Αυτά είναι κόλπα ζόρικα...

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
achillefs
Backup
Backup
Posts: 963
Joined: Mon Oct 23, 2006 1:06 am
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγματικά δεν ξέρω αν θα πρέπει να τους συγχαρείς για τον δεύτερο αγώνα ή να τους τιμωρίσεις για τον πρώτο!!!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:


Off Topic:
Συγνώμη δηλαδή...αλλά να συγχαρώ ποιον και για ποιο λόγο...;;;; η ομάδα έχει κάνει 40 αγώνες χωρίς ήττα (38-2-0) και χάνει απο ομάδα την οποία 48 ώρες μετά την κερδίει με 9-2....δηλαδή γιατί πας και ρίχνεις 9;;;;; για να δώσεις ακόμα μεγαλύτερη αξία στη νίκη τους;;;;;; να ήταν το πρώτο παιχνίδι 9-2 και το δεύτερο 1-0 πάει και έρχεται....αλλά χάνεις 1-0...απο μονάδα που τη κάνεις μετά κουδούνια;;;;;;δηλαδή, απο τα δύο αποτελέσματα ποιο είναι η μεγάλυτερη έκπληξη;;;;; ρε τα σκασμένα....τσατίστηκα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
achillefs
Backup
Backup
Posts: 963
Joined: Mon Oct 23, 2006 1:06 am
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:
Off Topic:
Συγνώμη δηλαδή...αλλά να συγχαρώ ποιον και για ποιο λόγο...;;;; η ομάδα έχει κάνει 40 αγώνες χωρίς ήττα (38-2-0) και χάνει απο ομάδα την οποία 48 ώρες μετά την κερδίει με 9-2....δηλαδή γιατί πας και ρίχνεις 9;;;;; για να δώσεις ακόμα μεγαλύτερη αξία στη νίκη τους;;;;;; να ήταν το πρώτο παιχνίδι 9-2 και το δεύτερο 1-0 πάει και έρχεται....αλλά χάνεις 1-0...απο μονάδα που τη κάνεις μετά κουδούνια;;;;;;δηλαδή, απο τα δύο αποτελέσματα ποιο είναι η μεγάλυτερη έκπληξη;;;;; ρε τα σκασμένα....τσατίστηκα...

Θα προτιμούσες δηλαδή να κέρδιζες 2-0 στο δεύτερο παιχνίδι ώστε να μην έχει αξία η πρώτη τους νίκη? Και όσο μεγάλη και να είναι η διαφορά δυναμικότητας 2 ομάδων, τα 9 γκολ δεν μπαίνουν για την πλάκα...

και τέλος, δεν τσατίστηκες ....αλλά τσαΝτίστικες!!!!!!! :D :D :D :D :D
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μάγκες....λοιπόν....πραγματικά....τις τελευταίες ημέρες με έχετε βγάλει έξω απο τα ρούχα μου....Μέσα σε μια εβδομάδα...κερδίσατε ημιτελικό και τελικό στο AFF και πήρατε το κύπελλο...την επόμενη μέρα παίξατε πρωτάθλημα και κερδίσατε...μετά παίζαμε με το λοιμό του λοιμού στο κύπελλο και χάσατε και μετά απο 2 μέρες τους ρίξατε 9...άλλ' αντ' άλλων δηλαδή....σοβαρευτείε...προσγειωθείτε....γιατί απο εδώ και στο εξής, δεν υπάρχει εύκολο παιχνίδι....



Indonesian premiership, game 26

Image

Ήρεμος και χαρούμενος, πηγαίνω στα αποδυτήρια...δεν βγήκα όμως καθόλου ήρεμος και χαρούμενος...

- Κόουτς...θεωρώ οτι έχω το θάρρος ως αρχηγός να σου το πω...
- Σε ακούω...
- Δεν είναι δυατόν για ένα ακόμα παιχνίδι να μη κάνεις αλλαγή....δεν γίνεται αυτό...έχουμε παίξει 5 παιχνίδια σε 9 μέρες....και δεν κάνεις αλλαγή...επίτηδες το κάνεις;;;
- Όχι...παίξατε καλά...
- Ρε κόουτς...ψοφήσαμε...έλεος...
- Λοιπόν...πρωτη και τελευταίοα φορά το λέω...

ανέβηκα πάνω στον πάγκο...

- Συγνώμη μάγκες...εντάξει...σας το είχα πει...εκείνο το 1-0 απο τα ταγάρια, το πήρα πολύ στραβά...λάθος μου...δε θα ξαναγίνει...
- Οκ κο..
- Κάτσε...μη βιάζεσαι...δε θα ξαναγίνει αν δεν κάνενε άλλες παρόμοιες...
- Κόουτς...μόνο νίκες μέχρι τους τελικούς...
- Ποιους τελικούς;;;
- Και τους τρεις...πρωτάθλημα, κύπελλο, και ACC...
- Άντε...να το δω και να μη το πιστέψω...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλά τους έκανες!!!Έτσι καμία αλλαγή και μετά θα ξαναχάσουνε από μία ομάδα που μετά τις έριξαν 9!!!

Τσακ γερά πρωτάθλημα ξανά!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote: - Ποιους τελικούς;;;
- Και τους τρεις...πρωτάθλημα, κύπελλο, και ACC...
- Άντε...να το δω και να μη το πιστέψω...
Άαααχ.....Αυτά είναι κόλπα ζόρικα...



Υ.Γ. Μην ξεχνάμε την υπόσχεση σου στον David!Χάνεις στο ACC...?Αντίο PSM!Είσαι άνθρωπος που κρατάει το λόγο του Τσακ!Αν χάσεις,η Ιαπωνία σε περιμένει για να τσακωσεις το Διηπειρωτικό!Μη μασάς,είμαστε μαζί σου!
Image
Image
J.NES
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Oct 26, 2007 5:12 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός Α.Ο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε Τσακαλακι, φοβερη η ιστορια σου, διαβασα 30 σελιδες σερι... Τιποτα αλλο δε σου λεω.. Στην Ινδια εγραψες ιστορια...

Συνεχισε ετσι.
s0f0s
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Mon Jan 07, 2008 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: Barletta
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τον Ντεηβ τι παιζει? Τι θα κανει? Υπο την προστασια του Ιαν θα ειναι μια ζωη? Ενταξει απετυχε αλλα ετσι ειναι παντα στην αρχη. Ντεηβ απεξαρτηση απο τον Ιαν. Δειξε τι μπορεις να κανεις αγορι μου
achillefs
Backup
Backup
Posts: 963
Joined: Mon Oct 23, 2006 1:06 am
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

s0f0s wrote:Με τον Ντεηβ τι παιζει? Τι θα κανει? Υπο την προστασια του Ιαν θα ειναι μια ζωη? Ενταξει απετυχε αλλα ετσι ειναι παντα στην αρχη. Ντεηβ απεξαρτηση απο τον Ιαν. Δειξε τι μπορεις να κανεις αγορι μου

Ναι ρε Τσακάλι!!! Δεν ήρθε καμιά πρόταση ακόμα για τον Ντεηβ? Δεν μπορεί να τελειώσει έτσι άδοξα η καριέρα του. Θα νιώθει πάντα ένας looser!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Τρίτη, 6 Αυγούστου 2013


Παιδιά?θέλω να κάνετε δυο πράγματα?Υπομονή και υπερπροσπάθεια?δεν έχουμε άλλες επιλογές?ξέρω. Έχουμε ήδη βγει πρώτοι αλλά δε πρέπει να δώσουμε. Μας περιμένουν στη γωνία?έχουν φάει τρελό ξενέρωμα που εδώ και 1,5 χρόνο έχουμε κάνει μόνο δυο ήττες και θέλουν να μας τη πούνε, με όποιο τρόπο μπορούνε?Το καταλαβαίνω, είστε κουρασμένοι και το πρόγραμμα μας πάει αίμα?παίξατε χθες και έχουμε άλλα έξι παιχνίδια τις επόμενες 12 μέρες?


Κόουτς?δε πάει άλλο? Εντάξει?σφίγγουμε τα δόντια και..


Ρε συ Άντρο?άστα αυτά?τα «σφίγγουμε τα δόντια» πες τα αλλού?Μπορείτε;;;;

Θα παλέψουμε?.

Ρε σεις;;;; μπορείτε;;;; όποιος μπορεί να περάσει πίσω μου?όποιος δεν μπορεί ας καθίσει κάτω?


Τι είναι αυτά τώρα;;;;


Τι «τι είναι αυτά»;;;; Λέγε ρε;;; Τόμυ?.Σεμέ, Οκτάβιους, Τζατζά, Κορίντους?.μιλάτε ρε;;;; Τι;;; τα φτύσατε;;;;;



Σιγά - σιγά, ένας - ένας οι παίκτες περνάνε στη πλάτη μου?.Όταν οι δυνάμεις σε εγκαταλείπουν, τα μόνα που μπορούν να βοηθήσουν είναι τα λόγια?να τους τσιγκλήσω λίγο?Το πρόγραμμα είναι πολύ βαρύ. Καθόλου δύσκολα παιχνίδια, αλλά νταξ, με τη προετοιμασία που κάναμε, δε παλεύεται?Και αυτή η ομοσπονδία?Στα @@ της και μια μερίδα μπάμιες?Ζητησαμε αναβολές, μεγαλύτερες αναβολές και το καλύτερο που μπορούσε να κάνει είναι να έχουμε μέσα στον Αύγουστο παιχνίδια στις 7, 10, 12, 14, 15 και τζόκερ το 18?



Indonesian cup, round 5, game 1

Image

Ήρεμα, απλά, λιτά και ουσιαστικά...πάμε, με χαλάρωμα το μεσημέρι, μισή μέρα ρεπό και μετά νέο χαλάρωμα για τον αγώνα...

Indonesian Premier League, Game 27

Image

Άλλο ένα καθαρό σκορ, αυτή τη φορά με το τρόπο που θέλαμε..όχι σπουδαία πράγματα αλλά ουσία...

Βαθμολογία

Image


Indonesian Premier League, Game 28

Image

Ξεκινήσαμε δυνατά και μετά δεν αντέχανε...κάνω αλλάγές..ακόμα και παιδιά απο τη β' ομάδα προώθησα μπας και τους ξεκουράσω...

Indonesian cup, round 5, game 2

Image

Οκ...τους βγήκε το παιχνίδι, αλλά αύριο να δω τι θα κάνουνε...είμαι περίεργος...

Indonesian Premier League, Game 29

Image

Μάγκες...σας παραδέχομαι...σας βγάζω το καπέλο....

Indonesian Premier League, Game 30


Image


Νταξ...σκάσατε...δε πήγανε άλλο...αλλα ρε σεις...μπορούσατε να κερδίσετε..αλλα αν κερδίζατε και αυτό το παιχνίδι, ε μετά θα με είχατε καλομάθει....

Βαθμολογία

Image



Κόουτς, τελείωσε?συμφώνησα?
Ρε συ?τι θα πας να κάνεις εκεί;;;; δε περιμένεις μήπως έρθει καμία Ευρωπαϊκή;;;
Όχι?δε το ξανασκέφτομαι?τέλος?υπέγραψα?
Άντε?ετοιμάσου να σηκώσεις όλα τα τρόπαια και μετά γίνε Λούης?


Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
s0f0s
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Mon Jan 07, 2008 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: Barletta
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωχ! Τουλαχιστον παρε κανα σαμπουαν για την ομαδα τωρα. Να δουμε και ποιοι θα καλυψουν το τεραστιο κενο τωρα. (Δειξε και φοτο αν μπορεις).
Τα λεφτα τι θα τα κανεις? Σαμπουαν? Εγκαταστασεις? Παικτες?
(και Τζοκερ το 18!)
achillefs
Backup
Backup
Posts: 963
Joined: Mon Oct 23, 2006 1:06 am
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσακ, τα έσοδα της ομάδας πως πάνε?? Έχει βελτιωθεί καθόλου η κατάσταση στο budget?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

s0f0s wrote:Ωχ! Τουλαχιστον παρε κανα σαμπουαν για την ομαδα τωρα. Να δουμε και ποιοι θα καλυψουν το τεραστιο κενο τωρα. (Δειξε και φοτο αν μπορεις).
Τα λεφτα τι θα τα κανεις? Σαμπουαν? Εγκαταστασεις? Παικτες?
(και Τζοκερ το 18!)

Είναι νωρίς να σκέφτομαι για κενά και άλλα τέτοια....

achillefs wrote:Τσακ, τα έσοδα της ομάδας πως πάνε?? Έχει βελτιωθεί καθόλου η κατάσταση στο budget?

Τα έσοδα της ομάδας ήταν ανέκαθεν καλά...η κατάσταση στο μπάτζετ δεν χρειάζεται να βελτιωθεί...τα λεφτά μας φτάνουν και μας περισσεύουν...





Το θέμα είναι άλλο....πρέπει πρώτα να τελειώσει η σεζόν και μετά να δω τι θα κάνω...γιατί αν χάσω το acc θα φύγω σίγουρα...αλλα αν το πάρω;;;; θα το σκεφτώ...έχει ψωμί η υπόθεση....


ΥΓ: Με τον Ντειβ μίλησα τελευταία φορά; πριν απο λίγες ημέρες...είναι ακόμα στο Λονδίνο και δεν ξέρει τι θα κάνει...ο μάνατζέρ του, και δικός μου δηλαδή, ο Ρίτσι, του πήγε κάτι προτάσεις απο το Χονκ Κονγκ...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
gio-spurs76
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3573
Joined: Tue Feb 08, 2005 3:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Tottenham
Location: Βυρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το παρεις δεν το παρεις φυγε ,εισαι για μεγαλεια αρκετα πετυχες με τους αμπαλους -foumarw
Spawn_I ανεφερε
Μπαίνει αμέσως fav. personnel γιατί εκπέμπουμε στα ίδια ποδοσφαιρικά μήκη κύματος
zidane72003 ανεφερε
Ο παππους απο το αλλα κολπα Τρεχει σαν 15ρης.στη μεσαια γραμμη ειναι απαιχτος.
Tsakalaki ανεφερε
Ναι, αυτός είναι ένα μικρός Ντιέγκο. Τριπλάρει ακόμα πάνω σε τσιγαρόχαρτο χωρίς να το τσαλακώσει, πασάρει και πλασάρει υποδειγματικά



Ό,τι είναι ο νους και η καρδιά για τον άνθρωπο είναι και η Ελλάδα για την ανθρωπότητα.
Γκαίτε

nogreeklish.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Με άφησε άναυδο...βασικά, άδικο δεν έχει...απο τη στιγμή που πουλάμε τον Ρούντι με 1,5 εκ ευρώ, το 1,7 του Ισκάν είναι μια χαρά....αλλά, για στάσου ρε πρόεδρα...ο ένας ήταν 29 χρόνων και αυτός εδώ είναι 18...ειναι έγκλημα.... "σιγά μη βρεις ομάδα να τον δώσει με τέτοια λεφτά...στην Ινδονησία..." έτσι όπως το θέτει, δεν έχει και άδικο, εδώ που τα λέμε...Τεσπα...κάνω τουμπεκί και σκέφτομαι...του χρόνου no Άντρο, no Ρούντι, no Ικσάν....καλά θα περάσουμε....ή μάλλον...καλά θα περάσουνε... :D

Image

Indonesian Premier League, Game 31

Image


Νίκη και μάλιστα καλή...τώρα όμως είναι τα δύσκολα...έχουμε πρόβλημα...έχουμε μείνει με δυο αμυντικούς και πάμε στο psms


Indonesian Premier League, Game 32


Image

Φτου....στα 31 καήκαμε...πάλι...είμαι πεφήανος για τα παιδιά...παλέψανε, αυτοί που παίξανε...και κάτι άλλο..είμαι περήφανος γιατί έκανα και τις κοπυτουράδες μου...έβλεπα πως δεν τη παλέυουμε με τους παίκτες παίξαμε και χρησιμοποίησα σύστημα 3-5-2 απο το 45' μέχρι το 75'... λεπτά.. και τα αποτελέσματα ηταν καταστροφικά... -wall


Βαθμολογία...

Image




ΥΓ: Ακολουθούν τα οικονομικά δεδομένα της ομάδας, καθώς ζητήθηκαν απο φίλους αναγνώστες...
Spoiler: show
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”