We'll keep the white flag flying high! [END]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τίτλο ρε! Αφού το διαβάζω το στόρυ!!! :D :D :D
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ας δούμε όμως και την στατιστική εικόνα της χρονιάς που μόλις ολοκληρώθηκε.Πρώτα,η τελική βαθμολογία του πρωταθλήματος και οι ομάδες που εξασφάλισαν την έξοδό τους στις ευρωπαικές διοργανώσεις:

Image
(Η Arsenal κατέκτησε το Champions League και γι'αυτό παίρνει την πρόκριση για την επόμενη διοργάνωση)

Οι παίχτες που ξεχώρισαν στις διάφορες στατιστικές κατηγορίες:

Image


Και φυσικά-όπως πάντα-η προσφορά των παιχτών της ομάδας μας με την γλώσσα των αριθμών.Αρχικά αυτοί που...τράβηξαν το κουπί:

Image


Και στην συνέχεια αυτοί που έβαλαν το...λιθαράκι τους (λιγότερες από 4 συμμετοχές στην αρχική 11άδα):

Image
burnt with fm
Manager
Manager
Posts: 4988
Joined: Fri Nov 17, 2006 11:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πως γινεται να εισαι ιδια κατηγορια με την Αρσεναλ κ να εισαι feeder της;;
Image
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Δεν ξέρω,κι εμένα μου έχει κινήσει την περιέργεια και γι'αυτό δεν τερματίζω εγώ το link,να δω πότε-και αν-θα το πράξει το παιχνίδι.Πάντως έγινα feeder της από την 1η season,όταν ήμουν στην league 1,αν έχει κάποια σημασία αυτό.Γενικά κι εγώ ήξερα ότι στην ίδια κατηγορία δεν σε αφήνει να έχεις σχέσεις parent-feeder αλλά όπως βλέπεις γίνεται τελικά.Εκτός κι αν είναι bug :roll:
Joey
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 263
Joined: Sun Jul 29, 2007 1:39 pm
Football Manager της ομάδας: Stjarnan FC
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Πανναυπλιακός
Location: Νέα Σμύρνη / Ναύπλιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To Uefa και το CL είναι κοντά, Go Leeds Go!!! :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το αγωνιστικό μέρος της season 2009-2010 ολοκληρώθηκε με την βράβευση του Porritt ο οποίος ομολογουμένως έκανε καλή χρονιά και ήδη τον έχει παρακολουθήσει αρκετές φορές ο ομοσπονδιακός προπονητής της Αγγλίας (ναι,ακόμα ο Steve McLaren είναι).

Image

Όσο αφορά τα οικονομικά μας,τα πράγματα δεν θα μπορούσαν να είναι καλύτερα:μετά την πληρωμή μερίσματος στους μετόχους συνολικού ποσού 17.000.000 ευρώ ο ισολογισμός παρουσίασε κέρδη της τάξης των 29.690.000 :-D :-D Αν προσθέσετε και τα 42.500.000 που θα πάρουμε από τα τηλεοπτικά δικαιώματα της νέας χρονιάς είναι εύκολο να καταλάβετε γιατί αισιοδοξώ ότι το budget για την νέα περίοδο θα είναι αντίστοιχο με αυτό που είχα εφέτος στην διάθεσή μου.Μακάρι...
Σήμερα άλλωστε είναι προγραμματισμένη η συνάντηση με την διοίκηση για την οριοθέτηση των στόχων μας για το 2011.Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μην έχουμε τίποτα απρόοπτα...

Τελικά η συνάντησή μας είχε διαδικαστικό,τυπικό θα έλεγα χαρακτήρα.Συμφωνήσαμε σε όλα μέσα σε λίγα λεπτά.Επιγραμματικά,επιθυμία των διοικούντων είναι να φτάσουμε μέχρι τουλάχιστον τον 4ο γύρο στο League Cup και τον 5ο στο F.A. Cup και φυσικά να πετύχουμε την είσοδό μας στους ομίλους του Uefa.Όσο αφορά το πρωτάθλημα,αρχικά αναφέρθηκαν στην εξασφάλιση μιας ασφαλούς θέσης στην μέση της βαθμολογίας αλλά-με δική μου προτροπή-αποφασίσαμε να στοχεύσουμε στην έξοδό μας σε ευρωπαική διοργάνωση και μπορεί εκείνοι να εννοούν (ασφαλώς) το Uefa αλλά προσωπικά-έστω και ενδόμυχα-ονειρεύομαι την συμμετοχή μας στα προκριματικά του Champions League :drinking: Στην διάθεσή μου θα έχω σχεδόν 47.000.000 για μεταγραφές και 46.230.000 για μισθούς,νούμερα πρωτόγνωρα για εμένα που,δεν το κρύβω,με τρόμαξαν λίγο καθώς δεν θέλω να αλλοιώσω την χημεία της ομάδας και δεν προτίθεμαι να κάνω πολλές κινήσεις.Προτεραιότητα αποτελούν η απόκτηση ενός κεντρικού αμυντικού-ίσως και 2 καθώς δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για την κατάσταση του Huntington μετά τον σοβαρό τραυματισμό του-και ενός αριστερού μπακ ενώ ήδη έχω σχεδόν συμφωνήσει σε όλα με (σχετικά) γνωστό διεθνή Ιρλανδό άσσο που αγωνίζεται στην μεσαία γραμμή.Παράλληλα προσπαθώ να έρθω σε συμφωνία με την ομάδα του για την επιστροφή-ενός εκ των αγαπημένων της εξέδρας-του Alan Smith αλλά δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος οπότε μάλλον θα πρέπει να στραφώ αλλού για την ενίσχυση της επιθετικής μας γραμμής για την οποία αναζητώ έναν έμπειρο και ικανό να βοηθήσει σε δύσκολες στιγμές striker.Αυτές θα είναι πάνω κάτω οι κινήσεις μας,εκτός κι αν αλλάξουν τα δεδομένα (για παράδειγμα,αν έρθει κάποια πρόταση για παραχώρηση δικού μας παίχτη).Όσο αφορά τα φιλικά παιχνίδια,εν όψει και της συμμετοχής μας στο κύπελλο Uefa,αποφάσισα να έχουν...αέρα ευρωπαικό :P Έτσι,η προετοιμασία μας θα πραγματοποιηθεί εφέτος-για πρώτη φορά μακρυά από το νησί και συγκεκριμένα-στην Γερμανία και στην συνέχεια θα φιλοξενήσουμε στο Elland Road μία ή δύο ομάδες (πιθανότατα μια γαλλική και λίγο πριν την αναμέτρηση για το Community Shield μια αγγλική) πριν την έναρξη των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεών μας.

Πριν από όλα όμως,έπρεπε να γίνουν κάποιες προσθαφαιρέσεις τόσο στο τεχνικό όσο και στο ιατρικό επιτελείο.Συνολικά οι κινήσεις μας έχουν ως εξής:

Image

Έτσι,η...σύνθεση των ''αφανών ηρώων'' της ομάδας είναι πλέον η ακόλουθη (πρώτα η διοίκηση και μετά οι...αναλώσιμοι):

Image

Image

Από το έμψυχο δυναμικό τώρα,παρελθόν αποτέλεσαν νεαροί ποδοσφαιριστές που δεν έπεισαν με την εξέλιξή τους,ο Δανός τερματοφύλακας Ankergren και ο Harte ο οποίος δυστυχώς δεν έδειξε ότι μπορεί ακόμα να βοηθήσει ουσιαστικά την ομάδα.Συνολικά οι αποχωρήσεις ήταν οι εξής:

Image

Spoiler: show
Στο...επόμενο επεισόδιο:Οι μεταγραφές της ομάδας,τα φιλικά παιχνίδια σε Γερμανία και Elland Road,η αναμέτρηση με την Chelsea :twisted: για το Community Shield,η έναρξη του πρωταθλήματος και η κλήρωση του κυπέλλου Uefa.Μην το χάσετε,θα χάσετε :P
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι 3 πρώτες μεταγραφές μας ολοκληρώθηκαν με επιτυχία πολύ γρήγορα κι έτσι οι νεοαποκτηθέντες ποδοσφαιριστές θα ακολουθήσουν την αποστολή της ομάδας στην Γερμανία για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας μας.Οι νέοι μας παίχτες είναι οι:

Image

Ο Ολλανδός προορίζεται για την 11άδα,ο Ireland θα δώσει λύσεις στο κέντρο και με τον νέο δανεισμό του Ισπανού θεωρώ ότι είμαστε πλήρεις στις θέσεις των κεντρικών αμυντικών.Πλέον αναζητείται ο παίχτης που θα αγωνιστεί στο αριστερό άκρο της άμυνας και ένας έμπειρος επιθετικός μετά το οριστικό ναυάγιο των διαπραγματεύσεων με την Newcastle για την επιστροφή του Smith...

Ας δούμε τώρα μαζί τα αποτελέσματα των 5 φιλικών αναμετρήσεων του καλοκαιριού,με πρώτα φυσικά αυτά της Γερμανίας...

Image

Image

Image

...ακολουθούμενα από τα 2 που δώσαμε μπροστά στο κοινό μας

Image

Image


Η ομάδα δείχνει σε καλό δρόμο αλλά με ανησυχεί η καθυστέρηση που παρουσιάζεται στο μεταγραφικό...μέτωπο :? Τώρα όμως πρέπει να συγκεντρωθούμε εν όψει της αναμέτρησης με την Chelsea για το Community Shield,πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς.Και μπορεί να κρίνεται ένας τίτλος αλλά για εμένα αποτελεί κυρίως ένα πολύ δυνατό test που θα μου επιτρέψει να βγάλω χρήσιμα συμπεράσματα παρακολουθώντας τους παίχτες μου σε συνθήκες έντονου ανταγωνισμού...

Image


Ένα παιχνίδι,ένας τίτλος :-D Κι ένας τίτλος είναι πάντα ένας τίτλος,καταγράφεται στην ιστορία της ομάδας 8) Πέραν της κατάκτησης του τροπαίου όμως εγώ είδα-στο σημαντικότερο ουσιαστικά test μας εν όψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος-μια ομάδα που πάλεψε το παιχνίδι στα ίσια κόντρα στην πρωταθλήτρια και εκ των φαβορί για την κατάκτηση και αυτού του πρωταθλήματος.Ναι,έχουμε τις δυνατότητες για κάτι ακόμα καλύτερο εφέτος...Και ναι,η μισητή μας αντίπαλος έχει γίνει ο καλύτερος πελάτης μας :D
Μπήκαμε στην τελική ευθεία,6 μόλις ημέρες απομένουν για την έναρξη του πρωταθλήματος.Παρά την επιτυχία μας πάντως σήμερα,όλοι οι ''ειδικοί''-και τα media-παρουσιάζουν σαν ταβάνι για την ομάδα μας την 11η θέση...

Image

Η πρεμιέρα λίγο έλειψε να μετατραπεί σε κηδεία αλλά με πολύ καλή-για μέσα Αυγούστου τουλάχιστον-απόδοση στο 2ο μέρος πήραμε μια καθαρή νίκη κόντρα σε μια ομάδα που πιστεύω ότι θα τερματίσει μέσα στην πρώτη 8άδα.

Image

Δυνατό παιχνίδι,με λίγες καλές στιγμές και δίκαιο τελικό αποτέλεσμα.Ο προβληματισμός μου έχει να κάνει με την απουσία εξελίξεων στα μεταγραφικά θέματα που μας απασχολούν :roll: :?

Image

Ο Αύγουστος είναι εξοντωτικός στην Αγγλία με συνεχή παιχνίδια (αμέσως μετά την προετοιμασία) που καταπονούν τους ποδοσφαιριστές.Σήμερα πάντως είμασταν καλοί,διαχειριστήκαμε σωστά την αναμέτρηση και πήραμε την νίκη με μια άκρως ''επαγγελματική'' εμφάνιση.

Στις 25/08-μόλις 3 ημέρες πριν την πολύ δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση με την Newcastle-αιφνιδιάσαμε τους πάντες όταν με μια λιτή ανακοίνωση ενημερώσαμε για την προσθήκη του...κάτωθι εικονιζόμενου στο δυναμικό της ομάδας μας...

Image

O Bellamy ήταν σε δυσμένεια στην West Ham καθώς στις 2 τελευταίες seasons πέτυχε συνολικά μόλις 5 τέρματα στο πρωτάθλημα :? και τελούσε υπό παραχώρηση,καθώς με την λήξη της χρονιάς εξέπνεε και το συμβόλαιό του με τα ''σφυριά''.Λόγω και του προβληματικού του χαρακτήρα :D καμία ομάδα δεν είχε κινηθεί για την απόκτησή του κι έτσι αποφάσισα να πάρω το...ρίσκο,ευελπιστώντας ότι θα μπορούσα να τον αποκτήσω με μικρό χρηματικό ποσό.Μετά από διαβουλεύσεις 2 εβδομάδων η συμφωνία επετεύχθη,με ιδανικούς για την ομάδα μου όρους:δανεικός μέχρι την λήξη της season,με το συμβόλαιό του πληρωμένο εξ ολοκλήρου από την West Ham (έχει λαμβάνειν 5.250.000 :shock: ) και οψιόν αγοράς έναντι...500.000 8) Για να επικυρωθεί η συμφωνία πληρώσαμε 250.000 στην ομάδα του (: και αν τελικά μπορέσω να τον εντάξω στο κλίμα της ομάδας χωρίς παρατράγουδα τότε θα έχω κάνει μια από τις πιο επιτυχημένες μου κινήσεις.Τον πιστεύω πολύ τον Ουαλλό και ελπίζω ότι θα με δικαιώσει,καθώς πέραν των δεδομένων ικανοτήτων του νομίζω ότι ο εγωισμός του θα αποτελέσει (;) ένα επιπλέον κίνητρο για τον ίδιο να αποδείξει ότι δεν είναι...τελειωμένος όπως όλοι πιστεύουν.Κόντρα στην (μία εκ των ''πρώην'' του) Newcastle θα είναι στην αποστολή προκειμένου να του τονώσω-κι άλλο-την αυτοπεποίθηση κι ίσως του δώσω και χρόνο συμμετοχής.

Image

Όργια!!!Μπήκε αλλαγή με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και έκανε ό,τι ήθελε :-D Μας χάρισε ένα μεγάλο διπλό και δεν μπορούσα να κρύψω την ικανοποίησή μου μετά το τέλος της αναμέτρησης,τόσο για την συνολική εικόνα της ομάδας όσο βέβαια και για το καταπληκτικό ντεμπούτο του Craig ο οποίος είναι ίσως το μεγαλύτερο προσωπικό ''στοίχημα'' για εμένα φέτος...


3 μέρες μετά τον θρίαμβό μας κόντρα στους ''ανθρακωρύχους'' και μετά από μαραθώνιες διαπραγματεύσεις που κράτησαν σχεδόν 1 μήνα (!) αποκτήσαμε-την τελευταία ημέρα της μεταγραφικής περιόδου-και τον παίχτη που θα καλύψει την θέση του αριστερού ακραίου αμυντικού,ολοκληρώνοντας έτσι το puzzle του roster μας.Το όνομα αυτού;

Taye Taiwo

Image


Ο γεννηθείς στις 16.4.85 αμυντικός είναι ήδη 52 φορές διεθνής με την εθνική Νιγηρίας και αποκτήθηκε από την Marseille έναντι του ποσού των 20.000.000 ευρώ (ένεκα και του χρόνου που μας πίεζε ασφυχτικά πλέον και δεν άφηνε περιθώρια για άλλες διαπραγματεύσεις) :!: Ελπίζω να μην με διαψεύσει... :?

Ιδού λοιπόν το πλήρες roster της ομάδας μας όπως αυτό διαμορφώθηκε την ύστατη-κυριολεχτικά-ώρα:

Image

Και οι παίχτες που είναι στις ρεζέρβες με κάποιους από αυτούς να αποτελούν πολύ αξιόπιστες επιλογές,σε περίπτωση τραυματισμών ή τιμωριών παιχτών της πρώτης ομάδας:

Image

Όσο αφορά τώρα την κλήρωση του κυπέλλου Uefa,η τύχη μας έφερε αντιμέτωπους με την γερμανική Bielefeld.Η προετοιμασία μας στην Γερμανία και τα φιλικά που δώσαμε εκεί θα μας φανούν σίγουρα πολύ χρήσιμα.Ο Καμπάνταης ηγείται της επίθεσης των Γερμανών :shock: αλλά πιστεύω ακράδαντα ότι η πρόκριση εξαρτάται από εμάς και με τον επαναληπτικό μπροστά στο κοινό μας δεν μπορώ να πω ότι ανησυχώ ιδιαίτερα...αλλά σίγουρα οι παίχτες μου θα ακούσουν άλλο...τροπάριο :wink: όταν έρθει η ώρα...Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά!
Spoiler: show
Η καριέρα του Λεωνίδα στη Γερμανία


Image
EDIT:H...Uefa αντίστρεψε την έδρα για τις αναμετρήσεις με τους Γερμανούς κι έτσι θα δώσουμε εντός το πρώτο παιχνίδι (ναι,έκανα λάθος κι είπα να το γράψω πιο...όμορφα.Sorry,όχι ότι ασχολείται βέβαια και κανείς σας αλλά λέμε...)
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φερε την leeds εκει που πραγματικα της αξιζει,στην κορυφη.φοβερη η ιστορια σου!!!
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Μετά τα...τόσα μηνύματα :D υποστήριξης,θαυμασμού και εμψύχωσης,συνεχίζω την παρουσίαση της season 2010-11

Image

Με ένα τυπικά αγγλικό καιρό να μας συντροφεύει και στα 90' της αναμέτρησης,πήραμε μια άνετη και καθαρή νίκη.Προσωπικά πάντως έλαμπα σαν Αυγουστιάτικος ήλιος όταν με την λήξη της αναμέτρησης δέχτηκα τηλεφώνημα από διοικητικό στέλεχος που με ενημέρωσε ότι η 2ετής ''καψούρα'' μου οδηγείται επιτέλους εις...γάμου κοινωνία,αξίας 14.500.000,που θα λάβει χώρα τον Ιανουάριο :wink: :-D 8)


Image

Χίλιες φορές να χάναμε σήμερα :evil: Ο τραυματισμός του Trecarichi θα τον κρατήσει εκτός δράσης για 3-4 μήνες :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Image

Οι Γερμανοί εμφανίστηκαν καλύτεροι από όσο περίμενα με αποτέλεσμα το ισχνό 1-0 να καθιστά τον επαναληπτικό επικίνδυνη αποστολή :?


Image

Προς κ. Abramovich:Δεν θα με κερδίσετε ποτέεεε... (: :drinking:


Image

Οι 8 αλλαγές στην αρχική 11άδα λίγο έλειψε να μας κοστίσουν αλλά τελικά όλα καλά...


Image

Προσπαθήσαμε αλλά οι αντίπαλοί μας σήμερα έπιασαν πολύ καλή απόδοση και κέρδισαν δίκαια...αν και μάλλον πώς αρκετοί από τους παίχτες μου είχαν το μυαλό τους στον επαναληπτικό του Uefa...


Image

Party στα πρώτα 45' και μετά είμασταν πιο χαλαροί κι από...άντε να μην πω τώρα :twisted: Τουλάχιστον κρατήσαμε τα προσχήματα παίρνοντας την νίκη στο τέλος...
Η κλήρωση δεν μας αφήνει πολλά περιθώρια για αισιοδοξία:
Image
Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων μας φέρνει να αντιμετωπίζουμε εντός Ισπανούς και Ιταλούς...Μόνο θετικό η ελπίδα ότι όταν υποδεχτούμε τους ''Ρωμαίους'' την τελευταία αγωνιστική μπορεί και να έχουν ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση οπότε ίσως να πάρουμε την νίκη που,αν έχουμε κάνει ακόμα 1-πού όμως-στα πρώτα 3 παιχνίδια,μπορεί να μας χαρίσει την πρόκριση για την επόμενη φάση.Είναι δύσκολο το έργο μας,τουλάχιστον όμως θα έχουμε υψηλά οικονομικά οφέλη...κάτι θα είναι κι αυτό.Τον στόχο μας τον κατακτήσαμε ήδη και πλέον ό,τι άλλο πετύχουμε θα είναι extra...


Image

Λίγο πριν την λήξη ''πετάξαμε'' 2 βαθμούς και μάλιστα εντός έδρας...κρίμα...


Image

Κουλούρια αλλά το κέρδος του ενός βαθμού αντισταθμίζει-κατά το ήμισυ-την προηγούμενη απώλεια...Κακό παιχνίδι κι από τις 2 ομάδες :roll:


Image

Πολύ τρακαρισμένοι στα πρώτα 25' αλλά στην συνέχεια...τράκαραν πάνω μας οι Δανοί.Τεράστια νίκη όσο αφορά την ψυχολογία της ομάδας και εξίσου σημαντική και βαθμολογικά :-D


Image

Συνεχίσαμε από εκεί που σταματήσαμε.Άμα έλειπε κι η-χαζή-αποβολή θα μιλούσαμε για το καλύτερό μας φετινό show 8)


Image

Tα εύκολα δύσκολα πήγαμε να κάνουμε αλλά μίλησε (πάλι) ο Craig.Έτσι σε θέλω παιχταρά μου :!: :!: :!:


Image

Can't win 'em all...Αλλά όχι και να μας βάζει goal o Sagna :evil: Έλεος :!: Ποιός,o Sagna :twisted: :twisted:


Image

Έτσι,όπως οφείλουν να κάνουν οι μεγάλες ομάδες:μετά το ατυχές αποτέλεσμα επανήλθαμε...δριμύτεροι και πήραμε την νίκη,αν και δυσκολευτήκαμε αρκετά...Ακολουθεί...mini διακοπή λογω εθνικών κι έτσι θα πάρουμε τις ''ανάσες'' που χρειαζόμαστε :wink:
Το...μακρύτερο πήραμε :twisted: Τραυματίστηκε ο Taiwo και θα λείψει για 2 περίπου μήνες...κι ακολουθούν παιχνίδια-φωτιά :twisted: :twisted: :twisted: Ας ελπίσω ότι ο Boyle θα κάνει ό,τι μπορεί...


Image

Μετά την αποβολή όλα ήταν εύκολα 8)


Image

40.203 θεατές μας στήριξαν από το...0' μέχρι το 94' και πανηγυρίσαμε όλοι μαζί την ισοπαλία κόντρα σε μια Ε-Ξ-ΑΙ-Ρ-Ε-Τ-Ι-Κ-Η και πληρέστατη ομάδα.Είμαστε ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης ενώ παράλληλα οι εισπράξεις έφτασαν το 1.900.000,ποσό ρεκόρ στην ιστορία μας :-D


Image

Ο Bellamy δεν είχε φυσικά δικαίωμα συμμετοχής αλλά στην τελευταία προπόνηση ζήτησε από τους συμπαίχτες του την νίκη.Πώς να του χαλούσανε το χατίρι;Μεγάλο διπλό που μας δίνει ακόμα μεγαλύτερη πίστη στις δυνατότητές μας :wink:


Image

Πήγαμε να κάνουμε το colpo grosso αλλά δεν τα καταφέραμε...Πλέον όλα θα κριθούν στο Elland Road αν και το αποτέλεσμά μας θα είναι αρκετό από μόνο του μόνο εαν κερδίσουμε...Η κατάσταση είναι πολύ μπερδεμένη:
Image
Έχω πάντως την αίσθηση ότι κι η ισοπαλία μπορεί να μας φανεί αρκετή...



Image

Δυσκολευτήκαμε στο πρώτο μέρος αλλά το γρήγορο goal στην επανάληψη απλούστευσε τα πράγματα και πήραμε μια καθαρή νίκη.

Πλησιάζουμε στην αλλαγή του χρόνου αλλά κανείς μας δεν μπορεί να σκεφτεί τις γιορτές.Μέχρι το τέλος του 2010 απομένουν 5 αναμετρήσεις σκέτη φωτιά,που θα καθορίσουν πολλά,σε όλα τα μέτωπα.Οι αντίπαλοί μας,κατά σειρά,θα είναι οι Blackburn (κύπελλο),Fulham,Roma,Manchester United και Aston Villa...κόλαση :!:
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε μεγαλε μου εχει παρει τα μυαλα η ιστορια σου.Μπαινω στο ιντερνετ μονο για την αυτην.μην με ξενεροσεις και την κοψεις αδοξα.Περιττο να πω οτι το χ το εχεις για πλακα με τους ρωμαιους :-D :-D :drinking: γραφε για παρτυ μου :drinking: :drinking:
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μου λες.. Ο Bellamy ζήτησε να πληρώνεται σε Guinness και Haig? :D :D :D
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

ρε συ...σπέρνεις απο ότι βλέπω.....καμια βαθμολογία θα δουμε ποτέ;;;;;; :twisted:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Παρά τις αλλαγές-αγωνίστηκαν και 2 παίχτες από την reserves team-πήραμε πολύ εύκολα την πρόκριση για τα ημιτελικά του θεσμού όπου θα αντιμετωπίσουμε την Arsenal.Το ήδη δύσκολο πρόγραμμά μας φορτώνεται κι άλλο :roll: Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης η επιστροφή στην αγωνιστική δράση του Trecarichi,μετά από 18 αναμετρήσεις :-D


Image

Με τον Αργεντινό striker να :2gunfire: πήραμε μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα.Τώρα η προσοχή μας στρέφεται στο παιχνίδι με τους Ιταλούς...


Image

Ανώτερη ομάδα η Roma,πήρε δίκαια την νίκη.Την ίδια ώρα στο Mestalla:

Image

Οι οπαδοί μας είχαν μείνει όλοι στις θέσεις τους μετά το τέλος της αναμέτρησής μας και με την ανακοίνωση του τελικού αποτελέσματος στην Ισπανία ξέσπασαν σε πανηγυρισμούς.Ορίστε η τελική βαθμολογία του ομίλου μας:

Image

Στην κλήρωση που πραγματοποιήθηκε,παρουσία εκπροσώπων 3 ελληνικών ομάδων,τα ζευγάρια που προέκυψαν για τους επόμενους 2 γύρους της διοργάνωσης έχουν ως εξής:

Φάση των ''32''

Image

Φάση των ''16''

Image


Ακολουθούσε το derby κορυφής κόντρα στους κόκκινους διάβολους.Η πόλη ολόκληρη ζούσε στους ρυθμούς του μεγάλου αγώνα.

Image

Οι φίλαθλοί μας παραληρούσαν στις εξέδρες όταν ο διαιτητής σφύριξε για τελευταία φορά :hello1: :occasion5:
We had joy, we had fun,
We had Man U on the run,
But the joy didn't last,
Coz the bastards ran too fast!



Ο Bellamy προσέθεσε άλλο ένα...scalp στην συλλογή του κι εμείς σκαρφαλώσαμε στην κορυφή κάνοντας...χαζούς όλους τους ''ειδικούς'' 8)

Image


Image

Κλείσαμε την χρονιά ιδανικά,με τον Lucas να ''φωνάζει'' ότι έχει επιστρέψει για τα καλά και τον...συνήθη ύποπτο Craig να συνεχίζει το κρεσέντο του :-D
Εν τω μεταξύ η φημολογία ήταν έντονη σχετικά με το όνομα του παίχτη που θα ανακοινώναμε την 1/1/11 και στον τύπο είχε φτάσει η πληροφορία ότι επρόκειτο για ποδοσφαιριστή που είχε φορέσει στο παρελθόν την φανέλα της ομάδας μας...Όλοι ανυπομονούσαν να μάθουν ποιός ήταν...
Spoiler: show
Μην χάσετε το επόμενο...post της σειράς:η επιστροφή του λατρεμένου ***** (σιγά μην το αποκάλυπτα) :P στο Elland Road,η βαθμολογία του πρωταθλήματος και πολλά άλλα στατιστικά
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Smith μου μυριζει,και γουσταρω πολυ :D :D
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Warning:Ακολουθεί post για...στατιστικολόγους και αριθμολάγνους :D
Φυσικά,πρώτα απ'όλα η βαθμολογία:

Image

Όταν κοιτάς από ψηλάαααα,μοιάζει η γη σαν ζωγραφιά... :drinking: :drinking: :drinking:


Image

Εκτός από αυτούς που ξεχωρίζουν μέχρι τώρα όμως,ας δούμε και ποιοί απέσπασαν τις διάφορες τιμητικές διακρίσεις.

Νεαρός παίχτης του μήνα

Image


Παίχτης του μήνα

Image


Προπονητής του μήνα

Image


Έχετε μήπως απορία τί πιστεύει η διοίκηση για εμένα;Ιδού:

Image


Ας δούμε όμως και τί έκανε ο κάθε ποδοσφαιριστής της ομάδας μου μέχρι τώρα:

Image

Όχι κι άσχημα,ε;

Mερικά στατιστικά ακόμα,αυτή την φορά ομαδικά:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Και για να κλείσουμε,ορίστε και το αγωνιστικό πρόγραμμα του μήνα που ακολουθεί:

Image

''Κομματάκι'' φορτωμένο,ε;
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”