απο την πεiνα στα Harrods [PCP]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ημέρες ξεκούρασης και ευκαιρία για χαλάρωση στα Ελληνικά νησιά

Image

Παρολαυτα πολλά ακούγονταν για προτάσεις από μεγάλες Ευρωπαϊκές ομάδες.
Το συμβόλαιο μου με την PSV τελειώνει σε ένα χρόνο, πρέπει να καταστρώσω τα σχέδια μας για την καινούργια χρονιά. Ωστόσο ποτέ δεν είχα αρνηθεί ότι αν ερχόταν μια καλή πρόταση από ένα πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα θα την σκεφτόμουν σοβαρά, δεν έβλεπα τι άλλο μπορεί να μου προσφέρει το Ολλανδικό πρωτάθλημα.

Σκεφτόμουν να κάνω αρκετές αποδεσμεύσεις και να φέρω νέο αίμα στην ομάδα, αλλά όλα αυτά μπορούσαν να περιμένουν.

Δεν είχαν περάσει πολλές μέρες όταν πήρα ένα email από τον μάνατζερ μου.

Jimmy πρέπει να γυρίσεις αμέσως Αθήνα είναι επείγον.


Δεν μπορούσα να καταλάβω τι ήταν το τόσο επείγον, συναντήθηκα με τον μάνατζερ μου στο ξενοδοχείο Μεγάλη Βρετανια, Εκεί μας περίμεναν 2 άτομα που μόνο άγνωστα δεν μου ήταν. Αναγνώρισα αμέσως τους Peter Kenyon και Roman Abramovic.

Image

H πρόταση ήταν κάτι παραπάνω από δελεαστική, προπονητής στην Chelsea
Image

με πολύ μεγάλο μπατζετ και πλήρη ελευθέρια να κάνω ότι κινήσεις ήθελα. Αφού συζητήσαμε για αρκετή ώρα αποφάσισα να ζητήσω μερικές μέρες μέχρι να αποφασίσω.

Γύρισα εσπευσμένα στην Ολλανδία όπου είχα μια κουβέντα με τους ανθρώπους της ομάδας. Στο τέλος της ημέρας τα πράγματα είχαν ξεκαθαρίσει.
Εγώ είχα υποβάλει την παραίτηση μου και η PSV το ανακοίνωνε ευχαριστώντας με για την μεγάλη προσφορά μου στον σύλλογο.

Image


Την επόμενη βρέθηκα στα γραφεία της Chelsea για να υπογράψω το διετές συμβόλαιο με την ομάδα με στόχο να ξαναφέρω την Chelsea στην κορυφή αφού την τελευταία χρονιά είχε μείνει εκτός Ευρώπης και στην 10η θέση της Premier League.

Εδώ είμαστε λοιπόν λίγα μέτρα πιο μακριά από εκεί που έκανα τα πρώτα μου βήματα στην προπονητικη μου καριέρα. Επιστροφή στα Harrods λοιπόν, μόνο που τώρα δεν υπάρχει πείνα αλλά σίγουρα υπάρχει μεγάλη πίεση.[/i]

Ήρθα ίσως στην πιο πλούσια ομάδα του πλανήτη με έδρα το πασίγνωστο πλέον Stamford Bridge.

Image

Image

Οι συγκρίσεις στον τύπο ήταν αναπόφευκτες όλοι μίλαγαν για ένα νέο Μουρινιο και ότι θα έφτανα την Chelsea ψηλά.

Η αίθουσα τύπου του Stamford Bridge ήταν ασφυκτικά γεμάτη πρώτη φορά βλέπω τόσο κόσμο σε παρουσίαση προπονητή ομάδας.
Οι ερωτήσεις έπεφταν βροχή.

? Καταρχήν καλώς ήρθατε πάλι στον Λονδίνο τι ήταν αυτό που σας έκανε να αποδεχτείτε την πρόταση της Chelsea.
? Νομίζω ότι το κίνητρο να δουλέψεις σε μια ομάδα όπως είναι η Chelsea δεν αφήνει κανένα αδιάφορο, ήρθα εδώ και μαζί με τους παίχτες την διοίκηση και τον κόσμο θα ξαναφέρουμε την ομάδα εκεί που της αξίζει και στην Αγγλία αλλά και στην Ευρώπη.
? Θέλετε να μας πείτε λίγο την φιλοσοφία που θα έχει φέτος η ομάδα.
? Όπως ίσως γνωρίζεται θέλω να παίζουμε επιθετικό ποδόσφαιρο και αυτό θα προσπαθήσω να κάνω και εδώ.
? Ποίοι είναι οι στόχοι της φετινής Chelsea ?
? Σίγουρα η έξοδος στο Champions League της νέας χρονιάς η τελευταία χρονιά ήταν καταστροφική και πρέπει σιγά σιγά να συνεφέρουμε την ομάδα.
? Σας ανησυχεί ότι η ομάδα έχει πολύ μεγάλο μέσο όρος ηλικίας
? Η εκτίμηση του ροστερ θα γίνει σταδιακά είναι ακόμα πολύ νωρίς για να βγάζουμε συμπεράσματα και φυσικά δεν θεωρώ την ομάδα γερασμένη.
? Έχετε τίποτα να πείτε στους οπαδούς της Fulham μέχρι πριν λίγα χρονιά σας είχαν σαν ήρωα και σήμερα νομίζω θα έχετε γίνει ο χειρότερος εχθρός τους.
? Στην Fulham πέρασα 2 καταπληκτικά χρονιά και πετύχαμε μεγάλα πράγματα αλλά το ίδιο σκοπεύω να κάνω και στην Chelsea, αυτή είναι η μοίρα των προπονητών και των ποδοσφαιριστών. Αγαπάω την Fulham αλλά όταν βρεθούμε αντίπαλοι στο γήπεδο να είστε σίγουροι ότι θα κάνω το παν για να βγούμε εμείς νικητές.
? Ο κόσμος θέλει να μάθει αν θα γίνουν μεταγράφηκες κινήσεις από την ομάδα.
? Αυτό είναι υπόθεση δική μου και της διοίκησης αν κρίνουμε ότι η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση αυτή θα γίνει με τους κατάλληλους ποδοσφαιριστές


To ροστερ όντως ήταν γερασμένο πολλοί ποδοσφαιριστές με υπέρογκα συμβόλαια που ήταν αμφίβολο αν θα πρόσφεραν στην ομάδα, αυτό που διάλεξα να κάνω ήταν να κρατήσω έναν βασικό κορμό και από εκεί και πέρα να επενδύσω σε παίχτες μικρούς με πολύ καλά στοιχεία.

Image

Στόχος ήταν 2 επιθετικοί αφού η ομάδα είχε ένα καθαρομαιο φορ τον ashton, επίσης 2 κεντρικά χαφ που θα μπορούν να κόψουν αλλά και ανοίξουν το παιχνίδι, τέλος ένας αμυντικός αφού σκόπευα να διώξω τον Carvalho.

Ως γνώστης των παιχτών της Ολλανδίας αποφάσισα να αποκτήσω 2 κεντρικά χαφ από τον Ajax

Έχουμε και λέμε λοιπόν

Bocundji Ca 24 χρόνος Γάλλος αμυντικός μέσος αποκτήθηκε για 14,5Μ ευρω.

Image

Jean II Makoun 28 χρόνος Καμερουνεζος αμυντικός μέσος ελεύθερος

Image

Με αυτούς τους 2 καλύψαμε το κέντρο

Στην επίθεση τα πράγματα ήταν πιο δύσκολα ήθελα γρήγορους φορ που θα μπορούν να φτιάξουν φάσεις μόνοι τους.

1ος ο πολύ γνωστός μου, το πουλεν μου στην PSV

Genero Zeefuik 21 χρόνος Ολλανδός στραικερ για 20Μ ευρω

Image

Ο 2ος πιστεύω ότι θα αφήσει εποχή στην Αγγλία πιο πολύ επιθετικό χαφ με δυνατότητα να παίξει μπροστά.

Guilherme 22 χρονών, Βραζιλιάνος επιθετικός χαφ για 19,5Μ ευρω.

Image

Για αμυντικό κυνηγήσαμε πολύ τον Vidic αλλά τελικά επέλεξε την Newcastle και έτσι στραφήκαμε στον γνωστό μου από την Ολλανδία Milan Perendija 25 χρονών από την Roda για 8Μ ευρω. Τον οποιο δωσαμε δανεικο για ενα χρονο για να παρει αδεια εργασιας.

Image

Παράλληλα δώσαμε πάρα πολλούς παίχτες με κυριότερους τους Essien Joe Cole, Florian Malouda, Ryan Taylor και Didier Drogba (στα 34 είχε 200κ συμβόλαιο.)

Συνοπτικά οι μεταγραφικες μας κινήσεις.

Image

Έτσι καταλήξαμε στο ροστερ που θα έχουμε για την νέα χρονιά.
Την ίδια ώρα είχαμε αρχίσει την προετοιμασία με ένα τουρ στην Άπω Ανατολή καθαρά για εισπρακτικούς λόγους.

Όταν επιστρέφαμε είχαμε μια σειρά από πολύ δυνατά φιλικά.

Image

Ήρθε η στιγμή να διαλέξω αρχηγούς χωρίς πολύ σκέψη

John Terry

Και

Frank Lampard

Ήμασταν έτοιμη για μια πολύ δύσκολη χρονιά.

ΣΤΟΧΟΣ : Έξοδος στο Champions League και κατάκτηση του κυπέλλου
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τόσα λίγα ψίχουλα ξόδεψες μόνο? :P

Συνέχισε την ιστορία σου.Είναι τέλεια :!:
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ετσι......εδω εισαι τσελσι!!!
PREPARE FOR GLORY
christosfl
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Wed Dec 12, 2007 11:54 am
Football Manager της ομάδας: MAN UTD
Αγαπημένη Ομάδα: PAO,River Plate,EN Paralimni
Location: Paralimni,Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

hmmmm Φίλε με τσέλσι πρέπει να πάρεις το Πανγαλαξιακό! :-P
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ποοο...μας εφτιαξες τωρα...Τσελσι και τα μυαλα στα καγκελα... :drinking: :drinking:
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χμμμ ο προβληματισμός ήταν έντονος για το αρχικό σχήμα ήμουν μεταξύ 4-2-3-1 και κλασικό 4-4-2. Σίγουροι για την αρχή ήταν οι Cech (GK) Terry (DC) Kole (DL) και Eboue (DR) από εκεί και πέρα ο Guardado (ML) και ο Kalou (MR).

Τελικά μετά από πολύ σκέψη και αφού μελέτησα όλα τα παιχνίδια που είχαμε δώσει αποφάσισα να κατέβουμε με 4-4-2 και σε κάποια δύσκολα παιχνίδια ίσως να γυρίσει σε 4-2-3-1.

Η φιλοσοφία ήταν να παίξουμε επιθετικό ποδόσφαιρο με ανάπτυξη κυρίως από τα πλάγια γι αυτό και αποφάσισα να μεγαλώσω το γήπεδο όσο πιο πολύ γινόταν.

Οι Bookies δεν μας είχαν και σε μεγάλη εκτίμηση δίνοντας μας 34-1 για να κατακτήσουμε τον τίτλο, καλό είναι να μην σε υπολογίζουν δεν υπάρχει άγχος στους παίχτες.

Το πρωτάθλημα αρχίζει και τι καλύτερο από το να αρχίζεις το πρωτάθλημα με ένα ντέρμπυ.

Σάββατο 13 Αυγούστου 1η αγωνιστική
Stamford Bridge


To γήπεδο είναι κατάμεστο 1ο μου παιχνίδι στην επιστροφή στην Αγγλία έχω κάποιο άγχος και θέλω μια πειστική εμφάνιση και φυσικά ένα καλό αποτέλεσμα.

Με το κλασικό 4-4-2 λοιπόν με πίεση ψηλά και παιχνίδι από τα άκρα.

Image

Το παιχνίδι άρχισε μπήκαμε πολύ μουδιασμένα μέσα στο γήπεδο και η Tottenham έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες. Στο 25? κερδίσαμε κόρνερ ο Guilherme εκτέλεσε και στην καρδιά της περιοχής εκεί πετάχτηκε ο Salomon Kalou και έγραψε το 1-0. Στην συνέχεια κάναμε αναγκαστική αλλαγή και μπήκε στον αγώνα ο Ashton. Το ματς ισορρόπησε αλλά στο τέλος ο Kalou έκανε ότι ήθελε από δεξιά και σερβιρε 2 γκολ με ισάριθμες σέντρες στον Ashton. 3-0 στην πρεμιέρα την Tottenham ότι καλύτερο μπορούσα να ζητήσω.


Image
MVP: Salomon Kalou (1 goal ? 2 assist)

O Guilherme τραυματίστηκε και θα λείψει 2 εβδομάδες. Επόμενο ματς 4 μέρες μετά.

Ταξίδι στα Midlants στην πόλη του Robin Hood

Τετάρτη 17 Αυγούστου 2η αγωνιστική
The City Ground, Nottingham


Η Nottingham είχε χάσει στην πρεμιέρα 5-0 αλλά δεν ήταν κακή ομάδα και αυτό τόνισα στους παίχτες μου, ότι πρέπει να τα δώσουν όλα για να κερδίσουμε.
Τελικά και εγώ δεν περίμενα ότι το παιχνίδι θα ήταν τόσο δύσκολο, ευτυχώς ο Zeefuik στο τέλος του κάθε ημιχρόνου μας έδωσε την νίκη με 0-2.


Image
MVP: Genero Zeefuik

2 στα 2 λοιπόν αλλά χωρίς ανάσα έχουμε και άλλο παιχνίδι σε 3 μέρες και αυτό είναι ακόμα πιο δύσκολο.

Πάλι στα Midlands αυτή τη φορά στο βιομηχανικό Birmingham για το παιχνίδι με την ομώνυμη ομάδα.

Κυριακή 21 Αυγούστου 3η αγωνιστική
St. Andrews, Birmingham


To παιχνίδι ήταν ντέρμπυ, σκληρά μαρκαρίσματα. Οι αντίπαλοι μας είχαν διαβάσει σωστά και στο 1ο ημίχρονο ζήτημα να κάναμε 2-3 φάσεις τις προκοπής. Στο 64΄εγινε η κίνηση του αγώνα έβγαλα Ashton και Guardado και πέρασα Sinclair και Wright Philips 2 λεπτά μετά από κούρσα του Philips σουτ του Sinclair στην επαναφορά έγινε το 0-1 από τον Zeefuik. Από εκεί και πέρα προστατεύσαμε την εστία μας και έτσι φτάσαμε στο 3 στα 3. Ακολουθεί ντέρμπυ κορυφής με την μισητή Man Utd.


Image
MVP: Peter Cech

Υπάρχει διακοπή για εθνικές ομάδες ευκαιρία να αποθεραπευτούν κάποιοι τραυματίες και να ξεκουραστεί η ομάδα
Από το ξεκίνημα πάντως είμαι 100% ευχαριστημένος με 3 στα 3 και χωρίς να έχουμε δεχτεί γκολ.

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι εγκαταστάσεις άδειασαν αλλά εγώ έπρεπε να καταστρώσω το πλάνο μου για το παιχνίδι με τους κόκκινους διαβόλους. Είχα ένα δίλημμα στην μεσαία γραμμή μεταξύ Makoun και Ca ενώ στην επίθεση σίγουρα θα επέστρεφε ο Guilherme.

Οι διεθνείς επέστρεψαν από τις εθνικές ομάδες και έτσι μπήκαμε στην τελική μας προετοιμασία για το παιχνίδι με την United.

Σάββατο 27 Αυγούστου 4η αγωνιστική
Stamford Bridge


Image

To κλασικό 4-4-2 παρέταξαν και οι 2 ομάδες, έδωσα ξεχωριστές οδηγίες στον Cole να προσέξει πολύ τον Nani και στον Ben Haim να μην αφήσει χώρους στον Αnelka.

Image

Ήξερα ότι θα γίνει ένα ισορροπημένο παιχνίδι και το τελικό αποτέλεσμα θα κρινόταν από της λεπτομέρειες. Από την αρχή κυκλοφορήσαμε πολύ την μπάλα. Οι αντίπαλοι μας είχαν κλείσει καλά τον Kalou και τον Kallstrom. Σε ένα λάθος του Rafinha ο Zeefuik με πλασε έκανε το 1-0 και μας έδινε προβάδισμα για την νίκη. Την μοναδική φορά που έχασε ο Ben Haim τον Anelka έγινε το 1-1. Στο 2ο ήμασταν λίγο καλύτεροι αλλά δεν μπορέσαμε να βάλουμε την μπάλα στα δίχτυα συνεπώς κολλήσαμε στο 1-1 το οποίο μας αφήνει ακόμα στην κορυφή.

Image

MVP: Kim Kallstrom

Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση μας μέχρι τώρα δείχνουμε σοβαρότητα ήδη έχω εντοπίσει ότι θέλουμε ενίσχυση στην θέση του δεξιού μπακ, θέλουμε ένα παίχτη πίσω από τον Eboue. Σιγά σιγά επιστρέφει και ο Lampard και θα γίνουμε πιο δυνατοί στο κέντρο.

Τρίτη 30 Αυγούστου 2 γύρος League Cup
Boundary Park, Oldham


Με πολλές αλλαγές απέναντι σε μια ομάδα από την Division 1, τους σφυροκοπήσαμε ανελέητα, προηγηθήκαμε αλλά δεχτήκαμε αστεία το 1-1. Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι όπου εκεί ευτυχώς σώσαμε την τιμή μας, τελικά τσάμπα κουραστήκαμε έπρεπε να έχουμε καθαρίσει το ματς από πολύ νωρίς.


Image

MVP: Conrad Logan (κατέβασε ρολά)


Ακολουθούσε ένα πολύ δύσκολο ματς αφού έπαιζαν η 1η με την 3η ομάδα της βαθμολογίας. Το Liverpool ποτέ δεν ήταν φιλόξενο ακόμα και αν δεν παίζαμε στο anfield αλλά στο Goodison park.

Image

Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου 5η αγωνιστική
Goodison Park, Liverpool


Όλη η προσοχή είχε πέσει στον εγκέφαλο της Everton τον Arteta. Στο ξεκίνημα κάναμε αυτό που θέλαμε προηγηθήκαμε νωρίς με 0-1 και ελέγξαμε τον ρυθμό, εκεί που όλα έδειχναν ότι θα βγει το ημίχρονο ένα λάθος στο κέντρο και ο Vaz te έκανε το 1-1. Παρόλο ότι ήμουν ευχαριστημένος με την απόδοση, τόνισα στους παίχτες ότι σήμερα έπρεπε να κερδίσουμε. Αυτό έκανε τους παίχτες μου στο 2ο να τρώνε σίδερα πετύχαμε 2 γκολ και παρότι μείωσε η Everton ήμασταν δίκαια νικητές.

Image

MVP: Guilherme

Την επόμενη έγινε η κλήρωση του 3ου γύρου του League Cup αντίπαλος η Liverpool στο Stamford Bridge.

Ακολουθεί διακοπή 2 εβδομάδων για εθνικές ομάδες ευκαιρία για ξεκούραση αφού θα μείνουμε με 10 παίχτες καλό θα είναι πάντως να διορθώσουμε κάποια λάθη που κάναμε στα 3 τελευταία παιχνίδια στην άμυνα. Ίσως γίνει και ένα φιλικό για να αρχίσει να παίρνει παιχνίδια ο Lampard.

Κλείστηκε λοιπόν ένα φιλικό με την 2η ομάδα και όπως ήταν λογικό ο Frank έδειξε βαρύς έλειπε 5 μήνες.

Σαν δεξί μπακ μου άρεσε ο Leyrielton της παλιάς μου ομάδας, είμαι σίγουρος οι Ολλανδοί θα ζητήσουν μια παρουσία. Επίσης ένας πολύ γνωστός ο Daniel Alves και ο Faubert της Aston Villa

Κατά την διάρκεια της διακοπής έδωσα μια μίνι συνέντευξη στο κανάλι της ομάδας.

Image

? Ένα σχόλιο για την πορεία της ομάδας μέχρι τώρα ?

? Σίγουρα ξεκινήσαμε δυνατά, έχουμε ποιότητα σαν ομάδα και όταν βάζουμε την μπάλα κάτω μπορούμε πραγματικά να δημιουργήσουμε.
? Για τις μεταγραφικες κινήσεις τι έχετε να πείτε ?
? Νομίζω ότι όλοι οι παίχτες που ήρθαν δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό για την ομάδα. Τον Ιανουάριο σίγουρα θα γίνουν κάποιες κινήσεις κυρίως στην αμυντική γραμμή για να έχουμε περισσότερες επιλογές.
? Για την συνέχεια ?
? Το κεφάλι κάτω και δουλεία όλες οι ομάδες είναι επικίνδυνες και θα πρέπει να αντιμετωπίζουμε σοβαρά όλα τα παιχνίδια.
? Σας ευχαριστούμε για την παρουσία σας στο Chelsea TV
? Εγώ σας ευχαριστώ και ελπίζω ότι σύντομα μόλις τα έργα τελειώσουν το γήπεδο να γεμίζει από φιλάθλους.

Μετά από κάποια εξ αναβολής παιχνίδια η βαθμολογία διαμορφώθηκε ως εξής.

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Και δε μου λες....πως γινεται να έχεις την Τσέλσι και να μην είναι στόχος του το πρωτάθλημα....πλλλλάκα κάνεις;;;;;;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πάντως σύμφωνα με τον πρώτο σου στόχο πετάς!
αν πάρεις πρωτάθλημα θα είναι και very pleased :-)
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Και δε μου λες....πως γινεται να έχεις την Τσέλσι και να μην είναι στόχος του το πρωτάθλημα....πλλλλάκα κάνεις;;;;;;

σσςςςςς... δεν το λεμε παρα εξω οπως η ΑΕΚ την πρωτη χρονια του Ντεμη

λεμε δεν παμε για πρωταθλημα :D :D :D

νομιζω με μια 2 προσθηκες τον Ιανουαριο θα μπορεσω να παρω πρωταθλημα
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λογο ενος ταξιδιου στο Λονδινο (πραγματικη ζωη)
η συνεχεια σε 5-6 μερουλες
:-P
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μη φοβάσαι, εμείς εδώ θα ήμαστε...
αλλά όχι να νικάς στο τσακ(όχι τον moderator, μη φοβάσαι) την Olham. Αυτή τη νίκησα και γω με τη Leeds με άνεση, 3-1 νομίζω!
στις χαρές και στις λύπες, chelsea πάντα θα είμαστε μαζί :D (στην ιστορία σου μόνο (: )
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επιστροφη στην Ελλαδα

αυριο θα υπαρξει και συνεχεια :D
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aντε επιτελους :D
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από την αγωνιστική απραξία 2 εβδομάδων επιστροφή με αγώνα για το πρωτάθλημα. Δυστυχώς τα νέα την προηγούμενη εβδομάδα δεν ήταν καλά ο Zeefuik θα έμενε εκτός αγώνων για 5 εβδομάδες.

Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 6η αγωνιστική
Stamford Bridge


Tο παιχνίδι με την Blackburn αντέχει κριτικής για τα πρώτα 21 λεπτά. Στο σημείο εκείνο οι αντίπαλοι μας έμειναν με 10 και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος. Το τελικό 3-0 είναι δίκαιο και ακόμα πιο ωραίο είναι το γεγονός ότι σκόραρε ο Lampard με την είσοδο του στο παιχνίδι.


Image
MVP: Guilherme


Στην διάρκεια της εβδομάδας έγιναν αγώνες για την 1η αγωνιστική του Champions League και για τον 1ο γύρο του UEFA εμείς δυστυχώς δεν συμμετείχαμε σε καμία διοργάνωση. Από την άλλη αυτό ήταν θετικό και μπορούσαμε να επικεντρωθούμε στον δύσκολο κυριακάτικο αγώνα με αντίπαλο την Portsmouth.

Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 7η αγωνιστική
Spinnaker Stadium, Portsmouth


Φοβόμουν την επίθεση της Portsmouth ειδικά στις αντεπιθέσεις γι αυτό αποφάσισα να ξεκινήσω τον Ca στο κέντρο αντί για τον Makoun που είναι πιο αμυντικογενης παίχτης. Τελικά το παιχνίδι ήταν μεν σκληρό αλλά κυριαρχήσαμε και το 0-1 μας αδικεί σαν σκορ. Το γκολ ήταν πραγματικά πολύ όμορφο αφού ο Sinclair διέσχισε το μισό γήπεδο πριν σκοράρει.


Image
MVP: Asmir Begovic

Την Τετάρτη ακολουθούσε μεγάλο παιχνίδι για το League Cup με αντίπαλο την μισητή Liverpool στο Stamford Bridge. Μια ομάδα που όποτε μας έβρισκε μπροστά της σε νοκ αουτ αγώνες πάντα φεύγαμε με σκυμμένο το κεφάλι.

Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 3ος γύρος League Cup
Stamford Bridge


Image

Αποφάσισα να ξεκινήσω βασικό τον Lampard στην θέση του κουρασμένου Kalstrom, ο Frank έδειξε ότι δεν ήταν έτοιμος και η απόδοση του κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα σαν συνέπεια όλων αυτών η ομάδα έχασε την μάχη στο χώρο του κέντρου βρεθήκαμε και πίσω στο σκορ από ένα ανόητο πέναλτι του Terry στον Kuyt και η καταστροφή ολοκληρώθηκε.

Ήμασταν μια σκάλα πιο κάτω από την Liverpool δίκαια χάσαμε, στην ομάδα επικρατεί προβληματισμός κυρίως από την απόδοση.

Image
MVP: Daniel Alves

Αποφάσισα να χειριστώ την κρίση ήρεμα, έδωσα ρεπό την επόμενη μέρα στους παίχτες για να ηρεμήσουν και να σκεφτούν την συνέχεια του πρωταθλήματος.


Ευτυχώς το παιχνίδι που ακολουθούσε δεν ήταν κάποιο ντέρμπι η παιχνίδι εκτός έδρας.

Σάββατο 1 Οκτωβρίου 8η αγωνιστική
Stamford Bridge


Ήθελα νίκη με μεγάλο σκορ και καλή εμφάνιση απέναντι στις μαύρες γάτες. Στις οποίες είδα πολλά γνωστά πρόσωπα (Manu, Castillo, Seitaridis). To γκολ του Guilherme στο 4? έβαλε τις βάσεις, στην συνέχεια πετύχαμε ακόμα 3 και φτάσαμε στο επιβλητικό 4-1. Αποτέλεσμα πολύ καλό για την ψυχολογία της ομάδας.

Image
MVP: Scott Sinclair

Στην βαθμολογια Manchester, Liverpool και Newcastle δεν ελεγαν να ξεκολησουν απο πισω μου.

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”