Άνθρακας ο χρυσός? The Flying Magpies

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

22-5-09

Οι παίκτες αναχωρούν για τις καλοκαιρινές διακοπές τους...

-Γεια σας παικταράδες μου... και να προσέχετε... όπως είπαμε, καλή διατροφή και όχι πολλά ξενύχτια!
-Giannis?
-Ναι, Steve...
-Oι δημοσιογράφοι είναι έτοιμοι... σας περιμένουν στην αίθουσα συνεδριάσεων για τη συνέντευξη
-Έρχομαι...

Image

-Coach, συγχαρητήρια καταρχάς για τα κατορθώματα σας εφέτος με τους magpies
-Σας ευχαριστώ παιδιά.
-Θα μπορούσατε να το φανταστείτε πέρισυ όταν αναλαμβάνατε αυτή την ομάδα, ότι μέσα σε λίγο διάστημα θα φτάνατε τόσο ψηλά? Πέρσι τερματίσατε 2οι και χάσατε τον τίτλο στην ισοβαθμία...πήρατε το Λίγκ Καπ και φέτος μετά από 82 χρονια καταφέρατε το ακατόρθωτο... να πάρετε την Πρέμιερ Λιγκ και ταυτόχρονα να διεκδικείτε ένα τίτλο που πολλές "μεγάλες" ομάδες της Ευρώπης δεν τα έχουν καταφέρει όσα χρήματα κι αν έχουν ξοδέψει τα τελευταία χρόνια!
-Όταν συμφώνησα με τη διοίκηση της ομάδας να είμαι προπονητής της... είχα πολλές φιλοδοξίες... τους διευκρίνησα ότι θα προσπαθήσω για το καλύτερο... και όταν είδα ότι υπάρχει μεγάλη στήριξη από τη μεριά της... τότε κατάλαβα πραγματικά ότι θα μπορούσα να καταφέρω μεγάλα πράγματα!
-Εννοείτε την οικονομική στήριξη βέβαια?
-Όχι μόνο... γενικά υπήρχε ένα οικογενειακό κλίμα στην ομάδα... αυτό μου τόνωνε το ηθικό και ήθελα να προσπαθήσω να τους ανταμείψω με όσο περισσότερες επιτυχίες γίνεται...
-Άλλοι προκάτοχοί σας όσο κι αν προσπάθησαν στο παρελθόν δεν μπόρεσαν να κάνουν αυτή την ομάδα, "ομάδα".
-Αυτό είναι το μυστικό μου δεν μπορώ να σας το πω... χεχεχε
-(γέλια)
-Φοβηθήκατε ποτέ φέτος ότι θα χάσετε το πρωτάθλημα?
-Βασικά ναι... Όταν φέραμε ισοπαλία με την IPSWICH στην έδρα μας... οι παίκτες μου δεν είχαν αποδώσει σε κεινο το παιχνίδι.. είδα στα πρόσωπά τους ότι ήταν κουρασμένοι, σωματικά και ψυχικά... το φορτίο ήταν βαρύ για κείνους... όμως στη συνέχεια με διέψευσαν! 8)
-Μόνο τότε φοβηθήκατε καθόλη τη διάρκεια της σεζόν?
-Μην ξεχνάτε πως είχαμε ένα μεγάλο αντίπαλο στη φετινή κούρσα της Πρέμιερ... τη Λίβερπουλ... που έκανε ένα καταπληκτικό σερί νικών... Όταν κέρδισε και μέσα στο Emirates την Άρσεναλ... είπα πως αυτή η ομάδα δε χάνει ποτέ! Αλλα στην πορεία όπως ήταν φυσικό έκανε και αυτή την κοιλιά της...
-Ποιος οι ποιοί ήταν οι παίκτες κλειδιά για φέτος?
-Φυσικά οι μεγάλοι ηγέτες μας Van de Vaart και Elano, ο ηρωϊκός Gioda με τον αέρινο Owen... και η αποκάλυψη του Β'γύρου Pablo Piatti... εκει που δεν τον υπολόγιζα και πολύ, έκανε 2-3 εκπληκτικές εμφανίσεις και από τότε δεν ξαναβγήκε από την 11άδα!
-Τι σχέδια έχετε για το μέλλον? Έχετε προτάσεις από άλλες ομάδες?
-Τα σχέδια μας αλλά και το όνειρό μου, είναι η Νewcastle να μπει αλλά και να καθιερωθεί στην Ελίτ των μεγάλων ευρωπαϊκών ομάδων... Όσο για τη 2η ερώτηση, όλοι ξέρετε πως έχω δεθεί με αυτή την ομάδα... τιμώ το συμβόλαιό μου και θα βρίσκομαι εδώ για όσο το επιθυμεί ο κόσμος και η διοίκηση φυσικά!
-Δηλαδή να περιμένουμε περαιτέρω ενίσχυση της ομάδας το καλοκαίρι?
-Αυτό εξυπακούεται! :D
-Σας ευχαριστούμε για τη συνέντευξη Mr.Sioutas, σας ευχόμαστε πάντα επιτυχίες!
-Eγω ευχαριστώ και καλό καλοκαίρι σε όλους!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Το απόγευμα...
-Julia, Steve, Mr.Mort... καλό καλοκαίρι... θα τα πούμε σε κανα μήνα από τώρα!
-Goodbye, Champion!
-Χε,χε, και σεις πρωταθλητές είστε, οι πρωταθλητές της "καρδιάς" μου!
-Ηey, giannis. με αυτοκίνητο θα πας στην Ελλάδα?
-Φυσικά, μισώ τα αεροπλάνα! :D
-Που το έχεις το δικό σου, τώρα?
-Στο Parking, φυσικά!
-Δίπλα στο δικό σου, είναι παρκαρισμένο το δώρο του Mr.Ashley για την εφετινή πορεία της ομάδας.
-Δώρο? Να υποθέσω καινούριο αυτ/το ε? Ξέρει τις αδυναμίες μου ο Mr.Ashley!
-Ναι, αυτ/το! Καλοτάξιδο! :-D

Φτάνοντας στο Parking!!!
WOW!!!

-Nα μου ζήσεις Mr.Ashley!

Image

Mε κόβω σε καμμιά 10ρια ώρες να'χω φτάσει στην πατρίδα με τούτο... :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Αραχτός στην Ελλαδάρα...

-Είχα δεκάδες προτάσεις από επώνυμους και μη, να περάσω τις διακοπές μαζί τους σε διάφορα ιδιωτικά νησιά, σε εξωτικά μέρη... αλλα εγω είμαι το παιδί του "Λαού" :P
-Τα Χανιά, με την ανάλογη παρέα, τις τσικουδιές κ.λπ. είναι μια χαρά! Να μου ζήσεις Κρήτη, με τσ' ομορφιές σου! -foumarw
Image,Image
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετά από κάποιες μέρες... ξεγνοιασιάς και ξεφαντώματος...

Θα πρέπει να κάνω τα πλάνα μου για τη νεα σεζον. Φετος θέλω το κατι παραπάνω... Θα φέρω καλύτερους παίκτες αρα θα πρέπει να αποδεσμεύσω κάποιους. Ήδη από ότι πληροφορήθηκα ο Lassana Diarra της Πόρτσμουθ συμφώνησε σε όλα και από την ερχόμενη περίοδο θα είναι παίκτης μας. Θα έχουμε 2 Diarra στην ομάδα! τον Allou και τον Lassana :D και οι 2 είναι αμυντικά χαφ θα παίζει ο ενας δίπλα στον αλλον στα δύσκολα ματς. Και έτσι θα πρέπει να αποδεσμεύσω κάποιον απ΄το κέντρο, μην τον χαραμίσω αφού σε ελάχιστα ματς θα παίζει... σκέφτομαι για τον Emre ο οποίος πρόπερσι μας βοήθησε παρα πολύ, αλλά πέρσι έπαιξε λίγο, τον ζητάει και η Blackburn, αρα...

Ακόμη θα ήθελα στην επίθεση έναν παίκτη όπως ο Τόρρες, ψηλός, δυνατός, με τεχνική και ταχύτητα! Τώρα με τον Owen όλες οι πλάγιες σέντρες πρέπει να γίνονται χαμηλά και γινόμαστε προβλέψιμοι... αλλά ο Owen είναι από τους παίκτες που θαυμάζω, το αξίζει πραγματικά να παίζει... ίσως στην επίθεση πορευτώ ως έχει, προς τιμή του μεγάλου αυτού παίκτου! Eκτός κι αν χτυπήσω κανέναν πύργο, όπως ο Αmauri της Palermo ή τον Βianchi και αποδεσμεύσω τον φιλότιμο Smith!

Για τo κέντρο άμυνας έχω κλείσει τον φέρελπυ Αργεντίνο...Cahais, άρα θα αποδεσμεύσω τον 31χρονο Faye... ίσως κάνω προσφορά και για τον Micah Richards, αν δεν θέλει βέβαια το χρυσάφι της Μαδαγασκάρης ο Κος Shinawatra!

Ως δεξί μπακ καλοβλέπω τον Rafinha της Σάλκε, έτσι θα αποδεσμεύσω τον 31xrono Βeye...

Ίσως να ψάξω και για τερματοφύλακα, πολύ καλή περίπτωση ο Neuer επίσης της Σάλκε ή ο Diego Cavalieri της Man City ή ο Lloris της Nice... σε αυτή την περίπτωση θα αφήσω ελεύθερο τον Harper που ήδη βαδίζει στα 35! Άλλωστε χρειάζεται να βρω και αντικαταστάση του Given που είναι ήδη στα 33!

Kαλό θα ήταν να πάρω και έναν κράχτη... ένα μεγάλο όνομα... στα υπόψιν έχω τον Ribery της Μπάγερν αν και δύσκολο... ή τον Matias Fernandez της Ρόμα.

-Μωρό μου δώσμου το κινητό!
-Ορίστε αγάπη μου! :P
-Έλα Steve...
-Hello Coach!!!
-Γύρισες απ΄τις διακοπές?
-Ναι μόλις χτες, πέρασα θαυμάσια στα νησιά Cook στον Ειρηνικό!
-Ελπίζω να μαύρισες αρκετά, mate!
-Xε, χε, κατράμι έγινα!
-Άκου, ειδοποίσε τους Emre, Faye, Beye και Harper, πως για τη νέα σεζόν δεν θα τους χρειαστούμε... τους ευχαριστούμε για την προσφορά τους, είναι μεγάλοι παίκτες, θα βρούν εύκολα καλές ομάδες να παίξουν...
-Έγινε Coach!
-Τα φιλάκια μου στη Julia
-Πολύ ευχαρίστως Coach!!! (:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WOW! Φέτος την Αγγλία στα Ευρωπαϊκά κύπελλα θα την εκπροσωπήσουν... 10 ομάδες!!! αριθμός ρεκόρ
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

21-6-09
Και η ώρα της επιστροφής στο βροχερό Newcastle έφτασε...


-Καλώς σας βρήκα, φίλοι μου!
-Καλώς όρισες Coach! Πέρασες καλά? Ξεκουράστηκες?
-Φανταστικά... του χρόνου θα σας πάρω μαζί μου στην Ελλάδα!
-Το ευχόμαστε! Ελπίζω να μην το ξεχάσεις ως τότε!
-I always keep my promise! :D
-Λοιπόν Julia, περιμένω... ενημέρωση... είναι καλά τα μαντάτα δλδ? :D
-Αρκετά καλά θα έλεγα :D
-Είμαι όλος αυτιά!
-Λοιπόν ας αρχίσουμε... o Owen ψηφίστηκε ως ο παίκτης της χρονιάς από τους Toons!
-Ναι, ηγέτικη φυσιογνωμία ο Mάικλ, πολύ αγαπητός σε όλους μας!
-Ο Πρόεδρος σου δίνει 42,5 εκ για μεταγραφές και 117εκ για μισθούς! Και ελπίζει η ομάδα και φέτος να χτυπήσει τον τίτλο.
-Γιατί λιγότερα φέτος?
-Τό΄ξερε ότι θα το ρωτήσεις αυτό! :P και μου είπε πως η ομάδα είναι πλήρης από μεγάλους και καλούς παίκτες και ήδη έχουμε 3 πρωτοκλασάτα ονόματα που παίρνει ο καθένας πάνω από 6εκ. το χρόνο!
-Όντως! Αν έρθει ο Ribery ίσως δώσω τον Τραορέ μιας και τον ζητάνε πολλές ομάδες
-Έγινε Julia, σε ευχαριστώ... lets do lunch after!
-Accepted :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Στο προπονητήριο...

-Steve σήμερα χαλαρά, αλλά από αύριο όλοι τρέξιμο και βάρη... Σαν πολύ χαλαρωμένοι δεν μας ήρθαν?
-Θα χύσουν πολύ ιδρώτα, μην ανησυχείς boss!
-Φέτος θα κάνουμε προετοιμασία στην Αυστρία... κανόνισε ξενοδοχεία, προπονητήρια κλπ
-Πες το κι έγινε coach!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Κάποιες μέρες μετά....

-Coach... έχω καλά νέα για τον Ribery
-Yπέγραψε?
-Φυσικά μπορούσε αρνηθεί συμβόλαιο 6.5 εκ ευρώ το χρόνο?
-Τέλεια!
-Οι Toons είναι ενθουσιασμένοι...
-Ελπίζω φέτος να σπάσουμε κάθε ρεκόρ εισητηρίων διαρκείας!
-Μακάρι...
-Τι έχεις Steve? μου φαίνεσαι... κάπως...
-Να...
-Τί συμβαίνει?
-Είχα... πρόταση με διπλάσιες αποδοχές απ΄την Πόρτσμουθ!
-Θα φύγεις από την πρωταθλήτρια να πας σε μια μικρομεσαία ομάδα?
-Δεν είναι μόνο αυτό... απλά θα ήθελα μια αλλαγή στη ζωή μου... πέρασα θαυμάσια στο Νιούκαστλ, πήρα τίτλους... φτάσαμε όσο ψηλά δεν φανταζόμουν...
-Όπως νομίζεις Steve, αλλά να ξέρεις πως θα είσαι πάντα για μένα ένας πολύ καλός φίλος!
-Αμοιβαία τα αισθήματα, giannis!
-Έχε γειά φίλε και καλή πορεία στη ζωή σου.

Και τώρα μέσα σε όλα τα άλλα πρέπει να ψάχνω και για βοηθό! Μάλλον θα προωθήσω τον Frank de Boer, εμπειρία έχει... μεγάλος ποδοσφαιριστής ήταν....

-Frank, από σήμερα και με τη φυγή του Mr.Round, θα ήθελα να σου αναθέσω μεγαλύτερο ρόλο στην ομάδα από απλό γυμναστή, θα ήθελα να είσαι το δεξί μου χέρι!
-Είνα μεγάλη τιμή για μένα Coach!
-Φυσικά οι αποδοχές σου θα είναι οι διπλάσιες! Έχεις ήδη 2 χρόνια στην ομάδα δεν χρειάζεσαι ενημέρωση.
-Σωστά, έχω και καλές σχέσεις με όλους τους παίκτες.
-Ρε συ Φρανκ, ο Εμρέ και ο Φαγέ δεν μπορούν να βρουν ομάδα έμαθα?
-Έχουν πολλές προτάσεις απ΄ότι μου είπαν αλλά δεν τους ικανοποιούν οικονομικά, άλλωστε ο Εμρέ έχει ακόμη 1 χρόνο συμβόλαιο με μας με 4,5εκ το χρόνο και είναι δύσκολο να βρει ομάδα με τις ίδιες αποδοχές το ίδιο και ο Φαγέ που παίρνει 2.6εκ το χρόνο.
-Άκου Φρανκ, το Φαγέ σκέφτομαι να τον κρατήσω για 1 ακόμη χρόνο, μιας και ο Καχαίς δεν μπόρεσε να πάρει άδεια εργασίας, για τον Εμρέ ας περιμένουμε μήπως βρεθεί κάποιος ως το τέλος της μεταγραφικής περιόδου.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

26-7-09

Τα φιλικά έλαβαν τέλος!!!
Ιδού τα αποτελέσματα:
Image

Στην Αυστρία η ομάδα διέπρεψε... είμαι υπερ-ευχαριστημένος από την προετοιμασία... η ομάδα έχει δέσει πάρα πολύ και με την προσθήκη και την εμπειρία του Ριμπερί πιστεύω πως φέτος θα πάμε καλύτερα από πέρσι!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2-8-09

ENGLISH SUPER CUP

Image

O πρώτος τίτλος της χρονιάς!!!

WEMBLEY, LONDON
89.995 θεατές

Image

-Eίναι τιμή για κάθε ποδοσφαιριστή να πατάει σε αυτό το γήπεδο! Δείξτε σε όλη αυτή τη λαοθάλασσα έξω ποιά είναι η κορυφαία ομάδα!

Και ο Τελικός αρχίζει...
-0'40'' Ριμπερί μπαίνει στην περιοχή...πασάρει αριστερά στον Μάικλ...πλασάρει... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 0-1. Το πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία μας!
-17' Φάουλ του Ράφαελ.... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 0-2! Στο Γάμα η μπάλλα.... Γκολάρα....παικταρά μου!!!
-23' Γωνιακό σουτ του Ντ'Αλεσάντρο... ΓΚΟΛ 1-2! Τι γκολ!!!
-25' Ο Ριμπερί μπαίνει από αριστερά...σουτ... κοντράρει η μπάλλα... και διώχνουν οι αμυντικοί στη γραμμή!!!
-27' Κόρνερ του Ράφαελ...στο θεό ο Τζιόντα.... ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ 1-3! Γαζώνουμε.....
-31' Λάθος πάσα του Γκίβεν...πλασάρει ο Μπιάνκι 2-3! Τι ματς !!!
-39' Φαουλ του Ντ'Αλεσσάντρο...αποκρούει ο Γκίβεν.... η μπάλλα πάει στον Γιακούμπου... 3-3!!! Όχι ρε παιδιά!
ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Ως το 86' το ματς κυλάει χωρίς τις μεγάλες φάσεις!
-87' Κόρνερ του Ράφαελ... η μπάλλα πάει έξω στον Κλέμπερ... αυτός κάνει το γωνιακό σουτ...μπλοκάρει ο κήπερ!
-93' Φάουλ του Μπέντλεϊ... κεφαλιά του Ρίτσαρντς... αουτ!
ΤΕΛΟΣ 3-3...

-Γκίβεν σήμερα έκανες το χειρότερο παιχνίδι σου.... ανέτρεψε αυτή την κακή σου εμφάνιση στα πέναλτυ! Με ψυχραιμία παιδιά!

Το ματς οδηγείται στα πέναλτυ...
-Van de Vaart στη βούλα..... ΓΚΟΛ 0-1
-Μaduro παίρνει φόρα... 1-1
-Εlano σουτάρει... ΓΚΟΛ 1-2
-D'Alessandro... η μπάλλα στο κέντρο... AΠΟΚΡΟΥΕΙ Ο ΓΚΙΒΕΝ! Το 1-2 παραμένει
-Ribery... η μπάλλα αριστερά... ο κήπερ μένει στο κέντρο... ΓΚΟΛ 1-3
-Υakubu στήνει τη μπάλλα...σουτάρει... ΓΚΟΛ 2-3
-Βarton... δυνατό, ξερό σουτ στο κέντρο... ΓΚΟΛ 2-4
-Κrajcar... (πρέπει να σκοράρει ειδάλλως το ματς τελειώνει)... παίρνει φόρα... ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ Ο ΓΚΙΒΕΝ!!! 2-4
ΤΕΛΟΣ

ΜΑΝCHESTER CITY-NEWCASTLE= 3-3 (2-4 pen.)
Owen 1', Van de Vaart 18', Gioda 28'


-Συγχαρητήρια παιδιά για το 2ο Σούπερ Καπ μετά το 1909! στην ιστορία της ΝΕWCASTLE!!! Μετά το 3-1 ρε παιδιά που ήταν η άμυνά μας? Τέλος παντων είμαστε ακόμη σε στάδιο προετοιμασίας!

Image
Μπήκα στoυς Τop ο άτιμος! :D

Image

Στη συνέντευξη τύπου...
-Πριν κάποιους μήνες... σας είπα ότι έπεται συνέχεια... αυτή ήταν μόνο η αρχή, για φέτος!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ιδού το ρόστερ μου για φέτος! Προς το παρόν ενισχύθηκα μόνο με τον Ριμπερί, ψάχνομαι ακόμη για Κήπερ
Image
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
8-8-09
Και η νέα χρονιά αρχίζει με νέες φιλοδοξίες....

BLACKBURN-NEWCASTLE=0-1
Taylor 45'


-Kαλή αρχή παιδιά, σημαντική νίκη στην πάντα υπολογίσιμη Blackburn. Δεν έμεινα όμως και τόσο ευχαριστημένος. Κλειστήκαμε πολύ μετά το γκολ!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16-8-09

-Μεγάλο ντέρμπι μόλις τη 2η αγωνιστική, η Άρσεναλ, θέλει τη ρεβάνς των 3 ηττών πέρσι σε Τσάμπιονς και πρωτάθλημα με 5-2!!! Είναι και η 1η σεζόν χωρίς τον "Κυλοτάκια" μετά από τόσα χρόνια. Δείξτε τους ποιό είναι το αφεντικό παίδες μου!!!

ΝΕWCASTLE-ARSENAL=3-0
Owen 4'-52', Taylor 39'


-Μπράβο, τους πατήσαμε και πάλι. Είσασταν εκπληκτικοί καθόλη τη διάρκεια του αγώνα. Πίσω γρανίτης, μπροστά φόβος και τρόμος! Μίκαελ συγχαρητήρια για τα 2 γκολ.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tην επομένη...

-Φράνκ, ο Ριμπερί τις 2 πρώτες αγωνιστικές δεν με ενθουσίασε και τόσο με την απόδοσή του και έδωσα και 39εκ. για την απόκτησή του. Πιάνει και τη θέση του Πιάττι ή του Νάνι...
-Νομίζω πως πρέπει να κάνουμε υπομονή, όσο μεγάλος παίκτης κι αν είναι θέλει περίοδο προσαρμογής
-Αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Έχει εμπειρία είναι στην κατάλληλη ηλικία για μπάλλα (26), είναι διεθνής με τη Γαλλία! Γι΄αυτό άλλωστε τον απέκτησα.
-Ο Πιάττι, ο Νάνι και ο Βarnes έχουν καιρό μπροστά τους!
-Ξεκινήσαμε καλά πάντως... αλλά το ίδιο έκανε και η Λίβερπουλ έχει 3 στα 3. Λες και στο φετινό πρωτάθλημα να κάνει κανα σερί όπως πέρσι?
-Τι να πω...
-Ότι σερί κι αν κάνει εμείς έχουμε ομαδάρα και θα παλέψουμε και φέτος μέχρι τελικής πτώσεως!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Off topic!

Kανείς συγχαρητήρια για το πρωτάθλημα και τον τελικό του Ch.l?

Πάντως πολύ δύσκολο να πάρεις την Πρέμιερ. Με αυτή την ομάδα αν ήμουνα σε άλλο πρωτάθλημα θα το είχα σίγουρο για τα επόμενα 10 χρόνια! :D
diavolo
Coach
Coach
Posts: 2689
Joined: Fri Jun 22, 2007 9:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΣΑ, AS Roma, Valencia
Status: Lost in space
Location: Θεσσαλονίκη/Καρδiτσα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cogratulations :wav:
:D :D :D
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

(Ευχαριστώ :D )

19-8-09

Image

-Τέλεια, τους σαρώσαμε... 0 προσπάθειες για γκολ αυτοί!, ούτε καν 1 σουτ off target!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22-8-09

Image

-Άλλη μια πολύ καλή εμφάνιση, μπράβο παιδιά. Οι μαυρόγατες ταμπούρι πίσω, μόλις 1 σουτ μας καναν! Δεν κινδυνέψαμε ποτέ!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
27-8-09

ΚΛΗΡΩΣΗ ΟΜΙΛΩΝ CHAMPIONS LEAGUE
Image

-Eίμαστε φιναλίστ και επικεφαλής ομίλου, περιμένουμε μια καλή κλήρωση! Φέτος η διοίκηση αύξησε τον πήχη, θέλει πρόκρισή μας στους 8! Για να δούμε τι θα βγάλουν τα "μπαλάκια"!

GROUP H
1.ΝΕWCASTLE
2.SHAKHTAR
3.ROMA
4.MAINZ

-Πάλι η Σαχτάρ στο δρόμο μας. Δύσκολος όμιλος θα έλεγα με Ρόμα και Μάιντζ. Ελπίζω όμως να περάσουμε έστω και με δυσκολία!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με αυτή την ομάδα ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να βγεις πρώτος στον όμιλο!!!!!!!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχήν συγχαρητήρια για το πρωτάθλημα και τον τελικό αν και λίγο αργά. Απλά δεν μπήκα το ΣΚ στο φόρουμ και το έχασα λίγο.

Για την κλήρωση, τι δύσκολος όμιλος???? Μας δουλεύεις???? Φιναλιστ είστε και επιβάλλεται το 6Χ6.

Για το πρωτάθλημα, μια ευχή. Να το πάρετε με νέο ρεκόρ γκολ αλλά και νικών.

ΤΡΕΜΠΛ τουλάχιστον για φέτος!!!!!!!!! -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σας ευχαριστώ!!! -foumarw
Eίμαι πάντα σεμνός και χαμηλών τόνων, για να μην παίρνουν τα μυαλά των ποδοσφαιριστών μου αέρα! :P
Πάντως όσες φορές έχω κάνει δηλώσεις στο ΦΜ, ότι θα κερδίσουμε, η ομάδα παίζει χαλαρά.
Πάντως το προχωράω αρκετά γρήγορα το παιχνίδι, έχω τώρα 18 μέρες περίπου και έχω ρέψει, δυστυχώς πρέπει και να δουλέψω αλλά και να κοιμηθώ!!! :D
Πόρωση MAGPIES!

A, και μια ερώτηση όσον αφορά τον Assistant. Ενώ την προηγούμενη χρονιά σε πολλούς παίκτες έβγαζε 7 αστέρια και έλεγε πως είναι αναντικατάστατοι τώρα λέει απλά quality και στους quality players τώρα λέει good και ούτω καθεξής. Δλδ επειδή πήραμε πρωτάθλημα κλπ και αυξήθηκαν οι απαιτήσεις, παίκτες όπως ο Owen έγιναν απλά καλοί?
Last edited by sioutas on Tue Apr 15, 2008 3:46 pm, edited 1 time in total.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

29-8-09

Image

-Καταπληκτικό παιχνίδι απ΄τη μεριά μας... η ομάδα φαίνεται να έχει τρομερή χημεία... Οι αντίπαλοι για μια ακόμη φορά δεν μπόρεσαν να πατήσουν στην περιοχή μας, ένα σουτ μόνο σε όλο τον αγώνα. Από τότε που εφάρμοσα το 4-5-1 με 2 DMC η ομάδα έδεσε πίσω! Μπράβο Ριμπερί το 1ο σου γκολ με την ομάδα! Συγχαρητήρια παικταράδες μου!

Μας έπαιξαν πολύ δυνατά. Ο Ελάνο και ο Ράφαελ έξω για 2 βδομάδες. Οι διαιτητές έπρεπε να προστατεύουν τέτοιους παίκτες, αλλά ούτε καν κάρτα δεν έδωσαν για αυτά τα σκληρά μαρκαρίσματα επάνω τους! Ο Ελάνο έφυγε με το φορείο... και ο Ρέφερι έκανε πως δεν έβλεπε!!! Ευτυχώς το πρωτάθλημα έχει διακοπή για 2 βδομάδες λόγω εθνικών.

Η βαθμολογία στις 5 πρώτες αγωνιστικές:
Βλέπουμε, πως εμείς, η Λίβερπουλ αλλά και η Μάντσεστερ ξεκινήσαμε θαυμάσια...
Image

Και οι μεταγραφές ολοκληρώθηκαν. Τελευταία στιγμή χτύπησα το Rafinha της Σάλκε, πιστεύω πως θα βοηθήσει πολύ στο δεξί άκρο της άμυνας! Οι οπαδοί μας ενθουσιάστηκαν και από αυτή τη μεταγραφή! :D
Image
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1-9-09

-Μr.Sioutas
-Yes, Mr.Mort
_Συγχαρητήρια, ανακηρυχθήκατε προπονητής του μήνα!
-Αυτό έλειπε δα, 5 στα 5 κάναμε με 13-0 τέρματα! -foumarw
-Α, σας ενημέρωσε η Mrs.Julia ότι σας κάναμε αύξηση 400.000 ευρώ το χρόνο?
-Αλήθεια? Ευχαρίστησε τον πρόεδρο εκ μέρους μου και πες του ότι φέτος θα δουλέψουμε με μεγαλύτερο πάθος! :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλοφάγωτα και σε καλή μεριά!!!!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

12-9-09

-Δύσκολο ματς, με την πάντα υπολογίσιμη ομάδα... Tα σφυριά ενισχύθηκαν με την παρουσία του Νίκου Σπυρόπουλου απ΄τον Παναθηναϊκό!

ΝΕWCASTLE-WEST HAM=2-1 (ημ. 1-0)
Gioda 42'-61'


-Δύσκολο να διασπάσεις την άμυνα όταν 9 στους 10 παίκτες είναι πίσω απ΄την μπάλλα. Φέτος μας υπολογίζουν πιο πολύ ειδικά εντός έδρας και μας παίζουν πολύ αμυντικά. Είπαμε σε αυτή την περίπτωση μην ζαλίζετε τη μπάλλα στο κέντρο. Η μπάλλα να πηγαίνει στα πλάγια... Κρατάω μόνο τη νίκη!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17-9-09

Image

-Καλή αρχή παιδιά. Ελπίζω να μπούμε με το δεξί, όπως και πέρσι.

Image

-Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν απαράδεκτο, ο Γκίβεν είχε τη μπάλλα και αντί να τη στείλει με ένα βολέ στο κέντρο, προσπάθησε να ντριμπλάρει, έχασε τη μπάλλα και φάγαμε το γκολ! Μετά όμως αποδείξαμε πως όταν έχεις κέντρο μαγικό, τύφλα να έχουν οι επιθετικοί! Οι αντίπαλοί μας εκτός από κείνο τη φάση με το λάθος του Γκίβεν δεν μας απείλησαν ξανά!!!
Είσασταν καταπληκτικοί παιδιά! Μπράβο!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20-9-09

Image

-Είμασταν απαράδεκτοι... Ισοφαρίσαμε... είχαμε τον έλεγχο... αλλά μόλις φάγαμε το 2ο καταρρεύσαμε! Γιατί δεν το
πιστέψατε ε? Πρέπει να ανασυνταχθούμε.... Για συνέλθετε!
Κακός μας δαίμονας τείνει να γίνει η United!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23-9-09
League Cup
3rd Round


Image

-Εξαίσια... οι αναπληρωτικοί μας, απέδωσαν τέλεια... 6 γκολ με τους αναπληρωματικούς σε ομάδα της Πρέμιερ!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26-9-09

Image

-Αρκετά καλά... Κάναμε ένα παιδαριώδες λάθος και δεχτήκαμε το 3-2!!! Πρωτάρηδες είμαστε ρε παιδιά και κάνουμε τέτοια λάθη?, δεν επιτρέπονται αυτά από παίκτες της κλάσης σας!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

29-9-09

CHAMPIONS LEAGUE


SHAKHTAR-NEWCASTLE=2-2 (ημ. 0-2)
Boulahrouz 15'-42'


-Ρίσκαρα αλλά δικαιώθηκα εν μέρει... Χρησιμοποίησα τους αναπληρωματικούς... και ως το 79' το παιχνίδι ήταν στο 0-2! Καλή προσπάθεια παιδιά... μπράβο!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3-10-09

-Ένα μεγάλο ντέρμπι αρχίζει... η Τσέλσι ήδη στους 8 πρώτους αγώνες έχει 3 ήττες... το πληγωμένο θηρίο θέλει προσοχή... Πιστεύω στη νίκη... πάμε παιδιά!!!

Image

-Μεγάλη νίκη μέσα στο Στάμφορντ Μπρίτζ!!! Είσασταν από ατσάλι παιδιά!!! Αντέξατε και μετά την ισοφάριση σε 2-2 και με καθαρό μυαλό πήραμε αυτή τη μεγάλη νίκη!!! Συγχαρητήρια!!!
Η 1η μου νίκη εκτός με την Τσέλσι!!!

Το πρωτάθλημα έχει διακοπή 2 εβδομάδων λόγω εθνικών...
Η Λίβερπουλ έχασε με 3-1 μέσα στο Λέστερ από την ανύπαρκτη Λέστερ!!! στην ομάδα που εμείς ρίξαμε 4 και 6!

Ας δούμε τη βαθμολογία στις 9 πρώτες αγωνιστικές:
Εμείς η Λίβερπουλ και η Μάντσεστερ απ΄ότι βλέπουμε παλεύουμε προς το παρόν για το πρωτάθλημα! Έκπληξη εως τώρα η Μάντσεστερ Σίτυ!
Image
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17-10-09

-Θα ρισκάρω και σήμερα... την Τρίτη έχουμε κρίσιμο ματς με τη Ρόμα και σήμερα θα παρατάξω τους αναπληρωματικούς!

Image

-KATAΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! MARVELOUS!!! Παιδιά τί φτιάξατε σήμερα ρεεεεε? 8 γκολ? Ποιοί αναπληρωματικοί τρομάρα μου! :D Το μεγαλύτερο σκορ στην Πρέμιερ! Και είπα ότι θα ρισκάρω! (:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20-10-09

CHAMPIONS LEAGUE

-Και η μέρα για το κρίσιμο ματς όσον αφορά την πρωτιά στον όμιλο έφτασε... Παιδιά σας θέλω σοβαρούς...

Image

-Συγχαρητήρια, μεγάλη εμφάνιση... και παρότι από το 70' παίζαμε με 10 παίκτες δεν απειληθήκαμε... πιστεύω πως μετά και από αυτό το αποτέλεσμα θα είμαστε 1οι στον όμιλο!!! Μπράβο και πάλι!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά δεν παίζονται... -diatakste
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”