλος Γιαννακοπουλος φαινοταν σαν να με ειδε με καλο ματι. Εβγαλα εγω μια λιστα με ονοματα. Ειχα κανει πολυ καλο ψαξιμο ωστε να βρω παικτες που βρισκονται στην μεταγραφικη λιστα της ομαδας τους. Ολοι εντυπωσιαστηκαν αλλα ο Γιαννης Βαρδινογιαννης ηταν αρνητικος μιας και δεν ηθελε να χαλασει το κλιμα στα αποδυτηρια. Του εξηγησα "Ηρθα στην ομαδα εχοντας την στηριξη της πλειοψηφιας των μεγαλομετοχων και θα κανω το παν για να εξαλλειφθει ο,τι σαπιο εχει απομεινει".

Η συνταντηση ολοκληρωθηκε και σηκωθηκα να φυγω. Με πλησιαζει ο Παυλος Γιαννακοπουλος και μου λεει στο αυτι "Φαινεται πως εισαι προπονητης με μεγαλα @@. Εχεις την απεριοριστη στηριξη μου". Ακουγοντας αυτα τα λογια ενιωθα σαν να κατεκτησα το Champions League!!!

Ηδη φαινοταν οτι υπηρχε διασταση αποψεων αναμεσα στον Γιαννη Βαρδινογιαννη και τους νεους μεγαλομετοχους κι εγω θα εκανα τα παντα προκειμενου η ομαδα να επιστρεψει στην θεση που την ανηκει. Η καθαρση ειχε μολις ξεκινησει και η πρωτη μου μερα στην δουλεια στεφθηκε με απολυτη επιτυχια. -gioupi
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

με 6 μυρια μπορεις να κανεις πολη καλες μεταγραφες
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειναι η πρωτη μου επαφη με τους παικτες της ομαδας. Ηδη ειχα ξεκαθαρισει στο μυαλο μου το ποιοι παικτες μου κανουν και ποιοι θα παρουν ποδι. Υπηρχαν πολυ παικτες που δεν αξιζουν να ειναι παικτες της ομαδας ενω καποιοι αλλοι ηταν καλοι μονο για τον παγκο. Αφου τους συστηθηκα και τους ειπα ποια ειναι η δικη μου φιλοσοφια οσον αφορα τις τακτικες λεω:
"Μπειτε ολοι σε μια σειρα και οσοι ακουσουν το ονομα τους να κανουν ενα βημα μπροστα. Βαγγελης Μαντζιος, Γιοσου Σαριεγκι, Μικαελ Νιλσον, Γιωργος Καραγκουνης και Λουκας Βυντρα". Κανουν αυτοι ενα βημα μπροστα. Τοτε τους λεω "Σας ευχαριστω παρα πολυ για την συνεργασια σας αλλα δεν ειστε στα σχεδια μου για την νεα σεζον. Ψαχνουμε να σας βρουμε ομαδες και ηδη εχουμε αρκετες προτασεις. Ο Ιβανσιτς θα παρακολουθειται στενα στα φιλικα και η παραμονη του στην ομαδα θα κριθει απο τις εμφανισεις του".

Υπαρχει αναταραχη μιας και δεν ηταν συνηθισμενοι σε τετοιες αποτομες αλλαγες. Και συνεχισα: "Εχω σκοπο να φερω παικταραδες στην ομαδα. Σε μερικους απο εσας η λεξη αυτη ειναι εντελως αγνωστη. Θελω να ξερετε οτι απο εδω και μπρος ουδεις αναντικαταστατος. Οσοι κανουν κακα παιχνιδια θα παιρνουν ποδι αμεσα". Μετα απο αυτα καλεσα τους παικτες για μπουζουκια μεχρι πρωϊας. Μετα απο τετοιο σοκ επρεπε να παρουν και καποια χαρα. (:

.........................................................................

Την επομενη ημερα χτυπαει το ξυπνητηρι... Ειναι 12:00!!! Σε μια ωρα δινω την πρωτη μου συνεντευξη τυπου!!! Επρεπε ηδη να ειμαι εκει. Πεταγομαι απο το κρεβατι και αφου ετοιμαστηκα στα γρηγορα τρεχω στο... ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!! Το μετρο εχει απεργια!!! Περιμενω ταξι και δεν βλεπω να περναει τιποτα! Τι θα κανω; Ξαφνικα βλεπω μια λιμουζινα! Σταματαει μπροστα μου.
Image
Με ρωταει ο οδηγος "Ειστε ο κυριος Manageriotis"; Λεω εγω "Ναι, γιατι;". Λεει αυτος "Ηρθα για να σας παω στην συνεντευξη τυπου". Εγω εμφανως ανακουφισμενος μπαινω μεσα. Φτασαμε! Πηγαινω γρηγορα στην αιθουσα τυπου. Ειναι ολοι εκει και με περιμενουν. Εγω εμφανως αμηχανος καθομαι στην θεση μου. Σε 3 λεπτα η συνεντευξη τυπου ξεκιναει!!!

Δημοσιογραφος: Απο οσο ξερουμε ο Παναθηναϊκος παντα ηταν η αγαπημενη σας ομαδα. Πως νιωθετε που αναλαβατε την θεση του προπονητη;
Εγω: Ηταν ονειρο ζωης. Παντα ηθελα να βοηθησω την ομαδα μου αλλα ποτε δεν περιμενα οτι αυτο το ονειρο θα γινοταν καποτε πραγματικοτητα.
Δ: Εχετε ξεχωρισει ποιοι παικτες κανουν για τον νεο Παναθηναϊκο και ποιοι οχι;
Ε: Βεβαιως! Ηδη εχω ξεκαθαρισει την θεση μου και πιστευω οτι οι κινησεις μου μονο θετικο αποτελεσμα μπορουν να εχουν.
Δ: Θα κινηθειτε στην μεταγραφικη αγορα με σκοπο την ενισχυση του υπαρχοντος ροστερ;
Ε: Πιστευω οτι υπαρχουν πολλα κενα στο ροστερ μας και σκοπος μου ειναι να κλεισω οσες τρυπες υπαρχουν οσο το δυνατον καλυτερα.
Δ: Τι μπορουμε να περιμενουμε απο τις φετινες μεταγραφικες σας κινησεις;
Ε: Για αυτο που μπορω να σας διαβεβαιωσω ειναι οτι θα ταλαιπωρησω πολυ τους οπαδους της ομαδας. Θα χρειαστει να πανε πολλες φορες στο αεροδρομιο. -falaina
Δ: Ακουμε οτι ειναι πολυ πιθανον να φυγει ο Ανδρεας Ιβανσιτς απο τον Παναθηναϊκο. Ισχυει κατι τετοιο;
Ε: Δεν μπορω να σας απαντησω αφου ακομα δεν εχω ξεκαθαρισει τι θα κανω με τον παικτη. Αυτο που μπορω να σας πω ειναι "ουδεις αναντικαταστατος".


Η συνεντευξη τυπου ολοκληρωθηκε. Η εντυπωσεις που αφησα ηταν αρκετα καλες. Βεβαια με βοηθησε και ο Ashworth μιας και ξερει πολυ καλα το παιχνιδι των ΜΜΕ. Αλλη μια ημερα ειχε περασει.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xks wrote:καλη συνεχεια ,
ωραια αρχη
Ευχαριστω!!! Ελπιζω να τα παω καλα. 8)
ultras20 wrote:καλη συνεχεια.
κοιταξε τι θα κανεις με την παναθα γιατι χωρις double εχει -ksilo
Με τους παικταραδες που θα φερω θελω να παω και για το κατι παραπανω. :drinking: -falaina
Skoufalis wrote:Μία ακόμα ιστορία με την Πανάθα!!! Σε στηρίζουμε ... καλή συνέχεια!
Σκοπος μου ειναι πανω απο ολα να επιστρεψει η Παναθα στη θεση που της αξιζει!!! :D
xks wrote:με 6 μυρια μπορεις να κανεις πολη καλες μεταγραφες
Το ξερω. Απλα ηθελα να προκαλεσω ενα μινι εγκεφαλικο στον κυριο Καβουρογιαννη. -kavouras
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα φιλικα ματς εβαλα τον assistant manager να τα αναλαβει μιας και ειχα να κανω πολλες διαπραγματευσεις. Πολλες φορες ενιωθα εξαιρετικα μονος μιας και δεν ειναι και ο,τι πιο ευκολο να πεισεις εναν παικτη να αφησει το αγγλικο, το ισπανικο, η το ιταλικο πρωταθλημα και να ερθει στην Ελλαδα. Νομιζω οτι η ομαδα τα πηγε αρκετα καλα:
Image
Στο ματς με τη Νις ημασταν εξαιρετικα γκαντεμηδες. Καναμε 18 σουτ απο τα οποια 8 εντος εστιας. Η Νις εκανε μολις 2 σουτ!!! -toixos2


Και ανακοινωθηκαν και οι υποψηφιες αντιπαλοι μου για τον Β' Προκριματικο Γυρο του Champions League:
Image
Τις εχουμε και τις 2!!!! -foumarw

----------------------------------------------------------------------------

Και τωρα η σημαντικοτερη στιγμη. Πλησιαζει η ωρα που θα παρουσιασω τα νεα μου μεταγραφικα αποκτηματα. Εκανα συνολικα 8 μεταγραφες. Ολες οι μεταγραφες εγιναν βαζοντας δοσεις, ενω οταν εκανα τις πρωτες 5 μεταγραφες η διοικηση ενεκρινε αυξηση του μεταγραφικου budget κατα 6Μ!!!! 8)

Οσοι οπαδοι θελουν να δουν απο κοντα τα νεα μεταγραφικα αποκτηματα της ομαδας μπορουν να ερθουν στο αεροδρομιο "Ελευθεριος Βενιζελος". Οσοι ενδιαφερονται να συμπληρωσουν το ονομα τους στη σχετικη λιστα: :P

1.
2.
3.
4.
5.
...
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.xks
2.
3.
4.
5.
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.xks
2.Skoufalis (Ζήτα κι άλλα λεφτά για μεταγραφές)
3.
4.
5.
Image
Image
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Skoufalis wrote:1.xks
2.Skoufalis (Ζήτα κι άλλα λεφτά για μεταγραφές)
3.
4.
5.
Ζητησα αλλα δεν μου δινουνε αλλα. -toixos2
Οι μεταγραφες εχουν ηδη ολοκληρωθει και νομιζω οτι ειναι κατι παραπανω απο ικανοποιητικες. 8)
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμένα πάντως μου δίνουν μέχρι 13
Image
Image
User avatar
johnara7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5811
Joined: Sat Feb 02, 2008 1:18 pm
Status: Διαβασμάαα.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.xks
2.Skoufalis (Ζήτα κι άλλα λεφτά για μεταγραφές)
3.Giannis
4.
5.
Spoiler: show
[quote="zbutsam"]Nτελικάτο πουλέν του Φωστήρος / γειαααααα :D[/quote]
[quote="chris792"]Ο Τζόνι, είναι κοψιά Άνταμ Τζόνσον, πήγε Αγγλία και τους έχει πάρει και τα χαρακτηριστικά ο πστης. -doublekiss[/quote]
[quote="Coach Ventouza"]Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Χανκ Μουντυ 8)[/quote]
zidane72003 wrote:Κυνηγας,πονας,νοιαζεσαι και στο τελος το μονο που σου εχει μεινει ειναι ενα καλο ποτηρι ουϊσκι για να πας παρακατω.Ε οχι ρε:Πτανες γυναικες.
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.xks
2.Skoufalis (Ζήτα κι άλλα λεφτά για μεταγραφές)
3.Giannis
4.
5.Tako (θα διωξεις τον Βυντρα?? -kitrinh Ποιον θα χουμε να βγαζει σεντρες στα περιστερια??)
Merry crisis and a happy new fear!
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”