Τί είναι το STEAM;

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Erellond wrote: -Αν ισχυει το παραπανω και θελω ν απεγκαταστησω το παιχνιδι ή το Steam πως στο πεος το κανω;Αν πει κανεις προσθαφαιρεση προγραμματων εχασε,αν πει απο το δεντρομενου παλι εχασε!
Αυτοί είναι οι τρόποι, άλλον δεν ξέρω, οπότε έχασες. :P
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Έχω αγοράσει το παιχνίδι, μέσω steam... και ήδη είναι στο 85% αν και σέρνεται... που θα βρω το κωδικό του παιχνιδιού όμως για να κάνω activation?
User avatar
hightop
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Thu Mar 27, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Wolves
Αγαπημένη Ομάδα: Εορδαϊκός
Location: Πτολεμαϊδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα κανεις δεξι κλικ πανω στο ονομα του παιχνιδιου και θα δεις: View game cd key, ελπιζω νασαι πιο τυχερος απο μενα, κλαιω τα λεφτα που εδωσα, το δικο μου cd key δεν δουλευει, εστειλα email και περιμενω 5 ωρες να με απαντησουν........... δεν συνεχιζω μην βρισω.........
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Πάντως, εμένα εδω και μια ώρα το dl έχει σταματήσει στο 89%.... γμτο!!!
Spyrot
Amateur
Amateur
Posts: 180
Joined: Tue Jul 29, 2008 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: Man Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd,Paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το στεαμ ειναι ενα Online μαγαζι οπως ειπαν και οι προλλαλησαντες.

Το να αγορασεις ενα παιχνιδι απο στεαμ δεν εχει τπτ διαφορετικο απο την κανονικη αγορα.

ΑΛΛΑ

δεν εχεις το manual(το βιβλιαρακι οδηγιων) δεν εχεις τη χαρα να βαλεις εσυ το dvd στον driver.

Αυτα,!
Tι αλλο να ζητησει κανεις απο την Manchester United.




Dream Team..Μια αλλη ομαδα...
User avatar
messinios
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Sat Oct 27, 2007 2:30 pm
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Erellond wrote:Ωραια λοιπον,πρωι πρωι σημερα(9:00)πλαισιο στον Πειραια,τσιμπαμε FM(μπαι δε γουει απο πισω μ στο ταμειο αλλο ενα τυπακι παλι με το ευαγγελιο στο χερι)και φτανουμε σπιτι!
Τοποθετουμε το δισκακιο στο σι-ντι,τ αφηνουμε να ξεκινησει τα δικα του και μας ρωτα:πως το θες το σουβλακι;(authenticatio με τα πολλα ...).Steam απανταω εγω!
Ολα καλα μεχρι στιγμης.Διαβασα και τον οδηγο του σαιτ,αλλα μου δημιουργηθηκαν κι αλλες αποριες(μπετοβλακας...)
-Εγω το σι-ντι το εχω ως ενθυμιο προφανως μιας και το FM δεν ειναι εγκατεστημενο στο pc μου,ε;(τουλαχιστον αυτο βλεπω)
-Αν ισχυει το παραπανω και θελω ν απεγκαταστησω το παιχνιδι ή το Steam πως στο πεος το κανω;Αν πει κανεις προσθαφαιρεση προγραμματων εχασε,αν πει απο το δεντρομενου παλι εχασε!
Αυτες οι αποριες μου δημιουργηθηκαν προς το παρον και βλεπουμε..
Φιλε εγω αυτο βρηκα.... εχω σπαστει πολυ και εγω με αυτο το steam -jerk
https://support.steampowered.com/kb_art ... -OBMP-2526
απλα πρεπει να εχεις κλεισει τελειως το steam πρωτα... δεξι κλικ -> exit
Valas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 654
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Ομόνοια Λευκωσίας
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spyrot wrote:
δεν εχεις το manual(το βιβλιαρακι οδηγιων)
Aυτό δεν ισχύει . Το manual έχει ανεβεί σήμερα. Απλα απο το Steam , πηγαίνεις στα games , δεξί κλικ στο Football Manager 2009 , Properties , και εκεί που γραφεί manual πατας το λινκ στο πλάι :wink: . Είναι σε pdf.
η Ωρα των Σπορ 15/8/08 wrote:Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία των οπαδων της Ομόνοιας στο χθεσινό παιχνίδι.Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο , και ενώ το σκορ ήταν 0-0 , νόμιζε κανείς ότι το παιχνίδι γινόταν στη Κύπρο κι όχι στην Αθήνα !
Manchester City Fan 3/10/08 wrote:They were without a doubt the best set of passionate fans ever seen at our ground.They never shut up.
User avatar
dimitriskanonieris
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Sat Nov 15, 2008 6:47 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: arsenal,παε πας Γιαννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ale_13 wrote:Το steam δεν ειναι τζαμπα;Δηλαδή εγώ που έχω κατεβάσει ενα παιχνίδι demo,θα πρέπει να πληρώσω;
οχι μεγαλε...

arsenal ..adebayor adebayor give him the ball and he will score
topaidi2002
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Nov 09, 2007 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: Pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδες το παιχνιδι παιζει και χωρις steam, το steam οπως φαινεται ειναι μια καταπληκτικη πλατφορμα στην οποια κανεις login και σου λεει ποια παιχνιδια εχεις διαθεσιμα και ποια παιχνιδια ειχες αγορασει και ειχες κανει register μεσω steam ολο το καιρο. Οσα παιχνιδια δε δεν ειναι εγκατεστημενα στον υπολογιστη σου. μπορεις να τα κατεβασεις επιτοπου και να τα παιξεις χωρις να χρειαζεσαι τπτ. Εγω κατεβασα το counterstrike που εχω χασει το cd του εδω και κατι αιωνες αλλα το ειχα κανει register εκει.
mmoukiou
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Mon Nov 17, 2008 10:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ έκανα την εξής "φοβερή" κίνηση. Αγόρασα κανονικά το παιχνίδι (dvd) και έβαλα το δισκάκι για εγκατάσταση. Στην ερώτηση για το activation επέλεξα βιαστικά steam. Εντάξει, εγκατέστησε το steam και άρχισε να κατεβάζει το παιχνίδι. Επειδή μετά από ώρα ήταν ακόμα στο 2%, κάνω cancel, και εγκαθιστώ τελικά το παιχνίδι από το dvd.
Ερωτήσεις:
1.Έχω ενεργοποιήσει 2 φορές το παιχνίδι? (αφού το steam μου ζήτησε κωδικό πριν κατεβάσει, όπως βέβαια και η εγκατάσταση από το dvd)
2.Αν κάνω uninstall το fm μέσα στο steam (υπάρχει επιλογή) θα πετάξει το παιχνίδι από τον υπολογιστή τελείως και θα πρέπει να το ξαναεγκαταστήσω?
και , τέλος,
3.το ότι παίζω το παιχνίδι χωρίς το dvd στο drive οφείλεται στο steam?
Σημειώνω πως το downloading του steam το σταμάτησα στο 2%, δεν ολοκληρώθηκε ποτέ.
ΥΓ: Συγγνώμη για το μακροσκελές post...
User avatar
Anofroussos
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Mon Oct 15, 2007 8:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AΝΟΡΘΩΣΗ ΑΕΚ ΜΑΝ UTD
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω μια απορια σχετικα με το στιμ εδω και μερες και δεν βρηκα ακομα απαντηση
εχω κανει ινστολ και activate via steam to fm ομως μετανιοσα θελω να το κανω uninstall απο το στιμ και να το κανω αctivate με την αλλη επιλογη...ΠΩΣ ΟΜΩΣ?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”