Η επανασταση μολις ξεκινησε!!!

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Η ηττα δεν υπαρχει στο λεξιλογιο σου ε? :-)
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικος Champions League: Barcelona-Παναθηναϊκος

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iEWUMUN3cYo[/youtube]

Image

Κυριες και κυριοι αποψε θα παρακολουθησετε μια μαγευτικη βραδια. Μια βραδια που αν πριν καποια χρονια φανταζε θαυμα, αποψε μοιαζει με συνηθεια. Ο Παναθηναϊκος για ακομα μια φορα θα επωμιστει το βαρος της ελληνικης εκπροσωπησης απεναντι στην Barcelona των αστερων. Η προϊστορια ειναι σχετικα μοιρασμενη απο το 2008, ωστοσο ο Παναθηναϊκος οσες φορες συναντησε την Barcelona την απεκλεισε. Μπορουμε να ελπιζουμε σε κατι τετοιο και αποψε; Εχουμε τις συνθεσεις των δυο ομαδων:
Image

Ο αγωνας ξεκιναει!!!

Spoiler: show
11': Αναγκαστικη αλλαγη για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο τραυματισμενος Van der Vaart, μεσα ο Pandev.
14': Ο Hulk δινει πασα στον Pandev, αυτος σουταρειμ ο Valdes αποκρουει, η μπαλα καταληγει στα ποδια του Buonanotte ο οποιος σουταρει και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! 0-1 για τον Παναθηναϊκο!!!

18': Ο Toure δινει πασα στον Iniesta, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
28': Ο Hulk δινει πασα στον Acosta, αυτος σουταρει αλλα ο Valdes πιανει την μπαλα.
33': Ο Vagner Love κανει το σπριντ, ντριμπλαρει μεσα στην περιοχη του Παναθηναϊκου, σουταρει αλλα ο Mandanda αποκρουει.
35': Ο Iniesta εκτελει το κορνερ, ο Pique κανει την κεφαλια αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
35': Αλλαγη για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο Hulk, μεσα ο Vicente.
39': Ο Vagner Love κανει αλλαγη παιχνιδιου για τον Mata, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ απο διαγωνια θεση αλλα η μπαλα καταληγει αουτ.
43': Ο Vargas κανει το σπριντ, ντριμπλαρει μεσα στην περιοχη της Barcelona, σουταρει απο διαγωνια θεση και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! 0-2 για τον Παναθηναϊκο!!!


------------------ Τελος Α' Ημιχρονου ------------------------

Στα αποδυτηρια υπαρχει ενθουσιασμος. Εγω ωστοσο φροντισα να τα ψαλλω σε καποιους παικτες και ειδικα στον Ivanovic ο οποιος δεν επαιζε καθολου καλα. Στα κορνερ σωστα εβαλα τρεις παικτες να μαρκαρουν τον Pique μιας και ολα τα κορνερ της Barcelona σημαδευαν τον Pique και μονο ενα απο αυτα εγινε καπως απειλητικο. Τους γυρισα σε πιο αμυντικογενη μορφη μιας και ηδη ειχαμε το αποτελεσμα που θελαμε.

------------------ Εναρξη Β' Ημιχρονου ------------------------

Spoiler: show
46': Ο Xavi δινει πασα στον Iniesta, αυτος σουταρει αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
65': Ο Messi δινει πασα στον Iniesta, αυτος σουταρει αλλα στελνει την μπαλα αουτ.
65': Αλλαγη για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο Ivanovic, μεσα ο Veloso.
69': Ο Daniel Alves δινει πασα στον Iniesta, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ και κανει το 1-2 για την Barcelona.
69': Αλλαγη για την Barcelona. Εξω ο Puyol, μεσα o Marquez.
77': Ο Ben Arfa δινει πασα στον Pandev, αυτος επιχειρει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
80': Ο Vargas εκτελει το κορνερ, ο Azpilicueta κανει την κεφαλια αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.

80': Ο Vagner Love δινει πασα στον Xavi, αυτος κανει το σουτ αλλα ο Mandanda αποκρουει.
81': Δυο αλλαγες για την Barcelona. Εξω οι Alves και Xavi, μεσα οι dos Santos και Bojan.
85': Ο Bojan τροφοδοτει πολυ ωραια τον dos Santos, αυτος επιχειρει ενα σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
89': Ο Mata δινει πασα στον Vagner Love, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
90': Ο Bojan δινει πασα στον Mata, αυτος κανει το σπριντ, σουταρει αλλα ο Mandanda αποκρουει.


Ο διαιτητης σφυριζει την ληξη του αγωνα και ο Παναθηναϊκος αναδεικνυεται για τριτη συνεχη χρονια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!!!!!
Image
Image
Ειμαστε ξανα πρωταθλητες!!! -gioupi
--------------------------------------

Για να δουμε ποιοι ειναι οι καλυτεροι της διοργανωσης:

Χρυσο παπουτσι της διοργανωσης:
Image

Καλυτερος παικτης της διοργανωσης:
Image

Dream team της διοργανωσης:
Image
Μονο 2 δικοι μου??? :shock: :shock: :shock:

---------------------------------------

Εληξαν και τα play-off της Superleague και γι' ακομα μια χρονια ο Ολυμπιακος βγηεκ πρωτος.
Image

Και τωρα τα βραβεια της Superleague.

Καλυτερος ξενος παικτης της χρονιας:
Image
Το πουλεν μου πηρε δικαια αυτο το βραβειο. :D

Καλυτερο ταλεντο της χρονιας:
Image
Δεν πηρε οσες ευκαιριες ειχε και περσι ωστοσο ηταν σταθερος στην αποδοση του.

Καλυτερος τερματοφυλακας της χρονιας:
Image
Δεν αφησε ουτε αυτος αλλα ουτε οι αμυντικοι μου να περναει η μπαλα. Μολις 5 γκολ δεχτηκε.

Καλυτερος manager της χρονιας:
Image
Ημουν τελειος. Τι να λεμε τωρα. Και πρωταθλημα και κυπελλο και ευρωπαϊκο και παγκοσμιο και super cup. Τα παντα ολα κυριολεκτικα. -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl

Πρωτος σκορερ της χρονιας:
Image
Επρεπε να περασουν 4 χρονια για να ζησω αυτη τη στιγμη. Καταφερε επιτελους ενας παικτης μου να βγει πρωτος σκορερ του πρωταθληματος. -gioupi

Καλυτερος παικτης της χρονιας:
Image
:shock: :shock: :shock: Δεν με γελουν τα ματια μου; Απο που και ως που βγηκε ο Γκεκας καλυτερος παικτης του πρωταθληματος; :shock: :shock: :shock:

-------------------------------

Για να δουμε και τις προτιμησεις των φιλαθλων του Παναθηναϊκου.

Αγαπημενος παικτης των φιλαθλων:
Image

Καλυτερη 11αδα της χρονιας:
Image

Καλυτερη συνολικη 11αδα:
Image
Τοσο πολυ τους ελειψε ο Saviola; :P

--------------------------------

Βαθμολογια της UEFA:
Image
Ειμαι πρωτος!!! :shock: Απιστευτο!!! Τελικα κατι εκανα κι εγω. :D


Γενικος απολογισμος της χρονιας:
Image
Κακη χρονια εκαναν φετος οι Ivanovic και Miranda. Ενας απο τους δυο θα φυγει. Ο Liedson θα πουληθει επισης λογω ηλικιας και λογω του οτι δεν χωραει στο ροστερ. Ο Van der Vaart δεν βοηθησε φετος οσο θα ηθελα. Αν δεχτω καποια καλη προσφορα θα τον δωσω και αυτον. Η περιπτωση του Acosta με προβληματιζει ιδιαιτερα. Ναι μεν ειναι καλος και βοηθαει αλλα δεν το εχει το γκολ και αυτο κανει ζημια στην ομαδα. Θα κοιταξω να κανω καποια μεταγραφη παιχτη που να παιζει στα δεξι ακρο του κεντρου και να μπορει να σκοραρει. Ισως να κοιταξω και για ενα μπακαπ στο αριστερο ακρο της αμυνας.

ΤΕΛΟΣ 4ου ΚΥΚΛΟΥ

Spoiler: show
Η μηπως οχι;

Δεν ειχα φυγει απο την Γερμανια. Ηθελα αρχικα να κοιταξω καποιες περιπτωσεις παικτων. Μετα θα γυρνουσα με το ιδιωτικο μου αεροπλανο στην Αθηνα (ξεχασα να αναφερω οτι εχω βγαλει διπλωμα για να πεταω αεροπλανα :D ). Ημουν πλεον ησυχος μιας και ολα ειχαν επανελθει και ημουν ησυχος.

(ντριιιιιιιιιιιιν...)
Εγω: Παρακαλω;
Αγνωστος: Σου ελλειψα;
Εγω: Ποιος ειναι;
Αγνωστος: Εφοσον πλεον εχω ησυχο του κεφαλι μου μπορω να σου πω ποιος ειμαι. Ειμαι ο... Pepe Guardiola.
Εγω: Ελα ρε Pepe. Με κοψοχολιασες!! Χαχαχα!
Guordiola: Να δεις τωρα τι θα παθεις. Μου εκλεψες το αγαπημενο μου. Μου πηρες... το πολυτιμο μου.
Εγω: Χαχαχα!!! :shock:
Guardiola: Τωρα ομως ολα θα τελειωσουν και του χρονου το πολυτιμο μου θα γινει δικο μου.
Εγω: Τι λες ρε Γκολουμ... εεεε... Γκουαρντιολα;
Guardiola: Οσες φορες σε συνατησα στο Champions League με απεκλεισες. Χωρις εσενα στον δρομο μου το πολυτιμο μου θα γινει δικο μου.
Εγω: ... :shock: :shock: :shock:
Guardiola: Φροντισα να εφοδιασω το αεροπλανο σου με μερικα καλουδια και με το πατημα ενος κουμπιου θα χαθεις μια για παντα.
Εγω: ... -papas
Guardiola: Αντιο Αλεξ Μανατζεριωτη.
Image


Ο κοσμος παγωσε στο ακουσμα της ειδησης. Το αεροπλανο μου κατω απο αδιευκρινιστες συνθηκες εξερραγη με αποτελεσμα εγω να ειμαι νεκρος. Στην ομαδα επικρατουσε θλιψη μιας και πιστευαν οτι κανεις δεν θα μπορουσε να καλυψει το κενο μου. Manager της ομαδας ανελαβε ο Χενκ Τεν Κατε μιας και το υπαρχον ροστερ ηταν ικανοποιητικοτατο για τον ιδιο. Εγω ομως τι απεγινα;

Image
Εγω: Που βρισκομαι;
Φωνη: Ανεβα τις σκαλες.
Εγω: Ειναι πολλες. Δεν υπαρχει κανενα ασανσερ;
Φωνη: Οχι.
Ανεβαινω και βλεπω ενα δωματιο σαν αιθουσα δικαστηριου. Με καλουν να παω στο εδωλιο.
Δικαστης: Ο κυριος... Μανατζεριωτης. Για να ακουσουμε την υπερασπιση.
Υπερασπιση: Κυριε Δικαστα, κυριε εισαγγελεα, κυριοι ενορκοι θεωρω οτι ειναι πολυ νωρις για τον κυριο Μανατζεριωτη να σταματησει τοσο νωρις. Εδειξε οτι εχει ικανοτητες και πως εχει πολλα να δωσει.
Εισαγγελεας: Νομιζω οτι πρεπει να ενταχθει στο τμημα μανατζερ. Ειναι ακομα πολυ καινουργιο και δεν υπαρχουν ατομα ικανα να το στελεχωσουν.
Υπερασπιση: Ναι αλλα εχει ακομα πολλα πραγματα να μαθει. Πρεπει να μεταδωσει τις γνωσεις του στους θνητους. Μονο ετσι θα αναπτυχθει το αθλημα και μεσω αυτου θα μπει ο κοσμος στον σωστο δρομο.
Εισαγγελεας: Εγω επιμενω οτι οι ανθρωποι δεν ειναι ετοιμοι να μαθουν.
Δικαστης: Κυριοι ενορκοι, ποσοι συμφωνειτε με το να επιιστρεψει ο Μανατζεριωτης στην γη;
Σηκωθηκαν 91 χερια.
Δικαστης: Ποσοι συμφωνειτε με το να ενταχθει στο τμημα μανατζερ του παραδεισου;
Σηκωθηκαν 9 χερια.
Δικαστης: Το δικαστηριο αποφασισε να επιστρεψει ο κυριος Μανατζεριωτης στην γη. Την επομενη φορα δεν θα ειμαι το ιδιο επιεικης.
Εγω: Με συγχωρειται μπορειτε να μου πειτε...
Δικαστης: Οσο λιγοτερα ξερεις τοσο το καλυτερο. Λυεται η συνεδριαση.



ΤΕΛΟΣ Α' ΕΠΟΧΗΣ
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ FM2010
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Χαμος...νομιζω πως εχεις παθει υπερκουπωση. Μετα τον Αλβερτη στο μπασκετ εσυ... (:
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα εισαι φοβερος που εχεις φτασει τον παο
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητηρια! Σε περιμενουμε με το fm 2010!


edit: post #200 :D
Image
Image
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”