Kάντε τις δικές σας ερωτήσεις στον Miles Jacobson!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Locked
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Εχοντας ζησει απο κοντα την εξελιξη των μανατζερ games τα τελευταια 15 χρονια,πως οραματιζεστε την εξελιξη τους μετα απο 15 χρονια?
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στηριχθήκατε στα περυσινά TT&F του FM Britain για τα νέα "Role" και "Duty" στα Personal Instructions?
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
captain9421
Amateur
Amateur
Posts: 219
Joined: Sun Oct 28, 2007 4:29 pm
Football Manager της ομάδας: αεργος
Αγαπημένη Ομάδα: aek
Status: φοιτητικη ζωη
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

giorgos21 wrote:
captain9421 wrote:γτ δε βαζουν στο παιχνιδι τι δυνατοτητα να γινομαστε managers μικρων εθνικων
ομαδων?π.χ greece under21.

γτ δε βαζουν τραγουδια στο παιχνιδι? -gioupi

Off Topic:
φιλε μπορεις να γινεις μανατζερ σε μικρη εθνικη.γινε μανατζερ της εθνικης ανδρων απολιεις τον προπονιτη της under21 και διαλεγεις για προπονιτη εσενα
φιλε thnx δε το ηξερα αυτο τα σπαει..
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15602
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Jordi_7 wrote:Στηριχθήκατε στα περυσινά TT&F του FM Britain για τα νέα "Role" και "Duty" στα Personal Instructions?
Στηριχθήκανε στα TT&F για όλες τις νέες τακτικές :D
tasos35
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 274
Joined: Sun Mar 23, 2008 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: napoli,olympiakos,korinthos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τι πρεπει να γινει για να υπαρξει το μανατζερ ακομα πιο ρεαλιστικο?
θα βελτιωθει επιτελους το scouting με μεγαλυτερη db περισσοτερους παιχτες=>περισσοτερα ταλεντα?
Doberjohn
Amateur
Amateur
Posts: 170
Joined: Mon Sep 21, 2009 5:59 pm
Football Manager της ομάδας: Man Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Skoda Χάνθης
Status: Διαθέσιμος & Απασχολημένος
Location: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέλουμε ελληνικΑ!!!!
Image
Image
Image

Τα πουλήσω πιντι μου αγκοράτσω DATSOUN γκράπσω επάνω PAOK αγκάπι μου(γύφτος του λέγειν)
ΓΕΡΑΚΙ
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu Dec 21, 2006 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπαρχει περιπτωση στο μελλον το football manager να διαθετει μονο 3d απεικονιση???
Δλδ καποια στιγμη θα αφαιρεθει η 2d και θα μεινει μονο thn 3d???

Ποιος πιστευεται οτι ειναι ο καλυτερος παικτης στο φετινο football manager???

Ποιος παικτης στο καινουριο fοotball manager εξελισεται σε πραγματικο πουλεν???

Ποιος παικτης στο νεο football manager εξελισεται σε τρομερο παικτη????
x-nursing.blogspot.com
Η νοσηλευτική σε νέα διάσταση
gregory1897
Backup
Backup
Posts: 820
Joined: Mon May 25, 2009 12:59 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Status: ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙΣ ΡΕ ΑΡΗ ΤΗ ΖΩΗ
Location: Στην ΠΟΛΗ του ΘΕΟΥ
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
sorry για το offtopic αλλα ρε ΓΕΡΑΚΙ μηπως θελεις να μας πει και τη λιστα με ολα τα wonderkids ελεος
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ

ΑΡΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ SUPER3


Δεν παν να μας χαλανε τα πιο ομορφα μας χρονια , για σενα ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ μου θα τραγουδω ΑΙΩΝΙΑ

ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΡΕ ΜΑΓΚΑ
27/1/2010 - R.I.P.


http://gregory1897.mybrute.com
ΓΕΡΑΚΙ
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu Dec 21, 2006 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

offtopic on
Συγγνωμη φιλε μου αλλα εβαλα οτι μου ηρθε στο μυαλο,και οσο περνανε οι μερες μπορει να μου ερθουν και αλλες,προσωπικη συνεντευξη θα του κανουν οποτε την γνωμη του θα πει,και δεν ζητησα να μας πει ολα τα wonderkids,αλλα ενα ή 2 παικτες το πολυ.Ακομα και γελοιες ερωτησεις επιτρεπονται καθως η συνεντευξη θα εχει να κανει με αυτον και το παιχνιδι. Κανε λοιπον τις ερωτησεις σου,θεσε τις επι ταπητος και οι μοντς θα επιλεξουν ποιες θα πανε για απαντηση απο τον Miles
offtopic off
x-nursing.blogspot.com
Η νοσηλευτική σε νέα διάσταση
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4087
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

th30 wrote:
th30 wrote:Ακομα μια ερώτηση,Εχουν σκεπτεί ποτέ με τα χρηματα που παιρνουμε ως manager να μπορούμε να τα αξιοπιηπουμε

Ακομα μια,εχουν σκεπτεί ποτε να αρχίζουμε το παιχνίδι και ως Assistant Manager και να κανουμε σιγα σιγα καριέρα...?
vasvas457 wrote:Aς ελπίσουμε ότι ΔΕΝ το έχει σκεφτεί...Για αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού που θέλεις υπάρχει το FIFA Manager
Φίλε νομίζω πως ποστάρω στο Forum του Football Manager και οχι στου Fifa Manager...Εσυ δέν χρειαζετε να μου λες τι να κάνω...
Φίλε,εντάξει η συγνώμη,δεν ήθελα να σε θίξω...Νομίζω πως καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...Απλά δεν χρειάζεται για εμένα,αυτό και έχει γίνει μεγάλο θέμα!!!!
drosatos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 479
Joined: Mon Jun 22, 2009 10:57 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Σμύρνης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Ατρόμητος,Ναπολι
Status: Μπροstatus :P
Location: Παντού
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

First of all,ποτε ρε γαμωτο θα προσθεσετε την ελληνικη γλωσσα(πιστευω πριν το φμ 2080 γιατι δεν ξερω αν θα ζω τοτε)

Secondly,τι γνωμη εχετε για το ελληνικο πρωταθλημα;

Also,σκοπευετε να αλλαξετε τιποτα στο θεμα της προπονησης αν ναι ποτε και τι;

The last,but not least, Φοβερα τα κινουμενα δικτακια να περιμενουμε και αλλες τετοιες μικροαλλαγες στο μελλον;

Η τελευται δεν με πολυ ενδιαφερη αλλα για την πρωτη καιγομαι
User avatar
ptr
Coach
Coach
Posts: 2544
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
twitter: Yanniotis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλοί έχουν την άποψη ότι το μέλλον στο χώρο του gaming είναι το online παιχνίδι. Τι να περιμένουμε από την si στα επόμενα χρόνια? Θα ακολουθήσει αυτήν την τάση και πρωταρχική της μέριμνα θα είναι η ανάπτυξη του FML?

Σε τι γλώσσα προγραμματισμού είναι γραμμένο το FM?

Πόσοι προγραμματιστές ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με την ανάπτυξη του συγκεκριμένου παιχνιδιού?
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ισως να μην θυμομαστε οι περισσοτεροι τι να πρωτορωτησουμε και ειναι λιγο καλο αυτο γιατι ο ανθρωπος δεν θα κανει συναντευξη αλλα τουρνε 7-8 ημερων μεχρι να απαντησει σε ολες τις ερωτησεις.Τεσπα.
1. Ποτε θα μπει Ελληνικη γλωσσα? (ειναι κατι σημαντικο πια αφου οι συνεντευξεις εγιναν και αυτες βασικο στοιχειο του παιχνιδιου, ιδιδως για καποιος οπως εγω που τα αγγλικα μου ειναι πολυ μετρια)
2. Τι πρεπει να γινει για να γεμιζουν τα γηπεδα? (ειναι πολλες φορες που περνουμε μια ομαδα μικρη και παρολο που μπορει να παρουμε και πρωταθλημα δεν γεμιζει σχεδον ποτε το γηπεδο)
3. Προσωπικη ζωη του manager θα υπαρχει καποια στιγμη? (οχι με υπερβολες βεβαια που υπαρχουν σε αλλα manager που βλεπω και διαβαζω, αλλα να υπαρχει και κατι ρε φιλε γιατι αλλιως ποιος ο σκοπος της ανανεωσεις συμβολαιων με διαπραγματευση μας με την ομαδα στα χρηματα που θελουμε για να παραμεινουμε σε αυτην.
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
blkik
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 266
Joined: Tue Feb 03, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχετε σκεφτεί βελτιώσετε το fm στον ηχητικό τομέα(Μουσική επένδυση,καλύτερη ήχοι στο match engine)?
th30
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Διαγορας Ροδου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Διαγορας,Fc Ροδος
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stratos79 wrote:Ισως να μην θυμομαστε οι περισσοτεροι τι να πρωτορωτησουμε και ειναι λιγο καλο αυτο γιατι ο ανθρωπος δεν θα κανει συναντευξη αλλα τουρνε 7-8 ημερων μεχρι να απαντησει σε ολες τις ερωτησεις.Τεσπα.
1. Ποτε θα μπει Ελληνικη γλωσσα? (ειναι κατι σημαντικο πια αφου οι συνεντευξεις εγιναν και αυτες βασικο στοιχειο του παιχνιδιου, ιδιδως για καποιος οπως εγω που τα αγγλικα μου ειναι πολυ μετρια)
2. Τι πρεπει να γινει για να γεμιζουν τα γηπεδα? (ειναι πολλες φορες που περνουμε μια ομαδα μικρη και παρολο που μπορει να παρουμε και πρωταθλημα δεν γεμιζει σχεδον ποτε το γηπεδο)
3. Προσωπικη ζωη του manager θα υπαρχει καποια στιγμη? (οχι με υπερβολες βεβαια που υπαρχουν σε αλλα manager που βλεπω και διαβαζω, αλλα να υπαρχει και κατι ρε φιλε γιατι αλλιως ποιος ο σκοπος της ανανεωσεις συμβολαιων με διαπραγματευση μας με την ομαδα στα χρηματα που θελουμε για να παραμεινουμε σε αυτην.
Συμφωνω για το τρίτο...Αυτο εννοουσα και εγώ...Με καλυψες φιλε...!
Locked

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”