Οπου λαλουν πολλα κοκορια...

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mετα απο ολονυχτιο γλεντι...ξυπνησα το πρωι και ειδα τον τυπο.Ετσι ειδα σαν πρωτη εικονα...

Image

Αυτη η εικονα ξυπνησε εικονες στο μυαλο μου σαν τη χθεσινη...

Image

Μετα απο αυτα ειδα και τα αλλα.

Image

Image

Image

Image

Για το τελευταιο ειδικα αυτο τους ελειπε.Τωρα θα φυγω διακοπες και θα προσπαθησω να συνειδητοποιησψ τι εχω καταφερει σαν επαγγελματιας για πρωτη χρονια.(διακοπες θα φυγω στο παιχνιδι)
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκινα τωρα η αξιολογηση,η παρουσιαση τα οικονομικα και οι μεταγραφες που αφορουν το περσινο ροστερ.

Το ροστερ που μας εδωσε το πρωταθλημα.
Image
Στο ροστερ προσθεστε τον Rui Fonte που σκοραρε για εμας 16 φορες.

Οι μεταγραφες μας.
Image

Τα οικονομικα.
Image

Η αξιολογηση θα γινει στο επομενο ποστ.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αξιολογηση αρχιζει...

GK-Εκει δεσποζε η παρουσια του Loach ανερχομενου ταλεντου και μελλοντικου τερματοφυλακα της εθνικης Αγγλιας.Το κακο ειναι οτι ηταν δανεικος.Ο αναπληρωματικος του δεν ελεγε τιποτα και ετσι θα προχωρησουμε στην αποκτηση δυοτερματοφυλακων(καθότι δεν τπαρχει και κατι το αξιολογο στις ακαδημιες)

DR-Εκει ειναι μια θεση στην οποια πραγματικα δεν ειχαμε προβλημα.Υπηρχε ο Diocles,o Starosta,o Gillbert.Ειχαμε λυσεις.Δυστυχως οι δυο ηταν δανεικοι και ο Diocles ηταν λιγος.Θα παραχωρηθει δανεικος και θα αποκτησουμε ενα δεξι μπακ.

DC-Εκει ειναι μια θεση στην οποια πραγματικα ειχμε προβλημα.Αναγκαστικαμε να μπαλωνουμε αρκετες φορες τη θεση αυτη εκ των εσω.Ο μοναδικος γνησιος που ειχαμε ηταν ο Dorian Andronic. Εχουμε ενισχυθει ομως ηδη.

DL-Μια θεση στην οποοια ειχαμε 3 παικτες απο τους οποιους οι 2 θα φυγουν.Εχω ηδη ενισχυθει.

DM-Franklin Anzite.Πολυ καλος παικτης θα μεινει οπωσδηποτε.

MR-Δεν ειχα προβλημα εκει ευτυχως.Ισως να ενισχυθω ομως διοτι ο Βασικος μου σε αυτη τη θεση εκανε κοιλια προς το τελος.Θα δουμε.

MC-Eκει θα φυγουν και οι 3 απο τους 3 που ειχα.Ενισχυση αναγκαια.(Θα μπορουσατε να με βοηθηστε?)

ML-James Dayton.Δανεικος με οψιον.Σιγουρα θα τον αγορασω.Απο κει και περαμθα παρω κανενα πιτσιρικι.

FC-Εκει μεσα στη χρονια ειχα προβλημα.Ειχα 3 στο συνολο και συχνα εμενα χωρις τους 2.Απαιτειται ενισχυση.

Μετα απο την αξιολογηση να σας πω οτι η ομαδα απεκτησε ενα εργαλειο για το μελλον το ονομα του...

Esmir Sabic.
Image

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
jimsachi
Amateur
Amateur
Posts: 163
Joined: Tue Jun 06, 2006 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: Larissa F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Λ.
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή τύχη παιχταρά στη League 1 και καλό κουράγιο...
Βέβαια που ξέρεις πως τα φέρνει η τύχη... μπορεί αν συνεχίσεις έτσι δυναμικά να βρεθείς στην Ελλάδα ως λυτρωτής..!
ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΑΡΙΣΑΣ

Πρωταθλητές '88
Κυπελούχοι '85 '07

Γράφουμε ιστορία...
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τωρα τα στατιστικα της χρονιας που μας περασε και οι νικητες των τροπαιων.

Αγγλια
Premiership:Arsenal
Championship:Q.P.R,Wolves,Charlton(promoted),Hull,Coventry,Scunthorpe(relegated)
League One:Tranmere,Milwall,Leyton Orient(promoted),Yeovil,Bristol Rovers,Cheltenham,Bournemouth(relegated)
League Two:Bradford,MK Dons,Accrington,Rochdale(promoted),Chester,Mansfield(relegated)
League Cup:Man City
Carling Vup:Chelsea
Johnstone's Paint Trophy:Leyton Orient

[b]Ελλαδα[/b]
Superleague:AEK
Greek Cup:Olympiakos

Ιταλια
Serie A:Internazionale Milano
Italian Cup:Internazionale Milano

Πορτογαλια
Βwin Liga:Benfica
Portuguese Cup:Sporting CP

Ισπανια
Primera Division:R.Madrid
Spanish Cup:R.Betis
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαθως κυλα το καλοκαιρι ηρθε η ωρα να μαζευτουμε σιγα σιγα.Δεν εχω παραπονο ομως με τις διακοπες καθως τις συνδυασα και με ταξιδακια προκειμενου να παρακολουθησω τον (πολυ αδικο)αποκλεισμο της Ελλαδας απο το Euro.Βρεθηκα σε Αυστρια και Ελβετια για να επιστρεψω στο τελος καπως ετσι...

Image

Οχι ετσι ακριβως διοτι εκτελουσα και χρεη σχολιαστη για το ραδιοφωνο.Μετα απο το Εuro 2008 βρηκα και την ευκαιρια να επισκεφτω και καποια απο τα πολυ ομορφα νησια που διαθετουμε σαν χωρα.Ιος για την ακριβεια.Σε ξενοδοχειο με Spa...

Image

Και ωραιες γυναικες που κανουν μασαζ :wink: ...

Image

Μετα απο ολα αυτα πως να γυρισει κανεις στη δουλεια?
τελοσπαντων,με βαρια καρδια πηγα να συναντησω τον προεδρο για να οριοθετησουμε τους στοχους για τη νεα σαιζον.Εγω σκεφτηκα πως με τοσα λεφτα που θα πηρε λογω του πρωταθληματος θα μου δωσει κανενα 500Κ για να μεινω στο μεσο της βαμολογιας.Και τι μου εδωσε?

Image

Μιλαμε και για πολυ -kavouras -kavouras -kavouras !Ας δουμε τουλαχιστον τωρα που η οικονομικη μας ισορροπια εχει ανεβει,θα του ζητησω λεφτα και ο Θεος βοηθος!

Image

Προς στιγμη σκεφτηκα να παραιτηθω αλλα εχω πολλα ονειρα για την ομαδα αλλα ετσι οπως παμε θα βαλλω απο την τσεπη μου!
Spoiler: show
Δεν εμενα με τις μασερ καλυτερα... :cry:
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα φιλικα τελειωσαν αλλα οι μεταγραφες οχι.Τωρα θα σας παρουσιασω τα φιλικα αλλα και τις μεχρι τωρα μεταγραφες.

Φιλικα.
Image

Σαν ενα μικρο σχολιο δεν θα ελεγα πως πηγαν καλα.Αντιθετως απογοητυτικα σε πολλα σημεια οπως τα δυο γκολ που εφαγα απο τους -18ς.Τελοσπαντων οι μεταγραφες θα με βοηθησουν να διορθωθω.Αυτες ειναι.

Danny Hone DC 100K Lincoln
Image

James Dayton ML 28K Crystal Palace
Image

Ibrahin Tall DC,DR,DM,MC Free
Image

Rui Fonte AM/FC Arsenal Loan
Image

Rhys Murphy ST Arsenal Loan
Image

Dale Roberts GK Free
Image

Αυτες ειναι μεχρι στιγμης.Βρισκομαστε ομως σε αναζητηση του βασικου τερματοφυλακα αλλα και 2 μεσων(υπαρχουν καποιοι που εχουμε προχωρημενες συζητησεις)ισως και ενος δεξιου χαφ.
Εδω ειναι οι μεταγραφες συνοπτικα.

Image.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίες μετταγραφές...Είδικά ο Tall είναι μεγάλη παιχτούρα -kavala
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω sapsalomene για τα καλα σου λογια.

Πρωτη αγωνιστικη μας βρισκει σπιτι μας με αντιπαλο την Crew.Πιστευω οτι την εχουμε.Ελπιζω και οι παικτες μου να πιστευουν το ιδιο.Εχω αρχισει και καταριεμαι το συστημα στις μικρες κατηγοριες της Αγγλιας με τις 5 αλλαγες.Αυτο εχει ως αποτελεσμα οι παικτες μου να ψωφανε.

Image

Μια χαρα.Οτι καλυτερο μπορουσα να φανταστω απο την αρχη.Ομως δυστυχως οι παικτες μου κουραστηκαν παρα πολυ.Ευελπιστω στην ολοκληρωση δυο μεταγραφων(η μια θα ειναι βομβα).Ο κοσμος ηταν συνταρακτικος στην πρωτη αγωνιστικη και στη συνεχεια ομως μας επιφυλλασε μια ευχαριστη εκπληξη.Αυτη ηταν...

Image

Τωρα νιωθω οτι το εργο μου πιανει τοπο.Ολοκληρωσαμε τη μια πο τις 3 τελικα μεταγραφες(εκτος του τερματοφυλακα) που θα κανουμε ακομα.Εχει ξαναερθει στην ομαδα αλλα τωρα ειναι πιο ωριμος ο λογος για τον Fransisco Duran.

Image

Πιστευω θα δωσει βοηθειες.Ηρθε ομως η ωρα της βομβας...διεθνης 4 φορες με την Ισπανια και παικτης της Ρεαλ για πολλα χρονια.Κυριες και κυριοι η Βradford films παρουσιαζει τον Ivan Campo!

Image

Γεμισαμε το κεντρο!
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πω....Ιβάν Κάμπο...Για αυτήν την κατηγορία είναι πολυτέλεια :yea: :yea:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο για το πρωταθλημα!!!Μια χαρα τα πας!Καλη συνεχεια και στην καινουργια σεζον!Και οι μεταγραφες πολυ καλες!Παμε γερα!
DROIT AU BUT
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω παιδια.Πραγματικα ευχαριστω. :wink:

Επομενο παιχνιδι η Northampton εκτος εδρας.Το ξερω παιδια ειναι δυσκολο-τους ειπα-αλλα ετσι ειναι το επαγγελματικο ποδοσφαιρο.Εχω μεγαλες βλεψεις για εσας.

Image

Ξεκινησαμε καλα αλλα υποκυψαμε στην ανωτεροτητα του αντιπαλου.Δεν πειραζει ομως,εχω καλο υλικο το οποιο με καποιες προσθηκες θα γινει αξιομαχο.Oldham εντος.Δυσκολος και εμπειρος αντιπαλος.Δεν θα εχουμε ευκολο απογευμα.

Image

Οι φοβοι μου επιβεβαιωθηκαν αν και ημασταν καλυτεροι.Δεν πειραζει.Μεταγραφων συνεχεια...

Michael Noone MC-MR Free Millwall
Image

Piotr Czaplinski GK Free
Image

Δυο κινησεις με μεγαλο ρισκο αλλα κανονας για ομαδες που θελουν να γινουν μεγαλες ειναι να επενδυουν με ρισκο.Συνεχιζεται με τον αγωνα για το League Cup Scuntorpe-Bradford.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτι μου λέει πως αυτός ο τερματοφύλακας θα κάνει μεγάλα παιχνίδια :wink:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sapsalomene βλεπω εγινες τακτικος αμαγνωστης της ιστοριας μου...τι να πω?Γοητευω.

Scunthorpe εκτος.Ηχουν στα αφτια μου οι σαλπιγγες τις πραγματικοτητας.Θα κανω rotation σε μεγαλο βαθμο.Εχω αρχισει και καταριεμαι το συστημα στις μικρες κατηγοριες της Αγγλιας με τις μολις 5 αλλγες.Οι παικτες μου τα φτηνουν!

Image

Ηταν καλυτεροι...κερδισαν.Νομος του ποδοσφαιρου.(Στην Αθηνα χθες το μεσημερι-στην περιοχη μου τουλαχιστον-επεσε για λιγο το ρευμα με αποτελεσμα να χαθει το πολυτιμο 2-2 που ειχα παρει μεχρι τοτε.Το χειροτερο ειναι οτι εχανα 2-0 και ισοφαρισα στο 90+!).Θελουμε τερματοφυλακα!Σας παρακαλω αν εχετε κατι να προτεινετε!Επομενο η ΜΚ Ντονς εκτος εδρας.Οι περυσινοι μας πελατες!Ας επαναληφθει βρε παιδια!

Image

Σε ενα κακιστο ποιοτικα παιχνιδι αυτο που μας αναλογουσε τελικα ηταν ο βαθμος της ισοπαλιας.Βρηκα και εναν επιθετικο ελευθερο.Alex Fernandez.

Image

Θα μεινει ενα 5μηνο στις reserves για να μαθει την αγγλικη πραγματικοτητα και μετα θα λαβει το βαπτισμα του πυρος.

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θελεις χρόνο ακόμα.Τα καλά θα έρθουν... -kavala
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”