Ποιό ήταν το 1ο FM πού έπαιξες ποτέ;

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
User avatar
nesta22
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Fri Feb 20, 2009 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Φιορεντινα
Αγαπημένη Ομάδα: Αεκ,Μιλαν
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και απο εμενα!!!Εαν θυμαμαι καλα ειχα παιξει το cm 99-00 που τοτε ειχε τα σουπερ πιτσιρικια της αργεντινης saviola , aimar , riquelme , sixto peralta και καποιους αλλους που δεν μπορω να τους θυμηθω τωρα !!!Με το που αρχιζα παιχνιδι συνηθως με Λατσιο επαιρνα παντα σαβιολα πρωτος σκορερ παντα !!Θυμαμαι και το cheat συστημα που δεν εχανες 4-1-3-2 καπως ετσι ωραιες εποχες.
arrested3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 314
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης, Λιβερπουλ
Status: 8 years Football Manager and counting
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FM 2005 μεσα σε ενα net cafe, εχωντας βαρεθει οτι παιχνιδι υπηρχε τοτε ειπα να το δοκιμασω..
Την πρωτη φορα ψιλοξενερωσα.. αλλα παιζοντας και ξαναπαιζοντας αρχισα να μπαινω στο παιχνιδι και εκει βεβαια καταλαβα την μαγεια του παιχνιδιου..

Θυμαμαι χαρακτηριστικα που εκανα το κολπακι για τα λεφτα και οταν εφτιαχνα υπερομαδα μετα ξενερωνα αφου τα ειχα παρει ολα :D -nerd
gregory1897
Backup
Backup
Posts: 820
Joined: Mon May 25, 2009 12:59 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Status: ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙΣ ΡΕ ΑΡΗ ΤΗ ΖΩΗ
Location: Στην ΠΟΛΗ του ΘΕΟΥ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fm 09 αλλες εποχες (: στην αρχη ξενερωσα που δεν ηξερα την τυφλα αλλα οταν βρηκα το φορουμ εμαθα σιγα σιγα να παιζω
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ

ΑΡΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ SUPER3


Δεν παν να μας χαλανε τα πιο ομορφα μας χρονια , για σενα ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ μου θα τραγουδω ΑΙΩΝΙΑ

ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΡΕ ΜΑΓΚΑ
27/1/2010 - R.I.P.


http://gregory1897.mybrute.com
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cm 4 (02/03)
Το πρωτο και αγαπημενο μου!!! Ακομα θυμαμαι τον αργεντινο diego και τον Λυγκο του Ολυμπιακου... :snif:
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
pentagrammer
Backup
Backup
Posts: 855
Joined: Thu May 22, 2008 7:40 pm
Football Manager της ομάδας: HSV
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Man City,Cardiff
Location: Albion
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Γενικα απο μανατζερακια, το πρωτο μου ηταν το Player Manager 2000 στο Playstation. Οταν το ξαναβρω σε καποιο μαγαζι (εχασα το cd :cry: ) θα αρχισω χαλαρα να ξαναπαιζω 8) :D

Απο FM, ξεκινησα με το 2007, και εξακολουθω να παιζω ακομη αυτο, μιλαμε για τεραστια λατρεια :oops:
Ελπιζω να με πωρωσει το FM2010 γιατι θελω να ξεκινησω και ιστορια (:
kopsti
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 386
Joined: Sat Jan 12, 2008 7:55 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fm 2007...το πιο ευχάριστο manager αφού λόγω άγνοιας οι κινήσεις μου ήταν πιο αυθόρμητες...τώρα 1-2 κινήσεις κ τα σαρώνεις όλα....
User avatar
panagiwtis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 255
Joined: Tue Jan 04, 2005 6:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Antonis79
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Thu Aug 24, 2006 12:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Italia Manager . Αν θυμάμαι καλά 90-91.
User avatar
nestogal88
Trialist
Trialist
Posts: 74
Joined: Fri Jun 13, 2008 4:39 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Τρέχω και δε φτάνω...
Location: Ν. Σμύρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το μυθικό CM 01/02...Ένας φίλος,μου κόλλησε το μικρόβιο από το Γυμνάσιο κι από τότε κάθε χρόνο λιώνω...Μάλιστα επειδή το PC μου δεν σηκώνει εύκολα το καινούργιο FM κατέβασα το φετινό data update του 01/02 και συνεχίζω ακάθεκτος!! :D
Recession is when a neighbor loses his job. Depression is when you lose yours.
Ronald Reagan

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.
Albert Einstein
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nesta22 wrote:Καλησπερα και απο εμενα!!!Εαν θυμαμαι καλα ειχα παιξει το cm 99-00 που τοτε ειχε τα σουπερ πιτσιρικια της αργεντινης saviola , aimar , riquelme , sixto peralta και καποιους αλλους που δεν μπορω να τους θυμηθω τωρα !!!Με το που αρχιζα παιχνιδι συνηθως με Λατσιο επαιρνα παντα σαβιολα πρωτος σκορερ παντα !!Θυμαμαι και το cheat συστημα που δεν εχανες 4-1-3-2 καπως ετσι ωραιες εποχες.
Ο περαλτα παντως παιζει στη Κλουζ οποτε μπορει να εχει παιξει και τσ.λ. !!
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Man.l.g.o.t.z.y.02 wrote:Οταν λεμε Φουτμπολ μανατζερ εννοεις την σειρα που κυκλοφορει τωρα και μας εχει παρει τα μυαλα?

Γιατι αν εννοεις γενικα τοτε ειμαι πολλα χρονια αρρωστος με το μανατζαρισμα....

Το 1987 επαιζα το φουτμπολ μανατζερ στον αμστραντ 6128 σε πρασινο μονιτορ(αποχρωσεις του πρασινου ηταν τα χρωματα του ωσπου πηρα εγρωμο)
Ξεκινουσες με την Μπερι η την Εξετερ απο την 4η κατηγορια της Αγγλιας και ηταν φανταστικο καθως εκανες μεταγραφες,εκανες ρυθμισεις και μετα επαιζες βλεποντας τις καλυτερες φασεις του αγωνα οπως στην αθλητικη κυριακη...μιλαμε για ατελειωτα μερονυχτα..

Μετα επαιζα πολυ το θρυλικο πρεμιερ μανατζερ στην αμιγκα 500 απο το 89 μεχρι το 92 μιλαμε ηταν το αλφα και το ωμεγα...απιστευτο παιχνιδι,κυπελα ευρωπης και μεταγραφες και φοβερες πορειες με την αγαπημενη μου τοτε Τρανμιρ Ροβερς απο την 4η κατηγορια...

Καποια στιγμη βγηκε και το φοβερο μπουντεσλιγκα μανατζερ χαττρικ που ηταν κατι φοβερο για την εποχη αλλα ειχε μονο 2 κατηγοριες αλλα εντυπωσιακα γραφικα...

Και τοτε καποια στιγμη βγηκε το θρυλικο τσαμπιονσιπ μανατζερ το 92 και απο τοτε μπηκε το νερο στο αυλακι.....μεχρι σημερα...


Οριστε και ενα σαιτ με καποια απο τα φοβερα παιχνιδια ποδοσφαιρου της εποχης 1987-1992 που κυριαρχησαν τοτε απλα για να θυμομαστε εμεις και να μαθαινουν οι νεοι....τι τραβηξαμε με κασετες(σπεκτρουμ),δισκετες 3,5" δισκετες 3 και 1/4,παραδισκετες και τοσα αλλα.....

http://www.twenga.co.uk/dir-Video-gamin ... PC-Mac-742
Χαιρομαι που βλεπω πως υπαρχουν και αλλοι "συνομηλικοι" στο φορουμ οσο και "ταλαιπωρημενοι" απο τα παλια συστηματα -gioupi
NitromanseR
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Thu May 04, 2006 3:47 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos A.O.
Location: USA (New York) / Thessaloniki / Mytilene
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

CM 01/02 έπερνα πάντα όταν είχα μεγάλη ομάδα Ballack, Kewell, Klose. Όταν έπερνα Παναθηναϊκό προσπαθούσα πάντα να φέρω Τσιάρτα και Ναλιτζή :D

ΥΓ: Επίσης θυμάμαι είχα ανακαλύψει και το Torres τότε κάπου 17 ήταν (βσκ αυτό μπορεί να έγινε και στο 03/04 δε θυμάμαι πολύ καλά -puppie )
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον το πρωτο manager που επαιξα ηταν το CM 2001/2002 και εχω να πω οτι στην αρχη δεν μου αρεσε καθολου.Εχανα συνεχεια,μου ειχε σπασει τα νευρα,ειχα κολλησει και με το ΦΙΦΑ οποτε καταλαβαινετε.Το CM που λατρεψα περισσοτερο απο ολα ηταν το CM4.Ειχα παρει Παναθηναικο και τα ειχα παρει ολα!Πρωταθληματα,κυπελλα,τσαμπιονς λιγκ,ουεφα,διηπειρωτικα,ολα!Μεγαλοι παικτες περασαν μπροστα απο την οθονη μου.Νικοπολιδης,Κωσταντινου,Σειταριδης,Φυσσας,Καραγκουνης,Χενρικσεν,Μικαελσεν,Ροναλντο,Φιγκο,Ζινταν,Ραουλ,Τορρες...
Και μετα ηρθε το ΦΜ 2008.Δεν εχω κολλησει πιο πολυ με παιχνιδι.Ολη τη μερα μου στον υπολογιστη την εβγαζα.Στο σχολειο εβγαλα μια απο τις χαμηλοτερες βαθμολογιες που εχω βγαλει ποτε (οχι παιδια δεν εμεινα!) εξειτιας του οτι τα ειχα φορτωσει στον κοκορα λογω του ΦΜ.

Image Image Image
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
Jimiriou
Amateur
Amateur
Posts: 147
Joined: Thu Jun 12, 2008 12:00 pm
Status: Unlike in match fitness!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν ήταν ακόμα Championship Manager... 2003-2004!!!
Μόνο περιγραφή αγώνα... Εποχές αξέχαστες!!!!
Γιατί μα τον ΤΟΥΤΑΤΗ ο Santiago Munez δεν αντιμετώπισε πρόβλημα με την άδεια εργασίας του στην Αγγλία??????
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jimiriou wrote:Όταν ήταν ακόμα Championship Manager... 2003-2004!!!
Μόνο περιγραφή αγώνα... Εποχές αξέχαστες!!!!
Την αμεσως προηγουμενη χρονια μπηκε το 2d...
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”