Maradona ritorna a Napoli...

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply

Πώς σας φαίνεται η ιστορία;

Θεϊκή,απλά η καλύτερη ιστορία στο φόρουμ!
4
11%
Φοβερή!
20
54%
Μέτρια.
4
11%
Απαίσια!!!
1
3%
Πάνε σπίτι σου!Ήθελες να γράψεις και ιστορία,άχρηστε!!!
8
22%
 
Total votes: 37
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άσε ρε το -spam -spam -spam -spam -spam -spam -spam και ρίξε το ψητό...
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

IOANNIS AMANATIDIS

Image

CARLOS IDRISS KAMENI

Image

ANGELOS BASINAS

Image

MARIO BALOTELLI

Image

SOTIRIS KYRGIAKOS

Image

''SUPER'' MARIO JARDEL

Image

THIAGO MOTTA

Image

''EL CAPITANO'' FABIO CANNAVARO

Image

LUIS PEREA

Image

HARRY KEWELL

Image

RAFINHA

Image

DANIELE VANTAGGIATO

Image

Image
Image
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
MONTANA
Amateur
Amateur
Posts: 183
Joined: Thu Oct 25, 2007 10:35 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρα πολυ καλες οι μεταγραφες!!Τοσα λεφτα που τα βρηκες???
Α!Jardel :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :drinking: :drinking: :drinking: :shock: :shock: :shock: -meaculpa -meaculpa -toixos2 -toixos2
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MONTANA wrote:Παρα πολυ καλες οι μεταγραφες!!Τοσα λεφτα που τα βρηκες???
Α!Jardel :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :drinking: :drinking: :drinking: :shock: :shock: :shock: -meaculpa -meaculpa -toixos2 -toixos2
Είναι φραγκάτος ο πρόεδρος.Του έβαλα και στα expectations tittle challenge και τσούπ 51Μ.Όσο για τον Ζαρντέλ τον πήρα για να έχει ένα κομμάτι ψωμί να φάει,ίσως τον δώσω κάπου δανεικό.
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Οι ελεύθεροι, όπως και να χει είναι ελεύθεροι... Πρόκειται βέβαια για καλές περιπτώσεις, αλλά και να μη σου βγουν στα τέτοια σου, αφού τους πήρες τζάμπα... Και χρήσιμα εργαλεία που σου γενίζουν το ρόστερ...

Από εκεί και πέρα γενικά διαφωνώ με τις επιλογές σου. Και θα εξηγήσω αμέσως γιατί... Καταρχήν, η πιο ακριβή σου επιλογή είναι ο καμενί και νομίζω οτι για τα είκοσι που έδωσες, από τη μια και καλύτερο μπορούσες να βρεις, από την άλλη θεωρώ οτι είναι λάθος στρατηγική να δώσεις τα πολλά λεφτά σε τερματοφύλακα. Εκτός πια αν έχεις κλείσει το ρόστερ σου κ σου μένει μόνο ο τερματοφύλακας (που στην περίπτωση σου δεν ισχύει). Επίσης πολλά ήταν κ τα λεφτά για τον καναβάρο, γιατί νομίζω οτι δεν του έχει μείνει πάνω από ένας καλός χρόνος. ΑΠό την άλλη βέβαια η επιστροφή του στα παλία του λημέρια (από τη νάπολι ξεκίνησε, όπου φυσικά είναι ακόμα ο αδερφός του παόλο - καλό παικτάκι)... Πολλά και για τον βαντατζιάτο, αν και γι' αυτόν ξέρουμε δυο τρια πράγματα πραπάνω. Απλά συνήθως εγώ τον έπερνα με πολύ λιγότερα χρήματα (τα περισσότερα που έδωσα ήταν περίπου τα μισά). Τέλος ο ραφίνια είναι σούπερ, έχει τη μεγαλύτερη αναλογία επίδοσης - αξίας που λένε, αλλά και πάλι 35Μ για δυο παίκτες που παίζουν στην άμυνα;;; Συνήθως από τα χαφ και μπροστά είναι αυτοί που σου φέρνουν γρήγορα τα λεφτά σου πίσω...

Αυτό βέβαια δε σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι θα πατώσεις... Απλά λέω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου... Όπως και να ' χει καλή επιτυχία στη δεύτερη σου σαιζόν!!!
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman wrote:Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Οι ελεύθεροι, όπως και να χει είναι ελεύθεροι... Πρόκειται βέβαια για καλές περιπτώσεις, αλλά και να μη σου βγουν στα τέτοια σου, αφού τους πήρες τζάμπα... Και χρήσιμα εργαλεία που σου γενίζουν το ρόστερ...

Από εκεί και πέρα γενικά διαφωνώ με τις επιλογές σου. Και θα εξηγήσω αμέσως γιατί... Καταρχήν, η πιο ακριβή σου επιλογή είναι ο καμενί και νομίζω οτι για τα είκοσι που έδωσες, από τη μια και καλύτερο μπορούσες να βρεις, από την άλλη θεωρώ οτι είναι λάθος στρατηγική να δώσεις τα πολλά λεφτά σε τερματοφύλακα. Εκτός πια αν έχεις κλείσει το ρόστερ σου κ σου μένει μόνο ο τερματοφύλακας (που στην περίπτωση σου δεν ισχύει). Επίσης πολλά ήταν κ τα λεφτά για τον καναβάρο, γιατί νομίζω οτι δεν του έχει μείνει πάνω από ένας καλός χρόνος. ΑΠό την άλλη βέβαια η επιστροφή του στα παλία του λημέρια (από τη νάπολι ξεκίνησε, όπου φυσικά είναι ακόμα ο αδερφός του παόλο - καλό παικτάκι)... Πολλά και για τον βαντατζιάτο, αν και γι' αυτόν ξέρουμε δυο τρια πράγματα πραπάνω. Απλά συνήθως εγώ τον έπερνα με πολύ λιγότερα χρήματα (τα περισσότερα που έδωσα ήταν περίπου τα μισά). Τέλος ο ραφίνια είναι σούπερ, έχει τη μεγαλύτερη αναλογία επίδοσης - αξίας που λένε, αλλά και πάλι 35Μ για δυο παίκτες που παίζουν στην άμυνα;;; Συνήθως από τα χαφ και μπροστά είναι αυτοί που σου φέρνουν γρήγορα τα λεφτά σου πίσω...

Αυτό βέβαια δε σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι θα πατώσεις... Απλά λέω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου... Όπως και να ' χει καλή επιτυχία στη δεύτερη σου σαιζόν!!!
Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις.Μέσα απο τα δικά σας σχόλια γίνομαι καλύτερος.Ελπίζω να μην σας απογοητεύσω.
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω θα διαφωνησω με τον sta8erman ... Μπορεί η καλή επιθεση να σου δινει νικες αλλα η αμυνα σου δινει τους τιτλους... Καλα κανεις και "χτιζεις" την ομαδα απο πίσω. Το θεμα ειναι να τους δεσεις γρηγορα... :wink:
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνώ, η άμυνα δίνει τίτλους. Κάτι ζαρντέληδες σου τρώνε τσάμπα τα λεφτά για μισθούς, όπως και κάτι κουτσοί σαν τον Κιούελ. Αλλά δεν πειράζει, το μοναστήρι να ναι καλά. Όλα αυτά θα ξεχαστούν όταν θα πετάς μέσα στο γήπεδο...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

filologos wrote:Εγω θα διαφωνησω με τον sta8erman ... Μπορεί η καλή επιθεση να σου δινει νικες αλλα η αμυνα σου δινει τους τιτλους... Καλα κανεις και "χτιζεις" την ομαδα απο πίσω. Το θεμα ειναι να τους δεσεις γρηγορα... :wink:
Πήρα πολλούς αμυντικούς γιατί η άμυνα έμπαζε απο παντού.Οπότε προσπάθησα να δυναμώσω όσο περισσότερο γινόταν την άμυνα.
Συμφωνώ, η άμυνα δίνει τίτλους. Κάτι ζαρντέληδες σου τρώνε τσάμπα τα λεφτά για μισθούς, όπως και κάτι κουτσοί σαν τον Κιούελ. Αλλά δεν πειράζει, το μοναστήρι να ναι καλά. Όλα αυτά θα ξεχαστούν όταν θα πετάς μέσα στο γήπεδο...
Ο Ζαρντέλ είναι η μεγάλη μου αδυναμία,όσο για τον Κιούελ ελπίζω να θυμηθεί λίγο απο τις παλιές καλές μέρες,έτσι κι αλλιώς για πάγκο τον πήρα.
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

filologos wrote:Εγω θα διαφωνησω με τον sta8erman ... Μπορεί η καλή επιθεση να σου δινει νικες αλλα η αμυνα σου δινει τους τιτλους... Καλα κανεις και "χτιζεις" την ομαδα απο πίσω. Το θεμα ειναι να τους δεσεις γρηγορα... :wink:
Δε διαφωνώ σ' αυτό που λες... Απλά είναι ζήτημα οικονομίας... Εϊναι πολύ πιο εύκολο να βρεις φτηνούς και καλούς αμυντικούς από οτι καλούς και φτηνους επιθετικους...
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν έχει άδικο ο sta8erman όσον αφορά στα λεφτά που έδωσες ... όμως πιστεύω ότι με Καμενί καθάρισες με την θέση αυτή για πολλά χρόνια, είναι σούπερ τέρμας .... ο Rafinha είναι η καλύτερη μεταγραφή και πάντα εγώ θέλω ακραία μπακ πολύ καλά γιατί κάνουν πολύ σημαντική δουλειά ... καλές οι κινήσεις με τους ελεύθερους Έλληνες και έχεις άξονα φθηνό και καλό ... διαφωνώ και εγώ με Κιούελ και Ζαρντέλ, τσάμπα μισθοί αφού δεν θα προσφέρουν τίποτα, ρεζέρβες πολυτελείας είναι .... ο Φάμπιο είναι καλή κίνηση και δεν έδωσε δα και κανά τεράστιο ποσό, εμπνέει σιγουριά στην άμυνα ..... βλέπω ότι φέτος θα έχεις επιθετικούς αρκετά καλούς με Ballotelli , Αμανατίδη και Lavezzi και zalayeta ... αλλά μήπως είναι πολλοί? ... βάλε και τον Ζαρντέλ, κοίτα μήπως δανείσεις κάποιους να γλιτώσεις και κανα μισθό .... για βάλε όλο το ρόστερ να δούμε τι γίνεται ....
User avatar
ThanosTheHam
Amateur
Amateur
Posts: 182
Joined: Sat Mar 08, 2008 4:07 pm
Football Manager της ομάδας: Karvounaikos FC
Αγαπημένη Ομάδα: West ham,Milan,PAO,Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ιστορια με την ιστορικη Ναπολι θα συνεχιστει?????
ΠΑΟ θρησκεια θυρα 13
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To ρόστερ που ζήτησε ο MaxKarapro
Image
Image
H ιστορία θα συνεχιστεί πιθανότατα το μεσημέρι,γιατί μόλις ξύπνησα 8)
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΧΑΜΟΣ !!!!! Έχεις πολύ μεγάλο ρόστερ ρε Ντιέγκο ..... 40 παίκτες ..... επιμένω, μήπως πρέπει να δανείσεις ή ακόμα και να πουλήσεις μερικούς? ... εκτός αν πολλοί από αυτούς είναι πιτσιρικάδες.... καλά ξυπνητούρια τυχεράκια ... εμείς ξυπνάμε από τις 7.30 ....
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνώ με τον Μαξ για το ρόστερ.Οι μεταγραφές σου είναι εξαιρετικές και πιστεύω πως φέτος θα βγεις με ευκολία στο Τσάμπιονς Λιγκ.Αρκεί να κερδίσεις βαθμους στα δύσκολα παιχνίδια με τους 4 μεγάλους.Καλή συνέχεια.
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”