Ο Βέλγος: Το χρονικό μιας εξαφάνισης

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τι ουεφα? τι ειναι αυτο???????????
παμε για τσου λου φετος
πεταει η ομαδα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

(Συνέχεια...)

Image
Ο Ερμής Σταύρου έφτασε στο αεροδρόμιο των Σπάτων "Ελευθέριος Βενιζέλος". Το ταξίδι του έγινε πολύ γρήγορα και μυστικά. Λίγοι κατάλαβαν ότι ο Ερμής επέστρεψε στην Ελλάδα, κι αυτοί έσπευσαν να διαδώσουν την φήμη ότι θα υπέγραφε στον Ολυμπιακό, μια ομάδα που τα τελευταία τέσσερα χρόνια δεν έχει ούτε μια διάκριση. Αφού πήρε την βαλίτσα του από το Baggage Claim, έφτασε στα καταστήματα Duty Free συνοδευόμενος από τον πιστό του συνεργάτη Sinisa Alispahic. Εκεί αγόρασαν μια εφημερίδα
Spoiler: show
Image
-Λοιπόν, Sinisa, τέλος καλό, όλα καλά...
-Ναι αλλά μου άφησε πικρή γεύση Ερμή. Ίσως έπρεπε να προσπαθήσουμε περισσότερο.
-Δεν πειράζει Sinisa, ότι έγινε, έγινε. Πάμε για άλλα!

36η Αγωνιστική,
Rayo - Deportivo
Image


37η Αγωνιστική,
Deportivo - Levante
Image


Τελικός Κυπέλλου Ισπανίας,
Deportivo - Barcelona

[spoiler]Image Image[/spoiler]
Image


38η Αγωνιστική,
Barcelona - Deportivo[/b]

Image



Η τελική βαθμολογία της Primera Division 201/2013
Image


(Συνεχίζεται...)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh το χασαμε το κυπελλο δεν πειραζει ομως ειμαστε στα προκριματικα του τσου λου
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27170
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Συγχαρητήρια!!! Φοβερό φίνις!!!

Δυο - τρεις παρατηρήσεις μόνο:

Απίστευτος αριθμός τελικών προσπαθειών της Barca στον τελικό κυπέλλου! Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί κάτι αντίστοιχο.... Αλήθεια τι rating είχε ο keeper σου; -doublekiss

Επίσης μοιάζει τεράστια η διαφορά και της Barca αλλά κυρίως της Real, από τις υπόλοιπες ομάδες της Primera... +36 Βαθμους από τον τρίτο;;;; :shock: Ίσως είναι και ρεκόρ...

Σε κάθε περίπτωση πάντως η κατάκτηση της κορυφής, μου φαίνεται σαν ένα ακόμα προκλητικό στοίχημα για τον Ερμή...
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Ισπανία η κατάκτηση της τρίτης θέσης με άλλη ομάδα εκτός Ρεάλ και Μπάρτσα ισοδυναμεί με πρωτάθλημα .... οπότε πολλά συγχαρητήρια γιατί έφτασες εκεί πέρνοντας την ομάδα στα μέσα της σεζόν και χωρίς καν να την έχεις ετοιμάσει εσύ ενώ βρισκόταν στην 12η θέση αν θυμάμαι καλά ... ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!!!
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

(Συνέχεια...)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9ylgD5r5Rnc[/youtube]
Image

Ο Ερμής καθόταν μαζί με τον πιστό του συνεργάτη Sinisa σε ένα ταβερνάκι σε ένα από τα νησιά του Αιγαίου. Εκεί, μέσα σε όλα τα άλλα συζητούσαν για τον σχεδιασμό της νέας σεζόν.
-Λοιπόν Σίνισα, μιας και το λέει και το τραγούδι, πρέπει να δούμε ποιοι θα μείνουν, ποιοι θα φύγουν...
-Ναι, Ερμή, σου έχω φτιάξει μια λίστα, αν και φαντάζομαι ότι θα θέλεις να μεγαλώσει
-Για να δω...Χμ...Ναι...Κι αυτός...Εννοείται θα φύγει κι αυτός...Και...Τέλος..Ναι... Πω πω ρε συ όλη τη φύρα είχαν μαζέψει αυτοί, άντε να βάλεις τάξη εδώ μέσα.
-Τι έχεις κάνει εδώ ρε Ερμή? Σχεδόν όλη η ομάδα έχει βγει εκτός!
-Εμ, αφού δεν είναι για παραπάνω ρε Σίνισα, θα παίξουμε Champions League με αυτούς, θα γελάει ο κόσμος μαζί μας δηλαδή!
-Για κάτσε να δούμε
Spoiler: show
GK:
Victor Sanchez
Ney
Gustavo Munua

DL:
Claudio Morel Rodriguez

DR:
Fernando Varela

DC:
Helder Rosario
Alberto Lopo

DMC:
David Albelda
Sergio
Moises Hurtado
Cleber Santana

MC:
Eneko Badiola

ML:
Pablo Torres

MR:
Cesar Rubio
Pablo Alvarez
Juan Dominguez

AMC:
Joan Verdu

FC:
Riki
-Κάτσε να μετρήσω είναι...18...Ρε συ Ερμή, θα μας βάλουν χέρι. Άσε που δεν ξέρω πως θα πληρώσουμε αυτούς που θα έρθουν.
-Μην αγχώνεσαι και την έχω την λύση.
-Τι;
-Έλα το ξέρεις και το έχεις ξανακάνει. Θα μου βρεις εσύ τους ελεύθερους, θα μου προτείνεις κάποιους και θα κάνουμε αποκλειστικά ελεύθερες μεταγραφές. Άντε το πολύ έναν να τον αγοράσουμε για να ξοδέψουμε το φετινό budget.
-Το 'ξερα ότι θα την πλήρωνα εγώ...Άντε γειά μας!
-Εις υγείαν Sinisa, και καλή μας επιτυχία τη νέα σεζόν


(Συνέχεια...)
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό κουράγιο φίλε μου ... από ότι καταλαβαίνω έχει πολύ ψάξιμο ... μακάρι να βρεις καλά παικτάκια γιατί δύσκολα θα αναπληρώσεις όλη την ομάδα με ελεύθερους ... εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις το ξεκαθάρισμα με δόσεις ....
heottt
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 510
Joined: Sat Nov 01, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Asteras Tripolis
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: Τα παντα ΟΛΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παμε μωρη ομαδα πολυ καλα,
δν πειραζει που χαθηκε το κυπελλο...
Θελω ban βαρεθηκα
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΩΝ & ΠΛΗΡΟΥΣ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες:
Spoiler: show
-Ο Vincenco Fiorillo αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την Sampdoria και θα λειτουργεί ως αναπληρωματικός του Daniel Aranzubia
Image
Image

-O Javier Marino aka Javier, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την Gramenet και θα είναι ο τρίτος τη τάξει τερματοφύλακας για την Deportivo τη φετινή σεζόνImage
-Ο Mario Mader aka Mario, αποκτήθηκε έναντι 80.000 Ευρώ από την Fluminense και θα αποτελέσει επένδυση για το μέλλον, μαζί με τον JavierImage

Αμυντικοί:
Spoiler: show
-O Alex Silva, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την HSV και θα είναι το βασικό κεντρικό μας μπακ
Image
Image

-Ο Nicolas Spolli, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την Sampdoria και μαζί με τον Alex Silva θα αποτελέσουν το αμυντικό δίδυμο της DeportivoImage
Image

-Ο Michael Mancienne, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την Bolton και θα είναι η πρώτη λύση για το δεξί άκρο της άμυνας με τον Barragan να του δίνει ανάσες
Image
Image

-Ο Maxime Jasse, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την Auxerre και θα είναι ο αναπληρωματικός του Filipe στο αριστερό άκρο της άμυναςImage
Image
Μέσοι:
Spoiler: show
-Ο Thabang Monareng, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την SuperSport United και αποτελεί επένδυση για το μέλλον
Image
-Ο Maor Bozaglo, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την Newcastle και θα είναι ο αναπληρωματικός του Juan Rodriguez ως επιτελικό χαφ
Image
Image

-Ο Balboa, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την Benfica και θα βοηθήσει τον Angel Lafita στο δεξί άκρο της μεσαίας γραμμήςImage
Image

-Ο Matteo Bernardini, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την Ascoli και αποτελεί επένδυση για το μέλλον
Image
Επιθετικοί:
Spoiler: show
-Ο Fred, αποκτήθηκε ως ελεύθερος από την Lyon και θα αποτελέσει μαζί με τον Adrian την επίθεση της ομάδας
Image
Image

-Ο Milan Baros, αποκτήθηκε έναντι 1,3 εκατομμυρίων Ευρώ και θα αποτελέσει λύση για τον πάγκο στην επίθεση της ομάδας.
Image
Image
Όλες οι μεταγραφικές κινήσεις τις Deportivo συνοπτικά:
Image

Και η εικόνα του ρόστερ μας πριν ξεκινήσει η σεζόν 2013/2014:
Image
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές μεταγραφές.Το Τσου Λου θα σου αποφέρει τα έσοδα που χρειάζεσαι.Δεν θα έχεις πρόβλημα με τα οικονομικά.Το πρωτάθλημα είναι δύσκολοαλλά έχεις αρκετά καλό ρόστερ για να ανταπεξέλθεις.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε θηρίο τους πήρες όλους ελεύθερους και είναι καλά παικτάκια ... ειδικά ο Φρεντ .. μακάρι να σου βγει, γιατί τον είχα πάρει και εγώ αλλά ήταν τρίτη επιλογή και δεν μπόρεσε να δειξει κάτι ... βέβαια δεν ξέρω πόσο ψηλά μπορούμε να φτάσουμε ... στόχος λογικά είναι η τρίτη θέση ...
heottt
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 510
Joined: Sat Nov 01, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Asteras Tripolis
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: Τα παντα ΟΛΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος φιλε...
Πολυ καλες μεταγραφες και χωρις καθολου λεφτα,
παμε για CL
Θελω ban βαρεθηκα
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
@paixtaras: Με την σφιχτή οικονομική μας πολιτική καταφέραμε να ανεβάσουμε το Balance και να μας περισσέψει περίπου 1 εκατομμύριο για διορθωτικές κινήσεις τον Γενάρη
@MaxKarapro: Τρεις μέρες παιδεύτηκα αλλά τελικά νομίζω χτίσαμε ένα γερό σύνολο. Φέτος ο στόχος είναι να βγούμε στις θέσεις που βγαίνουν Ευρώπη. Ταβάνι μας θα είναι η τρίτη θέση, σου έχω πει ήδη τι πιστεύω για την Primera...Από του χρόνου θα προσπαθήσουμε να σπάσουμε το μπλοκ Barca-Real...
@heottt: Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

(Συνέχεια...)

-Λοιπόν, Ερμή, τα κατάφερες...Όταν μου το είπες στην αρχή του καλοκαιριού είπα μέσα μου, ότι ή παλαβός θα είσαι ή πολύ εργατικός. Είχαμε πει εξάλλου όταν υπέγραψες το τριετές συμβόλαιο ότι την ομάδα στην παραδίδω εν λευκώ. Ότι θέλεις εσύ θα το κάνεις.
-Είμαι ενθουσιασμένος που έχουμε τόσο καλή συνεννόηση κύριε Πρόεδρε.
-Α, και να σε ενημερώσω, πλέον βαδίζουμε καλά σε ότι αφορά τα οικονομικά μας. Του χρόνου τέτοια εποχή τελειώνει και το δάνειο μας, οπότε μπαίνει τάξη. Σε ευχαριστώ που μένεις σε όσα έχουμε πει και δεν μας χαντακώνεις οικονομικά.
-Ας τα αφήσουμε αυτά κύριε Πρόεδρε. Το καλοκαίρι καλά κινηθήκαμε, να δούμε τώρα τι κάνουμε. Το ανώτερο να τερματίσουμε εκεί που τερματίσαμε πέρυσι. Το πρωτάθλημα και το CL είναι αυτό που με προβληματίζουν περισσότερο.
-Μην αγχώνεσαι Ερμή. Με τέτοιο όμιλο εξάλλου δεν μπορούμε να έχουμε τρελές απαιτήσεις, απλά θα προσπαθήσουμε χωρίς άγχος να πάρουμε ότι καλύτερο μπορούμε.
-Μεγάλη κουβέντα αυτό κύριε Πρόεδρε. Ελπίζω να τα πάμε καλά. Άντε και καλή μας ποδοσφαιρική σεζόν!
Image


1η Αγωνιστική,
Almeria - Deportivo
Image


2η Αγωνιστική,
Deportivo - Murcia

Image


(Συνεχίζεται...)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fred και baros μπροστα και :snipersmile: :snipersmile:
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παλούκι όμιλος μας έκατσε ... βάζουμε βασικό στόχο το ΟΥΕΦΑ ... αν τώρα καταφέρουμε να βγούμε δεύτεροι θα είναι υπέρβαση ... στο πρωτάθλημα πολύ καλό ξεκίνημα ... στο Ισπανικό αν δεν ξεκινήσεις καλά μετά δύσκολα συνέρχεσαι .. σου μιλάω εκ πείρας .... :D
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”