100χλμ μακριά απο την Κίνα και όμως και εδώ είναι Ευρώπη.

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα παιχνίδια που έγιναν:

Image
Image

Βρισκόμαστε 1η Αυγούστου και σε 2 μέρες ξεκινάει η μεταγραφική περίοδο ενώ σε περίπου 1 μήνα ξεκινά και το κύπελλο Ρωσίας. Στο μεταγραφικο παιχνίδι τώρα ήρθε πρόταση για τον Kralevski 250.000$ και μας άδειασε τη γωνιά και αυτος. Έμειναν ελεύθεροι και 2 άτομα απο τους reserves στην πραγματικότητα τελείως αδιάφοροι μας είναι, και πάμε για μεταγραφές καθώς έχουμε ένα κενό 10 ημερών και ευκαιριά και για ξεκούραση.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To μεταγραφικό παζάρι συνεχίζεται. Άλλος ένας που φεύγει απο το Βλαδιβοστόκ με τις ευχές μας για ότι καλύτερο, 230.000$ προστέθηκαν στα ταμεία της ομάδας.

Image
Image

Εντωμεταξύ στο άκουσμα και μόνο τον γκούλακ ο τέρμας μας, έβαλε λυτούς και δεμένους στην πατρίδα του και τα fax έρχονται το ένα μετά το άλλο και ούτε λίγο ούτε πολύ έχει κοστολογηθεί 950.000$.

Image
Image

Έχει ήδη επιστρέψει και ο αναπληρωματικός μας τερματοφύλακας αν και δεν ξέρω σε τι κατάσταση μπορεί να είναι μετά απο τον τρίμηνο τραυματισμό.

Φέτος είναι καθαρά μια μεταβατική περίοδο. Αλλάζουμε σχεδόν ολόκληρο το roster μας ώστε του χρόνου να μπορούμε να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο. Επόμενως στόχος είναι δεξι χαφ, δεξί μπακ και ίσως ένας επιθετικός. Ενώ και οι παραχωρήσεις θα συνεχιστούν αρκεί να έρχονται καλές προσφορές. Ποδόσφαιρό είναι όλοι πωλούνται αν φέρουν τα ανάλογα λεφτά στην ομάδα. Εξάλου δεν είμαι υπερβολικός.

Image
Image

Η δέσμευσή μας για γρήγορη σωτηρία προς τον πρόεδρο δεν επιτεύχθηκε αλλά τελικά νομίζω ότι δεν θα κινδυνεύσω τελικά.

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μεταγραφική ενίσχυση της ομάδας συνεχίζεται. Ο Νιγηριανός 23χρόνος Temile αναμένεται να βοηηθήσει σημαντικά στην δεξιά πλευρά.

Image
Image

Ακολουθεί το παιχνίδι με την τελευταία στη βαθμολογία Spartak Nachil αλλα τα σοβαρά προβλήματα τραυματισμού που αντιμετωπίζουν με αναγκαζόυν να κατεβάζω 17 παίχτες στο γήπεδο.

Image
Image

Εχω ξεμείνει και απο στοπερ και παρέα στον Shexhukov θα κανει ο χαφ Mizin. 0-0 θα έρθει το παιχνίδι αλλα εντάξει δεν μπορώ να έχω και μεγάλες απαιτήσεις αν και για την κόκκινη γκρίνιαξα λίγο. Νισάφι πλέον με αυτή τη διαιτησία. Δε φτάνει που έχω τους τραυματισμούς έχω και τα κοράκια πάνω απο το κεφάλι μου. Έιπαμε να μη μιλάμε αλλα έχω 7 κόκκινες κάρτες, 61 κίτρινες ενώ δεν έχω εκτελέσει ούτε ένα πέναλντι. Είπαμε δεν είμαστε τεχνική ομάδα αλλα δεν είμαστε και τόσο ξυλοκόποι...Νισάφι...

Πρόεδρε με ακούς η στο βρόντο μιλάω πάλι;

Image
Image

Ο Vasily που πήραμε πιάνει τα άπιστα και ο Cech ήδη ψάχνει για νεες πολιτείες...

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Cech όπως όλοι περιμέναμε έφυγε για την πατρίδα του και συγκεκριμένα για την Bannik Ostrava.
Τα 950.000$ θα φανούν χρήσιμα. Εχω σταμπάρει ένα απίστευτο τύπο που παίζει την δεξιά πλευρά και θα βοηθήσει. Κάνω και μεταφορά απο τους μισθούς στις μεταγραφές για να μου φτάσουν τα χρήματα. Εντωμεταξύ στο κύπελο περνάω σχετικά χωρίς κόπο 1-0 εκτός έδρας σε μια απο τις πολλές Chernomorets που υπάρχουν δεξια και αριστερά στην Ρωσσια.

Το κόλπο γκρόσο για την μεγάλη μεταγραφή δεν έπιασε. Δεν έφτασαν τα λεφτά έκλεισε και η μεταγραφική περίοδο και to be continued.. Πάντως ο τύπος μπαίνει ψηλά στη λίστα και στα σίγουρα θα μας απασχολήσει στο μέλλον. Δείτε εδώ για τη μιλάμε:

Image
Image

μου ζήτησαν 2.400.000$ και δεν είχα, είχα 1.800.000$ να τον θυμάστε όμως τον τύπο.

Συνέχεια με πρωτάθλημα και ο Sychev είχε τρελλά κέφια. Μας διέσυρε κανονικά. Και όχι μόνο αυτό αλλα μας βάζει και σε περιπέτειες και εγώ που έλεγα να τελειώνει η χρονιά για να κάνουμε τον προγραμματισμό μας για του χρόνου...

Image
Image

Έχω να κερδίσω σε πρωτάθλημα απο τις 18 Ιουλίου εκείνο το παιχνίδι με τη Rostov και τώρα έχουμε 2 Σεπτεμβρίου. Μάλλον μας πείραξαν εκείνες οι παλιοβότκες :drinking:
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήν ανησυχείς θα στρώσει η ομάδα..και μετά θα σε προσκυνάει ακόμα κι ο Αμπραμοβιτς -ypoklinomai
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ δεν ανησυχώ. Ο πρόεδρος όμως την ίδια ώρα ...

Image

όσο για εκείνον τον πρώην φίλο μου, τον ξεναγό για δες τον πώς με κοιτάει:

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

26 Σεπτεμβρίου. Σιγά σιγά έχουμε μπει στο φθινόπωρο. Μαζεύω τα παλικάρια σε μια ταβέρνα να πούμε δύο λογάκια.

Παλικάρια ακούστε με καλά. Δείτε τη βαθμολογία.

Image
Image

Μεθαύριο παίζουμε με την Rubin εντός έδρας ναι αυτήν που είναι 15η. Τα πράγματα είναι απλά. Η κερδίζουμε ή ότι κάναμε μέχρι σήμερα δεν θα έχει καμια σημασία. Ο κόπος σας θα πάει χαμένος. Και ρωτάω εγώ θέλετε να συμβεί αυτό;
Delgado παιδί μου με παρακολουθείς καθόλου; ( η αλήθεια είναι πως με παρακολουθούσε όπως θα δούμε και παρακατω)
Έχεις να βάλεις γκολ απο τις 7 του Ιούλη. Ξέρεις πόσος καιρός είναι; Ενα σκασμό δολλάρια έδωσα για σένα και εσύ τι κάνει; Με γεμίζεις πίκρες. Θα πρηστεί το σηκώτι μου από την πολύ Βότκα. Ξυπνήστε πριν μας ξυπνήσει ο πρόεδρος.
Εκείνη το βράδυ θα δώσουν όρκους για νίκη.

3 μέρες αργότερα ο Delgado στο καλύτερο φετινό του παιχνίδι θα κάνει hat-trick και θα φτάσει αισίως στα 9 γκολ. Ε, δεν είναι και καμια φοβερή επιτυχία ...

Image
Image

αλλά τουλάχιστον με κάνει να ανασάνω:

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακολουθεί ο αγώνας με την Tom εκτός έδρας. Με νίκη έχουμε σωθεί στα σίγουρα. θα προηγηθούμε μόλις στο 6' αλλα ο Temile με αυτογκόλ θα ισοφαρίσει. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου θα προηγηθούμε εκ νέου αλλά και πάλι στο 73' θα ισοφαριστούμε.

Image
Image

Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα. Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή:

Image
Image

Και το πρόγραμμα μέχρι το τέλος:

Image
Image

Υποβιβάζονται οι δυο τελευταίοι. Το καλό είναι πως έχουμε την Khimki την τελευταία αγωνιστική εντός έδρας αμα καταφέρουμε και πάρουμε άλλο ένα Χ εντός θα σωθούμε. Όποιος πιάσει τους 30 βαθμούς σίγουρα είναι σωσμένος.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ζόρικα τα βλέπω τα πράγματα ... καλά κουράγια στο μακρυνο Βλαδιβοστόκ ....
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ανυσηχώ καθόλου. Η παραμονή είναι σίγουρη!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κόντρα στην CSKA δεν περιμένω και πολλά πράγματα. Αλλα αν χρειάζεται ακόμα και η CSKA ένα πέναλντι και μια κοκκινη κάρτα για να με κερδίσει σημαίνει πως η βαθμολογική μου θέση δεν ανταποκρίνεται στις δυνστότητες της ομάδας.

Image
Image

Στη συνέντευξη τύπου ο Niraxovits θα δηλώσει:
"Σήμερα μπροστά σε 9951 άτομα ο διαιτητής έδωσε ένα ακόμα ρεσιταλ. Δεν ξέρω πως γίνεται και κάθε φορά η ομάδα που αδικείται να είναι η Luch. Φτάνουμε στο τέλος του πρωταθλήματος και δεν έχουμε εκτελέσει ούτε ένα πέναλντι. Είναι τυχαίο άραγε; Η Luch είναι μακριά απο τα κέντρα λήψης αποφάσεων και είναι προφανές πως δεν μπορούμε να επιρρεάσουμε όπως άλλοι, τις εξελίξεις. Αν η ομάδα πέσει κατηγορία αυτό θα είναι αποτέλεσμα άλλων παραγόντων και όχι επειδή είμαστε η χειρότερη ομάδα. Δεν γκρινίαζω και δεν παραπονιέμαι. Ξέρω που βρίσκομαι. Μα σας το ορκίζομαι. Το ορκίζομαι στους αγνούς φιλάθλους της ομάδας που γεμίζουν το στάδιο πως σε λίγα χρόνια θα φτιάξουμε τέτοια ομάδα που να νικάμε και της παράγκες και τους διαιτήτες. Αρκεί να μας αφήσουν ..."

Off- record θα αφήσει υπονοούμενα και για τον πρόεδρο της ομάδας:
Ο πρόεδρος αγαπάει την ομάδα αλλά μόνο στα λόγια. Σήμερα ήρθαν 10000 άτομα να μας δουν και ο πρόεδρος απουσίαζε και πάλι. Γιατί; Με ρωτάνε οι φίλαθλοι που είναι ο πρόεδρος και δεν ξέρω τι να τους πω.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βαθμός με τη Ζenith απο εκεί που δεν τον περιμέναμε:

Image
Image

και θα μπορούσε να ήταν βαθμοί άμα μας έδιναν το πεναλντι:

Image
Image

και αφού ο πρόεδρος απουσίαζε και πάλι απο το γήπεδο γιατί να συγκινηθεί η Ρωσική Ομοσπονδία; Άσε που μου το χρωστούσαν και απο την προηγούμενη συνέντευξη για την οποία ακόμα συζητάει όλη η Ρωσία...

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα δείχνει χαρακτήρα...

Image
Image

"Και είμαστε ακόμα ζωντανοί στη σκηνή σαν ροκ συγκρότημα
και αν μας αντέξει το σκοινί θα φανεί στο χειροκρότημα ..."

Image
Image

Βρήκαμε τον πρωταθλητή που δεν είναι άλλος απο τον κλασικό στη Ρωσία, βρήκαμε επίσης και τον έναν που πέφτει.
Ελπίζω ο άλλος να μην είναι η Luch ...
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Stojanovic μιλάει για νίκη και για σωτηρία. Το πιστεύει;;;

Image
Image

Μάλλον ναι. Με οδηγό τον Stojanovic καθαρίζω έστω και δύσκολα για 2ο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι και νομίζω είμαι σωμένος

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελευταίος αγώνας της χρονιάς. Απλά για το τυπικό μέρος...

Image
Image

Η τελική βαθμολογία με βρίσκει στην 10η θεση που εκ των πραγμάτων και όπως πήγαιναν τα πράγματα είναι μια χαρά. Με τη χειρότερη άμυνα της κατηγοριάς με παθητικό 54 γκολ.

Image
Image

Η Rubin θα παραμείνει στην κατηγοριά καθώς σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι μπαράζ θα επιβληθει της Τοm με 3-2 στην παράταση.

Image
Image

Και μερικά στατιστικά:
1ος Scorer o Delgado(ST) με 11 γκολ
Περισσότερες συμμετοχές ο Delgado(ST) 27 όλες ως βασικός.
Περισσότερες assist o Stojanovic(ST) με 5
Περισσότερες φορες MOM ο τερματοφύλακας που αγοράστηκε ο Vasilly Κhomutovski με 2 σε 9 συμμετοχές
Μεγαλύτερη βαθμολογία ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Sergey Armishev με 7.20 σε 5 συμμετοχές
και ακολουθεί ο Vasilly Khomutovski με 7.11

Στατιστικό της χρονιάς: Δεν εκτέλεσα ούτε ένα πέναλντι!!!

Τα στατιστικά των παιχτών της κατηγορίας:

Image
Image

Όμως η χρονιά δεν τελειώσε εδώ. Έχουμε και τι κύπελο Ρωσίας όπου έχουμε κερδίσει και συνεχίζουμε. Αλλά ποιος νοιάζετε τέτοια ώρα για το κύπελο;
Θα παίξουμε χαλαρά για να απολαύσουμε το παιχνίδι και να...

Image
Image

Οπότε πάμε για το κύπελλο να απολαύσουμε το θεσμό και όπου μας βγάλει.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”