Scribo Historiam,ergo sum...!

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

14/2/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 23η αγωνιστική

Image
Image

Μια κλάση ανώτερος ο Ολυμπιακός κατάφερε ,καταβάλλοντας ιδιαίτερη προσπάθεια, να κάμψει την αντίσταση των παικτών μας και να αποδράσει με ένα πολύτιμο διπλό.Δυστυχώς για εμάς, η απαραίτητη, σε τέτοιου είδους αναμετρήσεις, τύχη μας γύρισε για ακόμα μια φορά την πλάτη και δεν καταφέραμε να πετύχουμε το κάτι παραπάνω?

21/2/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 24η αγωνιστική

Image
Image

Παρά το γεγονός ότι προηγηθήκαμε στο 51ο λεπτό με το goal του Γιώργου Αλεξόπουλου και διατηρούσαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού μέχρι εκείνο το σημείο, καταφέραμε, γιατί περί κατορθώματος πρόκειται, να χάσουμε ένα παιχνίδι που ουσιαστικά ήταν δικό μας?Δυο αδράνειες της αμυντικής γραμμής, που ομολογουμένως υστερεί σε ταχύτητα, ήταν αρκετές ούτως ώστε να καταρρεύσει αυτό που χτίζαμε από το ξεκίνημα του παιχνιδιού. Περιθώριο όμως για κλάματα και στεναχώριες δεν υπάρχει αφού μπαίνουμε στην πιο κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος και είναι αναγκαία η άμεση επανάκαμψη?


28/2/2010

Πρωτάθλημα Superleague 25η αγωνιστική

Image
Image

Σημαντική νίκη που μας δίνει μια βαθιά βαθμολογική ανάσα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Μπορεί τα τρία τέρματα να φαντάζουν εντυπωσιακό σκορ, ωστόσο αυτή τη χρονική στιγμή θα πρέπει να μείνουμε συγκεντρωμένοι και να κερδίσουμε το επόμενο εντός έδρας παιχνίδι προκειμένου να έχει αντίκρισμα κι αυτός ο θρίαμβος?!


7/3/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 26η αγωνιστική

Image
Image

Συνέχεια των θετικών αποτελεσμάτων με μια ζωτικής σημασίας νίκη που μας απομακρύνει από την επικίνδυνη ζώνη του υποβισβασμού. Η ομάδα δεν απέδωσε το θεαματικό επιθετικό ποδόσφαιρο που έπαιξε στο Περιστέρι, αλλά η νίκη και οι τρεις σημαντικοί βαθμοί είναι το μόνο που μετράει αυτή τη στιγμή. Προχωράμε ακάθεκτοι για το επόμενο παιχνίδι στο Ηράκλειο κόντρα στον Εργοτέλη?!


14/3/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 27η αγωνιστική

Image
Image

Τις εξαιρετικές εμφανίσεις μακριά από τα Σέρρας φαίνεται πως η ομάδα μας τις κράτησε για το τέλος. Το χαμένο πέναλτι του Εργοτέλη είχε σοβαρό αντίκτυπο στην ψυχολογία των Κρητών, που δεν μπόρεσαν στη συνέχεια να εκμεταλευτούν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Αντιθέτως, εμείς κάναμε μια επαγγελματική εμφάνιση και κατακτήσαμε με σχετική ευκολία τη νίκη?!


Η βαθμολογία της Superleague σε 27 αγωνιστικές.


Image
Image

Έπειτα από τις τρεις τελευταίες συνεχόμενες νίκες, η ομάδα ανέβηκε ξανά στον βαθμολογικό πίνακα και όπως φαίνεται έχει ξεφύγει τους ανεπιθύμητους κινδυνους. Συνεπώς, στους 3 εναπομείναντες αγώνες οι παίκτες θα παρουσιαστούν χαλαροί δίχως άγχος για τη νίκη?
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Συνέχισε έτσι όπως τελείωσες και όχι όπως άρχισες :D :D :D

Μπορείς νομίζω 8η θέση ίσως και με λίγη τύχη και 7η!!!Του χρόνου πιστεύω θα βγεις Ευρώπη!!!


Πανσερραικέ ζούμε Ευρώπη να σε δούμε
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όπως γίνεται αντιληπτό από τον καθένα ,αφενός δεν υπάρχει κίνδυνος για την ομάδα αφού βρισκόμαστε σε απόσταση ασφαλείας από τη γραμμή και αφετέρου δεν έχουμε κάποια ελπίδα για να πετύχουμε κάτι παραπάνω αυτή την περίοδο. Για αυτό το λόγο στα τελευταία παιχνίδια αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε κάποια παιδιά που δεν πήραν ευκαιρίες κατά τη διάρκεια της χρονιάς προκειμένου να δούμε αν αξίζουν να φορούν τη φανέλα του Πανσερραικού και τη νέα χρονιά. Συνεπώς, το αποτέλεσμα αυτών των αγώνων περνάει σε δεύτερη μοίρα και ο σχολιασμός τους ανούσιος.

21/3/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 28η αγωνιστική

Image
Image

28/3/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 29η αγωνιστική

Image
Image


6/4/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 30η αγωνιστική

Image
Image


Η βαθμολογία της Superleague σε 30 αγωνιστικές.

Image
Image

Ικανοποιητική θα χαρακτήριζα τη φετινή μας πορεία στο πρωτάθλημα μιας και δεν βρεθήκαμε καμιά στιγμή προ κινδύνων αλλά από την άλλη δεν πετύχαμε το κάτι παραπάνω, την είσοδο μας στην πεντάδα, που ήταν ο απώτερος σκοπός μας. Όπως και να ?χει, αυτή η χρονιά ήταν ένα μεταβατικό πέρασμα σε μια νέα περίοδο κατά την οποία η ομάδα θα πρέπει να φέρει εις πέρας την αποστολή της, αυτό που ονειρευόμαστε ακόμα κι από τα χρόνια που αγωνιζόμασταν στη δεύτερη τη τάξει εθνική κατηγορία, που δεν είναι άλλο από την έξοδο στην Ευρώπη?!

15/5/2010

Τελικός κυπέλλου Ελλάδος 2009-2010

Image
Image

Στο μεταξύ έγινε και ο τελικός του κυπέλλου Ελλάδος που ανέδειξε νικητή την ομάδα του Πειραιά με σκορ 3-1 έπειτα από 30λεπτη παράταση. Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος από την απογοητευτική για φέτος ομάδα της ΑΕΚ και δίκαια κέρδισε αυτόν τον τίτλο. Για του κιτρινόμαυρους παρηγοριά αποτελεί το γεγονός ότι μέσω του κυπέλλου, κατέλαβαν μια θέση για το νέο κύπελλο UEFA σώζοντας ουσιαστικά μια τραγική σεζόν για αυτούς.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στατιστικά στοιχεία του πρωταθλήματος της Superleague για την περίοδο 2009-2010.

Στατιστικά των ομάδων της Superleague.
Spoiler: show
Image
Image
Στατιστικά των παικτών.
Spoiler: show
Image
Image
Ο Ποδοσφαιριστής της χρονιάς.
Spoiler: show
Image
Image

Μερικά στοιχεία που αφορούν αποκλειστικά την ομάδα του Πανσερραικού.

Η Καλύτερη ενδεκάδα για το διάστημα 2007 -2010.
Spoiler: show
Image
Image
Η Καλύτερη ενδεκάδα για την περίοδο 2009-2010.
Spoiler: show
Image
Image

Ο Καλύτερος παίκτης του Πανσερραικού για την περίοδο 2009-2010.
Spoiler: show
Image
Image

Η παρουσία των παικτών του Πανσερραικού με αριθμούς κατά την περίοδο 2009-2010.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image

20/5/2010

Σαν βόμβα έσκασε η είδηση ότι ο Γιώργος Αλεξόπουλος αποφάσισε να δώσει τέρμα στην ποδοσφαιρική του καριέρα . Ο παίκτης θεώρησε ότι έπειτα από τόσα χρόνια παρουσίας στους αγωνιστικούς χώρους δεν έχει να προσφέρει κάτι άλλο ενώ οι πολλοί τραυματισμοί τον έχουν στιγματίσει. Σαφώς και κάναμε δεκτή την επιθυμία του παίκτη ενώ καταστήσαμε σαφές πως η πόρτα του Πανσερραικού θα είναι πάντα ανοικτή για αυτόν.
Image
Image

Αφού πρώτα οι ποδοσφαιριστές μοιράστηκαν τις 150,000 που αντιστοιχούν στα bonus για την κατάληψη της 9ης θέσης στο πρωτάθλημα, δόθηκε άδεια σ? όλο το έμψυχο δυναμικό της ομάδας για διακοπές προκειμένου να επανέλθουν ξεκούραστοι και με όρεξη για την προετοιμασία σε έναν περίπου μήνα.
Image
Image

Ωστόσο, εγώ θα καθυστερήσω τις διακοπές μου μιας και πρέπει να γίνει ο προγραμματισμός για τη νέα περίοδο. Κάποια συμβόλαια φτάνουν στη λήξη τους και εκτός απροόπτου δεν θα ανανεωθούν ενώ ήδη στα γραφεία της ΠΑΕ έχουν φτάσει αρκετές ενδιαφέρουσες προτάσεις για παίκτες της ομάδας. Εξελίξεις θα υπάρξουν τις επόμενες εβδομάδες για αυτό μείνετε συντονισμένοι?

Τα συμβόλαια που δεν πρόκειται να ανανεωθούν.
Image
Image
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυρίες κι κύριοι, αγαπητοί και πιστοί αναγνώστες της ιστορίας όπως καταλάβατε φτάσαμε στο τέλος μιας ακόμα δύσκολης χρονιάς. Ευτυχώς, όλα κύλησαν ομαλά φέτος δίχως το παραμικρό παρατράγουδο και πλέον είμαι έτοιμος να προχωρήσω στο σχεδιασμό για τη νέα χρονιά. Ευελπιστώ πως με την πολύτιμη στήριξη σας θα καταφέρουμε να συνεχίσουμε την ανοδική πορεία που έχει πάρει ο Πανσερραικός και γιατί όχι να βγούμε και στην Ευρώπη αν όλα πάνε καλά. Όπως γνωρίζετε είμαι πάντοτε ανοικτός σε σχόλια, συμβουλές, ερωτήσεις και οτιδήποτε άλλο θελήσετε, σας ευχαριστώ και πάλι, να ?στε καλά!
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φετος σχετικα ευκολα παρεμεινες στην Σουπερλιγκ. -gioupi

Του χρονου πιστευω οτι πολυ πιο ανετα θα εξασφαλισεις την παραμονη(αν και δεν νομιζω πως ο στοχος της ομαδας πλεον ειναι η παραμονη), και, με λιγη τυχη, ισως βγεις Ευρωπη.
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολύ καλά κάνεις και δεν ανανεώνεις τα συμβόλαια των παικτών που έγραψες παραπάνω!!!

Κρίμα που ο Γιωργάρας σταματάει γιατί νομίζω είναι ένας από τους καλύτερους Έλληνες αμυντικούς!!!

Καλή επιτυχία τη νέα σαιζόν και μακάρι να βγεις Ευρώπη!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

15-6-2010

Έπειτα από πολύωρες βολιδοσκοπήσεις, έρευνες και επίπονες διαπραγματεύσεις, φτάσαμε σε αρκετές συμφωνίες με παίκτες που προέρχονται από το εξωτερικό. Πρόκειται για ποδοσφαιριστές που εφόσον δέσουν στο υπάρχον σύνολο, θα μπορέσουν να προσφέρουν και να κάνουν τη διαφορά. Επίσης, εκμεταλλευόμενοι την μη χρησιμοποίηση του Φώτη Κισκαμπάνη από τον προπονητή της ΑΕΚ, προχωρήσαμε στην απόκτηση του έναντι του μηδαμινού ποσού, σε σχέση με τα χρήματα που εισπράξαμε τον περασμένο Γενάρη, των 18.000 ευρώ. Στην αντίπερα όχθη στα γραφεία της ομάδας έχουν φτάσει αρκετές προτάσεις για ποδοσφαιριστές μας, οι οποίες θα εξεταστούν προσεκτικά το προσεχές διάστημα και θα δοθούν οι ανάλογες απαντήσεις?


20-6-2010

Δεν έχουν περάσει παραπάνω από 10 λεπτά από τη στιγμή που σηκώθηκα από το κρεβάτι και ενώ ακόμα δεν έχω ξυπνήσει καλά καλά, ένα τηλεφώνημα του προέδρου ήρθε να ταράξει τα λιμνάζοντα νερά?

-?παρακαλώ?
- Josh, έλα αμέσως στο γραφείο μου, τρέχα?
-?.ποιος είναι?;
-Έλα ρε αγόρι μου, ο πρόεδρος είμαι, συνέβη κάτι σοβαρό?έλα αμέσως στο γραφείο μου?
-?πρόεδρε, τι έγινε;
-?θα σου τα πω από κοντά, έλα όσο πιο γρήγορα μπορείς?


Ύστερα από λίγα λεπτά?

-Πρόεδρε έκανα φτερά και ήρθα όσο γρήγορα μπορούσα?για πες μου, τι έγινε;
-Λοιπόν Josh, θα μπω κατευθείαν στο ψητό?χθες πήγα στο καζίνο και έχασα πολλά χρήματα?.σχεδόν όλα όσα προοριζόνταν για την ενίσχυση της ομάδας...
-?
-Όπως καταλαβαίνεις?δεν μπορούμε να προχωρήσουμε σε νέες μεταγραφές και επιπλέον η αγορά του Κισκαμπάνη θα ακυρωθεί?
-Πρόεδρε, μου κάνεις πλάκα, εεε; Να ?σαι καλά ρε πρόεδρε, μ? έκανες και γέλασες πρωινιάτικα?
-Σου φαίνομαι για τύπος που έχει όρεξη για πλάκες; Δυστυχώς, όλα όσα προανέφερα είναι αλήθεια και φυσικά θα συμβιβαστείς με τους όρους που έθεσα?
-?. Πρόεδρε σε αγαπώ, σε εκτιμώ αλλά υπό τέτοιους όρους δεν μπορώ να συνεχίσω?
- Δεν πειράζει παλικάρι μου?εσύ να ?σαι καλά?θα κανονίσω με το λογιστήριο για να πάρεις μια καλή αποζημίωση?


Τι ήταν αυτό πάλι; Τελικά το κακό προαίσθημα που είχα βγήκε αληθινό?Έπειτα από τρια χρόνια, ο πρόεδρος εμφανίζεται αχάριστος και δεν αναγνωρίζει την προσφορά μου όλα αυτά τα χρόνια?Αφενός, αισθάνομαι πικραμένος από αυτήν την εξέλιξη διότι είχα δεθεί μ? αυτήν την ομάδα, αφετέρου θεωρώ πως ο κύκλος μου στον Πανσερραικό έχει κλείσει και πλέον μου παρουσιάζεται η ευκαιρία να αναλάβω μια μεγαλύτερη ομάδα με φόντο την απόκτηση τίτλων?.

Την επόμενη μέρα, η ΠΑΕ Πανσερραικός ανακοίνωσε και επίσημα την λύση της συνεργασίας της ομάδας με τον τεχνικό Josh Χατζητιμοθέου, εκφράζοντας τους απαραίτητους φόρους τιμής έπειτα από τρία χρόνια προσφοράς στην ομάδα των κόκκινων λιονταριών σε συνδυασμό με τη ευχή για μια ανάλογη συνέχει στην σταδιοδρομία του.

Image
Image


Μια σημαντική περίοδος τη καριέρας μου μόλις έφτασε στο τέλος της. Στην παρούσα φάση θα μελετήσω προσεκτικά όλες τις προτάσεις που θα μου προσφερθούν λαμβάνοντας υπόψη την κάθε παράμετρο προτού κατασταλάξω στην οριστική μου απόφαση. Μια ομάδα του εξωτερικού θα ήταν η ιδανικότερη επιλογή ωστόσο δεν μπορώ να αποκλείσω και το ενδεχόμενο να αναλάβω μια ελληνική ομάδα.. Εξελίξεις σ? αυτό το καυτό θέμα θα υπάρξουν στο εγγύς μέλλον για αυτό μείνετε συντονισμένοι?!
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην πυρά!!!! Βάφτον μπλε και πέτα τον στην φωτιά λέμε!!! -kavouras

Πήγαινε στην ΑΕΚαρα ρε :| πλζ -ksilo :D
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν ντρέπεται λίγο λέω εγώ!!! Αίσχος να χαλάσει όλα τα χρήματα της ομάδας στο καζίνο :D


Σε παρακαλώ
πήγαινε στην ΑΕΚ
για να τρελαθώ
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τώρα τι γίνεται;;;
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1/7/2010

Mετά τις τελευταίες εξελίξεις ήμουν αναγκασμένος να αναζητήσω την τύχη μου κάπου αλλού, με προτεραιότητα φυσικά το εξωτερικό?Πολλές δημοφιλέις ομάδες του εξωτερικού απέλυσαν τους προπονητές του σε μια προσπάθεια να γυρίσουν μια νέα σελίδα στην ιστορία τους και για αυτό το λόγο συμπλήρωσα αρκετές δηλώσεις και τις απέστειλα σ? αυτές τις ομάδες, όμως σίγουρα δεν περίμενα τέτοιου είδους αντιμετώπιση ?

Η Μαντσεστερ Γιουνάιντεντ δεν μπήκε καν στο κόπο να δεχτεί την δήλωση μου, η Nτόρτμουντ και η Τότεναμ κατέστησαν σαφές πως έψαχναν κάτι παραπάνω, ενώ και οι Γαλλικές Σεντ Ετιέν,Μπορντό και Μετς δεν φάνηκαν ζεστές στο ενδεχόμενο συνεργασίας?Η μοναδική πρόταση από το εξωτερικό ήρθε από την Γερμανία και πιο συγκεκριμένα τη Χόφενχάιμ, όμως δεδομένου της συμμετοχής της συγκεκριμένης ομάδας στη Β? εθνική απέτρεψε το ενδεχόμενο συνεργασίας?

Απογοητευμένος από αυτές τις εξελίξεις έστρεψα το ενδιαφέρον μου στον Ελληνικό χώρο, χωρίς όμως να υπάρχουν αρκετές διαθέσιμες θέσεις?Σύντομα έφτασε μια πρόταση του Άρη όμως ύστερα από λίγο οι Θεσσαλονικείς ανακοίνωσαν την πρόσληψη του Γιώργου Φοιρού ως νέου τεχνικού της ομάδας?Χτύπησα και την πόρτα της ΑΕΚ αλλά ήταν κλειστή παρά τα φιλικά αισθήματα του Ντέμη προς το πρόσωπο μου?

Πικραμένος πια από όλα όσα συνέβησαν αποφάσισα να δώσω ένα τέρμα στην προπονητική μου καριέρα?Μια καριέρα χωρίς μεγάλες διακρίσεις αλλά με ένα αξιόλογο έργο στην ομάδα των Σερρών. Πέρα από την άνοδο από τη Β εθνική, καταφέραμε να εξασφαλίσουμε μια διάρκεια σαν ομάδα και μια αξιοπρεπή θέση στη Superleague μακριά από κινδύνους υποβιβασμού.Πλέον με το υλικό που έχει η ομάδα αυτή τη στιγμή και σε συνδυασμό με κάποιες αξιόλογες προσθήκες, ο Πανσερραικός θα μπορέσει να κάνει την υπέρβαση και να πετύχει την έξοδο στην Ευρώπη, κάτι που μπόρεσα να καταφέρω εγώ ?


Η διαμόρφωση του προφίλ μου και τα γεγονότα που σημάδεψαν την προπονητική μου σταδιοδρομία.

Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φτάσαμε λοιπόν στο τέλος της ιστορίας...μιας ιστορίας που διήρκεσε σχεδόν 2 μήνες. Όλα ξεκίνησαν στις αρχές του Ιούλη όταν η πολύμηνη αποχή μου από το FM αποτέλεσε αφορμή για να ξεκινήσω μια ιστορία με πολλή όρεξη και άπλετο μεράκι?! Επιλέγοντας μια ομάδα Β? εθνικής γνώριζα εκ των προτέρων πως θα πρέπει να συμβιβαστώ με αρκετούς περιορισμούς και να αρκεστώ σε κάποιες καταστάσεις.Τελικά όλα κύλησαν ομάλα βάσει του προγραμματισμού που είχα από το ξεκίνημα, χωρίς ανεπιθύμητες εκπλήξεις. Ομολογώ πως ο λόγος της λήξης της ιστορίας δεν είναι η απόλυση από τον Πανσερραικό ούτε κι η μη εύρεση ομάδας αλλά ο κορεσμός που ήρθε έπειτα από καθημερινή ενασχόληση με το παιχνίδι αλλά και η απουσία ελεύθερου χρόνου από την προσεχή Δευτέρα με την έναρξη των φροντιστηρίων κι όλα τα γνωστά? Το μόνο σίγουρο είναι πως πέρασα καλά, έβγαλα γούστα και συνδύασα με τον καλύτερο τρόπο το ??κάψιμο?? με τη συγγραφή. Θέλω να πιστεύω πως κι εσείς περάσατε ευχάριστα διαβάζοντας την εξιστόρηση των γεγονότων. Πρώτα ο θεός κι αν είμαστε καλά μπορεί και το επόμενο καλοκαίρι να υποστείτε μια νέα ιστορία?Δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω, σας ευχαριστώ όλους μέσα από την καρδιά μου?! Εις το επανιδείν? :wink:
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Η ιστορία σου ήταν απλώς -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

Ωραία παρουσίαση,πολύ καλός προπονητής έκανες πολύ καλή ομάδα τον Πανσερραικό αλλά έπεσες σε λάθος πρόεδρο δεν σου άξιζε αυτός αλλά είναι άλλη πονεμένη ιστορία!!!

Δεν θα την υποστώ προσωπικά την νέα σου ιστορία θα σου απαιτήσω να κάνεις μία :D :D :D
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερή ιστορία!!!

Βσκ έπρεπε να πας Χοφενχαιμ,εκεί το χρήμα ρέει αφθονο...Έχουν την Microsoft μου φαίνεται από πίσω -falaina
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”