Ποιος ειναι ο στοχος σας στο μανατζερ?

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
User avatar
vazelini_13
Amateur
Amateur
Posts: 160
Joined: Sat Jan 31, 2009 1:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια ερωτηση που μπορει να φανει αρκετα δυσκολη.Για παραδειγμα παιζετε μανατζερ για να παρει η αγαπημενη σας ομαδα champions league?να μαθαινετε νεους παικτες?να μπειτε στο hall of fame του μανατζερ?...και αλλα πολλά.περιμενω τις γνωμες σας
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χμμ, ωραία ερώτηση ..

Εγώ βασικά κοιτάω να πάρω με την Πανάθα τσου - λου και μετά πηγαίνω σε μια πιο μεγάλη ομάδα για να τα παίρνω όλα μαζί κάθε χρόνο ..!

Ενδιαφέρον επίσης έχει να κηνυγάς ρεκόρ.. πχ πόσα γκολ θα βάλει ένας παίχτης σε μια σεζόν, να μείνεις αήτητος κτλ..
Image
Image
User avatar
vazelini_13
Amateur
Amateur
Posts: 160
Joined: Sat Jan 31, 2009 1:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα βασικα με ενδιαφερει αυτο που λες με τα ρεκορ καθως θελω να γινω 1ος στο hall of fame και γενικα θελω να μαθαινω παικτες που τους βλεπω ή θα τους δω στην πραγματικοτητα να δω ποσο καλοι ειναι.π.χ τον adu τον ξερω πολλα χρονια πριν βγει σε μεγαλη ομαδα.τον guarin επισης.τον tevez τον ηξερα οταν επαιζε στη boca
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19929
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Ο δικος μου στοχος ειναι να παιρνω ομαδες μικρομεσαιες ή μεγαλομεσαιες(π.χ. Ρεν,Παρι,Τοττεναμ,Ναπολι,Φρανκφουρτη) με ενα δυο ταλεντακια στην ομαδα κ με 4-5 μεταγραφες να προσπαθω να παιρνω πρωταθλημα απο την πρωτη χρονια...
Τα εχω καταφερει μεχρι στιγμης με Παρι να σπασω την αυτοκρατορια της Λυων
κ τωρα προσπαθω με Τοττεναμ(λιγο δυσκολο μου φαινεται ομως :D )
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω εχω 2 λογους.
1)να παρω πρωταθλημα μ την παναθα
Spoiler: show
αφου δν τ περνουμε irl -kwloxero

2)να φτασω ψηλα μια μικρη ομαδα
Voudeniotis
Amateur
Amateur
Posts: 145
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:32 pm
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Fiorentina,Panatha
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αναλογα με την δυναμικοτητα της ομαδας, οι στοχοι διαφερουν. Γενικοτερα, 1)να πετυχενω τους στοχους που θετω(πχ πρωταθλημα-ανεβασμα σε αλλη κατηγορια κτλ) και συνεχως μεγαλυτερους, 2) να κανω την ομαδα συνεχως πιο πλουσια και να βελτιωνω ακαδιμιες γηπεδα κτλ και 3)να ανακαλυπτω "πουλεν" και να τα βλεπω μετα απο 2-3 χρονια να κανουν μεγαλη καριερα κ στην πραγματικοτητα.
Παναθηναικος-Fiorentina-Newcastle-Barcelona
anorexorcist
Trialist
Trialist
Posts: 80
Joined: Sun Nov 16, 2008 4:24 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τις καλυτερες και πιο εντονες στιγμες σαν προπονητης τις περναω στις τελευταιες κατηγοριες τις Αγγλιας (Conference north/south).Αρα ο δικος μου στοχος ειναι ειτε να ανεβαζω ασημες ομαδες σε μεγαλυτερες κατηγοριες ειτε εγω ως προπονητης να ανελισσομαι και να προσλαμβανομαι σε ολοενα και μεγαλυτερες ομαδες.Για να πω την αληθεια, καθε φορα που με επαιρνε μια απο τις πολυ μεγαλες ευρωπαικες ομαδες αρχιζα λιγο και βαριομουν...νομιζω πως η γοητεια βρισκεται στο να μανατζαρεις μικρες-μικρομεσεες ομαδες, ειναι πιο "ρομαντικο"
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα ο στοχος μου ειναι παντα να παιρνω πολυ μικρες ομαδες και να τις κανω πασιγνωστες. τωρα παιζω κονφερενς αγγλιας και μολις τελειωσω τον στοχο που εχω θεσει στο εαυτο μου θα παω να παρω μια περιεργη ομαδα πχ 2η κατηγορια αργεντινης
User avatar
Stonecity3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2460
Joined: Tue Nov 07, 2006 1:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αιολικός,Ολυμπιακός, Ατλέντικο
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο στόχο,αλλά συνήθως ξεκινάω με χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδες ώστε να τις μεγαλώσω και μετά να είμαι υποψήφιος για πάγκους μεγαλύτερων ομάδων...
http://west-dev-team.blogspot.gr/



I always tell the truth. Even when I lie.
timour14
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 589
Joined: Wed Oct 17, 2007 5:33 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στόχος είναι να πάρω μια μεγαλομεσαία ή μικρομεσαία ομάδα και να την κάνω πασίγνωστη στην Ευρώπη.
Image
Image
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δικος μου στοχος ειναι (παιρνω συνηθως Ολυμπιακο) να προπονω καλα τους παιχτες κ να βγαζω νεα ταλεντα απο την ακαδημια προσεχωντας παντα να ειμαι μεσα στους στοχους της διοικησης ωστε να μη με απολυσουνε>Επισης δεν κανω ΚΑΜΙΑ μεταγραφη οπως επισης δεν πουλαω σχεδον κανεναν(ειδικα ελληνες)...
crisis
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Mon Feb 09, 2009 5:24 am
Football Manager της ομάδας: Argentina
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά πρωταρχικός στόχος είναι να κατακτήσω όλες τις διοργανώσεις... Θέλω δηλαδή σαν προπονητής όπου συμμετέχω σε βάθος χρόνου να κατακτάω τη διοργάνωση... Από'κει και πέρα μέσα στις χρονιές επιχειρώ διάφορα πράγματα, να κάνω τους παίκτες μου να σπάσουν διάφορα ρεκόρ, να γίνω τόπ στο hall of fame, να αναδείξω μικρομεσαίους συλλόγους... Σε προηγούμενο μάνατζερ είχα προχωρήσει τόσο πολύ που μη έχοντας κάτι άλλο να κάνω έβαλα σκοπό να περάσω από όλες τις τόπ ομάδες της Ευρώπης, και αφού το έκανα αυτό πήρα σβάρνα τις μεγάλες εθνικές ομάδες (Βραζιλία, Αργεντινή, Ισπανία, Αγγλία κτλ). Όρεξη να'χει κανείς... (:
User avatar
petross
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:41 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οταν παιρνω παναθα στοχοσ μου ειναι ν παρω για 2-3 συνεχομενεσ φορεσ champions leuge και ετσι να φτασω ψηλα στη λιστα του hall of fame..φυσικα για να τ κανω αυτο αγοραζω τη πρωτη χρονια παραπανω απο 20 παιχτεσ...καποιοι ειναι μικροι και στο μελλον ειναι τελειοι..τουσ αλλουσ τουσ εχω στην ενδεκαδα η στο παγκο..ετσι κανω μεγαλη ομαδα

οταν ειμαι στη καλαματα πρωτοσ στοχοσ ειναι ν παω σουπερλιγκα και μετα να παρω κανα ουεφα...φυσικα και στη καλαματα παιρνω καμποσουσ παιχτεσ που να κανουν τη διαφορα και να ειναι καλοι για το μελλον..
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ...
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________
Disasterman
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 256
Joined: Sat Oct 27, 2007 2:13 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Status: Ψάχνω ένα καλύτερο λάθος...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ ξεκινάω πάντα με την ΑΕΚ με στόχο να τα πάρω όλα σε όλες τισ διοργανώσεις.
Μετά πάω συνηθως σε μια μεγάλη ομάδα και σε μια καλή εθνική.
Τέλος επιστρέφω στην ΑΕΚ και προσπαθώ να πηγαίνω κάθε χρόνο πολύ καλά στην Ευρώπη για να ανέβει στην κατάτσξη της UEFA η Ελλάδα. Γενικά να ανεβάσω την ποιότητα του πρωταθλήματος ως κοουτς τη ΑΕΚ.
Μεγαλοφυΐα είναι το να πηγαίνεις σε μια παραλία γυνμνιστών και μετά να θυμάσαι φάτσες...

Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές υπάρχουν μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές!!!
rollover
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu Apr 24, 2008 3:56 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Inter
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στόχος μου είναι να κάνω τον Εργοτέλη πρώταθλητή
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”