Ποιος ειναι ο στοχος σας στο μανατζερ?

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
User avatar
vazelini_13
Amateur
Amateur
Posts: 160
Joined: Sat Jan 31, 2009 1:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rollover wrote:Στόχος μου είναι να κάνω τον Εργοτέλη πρώταθλητή
Αφου με ολυμπιακο δεν παιζεις?ετσι γραφει στο προφιλ σου
Disasterman
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 256
Joined: Sat Oct 27, 2007 2:13 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Status: Ψάχνω ένα καλύτερο λάθος...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vazelini_13 wrote:
rollover wrote:Στόχος μου είναι να κάνω τον Εργοτέλη πρώταθλητή
Αφου με ολυμπιακο δεν παιζεις?ετσι γραφει στο προφιλ σου
Καλά αυτό δεν παίζει ρόλο και ο Μητρόπουλος οταν ήταν πρόεδρος του Αιγάλεω στόχος του ήταν να κάνει τον Ολυμπιακό πρωταθλητή!! :D -rofl -rofl -rofl -nutkick
Μεγαλοφυΐα είναι το να πηγαίνεις σε μια παραλία γυνμνιστών και μετά να θυμάσαι φάτσες...

Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές υπάρχουν μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές!!!
thassos 4
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Mon Sep 01, 2008 8:23 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα το μονο που με νοιαζει ειναι το hall of fame...οσο ψηλοτερα εκει τοσο καλυτερα...περα απ την ΠΑΟΚαρα οταν εχω οπου καθομαι τουλαχιστον 4 ετια για τις αλλες ομαδες που παω δν μ καιγεται καρφι και με την πρωτη ευκαιρια παω σε μεγαλυτερη ωστε να υπαρχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες να μπω στο hall of fame
Stelios S.S.
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Jul 02, 2008 1:25 am
Football Manager της ομάδας: Pescina Valle Del Giovenco
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ. (Θερμαικος Θερμης)
Status: 2 Χρονια 2 κατηγοριες..τραινο η ομαδα..αντε και Serie A
Location: Xioς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια, εγω συνηθιζω να παιρνω τελειως ερασιτεχνικες ομαδες...Conference North/South Serie C2 κτλ...Προσπαθω να ανεβασω την ομαδα οσο μπορω, να φτιαχνω τα οικονομικα της ,να βελτειωνω τισ εγκαταστασεις και να μην φυγω οσο με θελει η διοικιση της ομαδας.!
Αυτη τη στιγμη βρηκα μια ομαδα και παιζω η οποια ιδρυθηκε το 2005 και οπως καταλαβαινεται η τροπαιωθηκη της ειναι τελειως αδεια...Ετσι αρχιζοντας να την γεμιζω σιγα σιγα νιωθω μεγαλυ ικανοποιηση...

Viva "Valle del Giovenco"
-CURVA NORD GATE-2-
Everton 4 LIFE!!!
thassos 4
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Mon Sep 01, 2008 8:23 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ποια ομαδα φιλε???
ale_13
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Tue Aug 26, 2008 2:47 am
Football Manager της ομάδας: Everton F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Liverpool,Juve,Valencia
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο στόχος μου είναι να καταφέρω να κάνω μια αγαπημένη ομάδα πρωταθλήτρια.

Επίσης,να αναλάβω μια μικρή ομάδα και να προσπαθίσω να την φτάσω όσο πιο ψηλά γίνεται.
User avatar
vazelini_13
Amateur
Amateur
Posts: 160
Joined: Sat Jan 31, 2009 1:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

υπαρχει ενας στοχος τον οποιο δεν τον εχει πει κανεις μεχρι τωρα.να παρεις μια ομαδα(καλυτερα μικρη) και μοναδικος στοχος σου να ειναι να αναδειξεις παικτες-ταλεντα.π.χ παιρνεις εναν δεκαεφταχρονο ή παικτες απο ακαδημια και στοχος σου ειναι να τους πουλησεις μετά πανακριβα χωρις να εχεις ως στοχο να κατακτας τιτλους ή να κανεις πορειες.απλα να αυξανεις τα εσοδα της ομαδας.ας πουμε αυτο που κανει o wenger στην αρσεναλ.αλλα επειδη σε μεγαλη ομαδα ειναι δυσκολο καλυτερα σε μικρη οπου το ρισκο δεν παιζει και τοσο μεγαλο ρολο.
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω ξεκινησα προχθες με Καλλιθεα και δεν προκειται να φυγω αν δε μου φτιαξουν γηπεδο με το ονομα μου... -ksilo
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

θα βγει το FM10 ρε μεχρι τοτε :D
εγω παίζω μάνατζερ με στόχο απλα να παίζω μανατζερ, είναι τροπος ζωης :D
:liverpool:
User avatar
nikos30
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Thu Aug 21, 2008 11:59 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: O.C.F.P,West Ham
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω παιδια προσπαθω παντα να κανω το καλυτερογια την ομαδα,ο,τι εχει θεσει η ομαδα για στοχο να το πετυχω και αν μπορω να κανω και κατι που θα θεωρηθει θαυμα...
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και απο μενα.

Διαβασα για το τι θελει ο καθε ενας και τι στοχους εχει.Πολλες αποψεις.Ας πω και γω την δικη μου

Βασικα απο οταν επαιζα μανατζερ και αυτο ξεκινησε με το θρυλικο πρεμιερ μανατζερ 1 και 2 στην Αμιγκα το 1989 περιπου αλλα και απο το αστειο φουτμπολ μανατζερ το 1987 στον Αμστραντ 6128 ο στοχος ηταν να ξεκιναω απο την χαμηλοτερη κατηγορια και να κανω ομαδες θηρια και να τα σαρωνω ολα.Καποια στιγμη βγηκε το 91-92 το αχτυπητο για την εποχη Τσαμπιονσιπ Μανατζερ και ο στοχος παρεμεινε ο ιδιος.Ολα αυτα τα χρονια απο το 1987 μεχρι σημερα σχεδον 22 περασαν και εγινα 35 πια ο στοχος δεν αλλαξε και ουτε θα αλλαξει ποτε.Και πιστευω πως δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να ξεκινας το παιχνιδι και να το βαζεις με ολα τα δεδομενα εναντιον σου για να κανεις υπερβασεις.

Δεν λεω φιλοι μου καλο να εισαι κοουτς στην Μιλαν η στην Μαντσεστερ(παρολο που ειμαι Ρομα και Τοττεναμ) και στον Ολυμπικακο η στην Μπαγερν αλλα δεν εχει νοημα να παιζεις και να ξερεις πως αν βγεις δευτεροτριτος εισαι αποτυχημενος.

Η μαγκια και η ουσια ειναι να παρεις κατι μηδαμινο και να φτασεις ψηλα.Να κανεις αυτοκρατορια.

Χαρακτηριστικα θυμαμαι πως το 1996 με το αντιστοιχο μανατζερ της εποχης ειχα ξεκινησει με την Τρανμιρ που τοτε ηταν στην 4η εθνικη κατηγορια και κατορθωσα μεχρι το 2003 να την ανεβασω στην πλουσιοπαροχη πρεμιερ λιγκ.Μαλιστα πετυχα ενα ρεκορ καθως απο το 2006 μεχρι και το 2017 επι 12 δηλαδη ετη επερνα το πρωταθλημα Αγγλιας,και ειχα παρει 6 η 7 δεν θυμαμαι καλα φορες το κυπελο πρωταθλητριων αφηστε για λιγκ καπ,κυπελα,τσαριτυ σιλντ και παει λεγοντας.Θυμαμαι οτι ειχα αποκτησει τον Πιτερ Οφορικουε απο την Καλαματα σε ηλικια 17 ετων παρα κατι και τον ειχα στην Τρανμιρ μεχρι το 2015 και μου ειχε κανει εντυπωση και το θυμαμαι γιατι ηταν ο μονος που ειχα στην ομαδα ολα αυτα τα χρονια.Σε ηλικια τοτε σχεδον 36 εκανε ριταιρ και τα ρεκορ του παρεμεναν αξεπεραστα στην ομαδα.

Κλεινω την αναδρομη και παω οριστικα στον στοχο.

Για μενα το καλυτερο ειναι να ξεκινας απο την μικροτερη κατηγορια και επειδη μονο η Αγγλια εχει τοσο μεγαλο βαθος σε κατηγοριες ,αλλα και τοσα πολλα κυπελα,λιγκ καπ,τροφυ καπ,κονφερενς λιγκ καπ,τσαριτυ σιλντ και παει λεγοντας που σημαινει πως εισαι 2 φορες την εβδομαδα στο γηπεδο αυτο δειχνει και την μεγαλη δυσκολια.

Η μαγκια ειναι να βρισκεις ταλεντα,να τα αξιοποιεις,να εχεις ορους δυσκολιας οπως γινεται με την αδεια εργασιας που δεν μπορεις να φερεις οτι γουσταρεις στην ομαδα,να εχεις μικρα γηπεδα και μεγαλο ανταγωνισμο.Στην πορεια πουλας καποια ταλεντα και μαζευεις χρημα αλλα ο στοχος δεν ειναι να γινεις Βενγκερ και να εισαι χωρις τροπαια και μονο να παραγεις.Χωρις δοξα κυριοι το χρημα δεν εχει νοημα και αν το χρημα μισησαν πολλοι την δοξα ουδεις.Και μη μου πειτε οτι αν δυνατε στον Βενγκερ ενα Τσαμπιονς Λιγκ θα ελεγε οχι επειδη θελει να σουλουπωσει λιγακι τον Ντιαμπι,τον Κλισι,τον Ντενιλσον και τον Σανια.....

Ο στοχος ειναι απλος.Βγαζεις και πουλας ταλεντα με τετοια διαχειρηση ωστε με τα χρηματα να επενδυεις σε παικτες που ξερουν να περνουν νικες,να ανεβαζουν την ομαδα επιπεδο και κατηγορια και να ξερουν στα δυσκολα να σηκωνουν μεταλια και κυριως κουπες.Τα τροπαια μενουν.Τα μουσεια των συλλογων με τα τροπαια μενουν.Το χρημα σπαταλιεται παντα.Αυτο να το θυμαστε.

Και αν δεν θελετε να παρετε την γνωμη μου σοβαρα παρολο που ασχολουμε 22 χρονακια με τα μανατζερ τοτε ρωτηστε και παραεξω αληθινους πρωταγωνιστες.

Οσα χρηματα και να εβγαλε ο Λυμπεροπουλος με τις μεταγραφες του και τα παχυλα συμβολαια ενα πρωταθλημα δεν πηρε.Και ειχε την ατυχια να μην ειναι ουτε στο Γιουρο της Πορτογαλιας.Αλλο παραδειγμα ο θρυλικος Γκαλης που πηρε τα παντα και ηταν μεσα στην καλυτερη 6αδα της Ευρωπης για μενα(Πετροβιτς,Σαμπονις,Ντιβατς,Κουκοτς,Γκαλης,Μαρτσουλιονις) και ομως ο Νικ παρολο που δεν ξερει τι εχει απο χρημα,οικοπεδα,επιχειρησεις,μετοχες δεν εχει παρει μια ευρωλιγκα...και ειναι κριμα αλλα και μεγαλος καημος κυριοι,(εστω και αν ειναι αδικο και τραγικο) αλλα ετσι ειναι.

Γιαυτο καλα τα λεφτα και τα ταλεντα και οι επενδυσεις αλλα οι τιτλοι μενουν και τιποτα αλλο.

Σας κουρασα?δεν το ηθελα,Συγνωμη.
Disasterman
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 256
Joined: Sat Oct 27, 2007 2:13 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Status: Ψάχνω ένα καλύτερο λάθος...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε μας κούρασες καθολου και τα λες και πολύ σωστά κι εγω προσπαθώ να κάνω υπερδύναμη την ΑΕΚ στην Ευρώπη αλλά μπαααααααααα.....
Μεγαλοφυΐα είναι το να πηγαίνεις σε μια παραλία γυνμνιστών και μετά να θυμάσαι φάτσες...

Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές υπάρχουν μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές!!!
User avatar
vazelini_13
Amateur
Amateur
Posts: 160
Joined: Sat Jan 31, 2009 1:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τελικα νομιζω οτι ο καλυτερος στοχος ειναι να παρεις τα μεγαλυτερα τροπαια απο μια φορα και τελος διοτι καθε χρονο βγαινει καινουργιο μανατζερ οποτε δεν υπαρχει λογος να φτανεις σε μεγαλα ετη.π.χ να κατακτησεις απο μια φορα τη serie a,liga a,premier league,cl,world cup,euro,championat,eredivisie,copa america,african cup of nations,asian cup,gold cup,oceans cup.νομιζω οτι αν κατακτησεις απο μια φορα ολα αυτα στο μανατζερ νομιζω οτι μετα δεν θες κατι αλλο.
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα θα βαριεσαι να το ξανακανεις στο επομενο fm απλα με τις νεες μετεγγραφες
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλαρακο και αυτο που λες σωστο ειναι....αλλα σκεψου και κατι....

Αν εγω σου πω ποιος ηταν ο Πλατινι της αφρικης ειμαι σιγουρος πως δεν τον ξερεις...θα σου δωσω την απαντηση ηταν ο Γκουντερμπαλα απο το Μαροκο την περιοδο 1983-1989.

Το ιδιο αν καθησω και σου πω ποιος ηταν ο πρωτος ασιατης που επαιξε στην μπουντεσλιγκα και εκανε το ποδοσφαιρο της χωρας να ανεβει ενα σκαλοπατι παραπανω....ηταν ο θρυλικος Μπου Κουμ Τσα απο την Ν.Κορεα στη δεκαετια τελη 80 μεχρι τελη 90.Ουτο αυτο το ξερεις.

Αν σου πω πια ειναι η ομαδα με τα περισσοτερα πρωταθληματα Ασιας αναθεμα και αν το ξερεις η το ιδιο ισχυει για το ποσες φορες πηρε το Καμερουν το Κυπελο Εθνων Αφρικης....

Χωρις να ειμαι ρατσιστης αλλα για μενα η λεξη ποδοσφαιρο συλλογων εχει μια ηπειρο και μονο μια διπλα...Ευρωπη.

Σε επιπεδο εθνικων οκ...Αργεντινη και Βραζιλια εχουν αλλη χαρη.

Αλλα επειδη το μανατζερ ειναι για την Ευρωπη οτι ειναι για σενα το πρωινο σου γαλα (γιατι εγω πινω τουλαχιστον 1,5 λιτρο) δεν βλεπω τον εαυτο μου να παιζω εκτος Αγγλιας,Γερμανιας,Ιταλιας,Ισπανιας,Ελλαδας αντε και Γαλλιας το παιχνιδι.

Δεν θελω να υποβαθμισω ολα τα αλλα πρωταθληματα αλλα την ηδονη που σου προσφερουν τα κυπελα ευρωπης δεν θα την νιωσουν ποτε ολοι οι αλλοι στον υπολοιπο κοσμο.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”