Στροφή...

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προημιτελικά FA Cup: Man Utd Away

Image

Άντε μπράβο ντε!!!! Αυτό είναι.... Επιτέλους μετά από καιρό παίξατε μπάλα!!! Σήμερα με κάνατε υπερήφανο μάγκες!!! Και επειδή τα βλέπω δύσκολα να βγούμε Τσου Λου θέλω να τα δώσουμε όλα στο FA Cup!!!!



Και η κλήρωση του κυπέλλου είναι πάρα πολύ καλή!!!! Έχουμε ελπίδες να παίξουμε στον τελικό... βέβαια αν δεν πιάσουμε φόρμα κάποια στιγμή δε βλέπω προκοπή!!!

Image



29η, 30η, 31η αγωνιστική: Aston Villa Home, Liverpool Away, Tottenham Away

Image

Στη νίκη με την Aston Villa απλά σκοτώσαμε το θηρίο... Στα άλλα 2 που παίξαμε μπάλα χάσαμε.... Αξιοσημείωτο είναι οτι στο παιχνίδι με τη Liverpool στο ημίχρονο είχαμε κάνει 18 επιθέσεις και χάναμε

Image



Ημιτελικός FA Cup: Sunderland

Image

ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΝ ΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ!!!! Ο ανεκδιήγητος Do Prado έφαγε κόκκινη στο 61' και ενώ μέχρι τότε χάναμε με 1-0, η ομάδα γύρισε το παιχνίδι!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΑΓΚΕΣ!!! Ειλικρινά αυτό που κάνατε σήμερα εμένα με έκανε να χεστώ πάνω μου!!! Πλέον είμαστε στον τελικό και είναι απλά ένα παιχνίδι!!! Η επιτυχία είναι τεράστια μόνο που φτάσαμε ως εδώ οπότε συνεχίζουμε χωρίς άγχος!!!!



32η αγωνιστική: Reading Home

Image

Aυτό που ήθελα.... Να πιάσουμε φόρμα μέχρι να παίξουμε τον τελικό στο FA Cup με την Άρσεναλ.... Τι να πω?? Δε θέλω να τους ρίξω και την ψυχολογία αλλά με το που απομακρύνθηκε το Τσου Λου τα χουν φορτώσει στον κόκκορα!!!



33η αγωνιστική: Sunderland Home

Image

Πήραν εκδίκηση για το FA!!!! Και οι δικοί μου αν συνεχίσουν έτσι δεν πάμε πουθενά... Όμως έτσι όπως πάει θα είμαι χαλαρός ως το τέλος!!! Έχουμε βγει Ευρώπη από το FA μιας και η Arsenal αν δεν το πάρει θα ναι σίγουρα στην 3άδα για Τσου Λου και το πρωτάθλημα είναι διαδικαστικό για μας!! Βέβαια θα τους γκαζώσω λίγο τις επόμενες μέρες γιατί είπαμε...



Δε συναντηθήκαμε καν με τον Gaydamak... έφτανε μόνο ένα φαξ για να υπογράψω το καινούριο μου συμβόλαιο!!! Άλλωστε όλο αυτό το διάστημα επικοινωνούμε πολύ συχνά και όλα ήταν διαδικαστικά!!!! Θέλω να μεγαλώσω κι άλλο αυτήν την ομάδα, πόσο μάλλον από του χρόνου που θα έχει καινούριο γήπεδο 40,000 θέσεων και ακόμα καλύτερα facilities, ενώ θα παίζουμε και Ευρώπη... Αν κάνουμε και το μπαμ με το FA από φέτος... αλλά ας μην το γκαντεμιάζω!!! Εδώ τα προγνωστικά μας είχαν για 13ους και αυτήν τη στιγμή είμαστε 7οι με 3 βαθμούς διαφορά από τον 5ο...

Image
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορείς να προκριθείς για Ουέφα.Και του χρόνου τσου λου.
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Respect στον μεγαλο προπονητη
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

έκανα ένα follow up για να δω πως τα πας.... στα τόσα "μπράβο" απο τους υπόλοιπους....+1 :wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παραθέτω συνοπτικα τις τελευταίες 5 αγωνιστικές της Premier League (αφού δεν είχαμε κάποιο κίνητρο πέρα από το να είμαστε έτοιμοι για τον τελικό του FA) στις οποίες πήγαμε πολύ καλά μπορώ να πω!! Βέβαια δεν ανεβήκαμε πολύ στη βαθμολογία, αλλά όπως θα δείτε οι θέσεις 5-8 παίχτηκαν σε ισοβαθμίες και δοαφορές μέχρι και 3 βαθμούς...

Image



Βαθμολογία Premier League:

Image



Στατιστικά παιχτών:

Image

Από τα στατιστικά βλέπετε γιατί πιστεύω οτι μόνο η άμυνα θέλει σημαντική ενίσχυση...




Με αυτά και με αυτά όμως η μέρα του μεγάλου τελικού με την Arsenal έφτασε... Tα media είπαν οτι είχαν να πουν... Ενώ οι φίλαθλοι μας δε δηλώνουν και πολύ αισιόδοξοι... Μακάρι να αποδειχτούν λάθος

Image



Οι οπαδοί μας ξεκινάνε από το λιμάνι με την ελπίδα οτι θα σηκώσουν το τρόπαιο που σήκωσαν για τελευταία φορά το 1939.....

Image

Και πάνε για Wembley....

Image

Στο γήπεδο.....

Image

Image



Και ο αγώνας είναι έτοιμος να ξεκινήσει!!!!

FA CUP FINAL

Image

Και ο αγώνας:

Image

Ο Fabianski κατέβασε ρολά!!!!! Η άμυνα κράταγε και μπλόκαρε τα ατού της Arsenal... Στο 68' το παίρνω απόφαση και λέω τώρα οτι βγει.... 2 αλλαγές: έξω Ze Eduardo και Di Maria, μέσα Zeefuik και Garcia!!! Στο 84' ισοφαρίζει ο Defoe και φωνάζω στους παίχτες να βγουν όλη μπροστά γιατί αν πήγαινε παράταση το παιχνίδι δεν πίστευα οτι θα χαμε τύχη!!! Και στο 87' αντεπίθεση απο τα αριστερά με τον Garcia.... Σέντρα στον μαρκαρισμένο από τον Toure Zeefuik, o οποίος κερδίζει στην εναέρια μονομαχία και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!! Το παιχνιδάκι το πήραν οι 2 αλλαγές!!!!!!!! Από κει και πέρα δε θυμάμαι τίποτα... Μόνο κάτι διάσπαρτες εικόνες υπάρχουν στο μυαλό μου!!!!!



Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οεεεεεεεεεεεοοοοεεεεεεεεεεεεεεεεοοοοοοοοοοοοοοο...!

THE FA CUP IS NOT ENOUGH...
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κουπα κουπα οεοεοε οεοεοε οεοεοε
Κουπα κουπα οεοεοε οεοεοε οεοεοε
Κουπα κουπα οεοεοε οεοεοε οεοεοε
Κουπα κουπα οεοεοε οεοεοε οεοεοε
Κουπα κουπα οεοεοε οεοεοε οεοεοε
Κουπα κουπα οεοεοε οεοεοε οεοεοε

Αυτή είναι η αρχή μιας μεγάλης πορείας. Εισαι τεραστιος Manager...
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Πωπω τι ανατροπή ήταν αυτή? Θύμισε Μπάγερν-Μάντσεστερ!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!


του χρόνου ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ! :drinking: :drinking:
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο ρε μεγάλε .... δεν είναι και λίγο αυτό που κατάφερες στην πρώτη κιόλας χρονιά σου ...... πάμε για τα καλύτερα από του χρόνου.....
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγκίνηση και υπερηφάνεια!!! nuff said.... Η χρονιά κλείνει με τον καλύτερο τρόπο. Πρωτάθλημα θα πάρεις του χρόνου. Είπα.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Μπράβο, μπράβο... respect στο μέγα coach!!!
Του χρόνου θα πάρεις πρωτάθλημα... έχω ένα προαίσθημα...
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κύπελοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

Off Topic:
sioutas διπλό ποστ :P
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman wrote:Οεεεεεεεεεεεοοοοεεεεεεεεεεεεεεεεοοοοοοοοοοοοοοο...!

THE FA CUP IS NOT ENOUGH...
Για αυτό είμαι ακόμα εδώ.... :wink:
tiziano crudeli wrote:Πωπω τι ανατροπή ήταν αυτή? Θύμισε Μπάγερν-Μάντσεστερ!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!


του χρόνου ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ! :drinking: :drinking:
MaxKarapro wrote:Μπράβο ρε μεγάλε .... δεν είναι και λίγο αυτό που κατάφερες στην πρώτη κιόλας χρονιά σου ...... πάμε για τα καλύτερα από του χρόνου.....
DrGonzo wrote:Συγκίνηση και υπερηφάνεια!!! nuff said.... Η χρονιά κλείνει με τον καλύτερο τρόπο. Πρωτάθλημα θα πάρεις του χρόνου. Είπα.
sioutas wrote:Μπράβο, μπράβο... respect στο μέγα coach!!!
Του χρόνου θα πάρεις πρωτάθλημα... έχω ένα προαίσθημα...
Sapsalomenos wrote:Κύπελοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

Off Topic:
sioutas διπλό ποστ :P
Από οτι βλέπω ανεβαίνουν οι fans expectations.... Πάμε για 4άδα φέτος και οτι καλύτερο ευπρόσδεκτο!!! Στα 3 χρόνια του συμβολαίου μου θα προχωρήσουμε βήμα βήμα!!!
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο μεγάλε!!!Συγχαρητήρια για την Κούπα!!! :cup:
Καλή συνέχεια!!!
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@philip21: Να σαι καλά μάγκα! Σε ευχαριστώ και καλώς ήρθες...

Μερικές πληροφορίες για τη χρονιά που πέρασε....

Προπονητές της χρονιάς:

Image

Εδώ δε με βγάλανε στο Βέλγιο με τις Βρυξέλλες με double... Λέτε να με έβαζε στην 3άδα ένα FA??


Tσου Λου:

Image


Εuro Cup:

Image



Και η συνάντηση με τον Gaydamak:

- Που σαι ρε παιχταρά μου??? Πως πας?

- Όλα καλά πρόεδρε... Back to business... Εσύ εντάξει!!!

- Μια χαρά!! Άστα τυπικά όμως... Πως τα βλέπεις φέτος τα πράγματα? Τι θα κάνουμε?

- Θα κάνουμε περισσότερα από οτι πέρσι boss!!!

- Που σημαίνει? Γιατί εγώ ήρθα πιο μαζεμένος και σκεφτόμουν κάτι σε Top Half Finish....

- (Γέλια) Πρόεδρε φέτος στη χειρότερη πάμε για θέση Continental Qualification!!!!

- (Σιγή και μετά από λίγο..) Σοβαρά μιλάς?? Αν είναι έτσι πρέπει να βάλω τους λογιστές να κουμαντάρουν τα οικονομικά αλλιώς για να αυξήσω τα budgets... Αυτό μη σε ανησυχεί εσένα όμως!! Και να σου πω... Με μεταγραφές τι γίνεται??

- Όλα πάνε καλά Alexander... Μην ανησυχείς... Ο Karembeu και ο Κουτσοδιάκος κάνουν φανταστική δουλειά... Θα τα δεις σιγά σιγά, αφού πρώτα μου ανακοινώσεις και τα budgets!!!

- Αύριο θα σε πάρουν τηλέφωνο από το λογιστήριο να σε ενημερώσουν... Τα λέμε στις πρώτες αφίξεις των μεταγραφών Coach!!!

- Έγινε αφεντικό.. Τα λέμε!!!


Την επόμενη μέρα:

Image



Στη συνάντηση μου με τον Paul και τον Karembeu πάρθηκε η απόφαση να μην αλλάξει πολύ η ομάδα, όπως ήδη σας είχα ενημερώσει!!! Όλα τα λεφτά θα πέσουν σε 2 DC και σε ένα AMR μιας και ο Utaka μου χε σπάσει τα @@!! Μία θέλω να φύγω, την άλλη θέλω να κάτσω... Πάτησε και τα 30 και τα λέγαμε!!! Αν περισσέψουν λεφτά θα δωθούν για μπαλώματα και ελπιδοφόρους νεαρούς!!!!



Αυτή η οικονομική άνεση οφείλεται και στο παρακάτω:

Image

Άλλο να παίζεις σε γήπεδο 24000 θέσεων και άλλο σε 40000...



Και πάμε στο ομορφότερο κομμάτι τώρα.... Τις μεταγραφές:

Συνοπτικά:

Image




Anton Ferdinand από Man. City (Βασικό DC)

Image


Arturo Vidal από Leverkusen (Βασικό DC)

Image


Alou Diarra από PSV (2ο DMC πίσω από de Jong. Ήθελα έναν έμπειρο δυνατό και θηρίο κόφτη)

Image


Cani από Samdoria (Βασικό ΑΜR με natural και ΑΜC. Έμπειρος!)

Image


Sisi από Liverpool (Αναπληρωματικό AMR)

Image


Kαι οι νεαροί για τη 2η ομάδα που θα ανεβαίνουν όποτε χρειάζεται (τραυματισμοί και rotation) και θα παίρνουν εμπειρίες για του χρόνου και του αντίχρονου... Guillaume Insou από Bordeaux, Diogo Rosado από Sporting και Sam Vokes από Bournemouth

Image

Image

Image


Το ρόστερ:

Image


Και τo σύστημα που θα παίξει η ομάδα σε γενικές γραμμές, ανάλογα βέβαια τον αντίπαλο και με μικροαλλαγές μεταξύ των εντός και εκτός αγώνων είναι το παρακάτω... Παρουσιάζεται επίσης η βασική 11άδα όπως την έχω στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή...

Image


Οι books μιλάνε.....

Image

Kαι εγώ έχω αγωνία αν θα πέσουμε μέσα στα προγνωστικά... Ίδωμεν λοιπόν τι θα γενεί τη σαιζόν 2011-2012!!!
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”