Αll-in!

Το πρώτο βήμα προς τη δόξα γίνεται εδώ
Post Reply
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

- Σήκω, ρεμάλι!
- Τι θες ρε μάνα; Άσε με να κοιμηθώ!
- 2 είναι η ώρα!
- Ε, και;
- Είσαι 30 χρονών πια! Δεν μπορείς να μένεις ακόμα μαζί μας και να μην δουλεύεις κάπου!
- Μα δεν είμαι άνεργος! Όποτε χρειάζομαι λεφτά, δουλεύω.
- Καλά, τελείωνε ντύσου κι έλα να φας!

Αυτά τα λόγια της μάνας μου με ξύπνησαν. Κάτι έπρεπε να κάνω στη ζωή μου. Πήγα τελικά να φάω και μετά άνοιξα τον υπολογιστή να κωλοβαρέσω στο facebook.


Έπαιζα πόκερ μ' έναν φίλο μου και ακολούθησε η παρακάτω συζήτηση στο chat του poker

Michalis: Ta emathes re?
Spyros: Ti re?
Michalis: Sthn bwin exei dwrean prokrimatikous gia to tournoua ths Frankfourths!
Spyros: !!!
Spyros: Ti wres einai?
Michalis: Kathe mera stis 18 00, stis 20 00 kai stis 22 00
Spyros: Tha mpw na dhlwsw symmetoxh!

Μπήκα αμέσως στο σάιτ και δήλωσα συμμετοχή σε όλους τους προκριματικούς!
Οι 25 πρώτοι κάθε προκριματικού θα κέρδιζαν ένα εισητήριο για τον όνλαιν τελικό! Εκεί, οι 5 πρώτοι θα κέρδιζαν ένα εισητήριο για τον τελικό που θα γινόταν στην Φρανκφούρτη. Ο νικητής του τελικού θα έπαιρνε το ποσό των 300.000$. Άξιζε να το προσπαθήσω.



Στους προκριματικούς της πρώτης ημέρας δεν κατάφερα τίποτα. Ούτε στην δεύτερη ημέρα. Η τρίτη και προτελευταία ήταν η καλύτερη μέχρι στιγμής! Στον 3ο προκριματικό της ημέρας τερμάτισα 28ος. Ατυχία.

Η τέταρτη και τελευταία μέρα ήταν η καλύτερη!
Στον πρώτο προκριματικό της ημέρας τερμάτισα 8ος και κέρδισα το πολυπόθητο εισητήριο για τον όνλαιν τελικό!
Θα διαγωνιζόμουν απέναντι σε 300 Έλληνες για 1 από τα 5 εισητήρια! Υπερβολικά λίγα για τόσους παίκτες. Τι να κάνουμε όμως, έτσι είναι οι κανόνες... Οι καλύτεροι των καλύτερων θα έπαιρναν τα εισητήρια. Πίστευα πως είμαι καλός παίκτης, αλλά δεν είχα δοκιμάσει τις ικανότητές μου σε τόσο υψηλό επίπεδο.



Μία εβδομάδα αργότερα...

Τα πάντα ήταν έτοιμα στο δωμάτιο! Είχα φέρει πορτοκαλάδα, νερό, τσιπσάκια, είχα παραγγείλει πίτσα, άναψα το air-condition. Όλα ήταν έτοιμα για να ξεκινήσει ο μεγάλος τελικός! Τα πρώτα φύλλα δεν ήταν καλά και τα "πετούσα". Στα 20' μου ήρθαν συνεχόμενα καλά φύλλα τα οποία τα έπαιζα. Άλλα είχαν επιτυχία, άλλα όχι.

Στη μία ώρα ήμουν 97ος στους 203 που είχαν μείνει. Συνέχιζα στο ίδιο μοτίβο. Πετούσα τα χαμηλά φύλλα και κρατούσα τα ψηλά φύλλα και αυτά που μου έφερναν έμπνευση. Η τακτική απέδιδε και στις 2 ώρες ήμουν 32ος στους 167 που είχαν μείνει! Είχαμε ένα πεντάλεπτο διάλειμμα το οποίο αξιοποίησα πηγαίνοντας στην τουαλέτα.

Αμέσως μετά το διάλειμμα σαν να γύρισε η τύχη μου. Ερχόντουσαν συνεχώς χαμηλά φύλλα, απ' τα οποία τα περισσότερα τα πετούσα.
Στις 2 30 ώρες τα πράγματα ισορρόπησαν. Ούτε κρύο ούτε ζέστη για τα φύλλα μου. Πότε η μηχανή μου έδινε ωραία φύλλα, πότε αυτά που δεν μου άρεσαν. Είχα βέβαια υποχωρήσει στην 58η θέση στους 129 που είχαν μείνει.

Στις 4 ώρες δεν υπήρχαν πολλές αλλαγές. 49ος στους 99. Πεντάλεπτο διάλειμμα και ξανά τουαλέτα.
Μετά το διάλειμμα η τύχη μου άλλαξε! Συνεχώς υψηλά φύλλα και ζευγάρια. Τα περισσότερα "χέρια" τα κρατούσα.

Στις 5 ώρες είχα φτάσει 11ος στους 68!

Στις 6 ώρεςς 8ος στους 53.
Τα πράγματα πήγαιναν πολύ καλά, και αν συνέχιζα έτσι θα έπαιρνα το πολυπόθητο εισητήριο!

Στις 7 ώρες είχα κουραστεί πια... Έπαιζα αρκετή ώρα. Ευτυχώς δεν μου ερχόντουσαν πολλά καλά φύλλα και τα πετούσα. Τα καλά τα οποία κρατούσα, συνήθως έβγαιναν κερδισμένα.
Αφού δεν έπαιζα, έβλεπα ειδήσεις σε διάφορα αθλητικά σάιτ και κουτσομπολιά σε αλλα σάιτ. Αφού είχε περάσει αρκετή ώρα με πηγαίνοντας συνέχεια πάσο, άνοιξα την σελίδα με τις πληροφορίες του τουρνουά.
Ήμουν 4ος!!! Κάποιοι από πάνω μου είχαν χάσει πολλές μάρκες κι ανέβηκα στην κατάταξη. Οι πρώτοι κέρδιζαν συνεχώς μάρκες από τους υπόλοιπους. Αυτό άνοιγε την ψαλίδα μεταξύ μου και των από πάνω, αλλά και την δικιά μου με τους από κάτω!!!
Είχαν μείνει πια 13 παίκτες! Με την ψαλίδα στις 10000 μάρκες ήταν αρκετά δύσκολο για τους από κάτω να με φτάσουν. Συνέχιζα την ίδια τακτική. Πετούσα τα άσχημα φύλλα και κρατούσα τα καλά, τα οποία κέρδιζαν συνεχώς!

Στις 8 ώρες ήμασταν όλοι σε 1 τραπέζι μόνο! 10 παίκτες...
Στην πρώτη παρτίδα, βγαίνει ένας έξω! 9 παίκτες.
Μετά από τέσσερις παρτίδες κάποιος ανακοινώνει ολ-ιν με 35000 μάρκες!
Είχα 2 ρηγάδες στα χέρια μου. Το σκέφτηκα για 2"-3" και αποφάσισα να δω το ποντάρισμα του. Είχε 2 βαλέδες. Ήμουν μπροστά, αλλά είχε αρκετά καλό φύλλο. Το φλοπ μας έβγαλε ένα τεσσάρι, ένα πεντάρι, κι ένα 2. Το turn δεν ήταν καθόλου καλό για μενα, αφού ήρθε ένας βαλές. Μίλησα στο ρίβερ όμως. Ένας ρήγας έφερε τα πάνω κάτω και κέρδισα την παρτίδα. 8 παίκτες...

Τα επόμενα φύλλα δεν ήταν τόσο καλά για μενα. Οι εξελίξεις στο τραπέζι ήταν πολύ καλές. Εγώ 3ος με 6 παίκτες να μένουν στο παιχνίδι. Ήμουν πολύ κοντά στο εισητήριο. Ήμουν σίγουρος ότι θα το 'παιρνα το εισητήριο. Ο παίκτης με τις λιγότερες μάρκες ανακοινώνει all-in! Και ο chip leader βλέπει το πονάρισμα. Αν ο παίκτης με τις λιγότερες μάρκες χάσει, θα 'χω πάρει το εισητήριο! Ο μικρότερος παίκτης είναι με βαλέ και άσσο και ο chip leader με 2 εξάρια.
Το φλοπ ανοίγει μ' έναν βαλέ, 4 και 5. Στo turn έρχεται ένα αδιάφορο 2. Εκείνη την μέρα πρέπει να ήμουν αρκετά συμπαθής στο river, αφού έφερε ένα εξάρι και ο chip leader νίκησε την παρτίδα.

Είχα πάρει το εισητήριο για τον τελικό της Φρανκφούρτης και σε 2 βδομάδες θα ήμουν εκεί!
Θα βρισκόμουν με τα μεγαλύτερα αστέρια του πόκερ και το είδωλό μου! Τον Scotty Nguyen!!!!!!!!
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8504
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Καλη συνεχεια φίλε :drinking: :drinking:
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη συνεχεια χαρτομουτρε !!

δεν καταλαβα ντιπ απο την αρχη αλλα κατι καλο μας περιμενει!
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Arkas16 wrote:Καλη συνεχεια φίλε :drinking: :drinking:
Ευχαριστώ πολύ!
IONIKARAS wrote:καλη συνεχεια χαρτομουτρε !!

δεν καταλαβα ντιπ απο την αρχη αλλα κατι καλο μας περιμενει!
Ευχαριστώ ρε!
Αυτή ήταν η εισαγωγή μωρέ. Εϊναι για εξπέρ, όχι σαν εσένα :D

________________________________________________________

Έπεσα στις 5 το πρωί για ύπνο...
Και με ξύπνησε για άλλη μια φορά η μάνα μου


- Ξύπνα! Τι ώρα κοιμήθηκες πάλι;
- Δεν είμαι μωρό παιδί ρε μάνα! Από ανάγκη μένω μαζί σας. Μέχρι να τελειώσουν οι αφραγκίες
- Πως θα τελειώσουν οι αφραγκίες, παιδί μου, αν δεν δουλέψεις;
- Να σου πω τα ευχάριστα.
- Ποια ευχάριστα;
- Φεύγω για Φρανκφούρτη για δουλειά!
- Φρανκφούρτη;;; Πιο κοντά δεν έχει δουλειές;
- Ε, εκεί βρήκα δουλειά, τι να κάνουμε;
- Και τι δουλειά είναι αυτή;
- Ε, μια δουλειά... Δεν μπορώ να σου πω, αλλά είναι πολύ καλή ευκαιρία

Η μαμά δεν ήθελε να χαρτοπαίζω :oops:

- ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΜΠΛΕΞΕΣ ΜΕ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ!!!!
- Όχι ρε μάνα; Παλαβή είσαι;
- Αφού δεν έμπλεξες με ναρκωτικά, να πας παιδί μου. Να πας
!!!!!!!
Έμεινα κάγκελο, αφού πάντα με πρήζει. Πως, που και γιατί

- Έλα να φας τώρα, έχω φτιάξει μπολονέζ!
- Έφυγα!

Μετά το φαΐ πήρα τηλέφωνο τον φίλο μου τον Λευτέρη, ο οποίος μένει στην Φρανκφούρτη. Θα του ζητούσα να με φιλοξενήσει για την εβδομάδα του τουρνουά

- Λευτέρης, sagen Sie bitte
- Έλα ρε Λευτέρη! Ο Σπύρος είμαι
- Έλα ρε Σπυράκο! Τι νέα;
- Τίποτα νέο μωρέ! Κωλοβαράω... Εσύ;
- Δουλειές...
- Ακριβώς τ' αντίθετο δηλαδή, ε; (:
- Ναι, ναι (: Τι με ήθελες λοιπόν;
- Να ρε συ. Κέρδισα εισητήριο για το τουρνουά πόκερ των 300.000$ που θα γίνει στην Φρακφούρτη
- Ωραία!
- Κι επειδή δεν υπάρχει σάλιο, έλεγα, αν...
- Και ρωτάς ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!]; Ασφαλώς, για όσο θέλεις!
- Θα πάω να πάρω τα λεφτά από την bwin και θα πάω να κλείσω εισητήριο για το πρώτο αεροπλάνο για Φρανκφούρτη!
- Ωραία, σε περιμένω!
- Τα λέμε


Αφού είχε πάει ήδη 4 η ώρα, οι τράπεζες ήταν κλειστές. Οπότε έκανα αυτό που ξέρω να κάνω καλά. Έπαιξα πόκερ στο facebook!
Έβαλα λοιπόν το ξυπνητήρι στις 9 η ώρα για να προλάβουμε την τράπεζα ανοιχτή!
Και συνέχισα να παίζω πόκερ για όλη την ημέρα...


Την επόμενη μέρα

Η μάνα μου παραξενεύτηκε που με είδε ξύπνιο τόσο πρωί, αλλά δεν έδωσε και τόση σημασία ( :shock: ) και συνέχισε να ετοιμάζει το μεσημεριανό

Χωρίς ταλαιπωρία ( :shock: ) πήρα τα λεφτά απ' την τράπεζα και πήγα στον ταξιδιωτικό πράκτωρα να κλείσω εισητήριο. Έκλεισα εισητήριο για την μεθαυριανή πτήση και θα επέστρεφα σε 10 ημέρες.
Πήρα τον Λευτέρη τηλέφωνο να τον ενημερώσω και πήγα να φτιάξω την βαλίτσα μου


Μετά από 2 μέρες

Image

Έπρεπε να βρω την έξοδο που θα επιβιβαστώ στην πτήση της Lufthansa
Τεράστιο το αεροδρόμιο, αλλά έπειτα από μισή ώρα, βρήκα την έξοδο


Image

Η πτήση θα έφευγε σε 2 ώρες κι έπρεπε να περιμένουμε να φορτωθούν οι βαλίτσες και τα τρόφιμα και να καθαριστεί το αεροπλάνο

Η επιβίβαση ξεκίνησε μετά από μία ώρα


Η πτήση ήταν αρκετά καλή, χωρίς κενά αέρος κι ετοιμαζόμασταν για την προσγείωση


Image

Άψογη και η προσγείωση!
Kαι τώρα, μέσα σ' αυτό το ΧΑΟΣ έπρεπε να βρω τον Λευτέρη που με περίμενε. Πάει καιρός από τότε που τον είχα ξαναδεί. Θα 'χει αλλάξει προφανώς...


Image

Αφού τηλεφωνηθήκαμε 5-6 φορές, βρεθήκαμε με τον Λευτέρη. Χαιρετηθήκαμε και πήγαμε τα πράγματα στ' αμάξι. Συζητήσαμε τα παλιά μέχρι να φτάσουμε στο σπίτι του. Χάρηκα πολύ που τον ξαναείδα!


Off Topic:
[spoiler]Ένα είναι σίγουρο. Δε θα πετάξω ποτέ με την Lufthansa! Αν θέλετε να μάθετε το γιατί, κάντε αναζήτηση εικόνων στο "Lufthansa landing" (:[/spoiler]
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και απο μενα!!
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραία ιστορία αν και από Πόκερ δεν σκαμπάζω....Περιμένω συνέχεια...
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξερω τιποτα απο ποκερ αλλα καλή αρχή.
Image
Image
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ κάτι ξέρω πέρι ποκερ και μέχρι στιγμής τα έχω καταλάβει όλα, αν και ακόμα δεν έχω καταλάβει που θα καταλήξουν όλα αυτά!
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

vitriolis192837465 wrote:Καλη αρχη και απο μενα!!
Ευχαριστώ φίλε!
jimis21 wrote:Ωραία ιστορία αν και από Πόκερ δεν σκαμπάζω....Περιμένω συνέχεια...
Το φαντάστηκα ότι οι περισσότεροι δεν γνωρίζετε από πόκερ, αλλά απ' αυτό εμπνεύστηκα :-)
Skoufalis wrote:Δεν ξερω τιποτα απο ποκερ αλλα καλή αρχή.
Ευχαριστώ!
pavlos55 wrote:Εγώ κάτι ξέρω πέρι ποκερ και μέχρι στιγμής τα έχω καταλάβει όλα, αν και ακόμα δεν έχω καταλάβει που θα καταλήξουν όλα αυτά!
Θα τα δούμε στη συνέχεια του ποστ!

________________________________________________

Αφού φτάσαμε στο διαμέρισμα του Λευτέρη

Image

Μου έδειξε το κρεβάτι μου και έπεσα αμέσως να ξεκουραστώ. Με περίμενε μια πολύ δύσκολη εβδομάδα

2 μέρες μετά...

- Έλα τελείωνε, δεν θέλω να αργήσω στο τουρνουά!
- Ρε μ@λάκα! Έχεις 4 ώρες ακόμα! Χαλάρωσε...
- Τελείωνε λέμε...

Ξεκινήσαμε λοιπόν για το κτίριο όπου όλη την επόμενη εβδομάδα θα γινόταν "το σπίτι του πόκερ".


Όταν μπήκα μέσα στο κτίριο, έπαθα σοκ...
Σ' ένα τραπέζι καθόταν ο Scotty Nguyen, σ' ένα άλλο παραδίπλα ο Phil Ivey και σ' ένα άλλο o Daniel Negreanu. Ήμου σ' απόσταση αναπνοής από τους κορυφαίους παίκτες και υπήρχε περίπτωση να παίξω μαζί τους!

Η κλήρωση όμως δεν με έβαλε σε κάποιο τραπέζι με κάποιον top player. Μ' έβαλε στο ίδιο τραπέζι μ' αυτά τα μάτια!

Image

Tην ηθοποιό και poker player Jennifer Tilly!

Θα προτιμούσα να κληρωθώ με τους κορυφαίους παίκτες, παρά μ' αυτήν! Δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ! Κοιτούσα συνέχεια τα... μάτια της. Εξ' αιτίας της έκανα μια παπαριά, που θα τη θυμάμαι σε όλη μου τη ζωή! Ένας παίκτης -δεν τον ήξερα- έκανε ολ-ιν με δύο ρηγάδες. Εγώ είχα 10 9 καρά. ΚΙ ΕΚΑΝΑ CALL!!!
Στο φλοπ υπήρχαν 2 καρά, αλλά το τερν και το ρίβερ ήταν ιδιαίτερα απογοητευτηκά!

Πήγα στον Λευτέρη, ο οποίος καθόταν πιο εκεί, και του ζήτησα να φύγουμε.

Για τις υπόλοιπες μέρες δεν είχα όρεξη για τίποτα. Περίμενα απλά τις μέρες που περνούσαν για να φτάσει η μέρα της πτήσης μου για την Αθήνα. Δεν κατάφερα τίποτα πάλι. Οι ελπίδες μου ήταν μιδαμηνές, αλλά...


Είχα καλέσει ταξί, γιατί ο Λευτέρης είχε μια δουλειά και δεν μπορούσε να με πάει στο αεροδρόμιο. Περίμενε όμως μαζί μου το ταξί. Μου είπε πως θα πεταχτεί 2 λεπτά να πάρει την εφημερίδα.

Όταν γύρισε τον ρώτησα αν έχει τίποτα ενδιαφέρον η αθλητική του εφημερίδα

Αυτός μου έδειξε το πρωτοσέλιδο...

"Herr Tomas Oral hat gek?ndigt! Die Direktion des "Schwarzen Teufel" sucht nach einem jungen, zielstrebigen Trainer zum Ersetzen von Herrn Oral." έγραφε το πρωτοσέλιδο


- Πότε έμαθα γερμανικά σε μια βδομάδα ρε παπάρα;
- Παραιτήθηκε ο Oral! Η διοίκηση των Μαύρων Διαβόλων ψάχνει για έναν νέο, φιλόδοξο προπονητή για αντικαταστάτη του Oral
- Ποιος είναι ο Οράλ και ποιοι είναι οι Μαύροι Διάβολοι, ρε;
- Ο Οράλ είναι ο πρώην προπονητής της FSV Frankfurt και οι Μαύροι Διάβολοι είναι η FSV Frankfurt.
- Και γιατί ψάχνουν έναν νέο και φιλόδοξο προπονητή, κι όχι κάποιον με πείρα;
- Ειδήσεις δεν βλέπεις; Δεν ξέρεις για την οικονομική κρίση στην αγορά; Τους χτύπησε κι αυτούς!
- Ξέρεις που είναι τα γραφεία της ομάδας;
- Ναι, περίπου
- Πάρε το αυτοκίνητο και τρέχα
- Για που ρε μ@λάκα;
- Για τα γραφεία της ομάδας. Πάμε να κάνω αίτηση για προπονητής
- Από που κι ως που εσύ προπονητής; Έχει δίπλωμα; Εσύ πάντα βαριόσουν να παίξεις μπάλα και έβλεπες από τις εξέδρες
- Ε το πήρα. Αφού λατρεύω την μπάλα!
- Μπες στο αμάξι!

20' αργότερα...

Όταν μπήκαμε στα γραφεία της ομάδας, συναντήσαμε μια όμορφη γραμματέα. Ο Λευτέρης, ως γνήσιος greek lover πήγε να πάει μπροστά της για να την καμακώσει, αλλά εγώ τον τράβηξα, πρωτού μας διώξει ο σεκιουριτάς

- Γεια σας, μπορώ να σας βοηθήσω;
- Ναι. Θα 'θελα να κάνω μια αίτηση για την θέση του προπονητή.
- Μάλιστα. Συμπληρώστε αυτό το έντυπο και θα θέλαμε μια φωτοτυπία του διπλώματός σας.
- Έχουμε πρόβλημα...
- Τι; είπε ο Λευτέρης
- Το δίπλωμα το 'χω στην Ελλάδα.
- ....
- Μπορώ να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνό σας;
- Ναι, βεβαίως

- Έλα ρε Μιχάλη!
- Ναι; Ποιος είναι;
- Ο Σπύρος είμαι ρε!
- Έλα ρε Σπύρο, που είσαι; Πως πάει το τουρνουά;
- Αποκλείστηκα! Άσ' το όμως το τουρνουά. Για μια δουλειά σε θέλω. Τρέχα στο σπίτι μου και βρες το δίπλωμα της προπονητικής και στείλ' το με φαξ στον αριθμό που θα σου δώσω.
Έχετε φαξ, έτσι δεν είναι;, ρώτησα την γραμματέα
- Βεβαίως!

Και μου είπε τον αριθμό.

Σε μία ώρα είχε έρθει το φαξ και ολοκλήρωσα την αίτηση. Το μόνο που έπρεπε να κάνω, είναι να δω αν θα με πάρουν. Αν θα είχα την ευκαιρία, επιτέλους, να δείξω ότι αξίζω!


Off Topic:
[spoiler]Ένα ευχαριστώ στον Sindarta που μου μετέφρασε την φράση του "πρωτοσέλιδου"[/spoiler]
burnt with fm
Manager
Manager
Posts: 4988
Joined: Fri Nov 17, 2006 11:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φαινοταν οτι θα καταληξεις στην Φρανκφουρτη....καλη αρχη.
Image
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιλογή ομάδας. Να δούμα πως θα τα πας...
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρα την λαλακια για ενα καρο εχασες το φλος!!
Για να δουμε τωρα θα σε παρουν στην ομαδα?
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τουλαχιστον κατι βγηκε απο το ταξιδι :D
Good luck :!:
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και να φανταστώ, η αίτησή σου θα γινει δεκτη ε; :D

Αντε καλη επιτυχία...
Image
Image
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Skoufalis wrote:Και να φανταστώ, η αίτησή σου θα γινει δεκτη ε; :D

Αντε καλη επιτυχία...
Με τίποτα!! Βρε λες;
Spoiler: show
:D
Post Reply

Return to “Mildly addicted”