Rizoupoli No2: THE REVENGE

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
al3xk
Manager
Manager
Posts: 4332
Joined: Sun Jul 01, 2007 11:07 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Man Utd,Εργο,Πανναυπλιακος
Location: Στον κοσμο μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όνομα: Sergio
Επίθετο: Markarian
Ημ. Γέννησης: 1/11/1944
Τόπος καταγωγής: Ουρουγουάη
Δεύτερη υπηκοότητα: Αρμενία
Αγαπημένη ομάδα: Παναθηναϊκός
Ομάδα με την οποία ξεκινήσατε: Παναθηναϊκός
Ανοικτά πρωταθλήματα: Greece (B division), England (Coca-cola league), Spain (B division), Italy (Serie B)
Database: Large
Παιχνίδι: 8.0.0, με ορισμένες αλλαγές στη db

Αλλαγές στη database:
- Ενσωματώθηκαν στον Παναθηναϊκό οι σημαντικότεροι παίκτες από τη "γενιά της Ριζούπολης" (οπως Μπασινάς, Σειταρίδης, Κόλκα, κλπ)
- Έφυγαν κάποιοι παίκτες που κρίθηκαν αχρειαστοι.
- Δημιουργήθηκε ο Βαζέχα ως παίκτης/βοηθός προπονητή.
- Αφαιρέθηκε από τη db το "Καραϊσκάκη", και ορίστηκε ως έδρα του Ολυμπιακού η Ριζούπολη.
- Αφαιρέθηκε απο τη db ο Σερχιο Μαρκαριάν, γιατί υποτίθεται οτι αυτός είμαι εγώ.




ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2002-03

(Ο ιστορικός σύλλογος Παναθηναϊκός ΑΟ, διανύει μια "πετρινη" περίοδο από άποψης τίτλων, αλλά ελπιδοφόρα από άποψη απόδοσης. Ο Ουρουγοανός τεχνικός Σέρχιο Μαρκαριάν κάθεται για δεύτερη φορά στον πάγκο των "πρασίνων" και ανασταίνει την ομάδα από την κακή αρχή στο πρωτάθλημα (την προηγούμενη χρονιά είχε φτάσει μέχρι τους 8 του CL). Η ομάδα στην Ελλάδα παλεύει για τον τίτλο κόντρα στον μισητό Ολυμπιακό, ενώ στην Ευρώπη παρουσιάζει ένα συμπαγές σύνολο στο κύπελο ΟΥΕΦΑ, αλλά δυστυχώς αποκλείεται στη φάση των 8 από την Πόρτο (όχι οποιαδήποτε Πόρτο, αλλά την αρμάδα του Μουρίνιο). 2 αγωνιστικές πριν το τέλος βρίσκεται 3 βαθμούς μπροστά απο τον ΟΣΦΠ, και βρίσκεται μια ανάσα από τον τίτλο. Ωσπου...)

11 Μαϊου 2003

29η αγωνιστική
Ολυμπιακός (Ο. Προτάσοφ) - Παναθηναϊκός (Σ. Μαρκαριάν)
Γηπεδο: Γιώργος Καμάρας

(Στο κατάμεστο γήπεδο της Ριζούπολης όλοι περιμένουν τον τελικό του πρωταθλήματος. Ο Παναθηναϊκός έστω και με ισοπαλία παίρνει το πρωτάθλημα και εκμεταλεύεται τους κόπους μιας χρονιάς. Οι οπαδοί του ΟΣΦΠ όμως έχουν άλλη άποψη, αφού με την εχθρική ατμόσφαιρα που δημιουργούν στο γήπεδο καταφέρνουν να γεμίσουν αδρεναλίνη τους παίκτες τους, και παράλληλα να βγάλουν εκτός τόπου και χρονου την αγωνιστική συμπεριφορά των "πρασίνων".)

1' Εναρξη του αγώνα

3' Τζιοβάννι και 1-0

8' Γιαννακόπουλος και 2-0

48' Γιαννακόπουλος και 3-0. Κι αντε γεια...

90' Λήξη του αγώνα

(Μια εφιαλτική βραδιά για την ιστορία του Παναθηναϊκού πέρασε, αλλά δεν έφυγε ποτέ. Το 3-1 απέναντι στον Ακράτητο την τελευταία αγωνιστική δεν αλλάζει τίποτα και η ομάδα χάνει το πρωτάθλημα. Οι φίλαθλοι αποδοκιμάζουν τους πάντες. Ο Μαρκαριάν φεύγει και δεν ξαναγυρνάει (παρα μόνο για τον Ηρακλή). Το ρόστερ της ομάδας, είτε αμεσα είτε σταδιακά, εκκαθαρίζεται. Οι Ολυμπιακοί έχουν για χρόνια ολόκληρα να καυχιούνται εκείνη τη μέρα. Μια γενιά του Παναθηναϊκού, η οποία έπαιξε καλή μπάλα για 4 χρονιές στην Ευρώπη, έφτασε στους 8 του Champions League, αλλά δεν είδε ποτέ τρόπαιο, επωνομάζεται "οι loosers της Ριζούπολης", και τελειώνει με τον πλέον άδοξο τρόπο...)
-
-
-
-
-
-
-
Image


ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2007-08

26 Ιουνιου 2007
Τόπος: Μοντεβιδέο, Ουρουγουάη

Image


Ντρρρρριιιιιιιιιιιιιινννν........!!!
(μετάφραση από τα ισπανικα)
"...ΩΧ!! Το ξυπνητήρι... Αμαν Παναγία μου... τι κρύος ιδρώτας κι αυτός... πάλι το ίδιο όνειρο... γιατί να θυμάμαι πάντα εκείνη τη μέρα;; Ας σηκωθω τώρα, πριν ξανακοιμηθώ, ξαναονειρευτώ τα ίδια, και έχουμε άλλα μετα.... ΩΩΩΩΩΠΠ... αχ, τα λουμπάγκα μου!!! Ε, 63 χρόνια είναι και αυτά. Πάνε εποχές που ήμουν φρέσκος, 59 χρονών... που οδηγούσα τον Παναθηναϊκό στους 8 του Τσου Λου και του ΟΥΕΦΑ... που μίλαγα με τόση όρεξη και ενέργεια τα ελληνικά τα οποία μάθαινα σταδιακά... που έτρεχα σε χρόνο μηδέν μέχρι τη σέντρα, και κυνήγαγα εκείνον τον Ευθυμιάδη, αλλά τον πρόλαβαν και τον καπάρωσαν οι υπόλοιποι φίλαθλοι... που έπαιρνα στο κυνήγι τους δημοσιογράφους φωνάζοντας "Ποιός παίζει τσούκου-τσούκου μποοοοοοοοοολλ;;;;;"... ωραίες εποχές!! Αλλά από τότε που πατησα τα 60 γέρασα. Μια φορά πήγα να ξαναπιάσω δουλειά στην Ελλάδα, στον Ηρακλή, και τα σκ@τωσα. Τουλάχιστον αν δεν τα σκ@τωνε και ο ΠΑΟ εκείνη τη μέρα, θα ήμουν μεγάλος και τρανός, και ποιος θα κοίταζε τα χρόνια μου. Τώρα μόνο σε λατινοαμερικάνικες προπονώ. Για τα μικρά παιδάκια δηλαδή. Που λες στον αμυντικό "κόλα σαν βεντούζα σε αυτον, και παίξε μαν-το-μαν", και αυτός αρχίζει τις ντρίμπλες. Ε ρε, και να γύριζα το χρόνο 4 χρόνια πίσω... θα ήμουν ακόμα σαν πασάς στην Ελλάδα. Αλλά τι κάθομαι και σκέφτομαι τώρα... ας κάνω κανα ζάπινγκ μπας και ξεκινήσει καλύτερα η μέρα. Για να δούμε τα κανάλια...
Canal 4...
Canal 6...
TV Ciudad...
Teledoce...
Supersport...
Cana.......

Ε;; Supersport;; Α, ναι, το ξέχασα!! Είχα πάρει για αναμνηστικό και ένα πιάτο NOVA πριν φύγω από Ελλάδα. Τώρα το θυμήθηκα (αυτό θα μου λείπει τώρα, να έχω και αλτσχάιμερ). Για να δούμε κανα νέο απο κει..."

"Σε περιπέτειες μπαίνει η υπόθεση για την τεχνική ηγεσία του Παναθηναϊκού. Ο πορτογάλος προπονητης Ζοσε Πεσειρο, ο οποίος θεωρούταν σχεδόν σίγουρος για νέος προπονητής της ομάδας, φαίνεται οτι τα χαλάει στο οικονομικό κομμάτι, απαιτώντας μισθό αναλογο με αυτόν που αντιστοιχεί σε ένα συμμαθητη του Μουρίνιο. Παρόλα αυτά η διοίκηση παραμένει αισιόδοξη, με τον πρόεδρο Γ. Βαρδινογιαννη και τον Γ. Βελιτς να επιμένουν στο να προσλάβουν τον πολλά υποσχόμενο και ταλαντούχο Πορτογάλο τεχνικό, ελπίζοντας οτι ως μεσσίας θα οδηγήσει την ομάδα σε νέες δόξες. Όσο για τα μεταγραφικά, αίσθηση προκαλεί η επιστροφή του Γιώργου Καραγκούνη και του Τάκη Φύσσα."

(μετάφραση από τα ισπανικά)
"Ποιος είναι αυτός ο νεαρός; Που τον έχω ξαναδει, που τον ξαναδει; Χμμ... Α ΝΑΙ!! Τώρα θυμήθηκα. Τότε που πήγαμε στην Πορτογαλία για να αντιμετωπίσουμε την Πόρτο. Ειχα πάει αυτοπροσώπος σαν αλάνι που είμαι, για να κατασκοπεύσω τις μεθόδους του Μουρίνιο. Εκεί είδα τον αγαπημένο μου Ζοσέ, μαζί με έναν άλλον Ζοσέ, αυτόν που παίρνει τώρα ο ΠΑΟ. Ήταν συμμαθητές, και για κάτι διαφωνούσαν, για τακτικές μάλλον.

"Η ομάδα πρέπει να παίζει με κάτω τη μπάλα, και να δημιουργεί φάσεις" έλεγε ο ένας
"Οχι, η ομάδα πρέπει να παίζει με γιόμες, και να δημιουργεί φάσεις" έλεγε ο άλλος
"Το καλύτερο σύστημα του κόσμου είναι το 4-3-3 με κορυφή εκείνον τον αράπη της Μαρσέιγ, τον... Ντρογκμπά"
"Οχι ρε άμπαλε, τι λες; Το καλύτερο σύστημα του κόσμου είναι το 4-4-2 με 2 αμυντικά χαφ."
"Κι αν δεν είναι αυτό;"
"Τότε είναι το 4-3-1-2 με 3 αμυντικά χαφ. Στην ανάγκη με 4."
"Και πόσα αμυντικά χαφ θα βάλεις ρε τούβλο; 1 δε σου φτάνει;"
"Ποιον λες τούβλο μωρή ψωνάρα; Και πως υπάρχει ομάδα με 1 αμυντικό χαφ; Η καλύτερη επίθεση είναι η άμυνα"
"Οχι, η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση. Η ομάδα πρέπει να αναπτύσεται με 1 καλό αμυντικό χαφ..."
"Αρα είναι καλύτερα με 2."
"Οχι, οχι... ασε να σου εξηγήσω... η ομάδα βγαίνει από την άμυνα, και για να βγει στην επίθεση πρέπει κάποιος να πασάρει στους 5 που είναι μπροστά. 4 στην άμυνα, αρα αυτός είναι 1."
"Στην επίθεση είναι 2, και 2 στα πλάγια. Αρα είναι 2 αμυντικά χαφ!!"
"1 αμ χαφ είπαμε ρε βλάκα!! Πρέπει να ειναι 1 με επιθετικές και αμυντικές αρετές!!"
"Ε, άρα 2!!!"
"(Πω ρε πστ, που έχω μπλέξει) Ακου εδώ ρε ντουγάνι... πρέπει να είναι 1, που όμως να είναι καλός επιθετικά και αμυντικά."
"...και αν έχει και τα δυο; Τότε βάζω κάποιον που δεν έχει τίποτα από αυτά. Και πάλι μας βγαίνουν 2!!"
"Και ποιος σου λέει ρε, οτι πρέπει το 4-4-2 να παίζεται πάντα με 2 αμυντικά χαφ;"
"Ολοι το λένε"
"Ποιοί όλοι;"
"Ολοι-όλοι!! Ο Μπάμπης ο Σουγιάς... ο Τάκης ο Αμπαλίδης... ο Μπίλης ο Ασχετίλας... ο Γιάννης ο Παλτόφσκι... ο Μητσος ο Αστοιχειωτίδης... ο Σάκης ο Τυχαρπαστάκης... ο Χανς Μπάκε... ολοι-ολοι σου λεω!!"
"Και αν δεν είναι 2 αμ χαφ, πόσα είναι;"
"3"
"3 να ναι οι μέρες σου ρε ζώον!! Που θες να γίνεις και προπονητής... Κάτσε στις κερκίδες να δεις το δάσκαλο, να δεις πως προπονούν. Δες και λίγο Αλέφαντο, μπας και ξυπνήσεις... Και δε μου λες ρε παλικάρι... ποιον θα έχεις για βασικό αμυντικό χαφ."
"Πςςς... κοίτα ερώτηση... Κάποιον που θα μένει στάσιμος στη θέση του και θα κάνει αθόρυβη δουλειά!!"
"ΟΧΙ διάολε!! Πρέπει να είναι κάποιος που θα τρέχει πολυ και θα κάνει την αθόρυβη δουλειά."
"Ειπαμε: θα μένει στασιμος."
"Ειπαμε: θα δουλεύει πολύ. Ο βασικός αμυντικός χαφ πρέπει να αρχίζει από "Μακε" και να τελιώνει σε "λελε"."
"Οχι!! Πρέπει να αρχίζει από "Τζιο" και να τελειώνει σε "λης"."
"Τι σημασία έχει αυτό ρε; 4-3-3 παίζουν οι ανθρωποι!!"
"4-4-2 είπαμε!! Βλάκα!!"
"4-3-3!! Με ενα αμυντικό γαβ!! Αστοιχείωτε!!"
"Δυο αμυντικά χαφ!!"
"Ενα!"
"Δυο!"
"Ενα!"
"Τέσσερα!"
"Μακελελε!"
-ksilo
"Τζιόλης!" -ksilo
"Γκρρρρρ...." -ksilo
Νταπ-ντουπ-νταπ-ντουπ :boxing: :violent1:

Τοτε έφυγα από εκεί, μην μου έρθει καμια αδέσποτη. Γελασα πολύ όμως. Ακου εκεί 4-4-2 με 2 αμυντικά χαφ. Και σκέφτηκα από μέσα μου "ρε φαντάζεσαι με εκείνον τον αμπαλο... να απολυθώ καμια μέρα εγώ, και να πάει αυτός στον ΠΑΟ".........
ΩΠΑ!! Τι σκέφτηκα τώρα; Ο Παναθηναϊκός κινδυνεύει!! Δεν με νοιάζει με τι τρόπο έφυγα. Πρέπει να βοηθήσω την ομάδα ακόμα και τώρα που είμαι εξω από αυτήν. Φευγω για Ελλάδα!!!!"

(Ετσι ο Σερχιο αποφάσισε να κάνει μια μικρή βόλτα στη χώρα που έζησε τις μεγαλύτερες περιπέτειές του. Στον ενθουσιασμό του ξέχασε ακόμα και την ηλικία του, αφού οι κάτοικοι απορημένοι τον έβλεπαν να τρέχει με ενέργεια προς το αεροδρόμιο, και επειδή θυμόταν ακόμα το περιστατικό με τον Πεσέιρο, να φωνάζει χαρούμενος:
"ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΕΕΕΕΕΕΡΡ!!")



27 Ιουνίου 2007
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

Image

Πρέπει τώρα να συμησώ πως μιλάνε τα ελληνικά. Ντεν έχω κρόνο όμως τώρα, πρέπει πάω στου προεντρο να τον προειντοποιήσει.

Τόπος: Γραφείο Τζίγγερ

(μιλάει στο τηλέφωνο)
"Οχι ρε Ζοσέ... δεν είναι οτι δεν έχουμε λεφτά. Εχουμε και και παραέχουμε. Απλά..."
"Μπλα-μπλα-μπλα"
"Οχι και δεν τα δίνουμε ρε συ... κάτσε. Απλά γιατί να σου σκάσω συμβόλαιο πρώτης θέσης πριν πάρεις πρωτάθλημα;"
"Μπλα-μπλα-μπλα"
"Χμ... έχεις δίκιο ρε Ζοσε. Αυτό μου έλεγε και ο Γιασμινκο, οτι για έναν τόσο ταλαντούχο προπονητή όσο εσύ, πρέπει να κανω την καρδιά μου πέτρα. Λοιπόν, νίκησες, για πες μου πόσα θες για να έρθεις Ελλάδα. Σιγά-σιγά όμως, γιατί τώρα έχω και δουλειές. Λύνω σταυρόλεξο για την ακρίβεια... Btw ρε Ζοσε, έχω κολλήσει κάπου: "Ελληνας κροίσος" λέει "ιδιοκτητης ΠΑΕ, τον μισούν όλοι οι οπαδοί, με 7 γράμματα". Εχεις καμια ιδέα;"
"Μπλα-μπλα-μπλα"
"Όχι, Ντέμης δεν ταιριάζει. Χμμμμ..."
(τοκ-τοκ)
ΒΕΛΙΤΣ: Κυριου, κύριου, ήρτε ένα μπαμπόγερο έξω από τη πόρτα. Να τον διώξω;
"Ναι, διωχτον, έχουμε και δουλειές εδώ. Τουλάχιστον σου είπε ποιος είναι;"
ΒΕΛΙΤΣ: Καποιος... Μακαριαν μου είπε. Πρωην προπονητή στο Πανατηναϊκός. Τι να τον κάνουμε ρε προεντρο, σου κλεισα προξενιό με το νεο Μουρίνιο.
"Χμμ... για φέρτον μέσα. Πλακα πρεπει να έχει. Μόνο μη μας κάνει χαλάστρα με τον προπονηταρά εδώ πέρα."
"Καλησπέρα κύριο Τζίγκερ."
"Καλησπ... ει, έχουμε και όνομα!! Πως έχεις το θράσος να με αποκαλείς "Τζίγκερ";"
"Ντεν ήξερα κυριο. Κάποιο φιλασλος που ρώτησα ποιος είναι προεντρο στο Πανασηναϊκός μου είπε Τζίγκερ. Εγκω μόνο το Φιλιπίντης ήξερα για πρόεντρο."
"Και.. λοιπόν; Τι ήρθες; Να γίνεις προπονητής; Για ακουσε συμπαθητικέ μου κύριε: στην ηλικία σου κάνεις εσύ για προπονητής της ομαδάρας μας;"
"Γκιατί; Κάνει για προπονητή το ασχετο που μιλάτε τώρα;"
"Τι θες να πεις; Οτι ο νέος Μουρίνιο είναι ασχετος;"
"Τι νέο Μουρίνιο και αρκίντια, ρε πρόεντρε; Ενα μ@λακα και μισό είναι."
"Γιατί τον ξέρεις;"
"Κάτι ξερω κι εγώ. Τι με πέρασες; Κωσώνι (μτφ κωθώνι);
"Ρε Γιασμινκο. Εσύ δεν μου είπες οτι αυτός πήρε ένα παραλίγο-ουέφα;"
ΒΕΛΙΤΣ: Γκιατί κ. πρόεντρε; Ντεν σας κάνει αυτό;
"Τουτος Ζοσε στο Ευρώπη πήρε παραλίγκο ΟΥΕΦΑ, ενώ στο ομάντα πήρε παραλίγκο τα τρία του."
"Δηλαδή εσύ παππούλη αν αναλάβεις την ομάδα, θα κάνεις καλή πορεια στην Ευρώπη, και θα πάρεις πρωτάθλημα;"
"Εγκώ; Χαχαχα!! Εγκώ έχω πάει στο 8 το CL και το ΟΥΕΦΑ κοντρα σε Μουρίνιο. Σα είχα παρει και πρωτάσλημα, αλλά γκάβρο μας έκανε τ αλατιού."
"Α!! Εσύ είσαι αυτός που μας είχε πάει στους 8 πριν καμια 5αριά χρόνια. Ναι ρε, το είχα ξεχάσει!!"
ΒΕΛΙΤΣ: Με το Ζοσέ τι κάνουμε;
"Με τον Πορτογάλο; Ωχ, ναι, τον έχουμε αφήσει στη γραμμή... Ελα Ζοσέ!! Τελικά μας προλάβανε. Ξέρεις, δεν μπορούμε να σε φέρουμε στην ομάδα. Δεν σου αξιζουμε. Εισαι για μεγάλα πράγματα. Αν θες πήγαινε στην Τσέλσι, ακουσα οτι ο Μουρίνιο απολύθηκε. Καλή επιτυχία, και αντίο (κλικ)!! Κυριε Μαρκαριαν, θέλαμε από καιρό να σας ξανακάνουμε προπονητή, αλλά δεν σας βρίσκαμε πουθενά, ενώ ο Μπάγεβιτς δεν θέλει με τίποτα. Γι αυτό και είμασταν απελπισμένοι."
"Γκιατί τότε ντεν με αναγνωρίσατε με το πρώτη;"
"Σε είχα ξεχάσει φίλε μου. Σε είχα ξεχάσει."
"Κ. πρόεντρε, να σας ρωτήσω κάτι;"
"Τι;"
"Μήπως έχετε αλτσχάιμερ;"


28 Ιουλίου 2007

"Η ΠΑΕ Παναθηναϊκος ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον προπονητή Σέρχιο Απρααμ Μαρκαριάν."


"Λοιπόν Σερχιο πως τη βλέπεις την ομαδα;"
"Χμ... λίγο αγκνώριστο μου είναι; Ρε πρόεντρο που είναι τα καλύτερα παίκτες; Νταξ χώρια από το Καραγκούνης, το Γκούμας και το Φύσσας, ουτε ένα ντεν βλέπω που να είμαστε μαζί το σεζόν 2002-03."
"Που ζεις ρε Σερχιο; Αλλαξαν πολλά από τότε που έφυγες. Νομίζω οτι την είχες δει την ομάδα όταν είχες φαει μια 4αρα στο Καυτατζόγλειο. Αλλά που να θυμάσαι πως διαλύθηκε η ομάδα της Ριζούπολης; Ειναι για να τα θυμούνται αυτά τα πράγματα;"
"Και τι σα κάνω χωρίς παίκτες που ξέρω;"
"Βρε Σερχιο, μάθε να εκτιμάς που ρίχνει τα λεφτά ο πρόεδρος. Πήραμε εδώ το μαύρο ακατέργαστο διαμάντι της ιβηρικής χερσονήσου τον Εντόι. Έχουμε το στηλοβάτη μας, τον Αλέκο. Το γκολτζή μας το Σάλπι. Το μαεστρο μας τον Αντρέα. Τον κέρβερο τον Γκάλι. Τι τους θυμάσαι τώρα τους παλαίμαχους που προπονούσες τότε;"
"Ρε χωρίς Μπασινά στα χαφ, Κυργιάκο άμυνα, Λυμπερόπουλο επίσεση, τι το σέλω το ζωή;"
"Γκουχ!!Γκουχ!!"
"...ποιο μάυρο ντιαμάντι λες τώρα; Φέρε μου το Μανώλης να σου πω εγκώ τι πάει πει μαύρο ντιαμάντι. Το Μικάλεσεν γιατί το έδιωξες;"
"Γκουχ!! Γκουχ!!"
"Τι έγκινε πρόεντρο;"
"Βρε θα με κάνεις να πεθάνω πριν απο σένα με αυτά που λες!! Ο Μπασινάς με τον Λυμπερόπουλο κοστίζουν πάνω από 3 μύρια ο καθένας. Ο Κυργιάκος ούτε που θέλει να με δει, και ούτε που θέλω κι εγώ. Ο Ολισαντέμπε έχει καταντήσει να τον ζητάνε στην Κύπρο, κανα 3αρι χρόνια έχει να βάλει γκολ."
"Ντε με νοιάζουν όλα αυτά!! Εγκώ σέλω όπως έχασα το πρωτάσλημα τότε, να το πάρω!! Με παίκτες που άξιζαν να το πάρουν. Σέλω να μαζέψεις όλους παίκτες εδώ, να ξαναφτιάξουμε εκείνο το ομάντα. Κάνε μια προσπασεια, κροίσος ντεν είσαι;"
"Και όσοι δεν δεχτούν"
"Πες οτι σα τους πάρει το ντιάολο το πατέρα, έτσι και δεν έρσουν. Στο Σερχιο ντεν αντιμιλάει κανείς από τους παίκτες του.
"(ωχ αυτός δεν αστιεύεται, πρέπει να βγάλω κάτι από την τσέπη μου φέτος) ΟΚ, θα προσπαθήσω να ξαναφτιάξω εκείνη την ομάδα."
"Σέλω κερντίσουμε μέσα στο Ριζούπολη, γκια να εκδικησούμε το γκάβρο!!"
"Γκουχ!! Γκουχ!!"
"Τι έγκινε πάλι πρόεντρο;"
"Που ζεις ρε; Στη Ριζούπολη μόνο ο Εθνικός παίζει πια. Ο Ολυμπιακός παίζει στο Καραϊσκάκη."
"Στο Καραϊσκάκη, ε; Ντεν πειράζει, κάτι έκω στο μυαλό μου. Πρέπει αντιμετωπίσουμε Ολυμπιακός στο Ριζούπολη, κόσμος να χαλάσει. Εκω το κατάλληλο γι αυτό. ΜΠΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!


28 προς 29 Ιουλίου 2007

Τόπος: Οικεία Κόκκαλη

(Τοκ-τοκ-τοκ-τοκ-τοκ-τοκ-τοκ-τοκ-τοκ)

ΠΕΤΡΟΣ: Μπαμπαα! Μπαμπάκααααααα!
ΣΩΚΡΑΤΗΣ: Τι είναι παιδί μου;
ΠΕΤΡΟΣ: Καποιοθ χτυπάει την πόρτα.
ΣΩΚΡΑΤΗΣ: Ε, ΑΝΟΙΞΕ ΡΕ Μ@ΛΑΚΙΣΜΕΝΟ, ΟΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ; Πωπω, πως θα πάρεις την ΠΑΕ εσύ ρε;
ΠΕΤΡΟΣ: Εμπρός. Ποιος ειναι;
ΙΒΙΤΣ: Εγώ είμαι. Θέλω να δω το Σωκράτη ΑΜΕΣΩΣ!!
ΣΩΚΡΑΤΗΣ: Τι έγινε Ίλια; Γιατί μας ξύπνησες;
ΙΒΙΤΣ: Κ. πρόεδρε, δεν τα μάθατε τα νέα;
ΣΩΚΡΑΤΗΣ: Τι; Απάντησε ο Ροναλντίνιο;
ΙΒΙΤΣ: Ποιος Ροναλντίνιο κ. πρόεδρε; Ειναι σοβαρά τα νέα. Ανοίξτε την TV.

Εκτακτο δελτίο ειδήσεων
"Διακόπτουμε το πρόγραμμά μας για να σας μεταδώσουμε μια έκτακτη είδηση: η ιστορική έδρα του Ολυμπιακού, το θρυλικό γήπεδο "Καραϊσκάκη" έγινε ερείπια μετά από τρομοκρατική επιθεση που σημειώθηκε αργά τα ξημερώματα. Στοιχεία δεν υπαρχουν για τους δράστες, απειλές δεν υπήρξαν στο παρελθόν από το ΕΛΑΣ, ούτε από την Αλ-Καιντα, -μπλα-μπλα-μπλα-..."


29 Ιουνίου 2007

Image

"Εδώ κύριες και κύριοι βλέπετε ότι απέμεινε από το γήπεδο του Ολυμπιακού. Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΠΑΕ, για το υπόλοιπο της ιστορίας του, ο Ολυμπιακός θα αγωνίζεται στο γήπεδο "Γεώργιος Καμάρας" (aka Ριζούπολη)"


"Χμ... κάτι έμεινε ρε γκαμώτο. Ίσως έπρεπε βάλουμε περισσότερα εκρηκτικά. Ντεν πειράζει όμως, έγκινε αυτό που σέλαμε."
"Σερχιο"
"Ορίστε προεντρε."
"Τα κανόνισα όλα με τους παίκτες που θέλεις, και μένουν μόνο οι υπογραφές. Και έδιωξα τους παίκτες που μου είπες."
"Υπέροχα!!"


30 Ιουνίου 2007

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Στέφανου Κωτσώλη
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Σωτήρη Κυργιάκου
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Γιουρκα Σεϊταρίδη
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Αγγελου Μπασινά
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Παντελή Κωνσταντινίδη
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Γιόνας Κόλκα
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Νίκου Λυμπερόπουλου
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Εμάνουελ Ολισαντέμπε
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Γιαν Μικάελσεν ως παίκτη/γυμναστή


Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον Μάριο Γκαλίνοβιτς
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον Ορέστη Καρνέζη
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον Μίκαελ Νίλσον
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον Άντονι Σέριτς
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον Σεμπαστιάν Ρομέρο
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον Βαγγέλη Μάντζιο
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον Θανάση Τσίγκα




"Ε, εντάξει τα παίκτες κ. πρόεντρε, αλλά... νομίζω οτι 2 λείπουν"
"Α, όλα κι όλα. Δεν φέρνουμε παίκτες που θεωρούνται προδότες. Δεν είμαστε τρελοί να μας πάρουν στο κυνήγι μετά οι φίλαθλοι."


30 προς 31 Ιουνίου 2007

Τόπος: Οικία Βαρδινογιάννη

(Μετά τα τελευταία γεγονότα, η κατάσταση δεν είναι ιδιαίτερα ήρεμη ανάμεσα στους δυο αιωνίους αντιπάλους. Ετσι ο Τζίγκερ είχε προσλάβει ολόκληρη φρουρά για να προστατεύσει το σπίτι του από τυχόν παρείσακτους ερυθρόλευκους.)

Image Image Image Image

(Ωσπου στο βάθος τη νύχτας, δυο ανθρώπινες σκιες έκαναν την εμφανισή τους, πλησιάζοντας όλο και περισσότερο προς την οικία.)

Image

(Μόλις οι σκιές πλησίασαν, οι φρουροί άναψαν τους προβολείς για να δουν ποιοι ήταν...)


(...και ήταν αυτοί!!)


Image


ΦΡΟΥΡΟΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΕΙΝΑΙ!!!!! ΡΙΞΤΕ ΤΟΥΣ!!!


Image



"Αντώνη, σκύψε!!!" φώναξε ο ένας από αυτούς

Image

""Σκύψε" σου είπα ρε μ@λάκα, όχι "πήδα""
"Αυτό σε νοιάζει ρε; Η οτι τουλάχιστον δεν γίναμε ποπ-κορν;"


ΦΡΟΥΡΟΣ: Ετοιμαστείτε να ξαναρίξετε!!!


"Μιχάλη, βγάλε τη σημαία γρήγορα!!"
"Αμέσως..."



Image

"ΟΥΠΣ!!! Λάθος σημαία!!"




Image

"Παύσατε πυρ!! Υψώνουμε λευκή σημαία!! Ερχόμαστε ερηνικά. Εχει και ο ανθρωπος εδώ γυναίκα και παιδί. Λυπηθήτε μας..."

ΦΡΟΥΡΟΣ: Τι θέλετε;

"Να συναντηθούμε με τον κ. Βαρδινογιάννη"


(μετά από λίγη ώρα)

ΤΖΙΓΚΕΡ: Δηλαδή θέλετε να σας συγχωρέσει ο Παναθηναϊκός για αυτό που κάνατε;
ΑΝΤΩΝΗΣ: Ξερεις πρόεδρε -σνιφ, σνιφ- το σκεφτήκαμε πολλές φορές όταν φύγαμε από τη μια ομάδα για να πάμε στην άλλη. Τώρα όμως που καταστράφηκε το "Καραϊσκάκη", και δεν θα έχουμε την ίδια ατμόσφαιρα και τα ίδια έσοδα, θέλουμε να ξαναγυρίσουμε πίσω.
ΤΖΙΓΚΕΡ: Μα εσείς δεν ήσασταν προκλητικοί απέναντι στον Παναθηναϊκό; Ειδικά εσύ Μιχάλη...
ΜΙΧΑΛΗΣ: Οχι δα, κ. προεδρε. Απλά το επαγγελματικό μου καθήκον έκανα. Επρεπε να κερδίσω τους φίλους του Ολυμπιακού. Αλλά αντί γι αυτό -σνιφ, σνιφ- έχασα τους φίλους του Παναθηναϊκού. Ειμαστε ασυγχώρητοιιιιιιιι...
ΤΖΙΓΚΕΡ: Οπα-οπα, μην κλαίτε ρε παιδιά -σνιφ-. Κατι θα βρούμε να κάνουμε. Τι θα πούμε όμως στους φιλάθλους; Θα μας πάρουν με τις πέτρες με το που θα σας δουν. Ασε που εγώ δεν κάνω πλακάκια με προδότες...
ΑΝΤΩΝΗΣ: Οχι και προδότες κ. πρόεδρε. Θα τους πούμε την αλήθεια: οτι η διοίκηση έκανε κάποια λάη που μας ανάγκασαν να φύγουμε, αλλά στη συνέχεια έδειξε το καλό της πρόσωπο, και προτιμάμε το γλυκό μας κ. Βαρδινογιάννη -σλουρπ, σλουρπ- αντί του Κοκκάλ-μπεη.
ΜΙΧΑΛΗΣ: Και τώρα που γύρισε και ο προπονηταράς μας ο κ. Μαρκαριάν, και θα σαρώσουμε τους τίτλους -σλουρπ, σλουρπ- , και μάλιστα αφιλοκερδώς. Πληρώνουμε την ελευθέρας μας από τον Ολυμπιακό, και ερχόμαστε εδώ δωρεάν.
ΤΖΙΓΚΕΡ: ΤΙ ΕΙΠΕΣ; Δωρεαν; Και το κάνετε αυτό -σνιφ- για μένα;
ΑΝΤΩΝΗΣ: Για τον Παναθηναϊκό μας το κάνουμε κ. πρόεδρε. Για να πάρουμε τον τίτλο που δεν πήραμε τότε. Συγχώρεσέ μας για ότι κάναμε ως τώρα!!
ΤΖΙΓΚΕΡ: Δηλαδή... φίλοι;;;;
ΜΙΧΑΛΗΣ: Φιλοιιιιιιι!!!!!

Image



31 Ιουνίου 2007

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Αντώνη Νικοπολίδη
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Μιχάλη Κωνσταντίνου



Αχ, ωραία. Πάει και τούτο. Με το έναρξη το νέο μήνα, έχω όλους παίκτες που είχα τότε. Σα εκδηκησώ Ολυμπιακός για εκείνο το μέρα στο Ριζούπολη. Μεσα εκεί μάλιστα!!

(ντριιιιιν)
Ωχ, κουδούνι. Δεν πιστεύω είναι κανα μ@λάκα παπαράτσι...

Image

-Εσύ;;; Τι κάνεις εδώ;
-Εμαθα οτι ξανασχηματίζεται η "ομάδα της Ριζούπολης" κ. προπονητά. Δεν θα ήθελα να λείψω από αυτό.
-Σες να πεις οτι δέχεσαι γίνεις βοησο προπονητή;
-Ε... όχι ακριβώς. Ξερεις, είμαι 43 χρονών, αλλά δεν χρειάζομαι ακόμα μπαστούνι για να σκοράρω. Είμαι στη διαθεση σου όποτε με θελήσεις, ακόμα και τώρα. Απο οποιοδήποτε πόστο.
-Ντηλαντή, σα είσαι player/staff; Γκουστάρω!!!

1 Ιουλίου

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Κριστοφ Βαζέχα ως παίκτη/βοηθό προπονητή

Αυτό είναι. Το ρόστερ είναι έτοιμο. Δεν αποκλείω να φύγουν κάποια παίκτες ακόμα, αλλά ρόστερ σεωρείται πλήρες.
Το στόχοι επίσης είναι δηλωμένοι:

Στόχοι:
-Κατάκτηση του πρωταθληματος, ει δυνατόν και νταμπλ
-Να νικήσουμε τον Ολυμπιακό, όποτε τον βρούμε μπροστά μας (και κυρίως στη Ριζούπολη)
-Να κάνουμε μια αξιοπρεπή παρουσία στην Ευρώπη
-Όλα αυτά μέσα σε μια σεζόν που θα διαρκέσει το save

(συνεχίζεται...)


Off Topic:
Συγχωρέστε με αν είναι πολυ μεγάλο το ποστ
http://den-pame-kala.blogspot.com/

Η ζωη ειναι ωραια...
Οι π.....ες ειναι ωραιες...
Αρα η ζωη ειναι π.....να!!
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και αντωνακης και μιχαλακης πισω!!!Ε ρε γελια
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια πραματα 8)

Παρε εκδικηση λεμε -tsekouri

Καλη αρχη :wink:

Off Topic:
Εγω εχω ηδη αρχισει να δημιουργω μια database της σεζον 2004/05.Τωρα αν την καταφερω, βλεπουμε :drinking:
User avatar
butters
Coach
Coach
Posts: 2733
Joined: Tue Nov 27, 2007 11:41 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή ιδεά. Περιμένουμε την συνέχεια. :-)
Δεν μπορω να καταλαβω..(Νοτης Σφακιανακης)...γιατι μου ριχνουν κοκκινη καρτα αφου εχω ενα μονο εν ενεργεια λογαριασμο και δεν εχω προκαλεσει κανεναν.Ισα ισα που οι τοποθετησεις μου πιστευω πως ειναι βασισμενες στην λογικη και την πραγματικοτητα,ολοκληρωμενες,με επιχειρηματα και κυριως σε γενικες γραμμες αναλυτικες και ενδιαφερουσες.

Απλα θα πω το εξης.

Τεσσερις πηγε...μου ειπαν παλι φυγε....φυγε απο το μαγαζι(σαιτ)...(Μαζωνακης) γιατι ηπια παλι κι εκανα κεφαλι....αλλα δεν εγινα κακο παιδι..
PaPaDiOsss
Amateur
Amateur
Posts: 136
Joined: Mon Sep 12, 2005 2:59 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Internazionale
Has thanked: 0
Been thanked: 0

al3xk wrote: "...και αν έχει και τα δυο; Τότε βάζω κάποιον που δεν έχει τίποτα από αυτά. Και πάλι μας βγαίνουν 2!!"
-rofl -rofl -rofl θεός περιμένουμε τη συνέχεια!
Image
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To πες και το κανες 8)

Καλη συνέχεια (:
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλός ...... πραγματικά ωραία ιδέα...... πάμε ρε Φουκαριάν.... :D
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μμμμμμμμμ...καμένο μυρίζει....


Καλή επιτυχία στο (θεότρελο) εγχείρημά σου...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

περιμένουμε με κομμένη ανάσα το : μ@λάκα μ@λάκα μ@λάκα!
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά...η παράνοια χτυπάει βαθιά, εδώ μέσα!!!!!! :D
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τον συμπάθησα αμέσως αυτόν , έχει τις ιδέες μου , τις πραγματοποιεί όπως ο snk και γράφει σαν τον Μάκο :D :D :D :D άμα είναι καλός οργανωτικά και σαν τον τσακ θα καούμε :D
Spoiler: show
άσε που είναι και φτιαχτή η db xi xi xi
Alexis_Z
Indispensible
Indispensible
Posts: 1826
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:20 pm
Status: never say never again
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειμαι φαν και τελος!!!

Πορωθηκα ασχημως...
Spoiler: show
αν εχεις κανει τετοια db πρεπει να μου την στειλεις!!!

Σε παρακαλω... :D :D :D
-You can think i'm wrong, but that's no reason to quit thinking.-
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σα ήσελα να συγχαρητήσω τση ομάντα μου... και τον συγγραφέα!!!
Peter_Punk
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Mon May 19, 2008 9:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Pao , Nationalmannschaft
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά θεός :wav:
Image
Image
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”